Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A nagy Vista-átverés


die nadel

Recommended Posts

SkyBird

@Csaba_#

Az IPv6 nem is a megoldás érdekében van, csak mellesleg egyelőre még felesleges.

 

:pislog: Van nálad valami oltári gubanc, mert a TCP/IP beállító ablaknál úgy látszik, hogy fix IP lenne beállítva, de valamiért nem kapja meg, és hátul felsejlik a parancssori ablakban az ipconfig /all kijelzése, hogy APIPA címet kapott automatikusan a kártya. 169.254.171.146/255.255.0.0

Ez olyankor van, ha automatikus beállítás mellett a DHCP szervertől nem kap, mert az vagy nincs vagy valamiért nem elérhető.

De hogy fix IP beállítás mellett ne kapjon... :hááát:

 

Milyen IP címet állítottál be egyébként?

Kellene egy kis helyreállítás, hátha. Parancssorból netsh winsock reset vagy XP-re volt az ingyenes TCP/IP Repair program is.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Kiadtam a netsh winsock reset utasítást, de ugyan az a jelenség. :(

A vezetékes kapcsolatot nem érzékeli kb 30 másodpercig. Míg a kártya nem kap IP címet addig a bootolás is áll, addig a vírusírtó sem töltõdik be.

 

@SkyBird írta:

Milyen IP címet állítottál be egyébként?

 

Ugyan úgy állítottam be mint XP esetében. Az everest-be megnéztem, hogy a DHCP milyen ip címeket osztott ki az adapternek, és ezeket írtam be. A különbség csak annyi volt, hogy XP-nél ez simán mûködött.

 

Ez nekem már régi keletû probléma, miután feltettem az SP1-el integrált Vista Ultimate- emet már akkor is ezt csinálta, pedig akkor még a Driver-eken kívül semmi sem volt a rendszeren, ami bekavarhatott volna.

Különben korábban már nyitottam róla egy >topic< -ot akkor is te igyekeztél segíteni. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hát akkor szépen sorjában :)

 

Balázs, köszönjük szépen a linket, tényleg nagyon jó cikk, és a leírtak jó része tényleg úgy ahogy van jó.

Amit hozzátennék, az pár személyes észrevétel.

 

Elõször is UAC. Szerintem zseniális találmány, attól függetlenül, hogy a Windows fiókkezelésén már régóta lenne mit változtatni. Végre nem kell runas paranccsal szórakozni, ha hirtelen be akarok állítani valamit, és fordítva, végre nem kell idegeskedni, ha rendszergazdai fiókból felmegyek az internetre. Mivel a felhasználók, és különösen a kezdõ felhasználók jelentõs része rendszergazdai fiókot használt minden figyelmeztetés ellenére, azt gondolom, hogy ezt mindenképpen meg kellett lépni. Tény, hogy idegesítõ egy tapasztaltabb felhasználónak, de a Windows alapvetõen mindenkinek készül, és meg kell védeni a rendszert és a felhasználókat a hülyeségüktõl. Amin szerintem változtatni kéne, az a panelek hozzáférésének szabályozása. Be kéne vezetni mondjuk egy 10 perces idõkorlátot, amíg nem kér újra megerõsítést, hiszen ha valamit meg akarunk csinálni, akkor általában nem egy panelt használunk (lsd. linux :) ).

 

Változatok. Nekem nem az a bajom, hogy ennyi féle Vista lett, hanem hogy szerintem nem jól vannak összerakva. Szerintem hiba volt kihagyni a Basicbõl az Aerot, a Home Premium és a Business pedig úgy van összeállítva, hogy az adott célre mindkettõben benne vagy egy rakat felesleges dolog, közben olyanokra lenne szükség, ami az adott változatban nincs benne. Így marad az Ultimate, amit viszont arany áron mérnek. A magam részérõl: kell a normális jogosultságkezelés egy otthoni hálózatban is. Ha nem is használom ki teljes egészében, ez a saját használatúvá tétel nevetséges. És nehogy már csak üzleti felhasználóknak kelljen a beépített szkennerprogram.

