Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A nagy Vista-átverés


die nadel

Recommended Posts

payskin
Nagyobb gépigénye is csak azért van, mert valaminek mozgatni kell a szebb külsőt, de hát ez egy kicsit a farkába harapott kígyó esete... önmagáért van, azért van hogy legyen. Könyörgöm, de hát ez hülyeség...

Ez tényleg hülyeség, mert az Aero 3D a grafkártyán fut, tehát ehhez pont nem kell nagyobb gép.

 

Arról nem is beszélve, ha egy oprenszernek olyan reklámkampányt kell eszközölnie, hogy a tesztfelhasználókkal más néven egy "új" op-renszert ismertetnek meg (szép sunyin) majd közlik velük hogy ez a vista volt, csak átneveztük, hát ez önmagáért beszél. Ennél egyértelműbb beismerése a vereségnek

Öhm... mi van? Egyrészt nem ez volt "A" Vista-reklámkampány (az jóval ez előtt volt, és WOW néven futott).

 

Másrészt ez hol elismerése a vereségnek?! Ez a kampány pont arról szólt, hogy azok a felhasználók (köztük jó pár olyan, aki teli pofával szidta a Vistát), egy "másik" oprendszerről pozitívan nyilatkozik, aztán kiderül, hogy az is Vista. Ha ez valaminek az elismerése, akkor leginkább annak, hogy az emberek tök hülyék. Persze ezt eddig is tudtuk.

 

A baj az, hogy csinálnak valamit, ami hát lássuk be nem 100-as! És eladják nagyon sok pénzért! Én megveszem a sz@rt nagyon drágán, "ő" meg nagyon gazdag lesz ettől.

Miért veszed meg?! :o A fél világ nem vette meg, jó nagy szarban is vannak a rendmondi fiúk, kaparnak a Win7-tel kegyetlenül. Amúgy, nem belőled lesznek gazdagok, emiatt egy pillanatig ne hányjál. A nagyvállalati szektorban gurulnak a nagy pénzek, ahhoz képest a konzumer üzletág gombfoci kategória.

 

A sárga kutyustól meg idegrohamot tudtam kapni.

:lol: Mondjuk egy kattintással meg lehet tőle szabadulni örökre, sőt, registryből letiltható, tehát még újratelepítés eseté sem kell találkozni vele, elég egy REG fájl. :P

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

1. Az emberek nem hülyék, csak több pénzért többet várnak el. :hááát:

2. Az XP is használhatatlannak tûnt a megjelenése után, emlékszel majdnem ugyan úgy köpködték, mint a Vistát. Az akkori Informatika tanárom szó szerint játékprogramnak nevezte :D, de pár év elteltével a Microsoft, a szoftver, és a hardvergyártók is felnõttek a feladathoz, és 1-2 év (no meg 1-2 nagy javító csomag :P ) múlva stabil, szeretni való kis rendszer kovácsolódott belõle. Mindez a Vistára is igaz, és a Windows 7-re is igaz lesz. (Bár ez utóbbi esetben már hisztérikusan vigyáznak rá, hogy ez ne ismétlõdhessen meg.) 8)

Link to comment
Share on other sites

payskin

1. Az emberek teljesen hülyék, ezen kár is vitatkozni. :P

 

2. Az XP kivételes eset volt a maga közel 6 évével, nem valószínű, hogy valaha a Microsoft még egyszer így megszívatja magát. Ergo nincs idő arra, hogy a hardvergyártók és a szoftverfejlesztők majd észbe kapjanak, erre kiváló példa a Vista. Ez a hajó már elment, hiába használható az SP1 után.

 

Mellesleg az ATI driver még mindig egy nagy kalap, a hangkártyámhoz és a tévékártyámhoz a mai napig nincs normális driver, és valószínűleg nem is lesz. Tudom, vegyek új gépet. A hátamon is le lehet csúszni. :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ami az ATI driver-eket illeti teljesen egyetértek. A közeljövõben pont ezért kell majd újratelepítenem a Vistát. (Nem tudok driver-t frissíteni, mert állítólag a driver telepítõ nem talál kompatibilis adaptert a gépembe. :S )

OFF: Ennek ellenére mégsem bántam meg, hogy GeForce 8600 GTS-rõl Radeon HD4850-re váltottam. :P

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Most már ott tartok, hogy bénázok az XP-vel, ha valaki segítséget kér tõlem, mert annyira logikátlannak tartom a felépítését.

