Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nagyon furcsa memóriaprobléma


dusinnhht

Recommended Posts

KGigi

Én a saját gépemen csak feszültséget és órajelszorzót állítottam, minden más beállt magától. Ha 800 MHz-en jó, és a teszt sem dob hibát, akkor próbáld meg automata késletetésekkel! Az órajelet pontosan el lehet találni, 1066 legyen. Bár kb. 0 az esélye, hogy számítson.

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Az alábbi képeket összegeztem az Everest legújabb verziójában:

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

De ezt nem értem,hogy miért 800-ast ír az Everest a memória típusnál?

De azért lefuttatom a teszt programot,majd valami lesz belőle...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem írhat mást. A DDR2 memóriáknak ez a szabványban elfogadott sebessége, ez van az SPD-ben.

Hogy azután a gyártó által hivatalosan tesztetlve (vagy nem hivatalosan) hova tudod turbózni, az más kérdés, és ez csak valóban a BIOS beállításban túlhajtásként lehet megoldani minden esetben.

 

Itt az a kérdés, hogy legyen először jó. Azt írtad, hogy már 800-on se volt az igazi. Akkor meg valami nem 100% frankó.

Vagy a táp, vagy az alaplap, vagy maga a memória, vagy nem tökéletesen kompatibilis az alaplappal, vagy esetleg BIOS frissítés kellene, vagy az op. rendszer is meg lehet kutyulódva.

Link to comment
Share on other sites

Davedry87
Nem írhat mást. A DDR2 memóriáknak ez a szabványban elfogadott sebessége, ez van az SPD-ben.

Hogy azután a gyártó által hivatalosan tesztetlve (vagy nem hivatalosan) hova tudod turbózni, az más kérdés, és ez csak valóban a BIOS beállításban túlhajtásként lehet megoldani minden esetben.

 

Itt az a kérdés, hogy legyen elõször jó. Azt írtad, hogy már 800-on se volt az igazi. Akkor meg valami nem 100% frankó.

Vagy a táp, vagy az alaplap, vagy maga a memória, vagy nem tökéletesen kompatibilis az alaplappal, vagy esetleg BIOS frissítés kellene, vagy az op. rendszer is meg lehet kutyulódva.

 

Elõször is köszönöm a válaszod.

A helyzet az,hogy BIOS frissítés egyáltalán nem lehet,mivel a késõbbi verzió fut a gépen,az AMI Bios 1.6,ennél újabbat nem adtak ki,néztem a gyártó honlapján. A mai nap telepítettem a gépet újra,így próbáltam 800MHz-en,az elõzõ Windows 7 is 64-es volt,de azon az SP1-es frissítés rajta volt. az MSI Oldalán a memória résznél ezt a fajta Ramot nem találom.

 

Lásd: http://eu.msi.com/file/test_report/TR10_1479.pdf

 

Ez a verzió pedig a Kingston HyperX DDR2 1066 (KHX8500D2K2/4G) KIT,amit itt nem találtam,hogy tesztelték volna.

A kingston 1066MHz-en az alábbi memória késleltetéseket adja ehhez a memóriához:

 

KHX8500D2K2/4G 4GB DDR2 1066MHz Non-ECC CL5

(kit of 2 – 2GB) 5-5-5-15 2.2-2.3V

 

Az alaplapra keresve itt nem szerepel ez a típus:

http://www.ec.kingston.com/ecom/hyperx_us/...asp?SysID=48121

 

Akkor lehet,hogy a memória nem felel meg a követelményeknek ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Most 33 perce fut a tesztelő program,de eddig semmi hibát nem jelzett errornál 0-van,most 800Mhz-en megy a tesztelés, az 1. Teszt 100%-ban megvan már 0 hiba. Meddig kell a teszteket futtatni? Tudom írtad,hogy nemárt 1 napig 1066-on. Ha a 800Mhz-nél eddig nem írt hibát,akkor ezt nem szükséges 1 napig futtatni? Kérlek titeket,írjátok meg! Köszönöm!

 

Na most 1066-on próbáltam a Dram ratiot beállítottam 1:1:60ra 1333 1066Mhz 5-5-5-15 késleltetésre és az első 4 percben 20% tesztnél egyszerűen lefagyott a program úgy,hogy nem tesztel tovább... Ilyenkor mi a hibára a megoldás? Ezek szerint nem az Op rendszer a hibás...