 

A hálózatkezelésrõl annyit, hogy nekem a fájlmûveletek lassabbak, viszont sokkal gyorsabban megtalálja a hálózatot, mint az XP.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Ugyan úgy állítottam be mint XP esetében. Az everest-be megnéztem, hogy a DHCP milyen ip címeket osztott ki az adapternek, és ezeket írtam be.

És ha csak ADSL modemed van, routered nincs, honnan kapsz IP címet? ;)

Vagy volna ilyen szerver gép a a hálózatodon?

Úgy sejtem nincs. Ezért is kérdeztem, milyen IP címet állítottál be.

Konkrétan nem írtad most sem, de ha minden úgy igaz, ahogy sejtettem, és írtad, pont az APIPA címet állítottad be saját magad. :hááát:

Mert DHCP szervertől nem kaptál semmilyen IP címet, csak magától a Windowstól azt a 169.254.... semmire nem jót.

Állíts be pl. 192.168.0.5/255.255.255.0 címet.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Csaba_# korábbi feltöltött képe igencsak gondolkodóba ejtett.

Egy részét feltételeztem már akkor is, le is írtam, bár nehezen akartam elhinni. Mégis így volt, de most kipróbáltam Vistán is valójában.

 

Olyat még nem láttam, hogy valaki APIPA IP címet állítson be fix IP címként. :nem: Pedig egyértelműen erre utalt, hogy a 169.254.171.146 után ott volt, hogy (Kívánt). A Vista megteszi azt a baráti szívességet, hogy a fix IP címek után biggyeszti ezt a kiegészítést ipconfig /all parancsra.

Na de APIPA cím hogyan lesz fix, ráadásul úgy, hogy a mezők meg üressé váltak? :pislog:

Erre választ kaptunk, vagy is az előbbire: felhasználói beállítással. :fal:

 

Olyat sem láttam, hogy a fix IP cím eltűnik a mezőből, ezért kipróbáltam, mi van, ha APIPA címet állítok be én is fixen.

Az van, hogy nekem nem tűnik el a mezőből, akárhányszor indítom újra.

IPB kép

Viszont, ha a hálókártya nem lóg a levőbe, azaz össze van kötve egy másik működő géppel, vagy Csaba_# esetében az ADSL modemmel, akkor a Vista bootolásának ideje kb. fél perccel meghosszabbodott nálam, a NOD32 indítóképernyő nem akar eltűnni, míg lerendezi az op. rendszer ezt a hálózati kevercs dolgot.

Tehát akár "automatikusan" a Windowstól kap a kártya 169.254.x.y címet, akár ezt fixen beállítva, kb. egyformán hosszabb lehet a boot, pedig itt még nem is kellett volna próbálkozni kommunikálni az éppen nem létező DHCP szerverrel.

Az X-aktáknak ez a része megoldva. ;) Fix IP-nek csak a helyi hálózatos IP címtartományból szabad vagy érdemes beállítani :!: 8)

 

Arról meg változatlanul fogalmam sincs, mitől tűnik el az IP cím a mezőből.

Alaplapi vagy PCI hálókártya? Bár végül is mindegy, de ha PCI, érdemes átdugni egy másik slotba.

Meg kellene még nézni az Eszközkezelőben a hálókártyát, rendben van-e, meg lehet próbálni eltávolítani, majd a következő bootnál felismeri, illetve drivert frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Újratelepítettem a hálókártya driverét, a legújabbat raktam fel, de úgy sem...

Azt meg hinném, hogy valami fizikai probléma lenne, mert akkor XP alatt sem mûködne.

 

@SkyBird irta:

Alaplapi vagy PCI hálókártya?

Ez egy ASUS P5K alaplapnak az integrált kártyája. Aminek van egy -a driverrel együtt települõ- Attansic Ethernet Utility nevû segédpogija. Ami kapásból a következõ hibaüzenetekkel indul:

 

IPB kép

 

 

IPB kép

 

UI: THX! Ez eddigi fáradozásodért...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A dolog lényegi része megoldódik, ha az általam írt 192.168.0.5/255.255.255.0 IP címet állítod be.

Olyan nagyon neked hálókártya nem kell jelenleg, csak az ADSL modemhez. Az meg úgyis a PPPoE protokollt használja a netre.

