Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriavásárlás


Pjotr

Recommended Posts

eremit

@Destroy-man

 

Köszi! Úgy látszik, bele kell törődni: ez van. Elavult gép.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

JMP #417.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
payskin

Elkezdtek jönni a hírek az első DDR4 modulokról. Láttátok az árakat? :D

 

Másrészt meg off ugyan, de kiad az Intel egy újabb Haswell-generációt, aminek az alaplapjain (X99-es lapkakészlet) 8 RAM slot van? Besenyő Pista bácsi mondaná... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az hagyján, hogy 95e a 16GB-os modul csomag (4x4GB), de az időzítések is az égben járnak. Azért az a CL15 egy kicsit sok. De legalább márkás, minőségi kiszerelés (Corsair)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Másrészt meg off ugyan, de kiad az Intel egy újabb Haswell-generációt, aminek az alaplapjain (X99-es lapkakészlet) 8 RAM slot van? Besenyő Pista bácsi mondaná... :hááát:

 

Volt már ez a csúcskategória LGA2011 tokozással. Ennek a frissítése a Haswell-E.

Átlagember nemigen vette, elég volt a 1150 lábú. Habár nálam még a 6750 ketyeg. :hmm::hááát:

Párszor nekifutottam, hogy csere, mert miért ne és megjelent újabb Intel tik-tak fázis, de végül maradt ez. Se SATA3, USB 3.0 is csak bővítőkártyával, de minek. Talán majd a Skylake. :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin
Destroy-man' timestamp='1408613606' post='464334']Az hagyján, hogy 95e a 16GB-os modul csomag (4x4GB), de az időzítések is az égben járnak.

 

Na, de pont ezt mondtam, amikor valamelyik szomszéd témában felmerült, hogy várjunk a DDR4-re. Őrület.

 

Talán majd a Skylake. :lol:

 

Szerintem ez a Haswell-E azt vetíti elő, hogy Broadwell sem lesz idén, vagy éppen becsúszik még év vége előtt. Nem hiszem, hogy így a Skylake jönne jövőre. Az a baj, hogy nem annyira akarnék várni az új gép beszerzésével Skylake-ig. Nem tudom, mit csináljak. :huh:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha már DDR4 a cél, akkor még minimum fél év, amire megjelennek az olcsóbb ramok, ha egyáltalán lejjebb nyomják az árakat, és javítanak az időzítésen, mert ez katasztrofálisan sok. Az ideális úgy CL9-nél van. Esetleg még a CL10. De az megvan ugye, hogy ezek a ramok ECC regiszteresek, és ezért ilyen drágák? Az ECC DDR3 sem sokkal olcsóbb ám...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha akartok jót röhögni árakon, katt!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Szerintem ez a Haswell-E azt vetíti elő, hogy Broadwell sem lesz idén, vagy éppen becsúszik még év vége előtt. Nem hiszem, hogy így a Skylake jönne jövőre. Az a baj, hogy nem annyira akarnék várni az új gép beszerzésével Skylake-ig. Nem tudom, mit csináljak. :huh:

 

A Broadwell egyértelműen késik, kb. egyszerre kellene megjelennie a Skylake procival valamikor jövőre az első negyedév vége körül.

Így sok értelme nincs, de az Intel állítólag mégsem késlelteti (nagyon) a Skylake-et. Majd kiderül.

Mindenesetre ez akkora platform váltás lesz - LGA1151, DDR4 és még jó néhány feature -, hogy szerintem érdemes megvárni az újabb procit, ha nem ég a vége.

Egyáltalán mibe lehet most DDR4 memóriát rakni? Nem csoda, hogy eleinte drága. Egyébként az XMP profilokkal a DDR4 is simán turbózható, no persze az időzítés rovására.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezekbe az új X99-es alaplapokba, de nem aprózták el, mert rögtön nyolcat. A proci mindkét oldalára. Gondolom, az összes procihűtőt lehet kidobni, és újakat venni stb. stb.

 

Az Intel eredeti terveiben a Broadwell és a Skylake között majdnem egy év volt, és a Broadwell csúszásával már biztosra vették, hogy 2016-nál hamarabb nem jön, míg nyár elején lőtt valaki egy új diát valami Intel prezentációból, amiben 2015 volt a megjelenési idő, és ebből hír lett, hogy a Skylake mégsem csúszik 2016-ra. De hogy idén nem lesz, az biztos. Max Broadwell.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zschni87

Igen, én mondtam, hogy várjunk DDR4-re, de nem mostanra, hanem úgy másfél év múlva talán megérné... De már ezt sem hiszem el. Jó nekem az a 3 GB-nyi DDR2, még egy ideig kihúzza. Horribilis árak... talán 3 év múlva picit olcsóbb lesz, de szerintem akkor sem sokkal.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Wolfgang

Sziasztok !