 

Lefuttattam 5-5-5-16-os késleltetési idővel,mindig ugyanaz a hiba.

Pass: 20%

Test: 43%-nál lefagy a program,nem fut tovább...

De errornál nem írt ki hibát..

 

Szerintem itt a hiba a késleltetési időben van...

Mit ajánlotok ilyen esetben?

 

Váaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor instabil a géped. Futtasd 800 MHz-en, meglátjuk azon mi a helyzet. Az, hogy x ideig nem jelez hibát, nem jelent semmit. Legyen meg az egy nap, de legalább éjjel hagyd futni.

Link to comment
Share on other sites

Davedry87
Akkor instabil a géped. Futtasd 800 MHz-en, meglátjuk azon mi a helyzet. Az, hogy x ideig nem jelez hibát, nem jelent semmit. Legyen meg az egy nap, de legalább éjjel hagyd futni.

 

A CPU-Z 1.57-es programot leszedtem,az alábbi adatokat olvassa a Memória típusából ki:

Slot 1:

 

IPB kép

 

Slot 3:

 

IPB kép

 

Nem az lehet a probléma,hogy csak 400MHz-ig engedi az egyik és a másik modult?

Itt más milyen késleltetési időt nem látok...

De az éjjel bekapcsolva hagyom a gépet és lefuttatom 800MHz-en,ahogy most van a gép!

Meglátjuk mi van most...

1066-on instabil,lefagy ahogy írtam,nem engedi 20%-nál tovább

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt a 400 MHz-et szorzod kettõvel DDR2 lévén, és máris 800.

Ez az alaplap nem eszi meg ezt a memóriát a megadott idõzítésekkel.

Használd 800-on, és jó lesz. Vagy tedd 2,3 V-ra, ha még nem volt, hátha. De a 800 MHz mellett kevesebb õsz hajszálad lesz az adott konfignál. A gyakorlatban sok különbséget nem észlelsz úgysem.

 

Link to comment
Share on other sites

Davedry87
Azt a 400 MHz-et szorzod kettővel DDR2 lévén, és máris 800.

Ez az alaplap nem eszi meg ezt a memóriát a megadott időzítésekkel.

Használd 800-on, és jó lesz. Vagy tedd 2,3 V-ra, ha még nem volt, hátha. De a 800 MHz mellett kevesebb ősz hajszálad lesz az adott konfignál. A gyakorlatban sok különbséget nem észlelsz úgysem.

 

Köszönöm válaszod...

Ahogy írtad ezelőtt,hogy frissítsek BIOS-t,az alábbiakat találtam az AMI Hivatalos oldalán:

IPB kép

 

Egyedül az 1.6-os verzió van,ami jelenleg is a gépen fut,ennél újabbat nem adott ki az alaplap gyártója sem :(:nem:

 

De érdekes módon a régebbi DDR2-es Memóriák,ami 1066-on működnek Kingmax (KLED48F-B8KU6) 2×1GB,Az alapból 1067MHz-en indul el,ez hogy lehet? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Davedry87, azt tudnám javasolni, hogy keress a környezetedben egy biztoskezû mágust, aki megcsinálja neked. Már képeskönyv lett a topik, de még nem jutottál elõre.

 

Alapból nem vészes egy hibának a leküzdése, már akkor, ha nincs hardverhiba, és tudjuk, mit csinálunk.

 

Valahogy így kellene: BIOS-reset --> memóriákon lévõ matrica megtekintése --> megfelelõ értékek beállítása a BIOS-ban (nem csak a memóriákra).

Link to comment
Share on other sites

Davedry87
Davedry87, azt tudnám javasolni, hogy keress a környezetedben egy biztoskezű mágust, aki megcsinálja neked. Már képeskönyv lett a topik, de még nem jutottál előre.

 

Alapból nem vészes egy hibának a leküzdése, már akkor, ha nincs hardverhiba, és tudjuk, mit csinálunk.

 

Valahogy így kellene: BIOS-reset --> memóriákon lévő matrica megtekintése --> megfelelő értékek beállítása a BIOS-ban (nem csak a memóriákra).