Miért? Mi benne a logikátlan? (Remélem, nem a kinézetére gondoltál, mert az bármikor megváltoztatható.) Bekapcsolom a gépet, betöltõdik az operációs rendszer, futnak a programok, tudok dolgozni. Ennél logikusabb mûködés szerintem nem létezik. A Vista mûködése: bekapcsolom a gépet, valamikorra betöltõdik az operációs rendszer; a programok vagy futnak, vagy percekre lebénítják az operációs rendszert (vagy fordítva); azaz nem tudok normálisan dolgozni, legfeljebb akkor, ha kivárom, amíg a félszáz szolgáltatás és a 300 rendszerfolyamat betöltõdik. Számomra ez a mûködés jóval logikátlanabb, de az is lehet, hogy én gondolom rosszul. :hmm:

egyetlen rendszert sem utáltam annyira, mint az XP-t.

Ezt sem értem. Miért kell egy rendszert utálni? A Vista nem tartozik a kedvenceim közé (pedig én 4 évig használtam a Windows ME-t), mégsem utálom. :hááát:

de ami a legjobban idegesített, hogy idiótának nézett.

Valóban? És a Vista UAC nem ezt teszi? :lol:

Ezen túl pedig sok kis apróság: a csoportba szedett vezérlõpult, a korlátozott fiók bénaságai...

Csoportokba szedett vezérlõpult és korlátozott fiók a Vistában is van. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

MAJA
Sokan úgy próbálják ki a Vista-t, hogy nincsenek tisztában a rendszerkövetelményekkel és...

Nos akkor ezen a gépen biztos futnia kell: Q9550 proci, 4GB RAM, 512 9800GTU. :lol: De nem is ebből az aspektusból vizsgáltam a dolgot, hanem hogy egyszerűen és parasztosan kifejezve: tré. Nem jó. Nem jön be nekem. Mert nem az volt a probléma, hogy nem vitte a gépem. :)

 

Ez tényleg hülyeség, mert az Aero 3D a grafkártyán fut, tehát ehhez pont nem kell nagyobb gép.

Én nem azt mondtam hogy nagyobb gép kell hozzá, hanem hogy nagyobb a gépigénye... tehát ugyanazon gépen gyorsabban fut az XP mint a Vista. Erre akartam kilyukadni...

 

Reklám alatt pedig azt értem ha valamiről beszélnek, valami közszájon forog, az bizony hogy reklám. Nem csak az a reklám amit a TV-ben és a plakátokon látsz!

 

Miért veszed meg?!

Nem vettem meg, a kollégám felrakta nekem. Ne akard tudni miket írtam volna ide, ha megveszem. De igenis hogy hányok, mert akármennyit is keresnek rajtam, de keresnek. De én a f@sért egy fillért nem szeretnék kiadni! Mi van, ha megveszem? Vagy aki megvette és most rágja a kefét hogy milyen sz@rt adtak el neki 30, vagy mit tudom én hány ezer forintért...

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Én megvettem. És nem bántam meg. :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A Microsoft minden operációs rendszert érintő reklámkampányában teljesítmény növekedést ígér. De az már biztos az apró betűs részben van, hogy 2 év múlva egy teljesen új konfiguráción. :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin
Én nem azt mondtam hogy nagyobb gép kell hozzá, hanem hogy nagyobb a gépigénye... tehát ugyanazon gépen gyorsabban fut az XP mint a Vista.

Nem, te nem ezt mondtad. Lehet, hogy ezt akartad mondani, de egész véletlenül így jött ki:

 

Nagyobb gépigénye is csak azért van, mert valaminek mozgatni kell a szebb külsőt, de hát ez egy kicsit a farkába harapott kígyó esete... önmagáért van, azért van hogy legyen. Könyörgöm, de hát ez hülyeség...

