Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriavásárlás


Pjotr

Recommended Posts

lacika1990

Hello!

 

Mindenkinek lenne egy kérdésem, hogy melyik memóriát vegyem a gépembe.

 

A gép:

  • alaplap: abit ip35
  • cpu: Intel DC 2180
  • táp: corsair psu 450vx
  • vinyó : Samsung 250gb 16mb
  • vga: xfx 9600gt
Amit kinéztem memóriák pedig a következőek:
  • Corsair 2GB DDR2 (2x1GB 667Mhz PC2-5400 4-4-4-12) XMS2 memória hűtőbordával
  • Corsair 2GB DDR2 (2x1GB 800Mhz PC2-6400 5-5-5-18) XMS2 memória hűtőbordával

Várom válaszotok!

Link to comment
Share on other sites

Scrofa87

A második jobb.... :) Azt vedd! ;) Jókis RAM.

Link to comment
Share on other sites

lacika1990

Ok, köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Tombrave

Sziasztok!

Csak ennyi lenne a kérdésem:Corsair vagy Kingston?

 

Ha Corsair,akkor miért,ha Kingston,akkor miért?

Köszönöm: Tombrave

 

 

Kösz Pjotr!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Corsair. Minõség. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Scrofa87

Mindkét márka minõségi, egyikkel sem jársz rosszul, bár sokan inkább a Corsairt helyezik elõbre. Én kivétel vagyok, hajrá Kingstone.... :D

Link to comment
Share on other sites

pman

Üdv

 

Az a kérdésem lenne hogy vettem egy alaplapot de 667 kezeli max a memóriát, a memória ami van az 800 is tud menni, érdemes e venni egy jobbn alaplapot hogy kezelje a memóriát 800-on?

 

A proci intel dual core 2ghz fsb:4x200

 

Érdemes e venni egy új alaplapot hozzá, mennyivel lessz jobb így a teljesitménye a gépnek?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem sokat éreznél belõle. De akkor már olyan alaplapot vegyél, ami kezeli az 1200-as memóriát is, de minimum az 1066-ost.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Én tuti nem vennék emiatt új alaplapot. Talán olyan 2% körüli különbséget hozhat szintetikus tesztprogramokban, gyakorlatban meg semmit.

Link to comment
Share on other sites

pman

Ok de ha veszek még 1gb 800 memóriát, dualban csak lessz valami sebességnövekedés nem?

Meg az gond lehet e ha a memória sebessége nagyobb mint a processzor Fsbje? mem:1066 Proci:800?

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Namost akkor milyen és mennyi memóriád van, és milyen az alaplapod típusa? Amúgy szerintem ha van pl egy 40000-ft-os alaplapod azt már nem cserélném le egy másik hasonló árura, hogy 800-on menjen. De én a 13000 ft os lapommal simán megtettem, hogy ugyanennyiért vettem egy másikat. Annyit megért az a pici sebességnövekedés.

Link to comment
Share on other sites

pman

Alaplap GigaByte GA-945GCMX-S2 mATX 775, Memória Kingmax DDR2 800Mhz,

 

Alaplapot kicserélném jobbra hogy kezelje a 800 és az 1066 os memóriákat, mert memórát akarok még venni a régi mellé, vagy gyorsabbat még nem tudom :nyíl:

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Ok de ha veszek még 1gb 800 memóriát, dualban csak lessz valami sebességnövekedés nem?

A Dual Channel komoly sebességnövekedést hoz, szóval lesz.

Meg az gond lehet e ha a memória sebessége nagyobb mint a processzor Fsbje? mem:1066 Proci:800?

Gondnak nem gond, csak nem ezen az órajelen fog menni. A memória mindig az FSB többszörösén fut, esetetben 200 MHz FSB-jű (800 QPB) processzornál ez jellemzően 400, 800, vagy 600, 1000 lehet (utóbbi kettőt a gyakorlatban kevésbé érdemes alkalmazni a páratlan szorzó miatt). Az 1066-os memória akkor fog a névleges órajelén futni, ha a processzor FSB-jét 266-ra húzod, és 4-szeres RAM:FSB arány állítasz be.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kifly

Corsair vagy ocz?

 

Mindkettő dual chanel kit. A corsair az cl4-es időzítésű (nem tudom mit jelent ez volt odaírva), az ocz időzítése pedig 4-4-4-15.

Melyik a jobb?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A kétféle jelzés ugyanazt jelöli. Az idõzítés, vagy késleltetés azt jelöli, hogy bizonyos kéréseket a modul mennyi órajelciklus alatt képes teljesíteni. Ezek viszonylag fürge memóriák (gondolom, 800MHz-esek). Mindkettõvel jól jársz.

Link to comment
Share on other sites

kifly

Igen mindkettõ 800-as. Akkor azt hiszem a corsair lesz.

Link to comment
Share on other sites

JNORBERT7

Hello,

 

Kérném tanácsotokat, hogy milyen RAM- ot ajánlotok ehhez:

CPU: Intel Celeron D 336, 2800MHz,

Alaplap: ASUS P5P800-VM!

Két üres hely van még... Most 512MB van, ha bõviteném, AKKOR LEHETNE VALAMENNYIVEL GYORSABB?

Mert ha nem, azért nem veszek.

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

2x1 Gb ddr 400-at szerezz. Támogatja a DC-t. Fog gyorsulni. :igen: Az 512 mellé pedig még egy 512-es modult.

Link to comment
Share on other sites

FZoli

Sziasztok!

 

ABIT IL-8-es alaplapom van, mely max. 677 MHz-es DDR2-es modulokat támogat. Jelenleg egy 512 MB Samsung modul van rajta, de a jövõben tervezem a bõvítését. A bolt, ahol általában vásárolok több méretben is árul Kingmax modulokat. Elõször is érdekelne, hogy milyen ezeknek a moduloknak a minõsége (átlagos használat esetén)? Másodszor: a Samsung modul együtt tudna mûködni egy mellé rakott ugyanakkora Kingmaxszal? A harmadik kérdésem ehhez kapcsolódna: mi volna a jobb felállás a 3. és a 4. helyre? Két 512 MB-os modul a jobb "együttmûködés" miatt, vagy inkább 2x1 GB, hogy minél több legyen a gépben?

 

Na, remélem érthetõ voltam. :upsz: Köszönök elõre minden választ!

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Elsõ: megbízható.

Második: elméletben együttmûködik, gyakorlatban próba-szerencse, de a dual channel, ami sebességelõnyt hozna, csak 2 (vagy 2 pár) teljesen azonos modullal mûködik.

Harmadik: minél többet.

Link to comment
Share on other sites

FZoli

Köszi! Akkor valószínûleg 2x1 GB megy majd a 3. és a 4. helyre.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Üdvözlet!

 

Azt kérdezném, hogy egy Abit AB9-ben lévõ e6550-es C2D-val milyen ramokat lehet kb kihajtani, a mostani 800 MHz-s kingmaxokkal spd-n húzhatatlan ugyanis.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Teljesen jó bele az a RAM is, nem kell másikat venni. Egyszerûen figyelj oda a memóriaosztóra (1:1)!

Link to comment
Share on other sites

Fifus

1:1-ben valóban emelhetõ, 420-as fsb-nél indult újra a gép, magyarul a 3 GHz sincs meg, de valószínû az 1066-tal könnyebb lesz. Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...