Legfeljebb annyi, hogyha a konfigolni akarod a modemet, vagy csak belenézni a beállításaiba, egy hálózatra kell, hogy essenek.

Az meg típustól függ, vagy 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 vagy a környékén szokott lenni a modemnél az alapértelmezett IP cím, ha jól emlékszem. Esetleg 2 a vége, ha gondolnak jóelőre a routerre is default.

De ha az alhálózati maszkot pl. 255.255.0.0-ra állítod, akkor be tudsz lépni a modem konfig felületére. (IP cím és esetleg usernév jelszó ismeretében.)

Tehát az indítási problémáid megoldódnak. :yeah:

 

Azt meg csak most mondod, hogy a hálókártya driver vagy utility program telepítéssel gondjaid voltak. :hááát:

Simán okozhatja akár az eltűnő IP cím problémát is.

A driver CD-ről telepítetted vagy a legújabbat a honlapjukról?

Próbáld ki ezt a Attansic v2.0.6000.0-t. WHQL Vistának írják, 2007.09.18-i frissítés.

Távolítsd el a régit, az újat meg esetleg próbáld jobb klikk :nyíl: futtatás rendszergazdaként telepíteni.

 

Elegendő információ hiányában nehéz távolról segíteni. Külön szerencse volt, hogy a belinkelt képednél pont kilátszott mögüle az ipconfig /all ablak is, és pont az ominózus IP címmel.

Vagy direkt így csináltad? ;)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Sikerült!

:olé:

 

Az általad javasolt IP címekkel, a gép azonnal tud kommunikálni a modemmel!

És nem tűnnek el az IP-k a párbeszédablakból, újraindítás után sem.. ;)

 

Létrehozott magának egy alapértelmezett átjárói is, bár azt nem értem hogy miért?...

IPB kép

 

Elfelejtettem mondani,de már nagyon régóta észrevettem, hogy az ipconfig /all parancs hatására nagyon sok un: "protokoll bújtató adapter" -t látok. Olyan sokat, hogy már nem is tudom a listát visszagörgetni a rendes fizikai adapteremre. Ez a tűzfal progi hatása lehet? Eset Smart Security-t használok..

IPB kép

 

Még egyszer köszönöm..

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt az átjárót töröld ki :!: Még a régi beállításaidból maradt vissza úgy, hogy csak nem látszott. ;)

 

A Vista több olyan adaptert is kiír, ami még XP-nél nem volt.

A protokollbújtatóid száma egy kicsit soknak tûnik, de valahogy meg volt zakkanva a rendszered.

Tedd újra a drivert, amit írtam, és az átjáró törlés után nézd meg.

Természetesen a driver újrarakás után újra állítsd be a fix IP címet.

 

:off_kacsint: Mellesleg jó, hogy off topic - Vista átverés taglalása helyett - valós problémát sikerült megoldani. :D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Kitöröltem az átjárót, és nem írta vissza...

 

ON TOPIC:

 

 

Ha egy XP ennyire kapta volna az ívet, mint az Én Vistám 4 hónap alatt, akkor már rég összeomlott volna.. :D

Link to comment
Share on other sites

VentoCL

Sziasztok!

 

Én új vagyok köztettek. A témához annyit mondanék, hogy a gépet OEM vista Home prémiummal kaptam. Csak egy bajom van vele. A file müveletek. Ezen az SP1 rengeteget javított. De van még mit fejlõdnie. Viszont a megbízhatósága vitathatatlanúl jobb, mint az XP.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Atyafi

Átverés tényleg van, de nézzük meg ki is ver át kit!

 

Nekem a Vista kezelõfelülete nagyon tetszik, de az erõforrásigényét túl nagynak tartom és néhány perifériámhoz nincs meghajtó.

 

A Mojave-kutatásban viszont teljesen elégedett lettem volna a Vistával, hiszen erõs vasat tettek volna alám és olyan perifériákat, amikhez van meghajtó. Vagyis ha a felhasználók két fõ panasza nem is játszhat a kutatásban, akkor persze, hogy jónak tûnik a Vista.

 

Az átverés azzal folytatódik, hogy a Vista annyira rossz, hogy emiatt az emberek felárat is hajlandók fizetni, csakhogy elkerülhessék a Vistát.