Az. Hülyeség. Az meg közhely, hogy az XP gyorsabb.

 

Reklám alatt pedig azt értem ha valamiről beszélnek, valami közszájon forog, az bizony hogy reklám. Nem csak az a reklám amit a TV-ben és a plakátokon látsz!

ÉS? Nem arról vitatkoztunk, hogy mi a reklám, hanem, hogy miért volna bármiféle vereség beismerése a később indított Vista-kampány?!

 

Miért veszed meg?!

Nem vettem meg, a kollégám felrakta nekem.

Ööö...

 

Én megveszem a sz@rt nagyon drágán, "ő" meg nagyon gazdag lesz ettől.

Hahó, biztos minden rendben odabent? Kívülről nem úgy tűnik...

 

De igenis hogy hányok, mert akármennyit is keresnek rajtam, de keresnek.

Egy fillért nem keresnek rajtad, most mondtad. Eddig jobbára vagdalkozva fikázol és az összes érved az, hogy "tré". Ez nagyon kevés...

 

Vagy aki megvette és most rágja a kefét hogy milyen sz@rt adtak el neki 30, vagy mit tudom én hány ezer forintért...

És mi van, ha tökéletesen működik neki és semmi baja nincs vele? Itt a fórumon is jó páran vannak, akik boldog Vista-tulajdonosok.

 

Na, ezt hívják alaptalan fikázásnak, és igaza van Pjotrnak, ez tényleg elég alacsony színvonal. Nem kéne. Fel kéne nőni fejben a feladathoz, hogy azt írd le, amit gondolsz, hogy később ne kelljen magyarázkodni, és ne divatból, hanem érvekkel tudjál valamit kritizálni. Vagy lezárhatjuk azzal a történetet, hogy "neked nem tetszett", ami teljesen elfogadható, csak ez összesen 3 szó, nem pedig két se füle, se farka hozzászólás. :nem:

 

Mindezt mondom úgy, hogy én az XP kontra Vista vitában közismerten az előbbi mellett állok.

Link to comment
Share on other sites

MAJA
"Én megveszem a sz@rt nagyon drágán, "ő" meg nagyon gazdag lesz ettől."

Ezt csak képletesen értettem, ezt nem igaz hogy nem érted...

 

Oké abban igazad van, ahhoz hogy valaki ne terelje személyeskedő irányba a vitát és hogy engem ne minősítsenek, nekem sem kell minősítenem, értem. Tehát maradjunk abban hogy nem jön be! Pedig nem elfogultan, hanem igazán nyitottan álltam a rendszer használatához, sőt azért próbáltam ki mert azt hallottam hogy a játékokat sokkal szebben jeleníti meg...ez valahol is igaz lenne..ha vinné egyáltalán. Egy hétig bírtam ezt az agonizálást.

 

Az meg hogy az XP gyorsabb az közhely? Szerintem már inkább az közhely, hogy az közhely hogy az XP gyorsabb. Ez nem közhely, hanem tény hogy az XP gyorsabb. Az hogy unod-e ezt az állítást és az hogy ez valós-e, az nem ugyanaz.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Száz szónak is egy a vége: az a legboldogabb akinek a megvásárolt szoftvereinek száma, nem értelmezhetõ a pozitív valós számok halmazán. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

MAJA

Arra célzol hogy ez nem eredeti lemez volt? De sajnos igen.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Oké abban igazad van, ahhoz hogy valaki ne terelje személyeskedő irányba a vitát és hogy engem ne minősítsenek, nekem sem kell minősítenem

Ok, akkor én is hátrébb lépek kettőt, lehet, hogy egy kicsit el vagyok ma borulva, bocsánatot kérek.

 

Ez nem közhely, hanem tény hogy az XP gyorsabb.

