Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Valahogy ez a gép úgy tûnik nekem igaznak, mint az, hogy reggelente egy M1A2-es Abrams-szel megyek vásárolni. Q9700, mi? 4850-es GDDR5-tel, mi? Muhaha, hát persze.

Link to comment
Share on other sites

Tombrave

Pjotr... :P

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Amúgy szerintem jelenleg a 9600GT az egyik legjobb vétel

Egy hónappal ezelõtt még nekem is ez volt a véleményem. Az AMD és az nVidia versengésének köszönhetõen azonban annyira lementek az árak és annyira átrendezõdött a korábban az nVidia kártyái által uralt piac, hogy ma már nem érdemes 9600GT-t venni. A 8800GT szinte ugyanabban az árban kapható. A két kártya közti árkülönbség minimálisra csökkent, így már nem éri meg 9600GT-t venni. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerencsére voltunk, akik már (több mint) egy hónappal ezelõtt is azt mondtuk, hogy inkább 8800GT. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez így van, de akkor még egyáltalán nem volt rossz választás a 9600GT. Sőt, az egyik legjobb ár-érték arányú kártya volt a piacon. Tehát ha valakinek elegendő volt a 9600GT teljesítménye is, akkor 9600GT-t vett. ;)

Link to comment
Share on other sites

Abu85

IPB kép

Csak egy körkép hogyan oszlik majd el a teljesítmény a magas ALU:Tex arányó játékoknál.

 

Kb. erre próbáltam utalni, hogy a jövõben használt eljárások jobban fekszenek az R600-nak. Az AC kb. 12:1 ALU:Tex arányú, érdemes belegondolni, hogy a Diablo 3 25:1 arány mellett mi lesz a helyzet.

Persze a nép többsége az csak az aktuális FPS-eket nyakalja a szakértõi vélemény nem számít. ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Na ideje volt, hogy előjöjjön a 4870x2-ről valami, mert azt szánták a 280-asnak.:)

Birtam, ahogy átnéztem az nVidia fan oldalt, és írták, hogy a 280-ast nem győzte le semmiben a 4870. Meg teszteket láttam, hogy a 4850 rosszabb a 260-asnál is. Azt nem találtam sehol, hogy az ATI, mégcsak a középkategóriával rukkolt elő.:) Meg azt sem, hogy mi a helyzet a gyártási költségekkel, meg a jövővel? Ilyen, amikor valaki majmol valamit, és ahhoz erőszakosan ragaszkodik. Nem olvas, csak erőlködik a többiek véleményére alapozva, egy eleve rajongói oldalon. Az, hogy elolvasná, hogy a 280-at nem lehet x2 ben gyártani, az már nem érdekli, és az sem, hogy fizikailag is fura lenne, elvárni egy 320Wattos kártyától, hogy duplázódjon. :D

 

Pjotr!

A Q9700-at már észre sem vettem, pedig az is kétszeres erősítéssel van ott. Tudod mit ír a kereső a Q9700-ra? :D

Q9700 47, XXX karyotypus. Q9710 Nőnemű egyén háromnál több X-chromosomával. Q9720 Mosaicismus, változó számú X-chromosoma vonallal. Q9730 Nőnemű egyén :lol::lol::lol:

Na meg azt, hogy festékpatron tipusnév. :hááát:

 

Összegezve, ez egy XXX-chromosomás nőnemű gép, IQddr5 ös memóriával. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Egy kis Media Markt kontra VGA történet... :D

 

Ismerősömnek 4 hónap után elromlott az ASUS HD 2600 pro-ja bevitte a debreceni Media Markt-ba, ahol is mem kis meglepetésre (mivel nem volt nekik ugyan olyan kártya, hogy kicserélhessék) kapott helyette egy 27 000 ft-os vásárlási utalványt. Idő közben Pestre költöztek.