 

Memóriavásárlási problémában kérném a segítségeteket !

Egy öreg Aver Travelmate 2413NLC laptophoz (Intel Celeron M 360 proci 1600MHz, FSB: 400Mhz; Intel 910GML chip, ICH6M; lásd a TravelMate 2410 series specifikációt.) keresek RAM-ot.

A specifikáció szerint a támogatott memória a non-ECC, unbuffered DDR2 PC3200 (400MHz). Egyébként a rendszer max. 2*1GB memóriát tud kezelni. A memóriák foglalata: 200 pin soDIMM (1,8V és 0,9 V-os).

A memória típusa: DDR2 Synchronous.

 

Jelenleg egy 1GB-os Kingston KAC-MEME DDR2 PC4200 (533MHz) és egy noname 256MB-os 400MHz-es RAM van benne (és ez már eleve nem túl szerencsés), és a Kingston KAC_MEME-t már nem gyártják.

Amit mostanában látni lehet az a KAC_MEMF (667MHz), a KAC_MEMG (800 MHz) soDIMM RAM-okat viszont még kapni. Viszont ezeknél nem írják, hogy kompatibilis a TravelMate 2410-es sorozattal.

 

Most vettem bele olcsón egy (hibátlan) alig használt mSATA SSD-t (120 GB Kingston), és egy szintén olcsón megszerzett, használt mSATA --> 2,5" IDE átalakító kerettel aplikálom majd a PC-be.

Egyébként LinuxMint Debian Edit. megy majd rá. (Eddig a LinuxMint 15 Xfce volt rajta.) Általános célra használom majd a gépet, nem játszásra. A legleterhelőbb a netes (YouTube-os és más effélék) videók lejátszása, de a több tabos böngészést sem kedveli, azaz 10-15 tab felett már erősen akadozik, és vészesen fogy a szabad RAM (sokszor 15% alá).

Tehát a HDD-lecserélése után még a RAM-maximalizálást szeretnék, de az a baj, hogy DDR2 PC3200-as soDIMM memóriákat nem találtam a hazai netes kínálatban, a külföldi meg macerás, kockázatos (a többségük noname RAM-okat kínál, vagy nem szállít Magyarországra még felárért sem, vagy/és az inkompatibilitás/meghibásodás esetén macerás/drága az ügyintézés a távolság miatt) . . .

 

Tehát a kérdésem a következő:

 

1) Annak ellenére, hogy 400 MHz a támogatott DDR2-es memória, tehetek bele gyorsabb DDR2-es memóriákat ?

(Tudom, hogy elvileg igen, de azért rákérdeznék, mert a DDR2-es memóriák megjelenésekor készítették ezt a laptopot. Illetve azért is, mert egyes oldalak szerint külön Acer TravelMate 2410-series kompatibilis, ahhoz specifikált, és jobb esetben le is tesztelt RAM-okat érdemes bele venni csak.)

 

2) Ha jó bele a nagyobb frekvenciájú DDR2 RAM is, akkor melyiket vegyem, vagy az ára dönti el ?

Pl. a 800MHz-es pont a duplája a 400MHz-es PC3200-esnek, nem jobb-e ez, mint pl. az 533MHz-es, mivel az előző páros számú többszöröse az eredetileg támogatott frekvenciának ?

 

3) A "DDR2 Synchronous" itt a Dual Chanel memória-kezelést jelölné ?

Mert ez esetben meg kell gondolnom a 2x1GB-os kit vásárlás lehetőségét is, főleg ha jó ában kapnék ilyet. (Főleg 800MHz-eseket láttam jó árban, már csak ezért is hangsúlyos a 2. kérdés.)

 

4) Tudtok esetleg ehhez az alaplaphoz ajánlani egy jó ár-érték arányú, kompatibilis memóriát ?