Persze, de ez nem jelent semmit. Mindig nagy öröm akár egy kényszerű Vista, akár a mostani Win7 tesztelése után visszatérni XP-re, mert megtáltosodik hirtelen a 4 éves gépem. :igen: Speciel azon a gépen, amin te tesztelted (quados proci stb.), nem lett volna szabad, hogy jelentős különbség legyen a kettő között.

 

De ez még nem jelenti azt, hogy az XP jobb vagy a Vista rosszabb operációs rendszer, hiszen ilyen alapon a Win98, esetleg a Win3.1 a nyerő, ha még felmegy. ;) Nyilván nem ugyanaz a súlycsoport a két oprendszer; a Vistában van egy csomó extra dolog, amitől lassabb. (Persze, ez engem hol érdekel, ha ezekre a dolgokra nincs szükségem.) Nem is beszélve a szarul megírt, vagy meg sem írt driverekről.

 

Szóval, közhely. :P

Link to comment
Share on other sites

MAJA

Az égvilágon semmi probléma nincs :)

Tisztellek, becsüllek titeket, hogy ezt az oldalt csináljátok és én kérek elnézést ha kicsit triviális lettem volna. Elkapott a gépszíj :P

Egyébként jelentős különbséget nem a gyorsaságban éreztem, hanem a renszer szerkezetében, de az XP által megszokott gyorsaságot sem. Kicsit puhább volt a Vista.

Én szeretem amikor,-úgymond- "ropognak" a lapok és mint a gondolat olyan sebesen nyílnak meg.

Vagy itt van például ez a fura eset: elkezdtem letöltést indítani és elmentem otthonról, mire visszaérek sehol nincs a gép,

kiderült hogy hibernálta magát a drága és nem akart felébredni...restart. Oda a 2,9GB-os letöltés..

Könyörgöm. Ki kérte hogy automatikusan hibernálja magát...

a kikapcsolását meg úgy kellett levadászom a netről...

Szóval az ilyen és ehhez hasonló apró idegesítő dolgok halmaza eredményezi nálam azt, hogy előbb utóbb kárt teszek valamiben.

Így visszaraktam a jó öreg XP-t azóta nem kell szednem a gyógyszerem :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@Fujitsu

 

Felépítés alatt azt értem, hogy mindent (pl. beállításokat) máshova tettek, de nem úgy, mint a Vistán, hanem látszólag bármiféle koncepció nélkül. Tudom, hogy vissza lehet állítani a régi '98-as Start menüt, Vezérlőpultot stb., de ha valakihez elmegyek valamit beállítani, akkor nem azzal kezdem, hogy testre szabom a gépet. A kutyát is ki tudom lőni, de én szeretem a rendszert alapállapotában használni.

 

A UAC nem néz idiótának. Ezalatt én azt értem, hogy a pofámba tol mindent, amit én nem akarok. Ismerje meg a Windows XP-t... Menj a ...-ba, ötvennyolcadszorra telepítettem fel. Nem telepített víruskeresőt. Jéé, nem mondod, két perce tettem fel az oprendszert, és még nincs fent? Ezer bocsánat. És ne akarja kitalálni, hogy mit akarok csinálni. Én tudom, hogy mit akarok csinálni, és ebben ez csak akadályoz. Lsd. kutya, vezérlőpult.

 

Korlátozott fiók valóban van a Vistában, de az a különbség, hogy míg a runas XP alatt vagy bejön, vagy nem, addig Vista alatt tudok rendszergazdai jogokkal programokat futtatni minden hiba nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Felépítés alatt azt értem, hogy mindent (pl. beállításokat) máshova tettek, de nem úgy, mint a Vistán, hanem látszólag bármiféle koncepció nélkül.

Nem értem. :) A Vista menürendszere ezerszer bonyolultabb, ami nem is csoda, hiszen jóval több a beállítási lehetőség. De mitől logikusabb? Ha valami bonyolultabb, akkor logikusabb is? Hogy is van ez? :huh: Szerintem egyébként jóval áttekinthetetlenebb a Vista menürendszere, kezdőknek (és haladóknak is) jóval nehezebb rajta eligazodni.

