Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nagyon furcsa memóriaprobléma


dusinnhht

Recommended Posts

dusinnhht

Hali!

 

Elõállt egy igen fura probléma. Asus M2N-SLI Deluxe alaplapomban egy 9600-as AMD Phenom végzi(?) a dolgát 4*1GB, de abból az egyik modul különbözõ gyártási idejû, ámde azonos órajelû, késleltetésû és gyártmányú(KINGMAX) memóriamodul segítségével.

Így, alapbeállításokkal (1,8V, 5-5-5-18) Everest szerint 4071MB-t olvas, 3147MB-t ír, 4164 MB-t másol egy másodperc alatt, míg a késleltetése 165,9ns. Ez kb elkeserítõ eredmény, tekintve a cuccba belefeccölt pénz és simogatás mennyiségét mindjárt sírock.

Bizonyítandó, hogy a memóriák jók, fél éve kékhalál nélkül használom a cuccot Vista x64-el, valamit egy ui. alaplappal(ugyan egy 5000+os procival"csak") az Everest ugyanezen verziója a következõ eredményeket adja:

OLV: 7497MB/s

ÍR: 7340MB/s

MÁSOL: 8277MB/s

késleltetés: 57ns

Na ez mindjárt más(kicsit megdöbbentem), ez már több mint ami elvárható, annak ellenére, hogy a memória oszlopban ezt írja: DUAL DR2 746, szemben az én Ganged-DUAL DDR2 804-emmel.

 

Szóval nem értem mi van, miért van, hogy van, csak ideges vagyok.

 

ui: CPU-nak jónak kell lennie, CPU testekben megállja a helyét, kivéve a CPU PhotoWorxx-ben(úgy tudom abban is valami memóriával kapcsolatos dolgot tesztelnek). Vagy lehet, hogy szétment a CPU-m memóriavezérlõ része? :pislog:

 

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Frissítsd a BIOS-át az alaplapodnak! Nekem egy kicsit sántítósnak tûnik ez az AM2+ támogatás, mivel az alaplapod eleve nem támogatja az 1066-os RAM frekvenciát, sem a HT3.0-át.

Link to comment
Share on other sites

robikAhh

Hali! Kellene egy kis segítség. :(

Vettem egy 512-es ramot a gépembe, hogy legalább 1 giga legyen benne, 400as a régi is, és az is amit vettem, de ha az újat berakom mellé nem indul el a gép.. Újraindul folyamatosan. :(

Ha pedig xp telepítésig eljutok, és nem indul újra, akkor pedig nem engedi a fájlokat másolni, és kilép. :(

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond, és hogyan tudnám megoldani? :S

Előre is köszi, Robi

Link to comment
Share on other sites

dusinnhht

Bios frissítése megtörtént, az eredmény változatlan. Amúgy az alaplapot az AMD oldalán ajánlották hozzá. AM2+ támogatása nincs is. http://products.amd.com/en-us/RecommendedM...;f8=95.000&

Amikor vettem ez volt kb a legjobb amit Mo-n lehetett kapni hozzá. (ugyanis a procit ajándékba kaptam és kellett Valami neki sürgõsen...)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor hogy menne benne a Phenom? :hááát: Ezért írtam, hogy sántít az AM2+ támogatás. Van is meg nem is.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Ha lehet, próbáld meg átállítani a memóriákat unganged módba.

Link to comment
Share on other sites

dusinnhht

Ehez a degangeléshez nem értek (nem is tudom mi az) és a biosban sem találtam hasonló lehetõséget.

Más ötlet? Vagy akkor ezek szerint új alaplap? Nem nagyon kedveltem meg ezt az tény...

Link to comment
Share on other sites

dusinnhht

Okké.

Alaplapcsere megvolt. Új típus: Gigabyte GA-MA790X-DS4. Az eredmény? Ugyanaz. Mehet vissza a proci garival? :S

 

(Memória itt ungangedként van feltûntetve)

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor már más lehetõség nem marad, sajnos. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
dusinnhht

Hali!