Az utalványt pont tegnap akarta a WestEnd City Center-ben lévő Media Mark-ba levásárolni, ahol is egyetlen DirectX 10-es kártyát talált, egy MSI NV 8600 GT-t potom 38 000 ft-ért! :pislog::pislog::pislog:

 

 

Hát ezek a Media Markt-osok azért "tényleg nem h*lyék".. :D:lol:

 

De aki nálluk számítástechnikai terméket vásárol, az már annál inkább....

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nincs itt gond, el kell adni a kártyát, olyannak, aki tv-t mikrót ilyesmit akar venni, és a pénzen egy kicsit hozzátéve egy 8800-ast, vagy 4850-est kell venni, persze máshol. :D

Ha jobban belegondolsz, "máshol", inkább belekötöttek volna, mintsem azonnal rendezzék a garanciát. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A debreceni Media Markt-os eladók, valóban példátlanul korrektek voltak. :bravó:

 

De az, hogy egy 16 000 ft-os kártyát, majdnem a triplájáért raknak ki, ezzel csak saját magukat teszik nevetségessé. :D Főleg, ha visszacseng az ember fülébe, a sokat vitatott kissé morbid reklám szlogenjük! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nincs azzal semmi gond! :D

Azt írják magukról, hogy nem hülyék. Ha el tudják adni, akkor ez igaz.

Ha szélsõséges példát akarsz a Tescóba kell menni. A Philips DVD írót, fél évig nézegettem 38900.- ért, de vettem egy LG-t, akkor 9600.- ért. :lol:

 

Néztem a Markt árait, a lényeg, hogy számítógépes dolgokat nem szabad venni, de ez nem csak náluk van így. Eleve egy Pesti "kis"cég rakja össze õket, (futószalagon) aki egy alagsorból nõtte ki magát.

Ha lenne egy jó ajánlatuk, az is minimum, hanyagúl van összerakva. A garancia matricáról meg ne is essék szó. Borzalmas, hogy amikor rájössz mit vettél, és bõvíteni akarnád, akkor elakadsz a matricánál.

 

Magyarúl lehet venni mikrót, meg tûzhelyet, tv-t, de ennyi. Egy konnektor elosztót már nem vennék ott, mert hülye azért nem vaygok! :D

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Sziasztok!

 

Mitszóltok hozzá ha egy dell latitude c600-asnak a dokkolójába raknák egy Powercolor Radeon EAH2400PRO 256MB TV/DVI PCI -t?Menne a laptoppal?Mert úgy olvastam hogy a dokkolóba 2db pci csati van.A választ elõre is köszi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Sziasztok!

 

Valaki be tudna linkelni egy 8600GT fps tesztet? Bármilyen márkájú 8600GT-rõl jó lenne, de legjobban az Asusoknak örülnék. Vagy valaki meg tudná mondani, hogy mennyire viszi egy ilyen kárty a CoD4-et pl.?(Igen, még mindig nem tudtam eldönteni milyen kártyát vegyek :hááát: )

Én nem találok sehol ilyen tesztet, de biztos én vok a béna.

 

Köszönöm szépen elõre is.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

8600GT teszt

 

A COD4-t pedig megfelelő processzor társaságában nagyon szépen viszi maximum grafikán 1024*768-as felbontásban. (Szóval egy-két látványeffekt kikapcsolásával akár a 125FPS is akadhat. ;))

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Köszi szépen

A processzor csak P4, 3.2 GHz.

Mindenesetre ennyi töprengés után EZ a 8600GTS tetszett meg. Mindenképp jobb mint a mostani 6600 512Mb, nem? :) Ezt vajon mennyire tudom kihasználni a jelenlegi procimmal? :hmm:

Ennyiért meg is éri szerintem... jobb lenne ha 512es lenne, de ez is bejön.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Sokkal jobb a 6600-nál. :) A 256MB memória elég rá, nem lenne gyorsabb 512-vel. A processzor az sajnos nem elég erõs hozzá, még egy 8600GT-hez sem, de annyira nem súlyos a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Köszi a gyors válaszokat, akkor nekem már csak a végső elhatározás van hátra :) .

Link to comment
Share on other sites

swr

Sziasztok!