Vagy, hogy régebbieket hol találok, mert én már vagy 2-3 napja ezzel foglalkozom, és most épp nem / alig találni régebbi (DDR-II PC3200 soDIMM) RAM-okat, de esetleg tudhattok olyan oldalakat, ahova érdemes gyakrabban visszanézni, mert ott többnyire van ilyen RAM.UI: tudom, hogy nemigen érdemes rákölteni, de mivel használt olcsó laptopot már nem akarok venni, mert nem sokkal lennék előrébb, egy mostani, gyors laptopra meg nem akarok költeni, emellett a megoldás mellett döntöttem, másrészt 1,5-2 év múlva össze akarok rakni egy kicsi, de gyors gépet, ezért Broadwell vagy Skylake alapon mini- vagy micro-ITX alaplapra, és ahhoz akár még ebből a laposból kivett mSATA SSD-ét is tudom majd használni. . . )

 

A "nem éri meg" típusú válaszok csak akkor lennének hasznosak, ha ésszerűbb (olcsóbb, gyorsabb) alternatívát tud valaki mondani a kritika mellé.

Thx !

 

Üdv: W.

Link to comment
Share on other sites

Wolfgang

Egy kicsit kutakodtam azóta, és úgy fest a Synchronous a Dual Chanelt módot jelöli.

Tehát az előző hsz-emből a 3) kérdés kiejtve, illetve a 4) is opcionűlis.

 

Viszont az 1-2. kérdések lényege továbbra is fenállna (az alábbiakban összesítve).

 

Az Acert Travelmate 2410 series (2413NLC) laptopomba levő Kingston KAC-MEME/1GB DDR-2 533MHz-es soDIMM memória mellé milyen 1GB-os RAM-ot tehetek ?

Mert a jelenlegi megvásárlásánál is kifejezetten Acel TravelMate 2410-zel kompatibilist kellett vennem !

800MHz-essel elmegy ez a laptop ?

(Nyilván az FSB-nek megfelelő 400MHz-en, de most nem is ez a lényeges, hanem hogy egy átlagos, pl. Kingston DDR 800MHz-es soDIMM RAM-mal működik-e majd a gép ?

Ugyanis mostanában ezek a legolcsóbb soDIMM DDR2-es ramok, tehát ajánlás ide, specifikáció oda, ha elmegy vele, vennék egy 2x1GB-os kitet...)

 

A laptop specifikációja szerint az ajánlott RAM típusa: non-ECC, unbuffered, DDR2, PC3200 (400MHz).

(Amúgy ez jellemzi a gépet: Intel Celeron M 360 proci 1600MHz, FSB: 400Mhz; Intel 910GML chip, ICH6M.)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Azonos DDR szérián belül elméletileg kompatibilisek a modulok, de a laptop (alaplap) gyártó azt mondja konzultálj a memória gyártójával, a memória gyártója pedig azt fogja mondani kérdezd az alaplap gyártóját. Egyébként kicsi az inkompatibilitás valószínűsége, de senki nem meri kizárni. Ezért jó olyan helyen vásárolni ahol kipróbálják neked.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Sziasztok!

 

Van egy Lenovo Z50-70-es notim. Ebben Intel Haswell-ULT chipset van, Core i5-4210U procival, és 4GB DDR3L-1600-as memóriával, egy modulban. Azt szeretném megtudni, hogy ebbe az alaplapba csak DDR3L típusú memóriát lehet rakni, vagy mehet bele normál DDR3-as is. Azért érdekel, mert ha egy esetleges későbbi cserénél, vagy bővítésnél nem kapnék DDR3L memóriát, tehetnék-e bele normál modult.

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Valószínűleg nem fog menni vele a sima DDR3, mert a végén az L betű az alacsony fogyasztást jelöli, ami pontosan 1,35V-ot takar. A sima ramokhoz viszont 1,5 V szükséges. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Köszi a választ!

 

Én is erre gondoltam, csak azt nem tudom, hogy a lapban lévő memóriaslot esetleg nem automatikus érzékelésű-e. Ezen azt értem, hogy érzékeli-e azt, ha normál DDR3-as modult tesznek bele, és akkor 1.5 voltot ad neki. Lehet, hogy a puding próbája az evés, de nem valószínű, hogy pénzt költök egy sima modulra azért, hogy megtudjam, működik-e.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
zschni87

Üdv!

Egy Kedves Barátom memóriát szeretne cserélni a gépében, tanácsot tőlem kér, én meg ugye olvasgatok, olvasgatok, de csak bennetek bízom igazán. :)

Érdekesen viselkedik a gépe, heti többször képes BSOD-t nyomni, de sajnos nem írja fel a Barátom a hibaüzeneteket.

