Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorvásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Fifus

Kérdezném, hányan vásárolnak két évente új rendszert, csak mert kijött egy újdonság, amit a Nasa-n kívül ember, és szoftver nem tud kihasználni. A fogyasztás kedvéért azért szívesen egy vennék e6550-et.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Gyakorlatilag, mindenki, megveszi új gépét két évente. Mindenki számára, havi 5-10000.-Ft egy számítógép. :D

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én nem. Nem túl okos dolog szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Van, aki szereti, ha a topon van a gépe, és van, aki megelégszik ugyanazzal a teljesítménnyel 5 éven keresztül. Embertől és felhasználástól függ. De ez hogy tartozik a processzorvásárláshoz? :D

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Most, hogy kérdezted... sehogy. Abban a tudatban írtam, hogy a komplett konfig.-ban vagyok. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

Üdv Mindenkinek!

 

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy ugyebár manapság a két- és többmagos processzorok hódítanak. Egymagos procikat már nemigen kapni...

 

Viszont a mai játékok (nem a legeslegújabbak) vajon kihasználják-e a két magot? Mert ha nem, akkor csak egy mag aktív (mert mondjuk más alkalmazás nem fut). A kétmagos procik pedig alacsonyabb órajellel működnek, mint egymagos társaik, ebben az esetben tehát csak egy mag aktív és az is viszonylag alacsony órajelen.

 

Persze egy Core 2 Duo proci messze nem csak a magok számában múlja felül mondjuk egy Celeron D-t. Most nem mondok konkrét árat, de viszonylag olcsóbban vennék procit.

 

Egy Core 2 Duot mondjuk nem veszek meg. Akkor egy olcsóbb kétmagos proci esetében mi a helyzet a játékokkal?

Persze ez is procifüggő, de valami általános infót azért szeretnék.

 

Köszi a választ bárkitől! Remélem nem kérdeztem nagy baromságot, de a többmagos procik terén nem vagyok otthon, legalábbis úgy érzem... :)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A mai játékok bizony már kihasználják a két magot. Már a másfél évvel ezelőttiek is. A Pentium Dual Core (E2000) széria például már egész jól megfelel a komolyabb játékoknak is, persze azért minél gyorsabb, annál jobb itt is érvényesül.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Kb. A P4 2.4 = AMD 2.8+ = AMD és P 1.8 dual. ( Kizárólag a játékok szempontjából. Természetesen egyet ragadtam csak ki.)

Link to comment
Share on other sites

Dave891

A lényeg, hogy manapság, amikor ilyen olcsón lehet kapni kétmagos processzorokat, nem érdemes a pár ezer forinttal olcsóbb 1 magosokat venni. (Kivéve, ha irodai költséghatékony géprõl van szó.) És hiába járnak alacsonyabb órajelen, mint a régi egymagos P4-k és társaik, rossz esetben is legalább azok teljesítményét hozzák egy magon.

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney
Kb. A P4 2.4 = AMD 2.8+ = AMD és P 1.8 dual. ( Kizárólag a játékok szempontjából. Természetesen egyet ragadtam csak ki.)

 

Na igen, ez pl. elég sokatmondó.

 

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Akkor maradok a kétmagos prociknál.

 

- AMD A64 X2 4800+ AM2, 2MB L2 cache, 2.4Ghz, 1000 MHz FSB

- Intel Pentium Core2 Duo, E2180 2GHz, 800Mhz, 1MB L2 cache

 

Egyszerûen melyik a jobb? :) Paramétereiben az AMD, de egy C2D mégiscsak C2D.

 

Amúgy Intel vagy AMD úgy általában?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Úgy általában nem lehet megmondani. A két processzor nagyjából azonos teljesítményû. Az X2 4800+ kicsivel gyorsabb alapórajelen, az E2180 pedig sokkal jobban tuningolható.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Szerintetek biztosan jó vásár lesz lecserélni az Abit AB9-be épített P4 650 (3,4 GHz)-et egy C2D E6550-re? Szinte ugyanannyiért venném, mint három éve a Pentiumot, csak a 650 nagyon meleg ebben a lapban, meg sokat is fogyaszt. A Tom's Hardware-en kívül volna még Cpu lista valahol?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Sokkal gyorsabb mint a mostani P4-ed.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Támogatja az 1333fsb processzorokat? Megnézted? Amúgy tényleg sokkal gyorsabb.

Link to comment
Share on other sites

ezermester
A Tom's Hardware-en kívül volna még Cpu lista valahol?
Talán az alaplap gyártó honlapján.
Link to comment
Share on other sites

Dave891

Az Abit szerint támogatja ez az alaplap ezt a processzort, úgyhogy nyugodtan bele lehet tenni, esetleg egy BIOS frissítés szükségeltetik majd.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Az utolsó biossal megy az e6550, gondolom 1333-at nem futja ki, 800 as memóriákat támogat, most is az van benne kettő, bár a dobozán írják az 1066 FSB-t. A wolfdale-t nem szereti, béta bios meg nem biznisz ( az támogatja).

Úgyis rendes boltban veszem, úgyhogy rákérdezek. Hátha jobban vágják.

Olyan CPU lista érdekelne, ami összehasonlítja a procikat.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Köszi, és ha E4600 lenne az E6550 helyett? Végülis pár ezer forint az pár ezer forint. Fogyasztás, hõmérséklet szempontjából szerintetek? Én nem igazán húznám egyiket se. Egy-két jobb RTS miatt nem biztos, hogy a nagyobb kéne, oder?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Esetenként tud gyorsabb lenni az E4600-as, de fele akkora a beksõ memóriája. Így nem mindíg gyorsabb, sõt. Ámde nem tudom hol nézted a processzorokat, csak azt, hogy az E6550-tõl nem drágább a 8200-as, viszont jobb. A 8400-as meg csak pár ezressel drágább, és messze elhagyja az eddig felsorolt összes processzort. Nevezetesen 29990.-Ft Ezt azért már át kellene rágni.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

ezermester: ez mind igaz, csakhogy, ha megnézed, az õ alaplapja nem támogatja a 45nm-es processzorokat :( . Így tehát maradnak a régebbi példányok.

 

Fifus: szerintem elég lenne az E4600 is. ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ebben az esetben igen. Fele akkora a belsõ memória, de kicsit magasabb az órajel, viszont 20000.- alatt van, és ez elég nagyot nyom a mérlegen.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Hol van 20 alatt, én kb harmincért tudnék 6550-et, és 24-ért 4600-át. Kösz a megerősítést amúgy, nekem nem jelentene sokkal többet a 6550. Ráadásul továbbra is a p4 650-hez képest keresem a delikvenst, árban és teljesítményben és fogyasztásban.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Igen ,nem rossz. Körbejárom a béta bios kérdést először, aztán döntök. Wolfdale is vonzó áron van már valóban... :) Béta bios kilőve.

 

Egy 6850-et veszek. Nem kapni 6550-et sok helyen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...