 

http://www.ipon.hu/hir/dell_mar_$150_az_xp/4764

Dell: már $150 az XP

Szerzõ: Gabriel Dátum: 2008.12.08 17:47 Csoport: IT VILÁG

 

Egyes otthoni gépein újra felkínálja a Dell az XP-sítés lehetõségét, ám ezért most már $150-os díjat számít fel. ... a Dell láthatólag büntetlenül emelheti az XP-díjat, de vajon meddig: júniusban még csak $20-50-t kért érte, míg októberben már $100-at... Most pedig, mint láthatjuk, már $150-nél tartanak. Hol lesz vajon a felsõ határ, ki mennyit hajlandó még megfizetni azért, hogy elkerülhesse a Vistát? $200-t? $250-t? ...

 

Ha az emberek a pénzükkel szavaznak, azt azért komolyabban kell venni, mintha csak babra menne a véleményük.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezt úgy hívják, piac. A DELL addig emeli az XP árát, amíg megveszik tõle annyiért. Egy kanyi dollárral sem feljebb. :)

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

A Vistának ven egy nagy elõnye. Amíg nem jelent meg, addig az XP-t fölösleges sallangokkal fölcsicsázott op.rendszernek tartottam, amit winnt.sif file-lal, telepítés elõtti karcsúsító scriptekkel, XPLite-tal vagy nLite-tal lehet testre szabni. A Vista óta az XP nem is tûnik annyira bloatware-nek mint elõtte. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jaja, ismerem az érzést. Nálam is minden ki van kapcsolva a winnt.sif-ben. :igen: Pinball vazze, mint kötelezõen települõ elem? Hova gondoltak ezek 2001-ben? :lol:

Link to comment
Share on other sites

geri005

A jó öreg Pinball ami már az NT-ben is benne volt. xD Szerintem kötelező. :lol: Ezzel bírtam rá anno apámat, hogy megtanulja kezelni a gépet. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

Frappánsan rávilágítottál a bloatware fogalmára. A bloatware más felhasználónak szükséges program.

Most, hogy apukád már megtanulta kezelni a gépet, még mindig telepítse minden felhasználó a pinballt pusztán amiatt, hogy neki valaha szüksége volt rá?

Ha jól emlékszem, akkor 98-ra is lehetett telepíteni. Ingyenes MS játék volt.

 

A bloatware minden határon túl képes terjeszkedni. A W2K, XP stetup managere mindössze pár megás volt. A Vista WAIK-ja rá se fér egy CD-re. Kész csoda, hogy egy dvd még elég neki. ;) Mindezt azért, hogy a winnt.sif-nek megfelelő unattend.xml válaszfile-t létre tudjam hozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
DaRkPsY

Én teljesen jól elvagyok a Vistával, igaz a gépem nem valami új. Pl. nem kell már a fejem a falba verni az ati driverei miatt, vista alatt fut minden rendesen. :) Jól kezeli a megfagyott programokat, szép, gyors, nem ír ki hülyeségeket (mint pl"nincs lemez a meghajtóban"). Bár a rendszernaplót elnézegetve, sok a piros ikon, de egyik sem tűnik lényegesnek, hiszen stabil a rendszer. Így inkább nem kínlódok az elemzésükkel. :)

Link to comment
Share on other sites

MAJA

Visszaolvasva a véleményeket, nekem az a fura hogy van akinek simán fut, van aki pedig kinlódik vele (mint pl. én is)

Ami körül ennyi vita van az mindig gyanús.

 

Nem tudom igazán kinek fejlesztették ki ezt a Vistát (valószínű a kis titkárnőknek, akik mondják hogy: "jaj olyan "szupi" :mossfogat: ez a Vista mert szebb rajta a pássziánsz", meg irodáknak, akiknek fontos a megjelenítés milyensége),de tény hogy hisztis egy rendszer. Én 1, azaz egy hétig bírtam. Ezalatt azt állapítottam meg (csak mint laikus felhasználó), hogy sokkal kellemesebb és gyorsabb az XP használata. Én többnyire játékokra és netezésre használom a gépet, de játékokra egyáltalán nem alkalmas a Vista! Ezt a DirectX 10-et sem értem, mert hogy több ilyen támogatású játékot sem vitt, ledobott a tálcára (feltételezések szerint driver hiba miatt), akkor ha azokat frissítettem akkor meg más miatt rinyált...