Tudom, hogy vissza lehet állítani a régi '98-as Start menüt, Vezérlőpultot stb., de ha valakihez elmegyek valamit beállítani, akkor nem azzal kezdem, hogy testre szabom a gépet.

Nem értelek. Ha valakihez elmégy valamit beállítani, akkor miért zavar a Start menü felépítése? A Vezérlőpult nézetei közötti váltás egyébként is csak egy kattintás. Arról meg aztán nem is beszélve, hogy alapállapotban a Vista vezérlőpultja is kategóriánként csoportosított. Emlékeztetnélek arra is, hogy alapállapotban a Start menüben lévő kikapcsológomb nem kikapcsolja, hanem hibernálja a gépet. Ez egy eklatáns példa arra, hogy Vista alatt jóval több beállítást kell elvégezni, s ez a tény már önmagában is megcáfolja azt, hogy a Vista alapállapotban használhatóbb.

A UAC nem néz idiótának.

Nem? :huh: Mikor még a háttérképet sem tudom módosítani anélkül, hogy bele ne pofázna?!

Ezalatt én azt értem, hogy a pofámba tol mindent, amit én nem akarok.

Hát az UAC pontosan ezt csinálja! :igen:

Ismerje meg a Windows XP-t... Menj a ...-ba, ötvennyolcadszorra telepítettem fel.

Idiótának néz? Nézd, én el tudom képzelni, hogy 2003-ban voltak olyanok, akik még sosem láttak XP-t (én 2004-ben ismertem meg). Nekik bizony segítséget jelenthetett az a kis dokumentáció. Ahhoz viszont mit szólsz, hogy a Vista a Welcome Centert (azt hiszem, így hívják) kéretlenül az ember pofájába tolja, ha kéri, ha nem (és minden rendszerindítás után, egészen addig, míg ki nem kapcsolod)?! Melyik rendszer néz idiótának, ha szabad kérdeznem? :hááát: Amúgy az is érdekes, hogy az UAC Comodo Defense+-t megszégyenítően idegesítő kérdései kevésbé zavarnak, mint az az aprócska ikon a tálca értesítési területén. (Ami egyébként automatikusan el is tűnik.)

Nem telepített víruskeresőt. Jéé, nem mondod, két perce tettem fel az oprendszert, és még nincs fent?

Talán a Vista nem figyelmeztet? :hááát:

És ne akarja kitalálni, hogy mit akarok csinálni.

A Vista nem ezt csinálja? :lol:

Lsd. kutya, vezérlőpult.

Mi bajod azzal a szerencsétlen kutyával? Nem akar az kitalálni semmit, csak adatokat gyűjt a kereséshez. Vagy azt sem lenne szabad neki?

Korlátozott fiók valóban van a Vistában, de az a különbség, hogy míg a runas XP alatt vagy bejön, vagy nem, addig Vista alatt tudok rendszergazdai jogokkal programokat futtatni minden hiba nélkül.

Ha egy programot rendszergazdai jogokkal akarok futtatni, akkor rendszergazdaként jelentkezem be. Szerintem 2002-ben ugyanígy gondolkoztak a Microsoftnál is.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Felépítés alatt azt értem, hogy mindent (pl. beállításokat) máshova tettek, de nem úgy, mint a Vistán, hanem látszólag bármiféle koncepció nélkül.

Ellenpélda: megjelenítés tulajdonságai. 1995 óta ugyanúgy néz ki, apróbb változások voltak a különböző Windows-változatokban. A Vistában váratlanul Testreszabás lett belőle, szétkapták, mint floki a lábtörlőt, na és aki abban koncepciót talál, hogy melyik menüpont miért került oda, ahova (például az Aszalon levő ikonok ki-be kapcsolása miért a bal felső sarokban van), és miért jó ez, hogy ezekkel a szétszórt menüpontokkal pontosan a régi panel egyes füleit lehet előhozni, annak itt helyben Nobel-díj. Semmi értelme nem volt, de legalább mindent újra meg kell találni benne.

