Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A nagy Vista-átverés


die nadel

Recommended Posts

KGigi

A Windows ME valóban nem volt egy ász, de nekem bejött. SP1 elõtti XP-m volt vele párhuzamosan, az nevetségesebb volt, mint az alap Vista.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Pedig sokan alkotnak olyan véleményt, hogy a Vista egy fejlesztési zsákutca és a Seven milyen szuper.

A Windows 7-et még korai lenne összehasonlítani más operációs rendszerekkel, mivel legkorábban az év utolsó negyedévében jelenhet meg a végleges verzió.

SP1 elõtti XP-m volt vele párhuzamosan, az nevetségesebb volt, mint az alap Vista.

Szerinted. ;)

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Igaz, hogy a Seven még beta állapotban van, de amióta elérhetővé vált és sok ember feltelepítette, azóta folyamatosan összehasonlítják az elődeivel.

Szerintem az mindenképpen pozitívum, hogy már most sokan többre értékelik a Seven-t (beta állapota ellenére) mint elődeit. ;)

Természetesen mindenki abban bízik, hogy a Microsoft nem "szúrja" el.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Jó régen, de el kezdtem készíteni egy összehasonlítást XP és Vista között, hátha érdekel titeket :).

 

Bocs, ha off.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Ezzel csak az a baj, hogy nem mindenki fogja megnézni a végén a dátumot és így, egy számítástechnikában járatlanabb személy rossz következtetéseket vonhat le a szoftverek Vista-n való használhatóságát illetõen.

Mert ugyebár ez már nem fedi a valóságot.

Amúgy szép összegzés. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
NagyBS_79

Üdv!

 

Most, hogy újra regisztráltam magamat, ezeket olvasva nem tudom megállni hogy, ne szóljak hozzá a VISTA vs. XP dologhoz. :pislog:

 

Eleinte félve álltam át 98SE-ről XP-re. Sokan szidták az XP-t. Kompatibilitási és egyéb okok miatt. 2 éve döntöttem. Átálltam XP-re. Furcsa volt használni de a kinézete tetszett.

Tavaly szerettem volna kipróbálni a Vista-t de mindenki szidta és lebeszéltek a használatáról.

Pár hónapja nem bírtam tovább és rávettem magam, hogy kipróbáljam. Úgy voltam vele hogy, teszek rá ki mit mond!!!!

Feltelepítettem a Vista-t.

Nem értem, mi bajuk volt vele sok embernek?!

Szerintem jól használható, nekem tetszik. Ugyan annyi bajom van vele mint anno a XP-vel.

Annyit megfigyeltem az XP-nél és a Vistánál is hogy, XP és XP (Vista és Vista) között is van különbség.

Volt XP-m (PC szervízben telepített) ami alatt jópár dolgot nem tudtam telepíteni akármivel/akárhogy is próbálkoztam.

Szereztem magamnak egy másik XP-t (amit nlite-al buheráltam utána). Lám "tökéletesen" működik.

Amennyire megfigyeltem a Vistával is ez a helyzet.

Szutyok lenne-e a Vista? NEM!!

Szinte nincs hibátlan OS. Hibák voltak-vannak-lesznek!! Minden OS-nél.

Az XP jobb lenne a Vista-nál? :pislog: Miért???

 

Milyen mobilod van? Pl. Nokia 3210-es (sokak szerint nagyon eltalált mobil volt, dicsérték)? Nem hinném. Nézd meg a mobilokat. Mindíg jön újabb, másabb, jobb, szebb.

Milyen kocsid van? Netán egy LADA ?? (frankó verda!! A mai napig csinálják az oroszok.) Kizártnak tartom!!

 

Az igény mindenhol megvan az újra és a szebbre. (mobil, autó, nő :D , stb.)

 

Nos. Hirtelen ez jött elő belőlem. Remélem nem bántottam meg senkitsem (nem az volt a szándékom).