 

Problémás, macerás, logikátlan, lassú, egyszóval használhatatlan, de nagyon szép. :D

 

Nagyobb gépigénye is csak azért van, mert valaminek mozgatni kell a szebb külsőt, de hát ez egy kicsit a farkába harapott kígyó esete... önmagáért van, azért van hogy legyen. Könyörgöm, de hát ez hülyeség...

 

Arról nem is beszélve, ha egy oprenszernek olyan reklámkampányt kell eszközölnie, hogy a tesztfelhasználókkal más néven egy "új" op-renszert ismertetnek meg (szép sunyin) majd közlik velük hogy ez a vista volt, csak átneveztük, hát ez önmagáért beszél. Ennél egyértelműbb beismerése a vereségnek már csak az lenne, ha kijelentenék, hogy "bocs, de tényleg elqrtuk, nem kicsit, nagyon". :mossfogat:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az "átverés" arra volt jó, hogy sokan divatból fikázzák a Vista-t, amitõl én meg hányok.

Link to comment
Share on other sites

MAJA

Lehet, de ez csak azoknak ciki akik divatból fikázzák és nem tapasztalják meg maguk, hogy mi is az igazság. A baj az, hogy csinálnak valamit, ami hát lássuk be nem 100-as! És eladják nagyon sok pénzért! Én megveszem a sz@rt nagyon drágán, "ő" meg nagyon gazdag lesz ettől. Na én meg ettől hányok. A "felmérés" v. "átverés" mindegy minek nevezzük, a valóság az, hogy ez egyszerűen csak egy szánalmas propaganda...

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Sokan úgy próbálják ki a Vista-t, hogy nincsenek tisztában a rendszerkövetelményekkel és nem a megfelelő Vista változatot teszik fel a gépükre. Értelemszerűen egy 2GHZ-es procival, 512MB memóriával és egy 128MB-os videókártyával nem feltétlenül az Ultimate verzióval kéne próbálkozni, hanem mondjuk egy Home Basickel. Nekem kétmagos procival, 2x2GB memóriával és 512-es vdeókártyával simán fut és hibátlanul az Ultimate. De 3GHZ-es Celeron proci, 2x1GB memória és 256-os videókártya esetében sem volt gond vele.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A 640-es P4-esem is simán vitte a Vistát minden probléma nélkül. Játékok alatt is minimálisan teljesített rosszabbul, de ezt megoldottam memóriabõvítéssel, ami amúgy sem jött rosszul. RC1 óta használom a Vistát, semmi bajom nincs vele. Most már ott tartok, hogy bénázok az XP-vel, ha valaki segítséget kér tõlem, mert annyira logikátlannak tartom a felépítését. Biztos bennem van a hiba, nekem a Win95-98 és a Vista sokkal jobban bejön. Õszíntén szólva egyetlen rendszert sem utáltam annyira, mint az XP-t. Lassú volt a Win98-hoz képest, de ami a legjobban idegesített, hogy idiótának nézett. A sárga kutyustól meg idegrohamot tudtam kapni. Ezen túl pedig sok kis apróság: a csoportba szedett vezérlõpult, a korlátozott fiók bénaságai...

Link to comment
Share on other sites

die nadel
A sárga kutyustól meg idegrohamot tudtam kapni.

:lol::lol::lol:

 

Link to comment
Share on other sites

MokkaCicc

Én megjelenés óta használok Vista Ultimate-t. Simán fut a régi P4-esen, eddig nem tapasztaltam semmi driverproblémát. A legtöbb új játék stabil (medium beállításon) 20 FPS-en elfut egy AGP-s 7600 GS-en. Nekem a legjobban azt tetszik a Vistában, ha egy program lefagy, azt simán le lehet állítani 3 másodperc alatt. Bezzeg az XP-n... Huszonötödszörre jön fel a Program Bezárása ablak, nyomom ezerrel a program bezárása gombot, de nem történik semmi. Én személy szerint a Vistát kedvelem jobban, az XP-t nem annyira szeretem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...