 

Ellenpélda: hálózati beállítások. Ha jól számolom, a Vistában levő a negyedik és legbonyolultabb fajtája. Már az XP is bonyolított a dolgon, de ehhez legalább hozzászoktunk 6 éven keresztül. A Vistában folyton keresni kell a beállításokat (pontosabban azok helyét, hogy hol vannak), többet kell kattintani, hogy ugyanazokhoz a beállításokhoz elérjek, tehát szerintem nem lett sem egyszerűbb, sem áttekinthetőbb. (És mindjárt jön a Win7 az ötödikkel! Halleluja!)

 

Energiagazdálkodás jut még hirtelen az eszembe, az aztán az elbonyolítás (majdnem valami csúnyábbat írtam) csimborasszója. :P

 

Őszintén megvallva a szempontot sem értem. Tény, hogy az XP-ben egy csomó dolgot elpakoltak máshova, a korábbi Windowsokhoz képest, és a hajunkat téptük, amíg mindent megtaláltunk. De a Vistában pont ugyanígy van: elpakoltak máshova, "felrobbantottak", megváltoztattak jól bevált, több éve ugyanúgy kinéző paneleket (Sajátgép tulajdonságai?). Ha valaki Windows 2000-ről érkezik, épp úgy a haját tépi, mintha 2001-ben leült volna egy XP elé (ha nem úgyabbul).

 

Tudom, hogy vissza lehet állítani a régi '98-as Start menüt, Vezérlőpultot stb.

Ezt sem értem. Ha visszaállítjuk az eredeti Vezérlőpultot, a Vistának legalább kétszer, ha nem háromszor annyi ikonja van, mint az XP-nek. Sem nem áttekinthetőbb, sem nem egyszerűbb benne bármit is megtalálni. De mindkét rendszer csoportosítva jeleníti meg az alapbeállítások szerint, tehát ebben a tekintetben sem jobb vagy rosszabb egyik a másiknál.

 

Nem telepített víruskeresőt.

Na-na-na... :)

 

Vista alatt tudok rendszergazdai jogokkal programokat futtatni minden hiba nélkül.

Igen, ez egy. ;) (Mondjuk kis jóindulattal, mert a Vista kompatibilitási problémáinak jó része pont abból származik, hogy a régi, trehányul megírt, csak adminként futtatható programok nem kapják meg ugyanazokat a jogköröket, ezért nem futnak rendesen. De ezt akkor is meg kellett lépniük, mert az XP-ben ez vérgáz módon van megoldva.)

 

Itt is azzal jönnék, hogy foglaljuk inkább úgy össze, hogy "neked jobban tetszik, mint az XP". Ez 6 szó, teljesen korrekt, egyéni ízlés kérdése, senki a világon nem köt bele. Csak nem kell elkezdeni megmagyarázni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

De "szép" érvelések nőttek ki! :lol:

 

Biztosan ez is valami születése rendellenesség, hogy nem állok le a menük elemzésénél, tovább megyek. XP-ből fejleszteni nem hiszem, hogy lehetett volna, kellett egy tök új dolog, ez lett a Vista. Soha nem nevezném egy gyenge fejlesztésnek, vegyük csak szimplán a WDDM-et. :igen:

 

Az olyannyira tetsző 7 miből lett? Igen, ismerjük, az a neve, hogy Vista. Szóval, aki azt mondta, hogy a Vista foschtalichka, akkor az mondja ezt a 7-re is. Ne verje a tamtamot, hogy mekkora überkirály a 7, mert a Vista nélkül nem lenne olyan über operációs rendszer. Arról nem is beszélve, hogy a 7 már most bonyolultabbnak tűnik, mint a Vista, aztán lehet, hogy ez is rendellenesség nálam, most már tényleg kérdőre vonom a szülőket.

 

"Vista, I'm lovin it!"