A fentebb olvashatóprobléma továbbra is fent áll...

Visszavittem a procit, 3 hétig ültek rajta, majd egy test:ok! visszalevéllel átvehettem...

De ezt már tényleg nem hiszem el. :( Ugye nem lehet, hogy ez tényleg max 4GB/s el tudjon ramot olvasni??

Ideírom, hogy az everest mit ír ki, hátha valami BIOS beállítás hiba lesz.

CPU órajel: 2303,2MHZ (ezt én állítottam be kézzel; 11,5*200)

CPU szorzó: 11.5X

CPU FSB: 200,3MHZ

Memóriabusz: 400,6MHZ

DRAM:FSB arány: 12:6

 

A tesztet ezen alaplap esetében ganged és unganged módban is elvégeztem, mindkettõ ugyanezt az eredményt adta.

Legjobb az volna, ha valaki leírná nekem, hogy mit kell beállítani. HT speed, stb...

 

Elõre is köszi... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Davedry87

Sziasztok!

 

Egy problémám lenne a gépemmel.

Az a jelenség van nap mint nap előttem,hogy ahogy elindítom a rendszert betölti alapértelmezett programokat a windows 7,mivel ez az op.rendszer van jelenleg fennt Windows 7 Home Premium 32Bit

Van,mikor a szabad virtuális memória %-a feljebb megy 24% 2 órán bellül meg már 50-60% és végül van úgy,hogy eléri a 90%-ot. A gépembe 2×1GB 1066Mhz-es modulok vannak,ami dualban működik.

Nem tudom mitől van az,hogy hírtelen megugrik a virtuális memória mérete %-ban

Megnyitottam az msconfig paranccsal a rendszerkonfigurációt és megnéztem,hogy miket tölt be induláskor a windows az olyanokat,amikre nincs szükségem azoknál kivettem a pipát,tehát nem jelöltem be őket és mégis csinálja azt,hogy 2-3 órán bellül 80 - 90%-on mozog a virtuális memória

Szerintem ennek nem szabadna valami miatt ennyire feljebb vinni a méretet,hogy később már a csillagos egekig megy. Engem ez a jelenség már több,mint 2-3 hónapja aggaszt,eddig minden tökéletesen működött és váratlanul jött ez a probléma,aminek a mai napig nem tudom az okát. Advanced System Care Pro-t használom és nemrég telepítettem újra a gépet is,ez nem oldotta meg a problémát.

Nem tudom már mit használjak ennek függvényében és kiküszöbölésében,de ha tudnátok valami javaslatot adni nekem, azt szívesen várnám!

 

Köszönettel:

 

 

Davedry.

Edited by Davedry87
Link to comment
Share on other sites

Dave891

Azon kívül, hogy ezt megfigyelted, érzékeltél még valami változást?

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Mást nem érzékeltem,az Opera böngészõvel szoktam letölteni,ez most,ahogy haználtam 24%-on volt a virtuális memória,alig tellt el 5 perc már 27%-nál jár.

Talán az lehet a probléma,hogy egyszerre 2-nél többet töltök le,ami nagyméretû fájl?

Mert általában én 10-esével szoktam a fájlokat letölteni,ami nagy,hogy ne kelljen késõbb töltögetni egyenként,gondolom ez megugrassza a virtuális memóriát is és ezáltal jön ki a kevés virtuális memória,mert elhasználja az Opera.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Na, ha mást nem érzékeltél, akkor milyen problémáról beszélsz? Az oprendszer teszi a dolgát.

Link to comment
Share on other sites

roberto197508

Sziasztok!

 

Volna egy problémám....

Egy ismerősöm számítógépében 512-es ddr1-es memóriát raktunk be a régi 256-os helyett.

