Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optikai meghajtó vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Mint mondtam, egy tönkre ment, a mostani pedig hangos és remeg a tálcája, mikor jön kifelé. Mintha a kínain vettem volna.

Link to comment
Share on other sites

aaa3

Mégegyszer köszönöm mindenkinek, a második NEC-et az elõzõ postomból megrendeltem.

 

Most néztem meg a gyártó honlapját Link, akit még esetleg érdekel majd és megtalálja ezt a postot annak elmondom hogy az összes többi is tudja a "tray load mechanism for horizontal and vertical use", "DAO, SAO, TAO with zero gap, variable or fixed packet, multisession", "Dust protected enclosure, buffer under run error prevention"-t, ez volt az összes dolog ami szerepelt az adott termékleírásban és a többiérõl lehagyták pcx-en.

 

Ami tehát még nem tiszta ügy, hogy a számok (azonos ezres-százason belül tizesek-egyesek; és ezres-százasok) közti különbség, a néhol meglévõ sebesség különbséget (20-22-24x), és a dvd-ram támogatás 5200asoknál levõ hiányát leszámítva, mit is jelentenek valójában. Vagyis ami szerintem a legfontosabb; ezek többé kevésbé párhuzamosan gyártott, egy technológiai generációt képviselõ termékek, vagy a kisebb számmal ellátottak korábbiak és megmaradt készletek amik továbbra is forgalomban vannak.

 

Ha majd valaki erre jár aki ért a nec cuccokhoz akkor tisztázhatná ezt... :).

Link to comment
Share on other sites

hollosik

Helló!

 

Az előzőhöz szólnék hozzá: a NEC típusokról írtál, és a link, amit kiraktál, az egy Sony AD-7240S típust ad be. Csak azért érdekel, mert két hét múlva akarok venni valami jó írót.

 

hello ez elözöhöz szolnák hozá a nec tipusokrol irtál és a link amit kiraktál az 1 sony #

# AD-7240S tipust ad be csak azért érdekell mert két hét mulva akarok veni valami nagyon jo irott

 

Ha már boltban jársz, vegyél egy nagyon jó helyesírással foglalkozó könyvet is! Sőt, akár többet!

Link to comment
Share on other sites

Sliders1

Szeretnék érdeklõdni, hogy a három blu ray író közül melyiket érdemes venni?

 

LG BH08 BLU-RAY

PIONEER BDR-203 SATA

 

Pioneer BDR-S03J - Ez miben különbözik a másiktól? Errõl nem találtam leírást!

 

Amúgy már kezdenek egész elfogadható áruvá süllyedni a blu ray lemezek így néha-néha írogatnék egyet. Fõleg film bd iso-k kiírására venném. a 25gb-os korongok már olyan 1200-1300ft-ért kaphatóak illetve az 50Gb-osok kb 2200ft-ba kerülnek az Óperenciás tengeren túlon, darabra leszámítva. Ha veszel egy 25-ös packot.

 

Ami még érdekes, hogy a BD íróknál a plafon a 12x-es sebesség legalábbis a wikipedia szerint. Így a mostani 8x-os íróknál max 2 generáció lesz amíg elérik a 12x-est. De úgy tudom a 10x-es sebességet egybõl átugorják. 8x-os sebességgel 12 perc egy 25gb-os és egy 50 meg 23 perc. a most 12-essel 8 perc lesz egy 25gigás mígy egy 50gbos 15 perc. Ráadásul szerintem maxon írni eleve nem biztos hogy jó ötlet. ez nem lóverseny arra ott a hordozható 2.5"-es hdd :DD

 

Szerintetek a fentiekbõl melyik éri meg jobban? Nem ár szerint. A Pioneerek DVD vonalon nagyon jók voltak. De most? Valaki tudna segíteni a döntésben? Melyik a jobb?

Illetve a 3. Pio az most pontosan akkor mi? Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

aaa3
Helló!

 

Az előzőhöz szólnék hozzá: a NEC típusokról írtál, és a link, amit kiraktál, az egy Sony AD-7240S típust ad be. Csak azért érdekel, mert két hét múlva akarok venni valami jó írót.

Ha visszaolvasol az archívumban és/vagy a jelenlegiben ha az nem túl új; láthatod hogy sokan "sony nec optiarc" nak hívják (mivel ez a neve :P) -> nem írom le a következtetést (hogy a 2 ugyanaz) (upsz mégis leírtam).