 

Remélem, helyre raktok engem is. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha kinézetben és felépítésben nem változnának az OS-ek, olyan unalmas lenne az élet. :)

Link to comment
Share on other sites

kori

Nem kell itt senkit helyre rakni. Mint minden újdonságot nehéz megszokni, így voltunk az XP-vel is. Az SP1 után a Vista is barátságosabb lett. Aki sokat ül előtte az "hamar" megszokja. Persze minden operációs rendszernél voltak és vannak szoftver és hardver kompatibilitási gondok, de ezt szerintem a Vista-nál is megoldották. Aki pedig azt mondja, hogy erős hardver kell hozzá az miért nem nézte meg az oprendszer igényét telepítés előtt. Maradjon az XP-nél vagy várjon a Win 7-re. 8)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kicsit más terület, de analóg:

volt egyszer egy mesterember, dobozokat rakott össze 0,7mm-es acéllemezből. Volt egy kalapácsa hozzá, meg néhány segédeszköze. Királyul dolgozott.

Aztán jött a főnöke, elvitte a kalapácsot és a többi cuccot, odarakott neki egy elektromos dobozzárót, egy kis kézi szerszámot, olyan mint egy lemezolló, csak nem szétszedi, hanem összerakja a lemezeket (erősebbek kedvéért: kézi elektromos falcoló gép). Mesteremberünk anyázott, szentségelt, hogy ő ezzel nem tud dolgozni, de nem volt más. Aztán lassan megszokta, megszerette és gyorsabban dologozott vele, mint azelőtt bármikor. Aztán elromlott, mert ugye elromolhat. És akkor jött megint a kalapács és szentségelt és anyázott és nem ment a munka.

 

Az egész csak arról szól, hogy meg kell szokni, mindegy, hogy szerszám vagy oprendszer, és nam úgy kell hozzáállni, hogy ez rossz, mert nem olyan mint amit eddig használtam. Személyes tapasztalatot is tudok mondani. Sokáig Pascal-ban dolgoztam, aztán át kellett térni a C-re. Tudjátok mennyire utáltam az elején? Micsoda dolog az, hogy a kisbetű meg a nagybetű nem ugyanaz? Mi az, hogy nem írhatok direktbe memóriacímekre? Mi az, hogy mutató? Meg mutatóra mutató mutató? Őrültségnek tűnt, de ma már nehezen gyűrném bele a fejembe a PHP-t, ha nem lenne C-s múltam.

 

Egy a lényeg. Nyíltan kell hozzáállni és nem azt keresni, hogy ez itt volt régen, akkor most is itt kéne lennie.

 

Ja, alapvetően XP-s vagyok, de nemrég raktam fel egy Vistát egy laptopra, mert nem ment rá az xp driver hiányában. Mindent megtaláltam, mindent elmondott, hogy hol találom, - mert van neki súgója is ám - és rendben fölpakoltam, beállítottam és még most is hibátlanul működik.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Szóval, aki azt mondta, hogy a Vista foschtalichka, akkor az mondja ezt a 7-re is.

Pedig sokan alkotnak olyan véleményt, hogy a Vista egy fejlesztési zsákutca és a Seven milyen szuper. Amikor meg szembesíted a ténnyel:

....Ne verje a tamtamot, hogy mekkora überkirály a 7, mert a Vista nélkül nem lenne olyan über operációs rendszer...

Akkor vagy néz, vagy hallottam már olyan választ is, hogy ez azért van mert a Seven-t az XP-bõl fejlesztették. :pislog:

Még jó, hogy a Seven a Vista SP1 kerneljére épül. Bár lehet, hogy azt meg az XP-bõl fejlesztették? :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Rendben, maradjunk abban, hogy nekem a Vista jobban bejön. Meg a Windows ME, az Ubuntu Linux... ;) Egyébként két dolog van oprendszerek környékén, amihez egyszerűen nem tudok hozzászokni. Az egyik a Windows XP, a másik a KDE.

Link to comment
Share on other sites

kori

Két dolgon csodálkozom. :pislog: Az egyik a Windows ME kedvenc. Még szakértőnek sem kellett lenni , hogy megállapítsa egy felhasználó, hogy olyan rossz oprendszert nem készített a Microsoft, mint az volt (sem előtte, sem utána). A másik az XP-hez való hozzászokás. Hát ízlés dolga. :);)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...