 

 

Hali,köszönöm a gyors reagálásod!

Az éjjel futni hagytam a Teszt programot (Memtest 4.20) és 8 óra 35 percig semmilyen hibára nem utalt 800MHz-nél,alapbeállításon.

1066 MHz-re ha beállítom,akkor meg 20%-nál lefagy a tesztelő program,úgy,ahogy a Windows 7 rendszer is lefagyott...

Igazából ahogy írtad,nincs hozzáértő szakember itt a környéken,ezért csinálok én mindent!

Nem tudom,hogy az alaplapnál merre van a CRMOS Reset Gomb,mivel megpróbálhatjuk azt,hogy resetelem a BIOS-t.

Jön,ami jön ezek után....

 

Tudnátok ebben még segíteni?

 

Az alaplapom: MSI P45 Platinum /Zilent (MS-7512)

Állítólag valahol hátul kell lennie annak a CRMOS-nak.

 

Itt van a Manual Kézikönyv,ha ez segítene:

http://download1.msi.com/files/downloads/m...e/M7512v1.0.zip

 

 

Köszönöm eddigi segítségeteket! :)

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Hali! Köszönöm a gyors reagálást!

Megvan a Crmos sikerült restartolnom a Biost!

Most a tesztprogram fut éppen,feltettem 1066-ra a Ram frekijét és úgy megy a teszt,de 20%-nál már tovább haladt a tesztelés,most nem fagyott le eddig! Jelenleg 48%-nál van errors nincs...

5-5-5-15 - ös időzítéssel és 2,220v -on van jelenleg beállítva 1:1:60 -as ratio. 1333 (1066). Lehet,hogy Pjotr-nak lesz igaza,mivel ő írta,hogy reseteljem a Biost és a gyártó által megadott értékek alapján állítsam be... Meddig hagyjam futni a tesztelőt? 8 óra elég lenne? Köszönöm a feltörekvő segítségeteket! :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi
... Állítsd alaphelyzetbe a BIOS-t, és állítsd be a gyártó által megadott feszültséget és késleltetéseket...

Mindenképpen futtasd le ezt a tesztet. Az egy nap teljesen komoly, kell neki annyi. Ha hibát dobna, akkor állítsd alaphelyzetbe a BIOS-t, és úgy is futtasd le. Meglátjuk, mi történik.

:P

 

8-10 óra is elég, persze úgy nem annyira biztos.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én azt szoktam mondani, hogy 3-4-szer fusson le a teszt (géptõl függõen ez olyan 2-3 órát jelenthet maximum). Ha ez alatt az idõ alatt nem jelentkezik hiba, 98%, hogy a memória rendben van. Ha egy teljes napig futtatnád, akkor ez a szám 99%-ra nõne, azt az 1%-ot meg már nem éri meg az a 16-18 óra plusz. :P Megjegyzem, az esetek 99%-ában már az elsõ teszt során is jelentkezik hiba, ha gond van a memóriával. De egyébként hivatalos bevizsgálások alkalmával is csak pár óráig szokták futtatni a tesztet, szinte teljesen felesleges ennél tovább. Maximum a saját lelkiismeretedet nyugtathatod meg vele, más értelme nem nagyon van.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ed-M

Hi!

 

Itt is feltennék egy kérdést egy kis segítségért.

Tudom, hogy öreg harcsa nem rakéta, de amíg a fiam nem foshozza le az õszülõbe forduló masinámat, addig nem építenék újat.

Találtam egy újabb megfejtendõ jelenséget.

 

Volt anno 1x 512MB RAMom. Hozzá jutottam még 1x 512MB és 1x1GB memohoz. (3x 1GB a max lehetõségem az MSI KT4 ULtra alapon)

1xcsak azt vettem észre, hogy lassabb lett a gép, és az elvileg 2GB-ból már csak 1,75GB volt használatban.

Cserélgetés és ki-be rakások után találtam meg a bûnöst, miszerint az egyik 512-nek a fele látszik.

BIOSban is ez szerepelt, így a MEMTEST is csak felét tesztelte, hibát nem találva.

Kicseréltem ezt egy 128ra, és a gép gyorsabb lett, mint a mozgássérülttel.

