Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriavásárlás


Pjotr

Recommended Posts

FZoli

Sziasztok!

 

Lenne még egy kérdésem, amit egy e-mail vetett fel bennem. Fentebb írtam, hogy az alaplapom a 667 MHz-es DDR2-es modulokat támogatja, de ha én két 800 MHz-eset tennék bele (azt írták visszafelé kompatibilis), akkor az is mûködne dualban?

(Választól függetlenül 667-eset akarok venni, de azért érdekelne, hogy ezzel mi a helyzet.)

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Mûködni fog dualban.

Link to comment
Share on other sites

FZoli

Rendben, köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Neo25

Sziasztok!

A segítségeteket kérném:

 

Gigabyte P35 DS3-as alaplaphoz szeretnék memóriát venni.

2*1 GB DDR 2 1066-os

vs

2*2 GB DDR 2 800as?

 

az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne a 2*2 GB?..kihasználja a vista, vagy xp, vagy a játékok?Fölösleges az a +2 gb?... elégedjek meg a 2*1 GB-al?

 

légyszi gyorsasn válaszoljatok..köszi

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A 4 GB-ot csak a 64 bites rendszerek képesek kihasználni, 32 biten a szoftver egyszerűen nem látja az összeset. Egyébként 2 GB-nál többre nem nagyon van ma még szükség.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
béna

Sziasztok!

Szeretnék RAM-ot venni. Ha egy E8400 lenne a proci (1333MHz) akkor az tudja kezelni az 1600MHz-es memóriát? Érdemes 2X1GB 1600MHz-eset vennem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
seals

Sziasztok van memória a gépemben mégpedig ilyen:

AM DDR2 PC6400 800MHZ 2048MB GEIL VALUE 5-

 

PCkapacitás=2*1024 sebesség=800MHzchip=DDR2 FBGA Chipsfeszültség=1.8 - 2.2Vhűtés=AluminumSPD=5-5-5-15 pc 6400 decemberben volt tán 16.000

piros dbozban volt

 

és ezt szeretném bele venni ez a kettő menni fog eggyütt vagy kívánja az azonos gyártmányút?

 

Geil Evo 2GB(2 x 1GB kit) DDR2 memória 14,000

 

# Gyártó: Geil

# Tipus: DDR2

# Kapacitás: 2 x 1024MB

# Sebesség: PC6400 800MHz

# Feszültség: 1.8V

# Hűtés: EVO ONE Heat-sink System

# SPD: 5-5-5-15

 

 

Vagy eladom havernak a régit és veszek egy ilyet

Geil Black Dragon 4GB(4 x 1GB kit) DDR2 memória 26,000

 

# Specifikáció: Gyártó: GeIL

# Tipus: DDR2

# Kapacitás: 4 x 1024 MB

# Sebesség: 1066 MHz

# Feszültség: 1.9V - 2.4V

# SPD: CAS 5-5-5-15

 

További információk:

# 8 rétegű Black Dragon nyák, LED-el

# dobozos kiszerelés

# élettartam garancia

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Mivel megegyezik az órajel, az idõzítés és a méret, ezért elvileg mûködnie kellene dualban.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Én a 4*1 Gb-ra szavazok.

Link to comment
Share on other sites

seals

Tudjátok mi az, ami eszembe jutott?

 

Az, hogy lehet itt olvastam még valamikor, de most van különbség abban, hogy 4*1 GB vagy 2*2 GB vagy 4 Gb modul van a gépben?

Ez befolyásol valamit?

 

Köszönöm a felvilágosítást

 

Pjotr!

 

Annyival jobb mert, az nem 800 hanem 1066 MHz?

Ér az annyival több pénzt?

Nem hiszem, hogy az a másik ami nekem van, az is annyira rossz lenne.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

4 ugyanolyan stabilabb, az 1066MHz nem jelent sokat, bár nem tudom, milyen CPU van a gépedben. Azt is hozzá kell tenni, hogy 4 Gb memóriához 64 bites rendszer kell! 2*2 Gb-tól nagy valószínûleg egybõl kifagy egy 32 bites rendszer.

Link to comment
Share on other sites

seals

Bocsika elfelejtettem tényleg!

 

Asus p5kc alaplap

Intel core 2 duo E6750 2,66ghz 1333 Qsb(Fsb) 2mb L2 gyorsítótár

 

NA ez

 

Vagyis akkor azt akarod mondani, hogy jó lenne az az evo is az enyém mellé? Nem kell az az 1066 MHz mindegy már az, nem?