Indítás után rettenetes égett szag jött a gépből

Lehet hibás volt a memória és leégetett valamit a gépben ,mert azóta se kép se hang.... :( Elképzelhető,hogy leégett az egész alaplap? Vagy csak videó kártya?

 

Válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

solties

Elõször is rakd vissza a 256-os memóriát, és indítsd el a gépet. Ha elindul akkor ennyi volt, ha nem akkor komolyabb a baj.

Bele kell nézni, és "égésnyomokat" keresni. Lehet tápegység, ellenállás, dióda, de egy kondenzátor is! Ez a legvalószínûtlenebb. Ha égett szagot éreztél, az általában a szigetelõ lakkréteg, vagy mûgyanta szaga! Én a tápot szedném szét elõször. Az "amperszag" az más.

Nos egy a lényeg, ha "csak a videó kártya szállt volna el, attól még elindulna a gép. Memóriahiba esetén meg sípol.

Ventilátorok mennek?

Link to comment
Share on other sites

roberto197508

Ventilátorok elindultak,visszaraktam a 256-os memóriát is,és olyan mintha el is indulna talán a rendszer.......de kép nincs sehogy.....

Annak az 512-es memóriának volt iszonyat égett szaga,én arra tippelek az volt a hunyó,úgy kapták ismerõstõl,nem egy új darab.

Majd próbálok szerezni egy AGP-s videokarit hátha még az a hiba.

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

solties

Próbáld meg még az alaplapi vga csatlakozót használni, és akkor a videó kártya hibájára is fény derülhet.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Davedry87

Sziasztok! A tegnapi napon kicseréltettem a memóriámat,ami nem mûködött megfelelõ órajelen. Most egy Kingston HyperX DDR2 1066Mhz-es HX8500D2K2/4G) típusú Memóriát tettem bele,amit párban vettem. A memóriaidõzítéseket beállítottam 1066Mhz-es módban 5-5-5-15-ös késleltetési idõvel és a gyártó által megadott 2,2v feszültséggel. A helyzet az,hogy van,amikor betesz egy virtual memory hivatkozást és teljesen lefagy,hogy csak a restart gombbal tudom újraindítani a gépet. Amúgy megfelelõen fut,csak olykor ez a jelenség beugrik.Ilyenkor mit lehetne tenni,hogy ez a probléma megoldódjon? Mit javasolnátok ez ellenben? Köszönöm elõre is a segítségeteket!

 

Nem lehet véletlenül az,hogy nem adtam neki elég feszültséget? Mert a Ramon 2-2,3v van feltûntetve és most 2,2v-on van.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman
A helyzet az,hogy van,amikor betesz egy virtual memory hivatkozást és teljesen lefagy,hogy csak a restart gombbal tudom újraindítani a gépet. Amúgy megfelelõen fut,csak olykor ez a jelenség beugrik.
Ez egy kissé zavaros. Pontosan hol kapod ezt a "hivatkozást"? Windows alatt, vagy még az indulása elõtt? Visszaolvasva a problémáid 3 gondolat jutott az eszembe:

- milyen tápod van?

- véletlenül nem egy warezolt agyonbuherált Windows-t futtatsz?

- vírusirtót használsz, nincs vírusod?

 

Olvastam, hogy napokig fárasztottad KGigi-t a RAM idõzítésekkel. Én a helyedben visszatöltenék egy gyári beállítást, majd megadnám a memóriáknak a dobozra írt feszültséget, beállítanám az idõzítéseket (bár tudtommal az alaplapok képesek az ajánlott beállításokat kiolvasni a RAM-ból), és indítanám a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Vírusom nincs,Kaspersky Internet Security-t használok.

A tápom : Trust BIG Fan 520W...