 

Ja hoppá, te az új linkről írtál. Ezek szerint még arra sem vetted a fáradtságot hogy a kettővel feljebb levő postomat elolvasd, abban van két link ahol mellesleg necnek hívják őket. De visszatérve a sonys linkre; az a legfelső amit elsőre kiad, de bal oldalt egy "sidebar"-ban ott az összes típusuk, kattintgass. (még ezt sem láttad? ;))

Link to comment
Share on other sites

hollosik

De már azóta átjártam a dolgot, én tévedtem, de az író annyira új, hogy még sehol nem kapni.

 

Írj helyesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

aaa3

De minek neked a 7240-es... montam hogy bal oldalt ott az összes többi modelljük is... vagy menj föl annak a boltnak az oldalára amelyikben vásárolni szeretnél és válassz azok közül.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
TomAttorney

Mekkora a különbség egy IDE és egy SATA2 DVD újraíró között? Azért is kérdezem, mert nagyon hasonló áron adják õket, és még mindig sok az IDE optikai meghajtó. Meg azért is, hogy érdemes-e újat vennem (ha mondjuk csak ezért vennék újat, annak lenne értelme?)... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A mai DVD írók még az P-ATA-100 adta sebességet sem tudja kihasználni. Csak emiatt nem érdemes lecserélni SATA-ra. Új DVD író vásárlása esetében, viszont már csak SATA-sat érdemes venni. Már csak gépház szellőzése miatt is, nem beszélve a SATA egyéb hasznos szolgáltatásairól (hot swapping, hot plugging, stb..)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
action74

Sziasztok.

Laptop dvd írót szeretnék venni, de sajnos nem találtam az interneten boltot ahonnan tudnék rendelni. Belsõ Sata-dvd íróra lenne szükségem. Valaki tudna ajánlani internetes boltot?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hogyan teszed be azt az LG-t egy notebookba?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egyébként LG, NEC (Optiarc) ajánlott.

Link to comment
Share on other sites

action74

Köszönöm szépen a linkeket a dvd-íróval kapcsolatban. Sikerült kiválasztanom egy LG GT-20N-írót. Most jelenleg a laptopban egy márkátlan, dvd író van. Remélem a Sata csatlakozó felületen kívül nem kell másnak egyezni a dvd íróknak? És nem jelent gondot, pl: ha nem pont ugyanaz a márka kerül vissza, ezt a dvd felismerésére értem. Jelenleg, a PcWorld újsággal kapott Windows 7-t operációs rendszer van a gépemen.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A felismeréssel semmilyen probléma nem lesz. A készülék elõlapjával viszont igen, van olyan gyártó ami "agyondizájnolt" elõlapot használ, így nem biztos hogy síkba lesz a a noteszgép élének kialakításával.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Leveszi a régirõl a külsõ lapot, és felteszi az újra. Persze ez csak akkor mûködik, ha megegyezik a rögzítésük, de hátha.

Link to comment
Share on other sites

bigrobika

Üdvözlök mindenkit.

Nekem olyan dvd író kellene idés ami tud dvd-ét 2x sebességgel írni. Sajnos a leírásokban ez nem szerepel, a boltban sem tudtak segíteni a gyártók honlapján sem szerepel csak a max sebességet adják meg. Elõre is köszönöm a választ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kitade85

Sziasztok

 

 

Bocs ha hülyeséget kérdezek de nem igazán értek hozzá. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom kideríteni ,hogy milyen csatlakozó van a gépemben mivel dvd írót akarok venni bele.Nem igazán tudom kideríteni, hogy kinézete alapján az a csatlakozó sata,ide vagy atapi vagy mi? Így sajnos nem tudom,hogy milyet kéne vennem...

Ha valaki tud segítsen pls.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mindenképp SATA-st érdemes, ha támogatott.

Milyen típusú alaplapod van?

 

(Ha nem tudod, telepítsd a CPU-Z -t, és a mainboard fülön, írd le az első két értéket ide.)

Link to comment
Share on other sites

kitade85

szia

 

Lehet,hogy hülyeséget írok le de azt hiszem ez az:

Manufacturer : FUJITSU SIEMENS

Model : D1562 S26361-D1562

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen, van rajta SATA csatlakozó. Szóval vegyél inkább SATA-s meghajtót.

Link to comment
Share on other sites

kitade85

Szia!

Köszi a segítséget, akkor sata-sat veszek.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
benjoe80

Sziasztok!

 

Gépújítás elõtt állok és kéne többek közt DVD író/olvasó is. Eddig mindig LG Electronics írót és/vagy olvasót használtam. Mikor azonban körbekérdezõsködtem több helyen ajánlották helyette Samsung-ot vagy NEC-et... érdemesebb ilyeneket venni? Az LG ennyire rossz lenne? Vagy a különbség nem akkora és csak túlozva lettek a dolgok?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A Samsung -ot én kihagynám. Szóval LG vagy NEC.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...