 

 

 

Hopp! Mégvalami.:

 

Ez az egész dolog egy kissé emlékeztetett a Konzol vs. PC-játék "harcra". Csak nincsen benne K*** anyázás.

 

Volt progi amit Vista alatt tudtam telepíteni és használni, XP alatt pedig nem. És fordítva.

 

UAC???

Idegesített hogy amikor pl. kicserélem a háttérképet már akkor beleugat a dolgomba!

Kikapcsoltam az UAC.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az UAC-ot kapcsold vissza. A GyIK-ben leírtam, hogyan lehet kikapcsolni a biztonsági asztalt. Ettõl nekem fele olyan idegesítõ sincs.

 

Amúgy csak hiszed, hogy nincs anyázás, csak tõlünk az repül. :D Arra mondjuk pontosan nem emlékszem, hogy melyik téma volt. :P

Link to comment
Share on other sites

NagyBS_79

Üdv!

 

Visszakapcsoltam az UAC-t.

Repült? Volt anyázás? :Sír:

Már kezdtem azt hinni hogy, itt mindig kultúráltan segítenek egymásnak az emberek.

Megnyugtató tudni azt, hogy itt nem lesz ilyen (mármint rokonemlítés). :)

 

Köszi az UAC-tippet!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
die nadel

Segíteni kulturáltan szoktak.

Nemtetszést nyilvánítani (általában szabályzat elolvasásának hiánya miatt) szoktak nem publikus módon. :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

@NagyBS_79: ha nem tudok vezetni, teljesen mindegy, milyen autót tesznek alám, alapvetõen ugyanaz lesz a vezetési élményem. Ezt követõen kiszállva az egyikbõl, simán megállapíthatjuk, hogy "nem tudom, mi baja volt az embereknek ezzel, ugyanúgy 4 kereke van, mint a másiknak". ;)

Link to comment
Share on other sites

NagyBS_79

Helló!

 

Igen ilyesmi a helyzet szerintem is. Nagyon bölcs észrevétel/hasonlat!

Az egyik ismerősöm is utálja a Vista-t. Kérdeztem, miért? Azt válaszolta hogy csak, neki jobban tetszik az Xp. :nem: no comment!

Én még mindig nem találtam olyat amiért utálni lehet. Sokan lehet hogy azért nem szeretik mert valamilyen crack-es verziójuk van és nem működik rendesen. Akkor meg ne csodálkozzanak. :lol:

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Annak, hogy eredeti vagy "crack"-es verzió működési szempontból nincs jelentősége. Kizárólag csak Gates bácsi zsebében csörgő milliárdok apadnak egy picit, emiatt apró kis lyuk miatt. :hááát:

Azok akik támadták annak idején a Vistát, szerintem azért volt rá némi okuk is. Pl. az első végeleges kiadást én is gyorsan letakarítottam a gépemről miután fagyogattak és akadoztak rajta a kedvenc játék -és felhasználó programjaim , és legközelebb már csak az SP1 megjelenése után raktam fel, ekkor már egy teljesen új PC-re, és oly annyira meg voltam vele elégedve, hogy meg is vásároltam.

De ez régebben Windows XP-nél is így volt, annak idején azt is rengetegen köpködték, ugyan ezen stabilitási problémái, és akkoriban nagynak számító gépigénye miatt. Így sokan továbbra is Win 98-at használtak. De az emberek már unják ezt, hogy új Windows esetében komplett új gép is kell. És a Windows 7-el végre megdől ez a tendencia, hiszen ez egy olyan "átnevezett Vista" ami végre már normálisan meg van csinálva. Kijavították, letisztították és optimalizálták a mai gépekre. :)

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

Ha nem akarod Gates zsebét tömködni, akkor a Windows 7 ingyenes próbaváltozatát egy évig használhatod. 2010 közepéig.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyrészt ilyen, hogy "Windows 7 ingyenes próbaváltozat" nem létezik, másrészt hogy jön ez ide (Vista témakör)?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...