 

Vagy azért írtad mert nem mindegy, hogy 2*1 meg még 2*1 megy dual dual ba?

A 4*1 meg lehet tud menni quad channel ba?

 

Miért jobb az?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A lényeg: ha meg akarod tartani a mostaniakat, akkor totál ugyanolyanakat vegyél. Ha nem, akkor valami 4*1-es KIT-et, a processzorod miatt 1066-ost (vagy 1333-ast). Nem, nincs quad channel, a Core i7-ek most tartanak a három csatornánál.

Link to comment
Share on other sites

seals

Utána olvastam a black dragonnak és nem olyan rossz de mint kiderült ami a gépemben van egy kicsivel jobb a késleltetése és ezért egy picivel jobb is.

 

 

De miért írja ezt a gyártó Pjotr?

Reklámfogás ?

 

Állítólag gyorsabb ez a 4*1 gb os vagy 4*2 Gb os pack mint a többi

 

 

Idézet geil.com

 

Proudly introduce to you the Black Dragon Series with the maximum capacity of 8GB of memory packaged in the worlds’ first Quad Channel format.

 

Pjotrt elárulod pl neked milyen van a gépedbe?

Amúgy láttam jó memóriát a pcworldön lehet megnyerni kb 210.000 ftos ddr3 buffallo

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Igen, a Geil reklámfogással él, parasztvakítás.

Legjobban akkor jársz, ha eladod a mostaniakat, és veszel 4*1 Gb KIT-et, csak ezzel az a baj, hogy ultra drágák, a 2*2-esek jóval olcsóbbak. Ha 64 bites rendszert használsz, akkor egyél mondjuk egy ilyen 2*2 Geil KIT-et, de mindenképp 64 bites operációs rendszer kell!

 

Nekem Micron 16HTF25664HY-667E1 memóriám van, 1*2 Gb DDR2-667 SO-DIMM (notebook).

Link to comment
Share on other sites

ta-peti

Sziasztok! Találtam otthon egy 256MB-os memóriát. Azt szeretném kérdezni, hogy ez milyen típusú és hány MHz-es? Nem igazán értek hozzá és ezért kérem a segítségeteket. Elõre is köszi.

A nevében ez szerepel: Márka: Elixir

M2U225664TUH40F-37B

256MB 1Rx16

PC2-4300U-444-10-C1

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elixir DDR2-533MHz 256 Mb

Link to comment
Share on other sites

ta-peti
Köszi a segítséget!
Link to comment
Share on other sites

seals

Jó reggelt már lassan eljön az ideje,hogy megveszem a memóriát.

Valaki aki ért hozzá nem találja érdekesnek ,hogy a Balck dragon memórián nincs hűtés?

 

Eggyáltalán Pjotr neked mi a véleményed vagy másoknak a 4 Gb ról?

Tesztekből kiderült,hogy nem olyan jók meg nem is sőt ritka az amikor kihasználja valami.

Jobbnak bizonyult a ddr2 800 MHz cl4 es időzítéssel

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Személy szerint nekem tuti fölösleges lenne 4 Gb memória, nem beszélve arról, hogy akkor 64 bites operációs rendszert kellene használnom. Bárki, aki most vesz gépet, elég, ha csak 2 Gb-ot rak bele (2*1 Gb-ot), és lehetõleg a legnagyobb órajellel, amit csak bele tehet. Szerintem. :)

 

Ha a Black Dragon-on nincs hûtés, az csak azért lehet, mert nem igényel túl nagy feszültséget a mûködéséhez (és valószínûleg nem is az eszeveszett tempójáról híres).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fifus

Azt kérdezném, hogy 1066-os ram AB9-ben soha nem fog tudni 1066-on menni? e6550 mellett?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Memory Multiplier kérdés, no meg persze ha bírja a chipset (elméletileg mennie kell).

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Ez gyors volt, köszönöm.

Megnézem azt a memory multiplier-t. a chipset 1066 FSB-t támogat, de csak 800 ddr2-es ramokkal.

 

Multiplier alatt dram:fsb-t értesz? Most 10:8 425 MHz a memóriabusz. Vigyem le 1:1-re és 533 MHz-re?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

1:1-en 2 x 333 MHz-en menne a RAM.

Nézz más osztó után.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Nem tudja magától belõni? A proci bírja, a lap támogatja, és most már a ram is. Már azért kérdezem, mert állítgatás közben volt két bios resetem, vagy elõre ki kéne számolnom?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...