Gigabyte GA-880GM-UD2H (rev1.4) Socket AM3-as lapja van. Mondtam neki, hogy akkor CPU-Z, és ezeket a képeket küldte nekem (Memory, SPD)

Első dolog, ami a figyelmemet felkeltette, hogy Command Rate 1T miközben 2 modulja van azonos channelen unganged módban, plusz úgy tűnik XMP profilt használja a gép, mégis az a CL 11 engem nagyon zavar.

Másik, hogy AMD Athlon II X4 640 processzora van, és találtam ezt a 2010-es fórumhozzászólást az AM3 memóriavezérlőkről. Korábban procivásárlás topicban beszéltünk a memóriavezérlőkről is, és itt azt írják, hogy 2010-ben csak 1333 MHz-ig támogatták a processzorok a memóriákat, ha magasabban használjuk, akkor az tönkre teheti a processzor alkatrészét. Ráadásul szerintem emiatt lehet a gép instabilitása.

Szóval a két kérdés. Mit gondoltok rendesen fog-e működni két darab 1600 MHz-es CL8 vagy CL9-es memóriával? Ebből az Iponos választékból ti melyiket javasolnátok?

Másik, hogy a gép instabilitását ki lehet küszöbölni azzal, ha manuálisan állítja be a BIOS-ban az itt szereplő időzítéseket (mondjuk JEDEC #4szerint) és nem engedi az XMP-t?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

XMP-t csak XMP profillal rendelkező memórián szabad engedélyezni. Sok esetben a BIOS rosszul érzékeli a memória időzítését is, ezt a kézzel való beállítással kiküszöbölhető. A beállítások megtalálhatók a mellékelt leírásban és a neten is, a memória hivatalos oldalán.

Ez a proci hivatalosan csak DDR3 1066MHz és 1333MHz-es modulokat támogat. Bár az alaplap kézikönyve szerint az 1666MHz-et natívan viszi, de ez már tuningolt érték a proci miatt. Tuningolva akár az 1800-as ramokat is el tudja vinni, viszont a régi AMD procikkal az a tapasztalatom, hogy nem nagyon szeretik tuningot ram terén. A mostani AMD-k natív órajele van 2133 és 2300 MHz-en.

Viszont ha csak ez a gondja, akkor nem kell cserélni a mostani ramot, hanem annak órajelét kell csökkenteni a BIOS-ban. Mindenesetre egy memtest futtatása nem árt mostani állapotban is, és csökkentett órajelen is.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Köszönöm! A bővítés mindenképpen prioritás lenne (8 gigára mostani modulok cseréjével) játékok miatt is, adott esetben a gépcsere is felmerült, de azzal azt mondtam neki, hogy a skylake-t várja meg míg kiforrja (többé-kevésbé) magát, meg meglátjuk, hogy a DDR4 hogy muzsikál. Memtestet pedig futtatunk majd így is, meg manuálisan visszavett értékekkel is. Ha mégis venni akar akkor vehet a linkelt listából 1600-asat és mondjuk szorosabb időzítést állíthatunk rajta? Bár nem tudom, hogy mondjuk egy CL9-es Vengeance-n lehet-e 1333 MHz-nél mondjuk CL8-at vagy CL7-et állítani, sajnos ezekben nagyon nem vagyok otthon.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kapcsoljátok a BIOS-t fail-safe defaults módba, és úgy teszteljétek a memóriát.

 

Az XMP csak Intelnél játszik, nem azt használja a gép. Az 1T-s Command Rate memóriafüggő, éppenséggel tudhatják a modulok; nagy különbség nem lesz, ha 2T-re állítja. Lehet, hogy a CL11 nem kevés, de ez a memória ennyit tud 1600 MHz-en (1600 MHz; 11-11-11-30; 1,5 V).

 

Én speciel a Corsairt és a CSX-et javaslom, esetleg a HyperX-et. Azt kell beállítani a BIOS-ban, ami a memórián szerepel. Egy 1600 MHz-es, CL9-es memóriát elvben lehet 1333 MHz-en járatni CL8-cal (1066 MHz-en pedig CL7-tel); teljesítményben kb. ugyanazt fogja hozni. De ha el akartok térni a gyári értékektől, azt úgyis ki kell kísérletezni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
SkyBird

Igen, de bejött a DDR4, és az legalább helyette is drága. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...