 

Szerintetek most, hogy mindenféle új címek érkeznek így õsz tájékán, érdemes lenne lecserélnem a Gainward 8800 GTS Golden Sample 320 MB videokártyámat mondjuk egy 9800 GT 512 MB-ra, vagy Radeon HD4850 512 MB-ra? Vagy esetleg másra hasonló árban? Vagy a mostani kártyám meg fog még birkózni az újabb játékokkal?

A CPU-m egyébként egy Core2Duo 6420 picit tuningolva, gondolom azt nem szükséges lecserélni.

A segítséget elõre is köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Független attól, hogy úgy gondolom a 4850-es egy jó választás, szerintem nem érdemes lecserélni a kártyád, fõleg nem így, hogy kielégítõ teljesítménye van. 9800-ra végképp nem.

 

Ha esetleg valaki nagy nVidia fan, és sikerûl "jóárasítanod" a 8800-at, akkor talán megéri, mert anyagilag nem terhelted le, (egyelõre) feleslegesen magad. :D

Link to comment
Share on other sites

MiSa123

Sziasztok!

 

Egy nagyon nem idevaló kérdés jön most.

Szerintetek kb. mennyit kaphatok egy használt Asus Ati Radeon X1600 PRO kariért? Egyébként hibátlan kártya, csak már enyhén szóva elavult.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Talán befogadja, de kihajtani biztos nem hajtja ki...

Link to comment
Share on other sites

beckbandi81
Köszi a gyors válaszokat, akkor nekem már csak a végsõ elhatározás van hátra :) .

 

Szia.

 

A PCWorld 2008 Augusztusi számában van teszt AMD 4850/4870 rõl. Ha cserélsz és sokat játszol, fontold meg a következõt:

 

Tudod-e használni Crossfire-ben a 4850 eseket? Ha igen, akarod-e (h*lye kérdés, de helyénvaló)? A GTX260-as Nvidia 74e Ft a 4850-es Ati pedig 40e. (2008 Aug. PCWorld). Az ottani teszt eredménye:

 

World in Conf. / Crysis / UT3 / Call of Duty 4

 

GTX260 30 / 16,05 / 81 / 69

 

ATI4850 26 / 14,51 / 77 / 57

 

Mindegyik játékot 1920*1080as (tehát HD) felbontásban tesztelték...

 

Szóval Crysis / nem Crysis a cél mindenképp a 4850-es a jó. Minimális különbség teljesítményben, és 30e-rel !!! olcsóbb. Ha tudsz crossfire-t használni, akkor most kb 70-80e-bõl lehet 2db 4850-est venni, és ezzel a 130e-s GTX280-ból a sz**t is kiveri a két kártya. (PC Guru 2008/07-es szám 108-109 es oldalon a teszt)

 

World in Conf. / Crysis / Call of Duty 4 / fogyasztás

 

4850 Cfire 39 / 22,76 / 100 / 315 Watt

 

GTX280 35 / 19,4 / 76 / 320 Watt

 

Nvidia GTX280as 130e.Ft. 2db 4850es pedig 75-80ezer Ft.

 

Az Nvidia jó. De jelenleg ha csúcsteljesítményt akarsz (és nem költenél 250 ezret 3db GTX280 ra meg egy atomerõmûre az udvarban, akkor 80 ezerbõl egy nagyon jó teljesítményû rendszert rakhatsz össze (ez csak videókártya). Majd jövõre újít az Nvidia is...

 

"Az erõ veled van! Csak bírja a tápegységed..."

Link to comment
Share on other sites

Twyzer

Sziasztok!

 

Melyik a jobb? A Sapphire ATI RADEON HD4850 FULL vagy a HIS H387Q512N? Légyszíves részletes indoklást is adjatok a válasz mellett. :)

 

Köszi! :D

Link to comment
Share on other sites

Dave891

4850 a jobb. Részletes indoklás: nézz meg egy tesztet, egyszerűen erősebb sokkal a 3870-nél.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...