Kerítettem még 2x 1GB RAMot, megkísérelve kihasználni a max lehetõséget, de nem indul az OS, csak színes karakterek jelennek meg itt-ott a monitoron. Bármelyik kettõt hagytam bent, bármelyik SLOTban az OS elindult.

 

Kérdésem, hogy hova tud lenni 1/2 RAM, illetve miért nem fogadhatja el egy alaplap az elvileg támogatott maximumot?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A gond szerintem ott lesz, hogy azt a memória típust nem támogatja az alaplapod. Régebben azt mondtuk, hogy vannak egyoldalas meg kétoldalas modulok (attól függõen, hogy mindkét oldalon vannak chipek vagy sem). A kétoldalast nem minden alaplap szereti. Ha fel is ismeri a modult, lehet, hogy csak az egyik 'oldalát' látja, ami jelentõsen lassíthatja a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

Ed-M

A 128-as kivételével mind 2oldalas. Mindhárom típusát leolvasom és hamarosan megírom.

A furcsaság az, hogy ha beállítom a BIOSban a RAM tesztelését, akkor a 3GB-nál nem áll meg a számláló, hanem továbbfut még vmennyit, majd nem indul az OS.

 

Az alaplap leírása szerint:

"The mainboard provides 3 slots for 184-pin DDR SDRAM DIMM modules and supports the memory size up to 3GB. You can install PC3200/DDR400, PC2700/DDR333, PC2100/DDR266 or PC1600/DDR200 modules on the DDR DIMM slots (DDR 1~3)."

 

Viszont találtam egy ilyet is:

"AGP Aperture Size

This setting controls just how much system RAM can be allocated to

AGP for video purposes. The aperture is a portion of the PCI memory

address range dedicated to graphics memory address space. Host cycles

that hit the aperture range are forwarded to the AGP without any

translation. The option allows the selection of an aperture size of

4MB, 8MB, 16MB, 32MB, 64MB, 128MB, and 256 MB."

 

Ez most 256-ra van beállítva.

Ütközhet ezzel, vagy Valami egyéb memória beállítás lehet rossz?

Link to comment
Share on other sites

Mike_rem

Hello!

 

Lenne egy olyan problémám, hogy amikor a 2 db ddr1-es memória van gépben (pentium 4-es NF7-es alaplappal), akkor bejelentkezés után letiltott hálózati kapcsolat fogad (frissen rakott WinXp után is). Ha kiveszem az egyik memóriát semmi probléma, de ha visszarakom megint letiltja a hálózati kapcsolatot.

Újratettem a gépet a 2 memóriával, utána egy darabig mûködött majd fokozatosan megint elkezdett szórakozni a hálózati kapcsolattal.

Egyszer kibírt egy hónapot utána már csak 1 hetet. Ha meg kiveszem az egyiket akkor mûködik a gép. 2 szlotos az alaplap így esélytelen másikba áttenni. Csináltam egy olyat is, hogy a kivett memóriát visszatettem a másik helyére, így sem volt gond egy darabig.

Csinált már olyat is, hogy 1 memóriával tiltotta le a hálózati kapcsolatot.

A hálózati problémáról annyit, hogy alul a kis ikont áthúzza a rendszer és amikor letiltom majd újra engedélyezem utána vagy mûködik egy ideig vagy amikor a böngészõre kattintok azonnal letiltja megint, újra beállítom megint letiltja. Eléggé bonyolult megfogalmazni ezt az egészet, mert mindig mást csinál, de a végeredmény ugyanaz letiltott hálózati kapcsolat.

A kérdés hogy mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Csak egy tipp. Lehet ez IRQ ütközés miatt?

Link to comment
Share on other sites

Mike_rem

Ilyen esetben mit tudok tenni? Mit kell beállítani?

A legtöbb eszköz integrált. Fõleg a hálókártya. A Videókártya nem.

Roppant idegesítõ egy dolog és mindig csak a hálókártya csinálja a feszkót.

A válaszokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Próbáld meg a BIOS-ban ( Integrated Peripherals menü) letiltani a soros (1,2) és a párhuzamos portot.

Nem részletezted az újratelepítést, de ha esetleg nem tetted volna meg, innen töltsd le a pontosan hozzá illő drivert

Link to comment
Share on other sites

Mike_rem

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom ezzel a megoldással!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...