Windows alatt kapom ezt a hibát,ez nem mindig jön elő,csak rosszabbik esetben írja ki! Sokszor van úgy,hogy a rendszer beáll,azaz lefagy. Amúgy a gyári beállításokat adtam a memóriának,amit a Kingston gyártó kiírt az oldalára! A késleltetési időt is úgy adtam meg,ahogy le volt írva.

ez szerint: (KHX8500D2K2/4G)4GB DDR2 1066MHz Non-ECC CL5

(kit of 2 – 2GB) 5-5-5-15 2.2-2.3V. A CL: 5-ön van,meg ahogy itt látható!

A feszültség: 2,20v jelenleg.

64 Bites Windows 7 Home Premium SP1-es rendszert használok,ami nincs agyonbuherálva,én az ilyen módosított szarságokra nem adok!

Szerintetek mi lehet akkor a probléma?

 

 

 

A memória beállítását ez szerint végeztem el:

http://www.valueram.com/datasheets/KHX8500D2K2_4G.pdf

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Első körben nem állítgatni kellene a memóriát, hanem ráhagyni automatikusan az SPD-re. És a proci se legyen húzva.

Utána, ha minden oké, akkor lehet játszadozni a szorosabb beállításokkal, tuninggal.

 

Mellesleg memóriagyártó függő is a dolog, egy CSX lazán tud 5-5-5-15-öt 1,9 V mellett, és turbózva is alig kell feszültséget emelni.

A másik lehet még az alaplap kérdése.

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

A Processzor FSB Órajele az alapértelmezett módon van.

Az igaz,egyszer átállítottam,de 333-on volt,most azon van jelenleg is! (3000MHz)

Mikor betettem a 2 ramot,akkor 800MHz-en indult,semmit nem állítottam ekkor be még!

A ratiot kell egyedül beállítani arra a sebességre,ami jelenleg is kell?

1:1:60 1333 (1066) Ezen van most beállítva.

A késleltetési idõt se állítsam be akkor?

Ha auto-n van a memória FSB órajele,akkor csak 800Mhz-en képes futni!

 

IPB kép

IPB kép

IPB kép

IPB kép

IPB kép

IPB kép

IPB kép

IPB kép

 

Az alaplappal meg nincs semmi probléma,mivel eddig az teljesen korrekt alapon mûködött,attól szerintem,hogy memóriát cseréltem,még nem jelenthet gondot...

Ez a lefagyás meg akkor is volt,mikor 800MHz-en indult a gép,mikor betettem elõször a ramokat.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mindenképpen futtasd le ezt a tesztet. Az egy nap teljesen komoly, kell neki annyi. Ha hibát dobna, akkor állítsd alaphelyzetbe a BIOS-t, és úgy is futtasd le. Meglátjuk, mi történik.

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Üdv KGigi!

 

Köszönöm a fáradozásod a sok segítségért! :)

Hamarosan letöltöm és bootolom CD-ről a tesztelő programot,de előbb kérlek nézd meg ezeket a képeket:

Ezek a képek most nemrég készültek,alapértelmezett módban fut a memória,sajnos 1066 MHz helyett 800MHz Órajelen.

Így a 800MHz-en eddig semmilyen problémát nem tapasztaltam idáig,le se fagyott azóta a rendszer.

Minden AUTO módban van beállítva,így amiket ezelőtt beállítottam,most azok is az alapértelmezett módban vannak.

 

Íme pár kép a memóriáról és a BIOS beállításáról:

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

Behelyezve az azonos foglalatba (DUAL)

IPB kép

 

Ha ezeket a beállításokat adnám a Memóriának,akkor csinálta ezt a jelenséget:

 

CL: 5

tRCD: 5

tRP: 5

tRAS: 15

 

Feszültség: 2,208v

FSB/DRAM Ratio: 1:1:60 1333 (1067MHz)

A gyártó adatlapján is ezek a beállítások szerepelnek...

 

De most ezek után lefuttatom a tesztet 1067-es módba és 800MHz-en,meglátjuk mit ad a memóriára...:)

 

Hamarosan jövök a teszt eredményével...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...