Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Weboldalkészítõ suli


repasijo

Recommended Posts

repasijo

Kedves Balázs!

 

Lehetne valamit igazítani a Weboldalkészítő suli 3. lapján, hogy a nyomtatási verzióban ne csak az első oldal jelenjen meg? (Esetleg én bénáztam el valamit?)

 

szia

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem hiszem, hogy bármit is tehetnénk. Úgy tûnik, ez a többoldalas cikkeknél általános hiba, rossz a megjelenítõ motor. :(

Link to comment
Share on other sites

repasijo

Sajnálom, mert az elsõnél és a másodiknál is jól mûködött. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, akkor mégis csak ezzel szúrhattak el valamit. Szólok valaki illetékesnek.

---

Azt mondja az illetékes, hogy képzelõdsz, mert a nyomtatóbarát nem tud mit kezdeni az ilyen több oldalas cikkekkel. Most hirtelen annyit hegesztettek rajta, hogy legalább az oldalakat egyesével meg tudja jeleníteni.

 

http://www.pcworld.hu/story.php?sid=11577&...tobarat&p=1

http://www.pcworld.hu/story.php?sid=11577&...tobarat&p=2

http://www.pcworld.hu/story.php?sid=11577&...tobarat&p=3

http://www.pcworld.hu/story.php?sid=11577&...tobarat&p=4

http://www.pcworld.hu/story.php?sid=11577&...tobarat&p=5

 

Gondolom majd késõbb még finomítanak rajta, mert abban megállapodtunk egymás közt, hogy ez így nem színvonal.

 

Addig is remek megoldás megrendelni a PCW korábbi számait, amelyekben színesben, nyomdai minõségben található a cikk. ;)

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

repasijo

Csak annyira "képzelődöm", hogy az első kettőt egyből sikerült kinyomtatnom a pdf995-tel (már nem emlékszem, hogy egyben vagy oldalanként és ezt fűztem össze nyomtatás közben vagy a pdfEdit995-el.) (Megnéztem és az első kettőt azért tudtam egyben kinyomtatni, mert azok nincsenek részekre tördelve, így nincs is az összefűzéskor nagy szünet, ha úgy jön ki.)

 

Mindenesetre már így is nagy könnyebbség, hogy oldalanként ki lehet nyomtatni. (Így sokkal kisebb fájlméretet kapok, mit amikor a lapból szkenelem be. Köszönöm a segítséget!

(Hosszú évek óta előfizetője vagyok a lapnak, de igyekszem minden számomra érdekes dolgot digitálisan tárolni, ha már...)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Igen, létezik olyan CMS, ami tud olyant, hogy a több oldalas cikkeket "nyomtató barát" verzióban "egybegyúrja". Ezt általában úgy oldják meg, hogy a cikket eleve kétszer tárolják - egyszer a képernyõs verziót, egyszer a nyomtathatót. Az is elképzelhetõ, hogy ma már vannak intelligensebb rendszerek, amelyekben lapokra lehet tördelni a hosszabb cikket, de tudtommal a PC World nem ilyen "motoron" fut.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De, abszolút. Lapokra szét lehet tördelni a cikket. Más kérdés, hogy a nyomtatható változat funkció erre nincs felkészítve.

 

Agonizálhatunk még ezen, ha gondoljátok, hozhatunk számtalan hazai és külföldi példát, ahol ez megoldott, ettől ez még nálunk nem lesz megoldva. Másképpen fogalmazva: ennyit tudunk, aztán talám majd egyszer többet is, de hogy a nyomtatható történet nincs prioritásban a fejlesztések között, az biztos.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nem tudom, hogy milyen motoron fut a PCW online és az [Origo], de abban biztos vagyok, hogy az utóbbira kicsit több pénzt szánnak, így funkcionalitás terén kicsit jobban áll(hat)nak.

De a nyomtatható változat szerintem is másodlagos (vagy még hátrébb sorolandó) kérdés. Tudod jól, hogy szerintem alapvetõen nincs is rá szükség, az esetek 99%-ban teljesen jól meg lehet oldani egy plusz CSS-sel. (L. a sorozat egy késõbbi részében. :P)

Ehhez képest a Szám-Lapnál nagyon megerõltettem magam, és készítettem "nyomtatható verziót". :hááát: (Érdemes megnézni a HTML-forrást. :D) Némi csiszolni való még van rajta, de a fõnökök azt mondták, hogy nem ez a legfontosabb. 8)

Link to comment
Share on other sites

SevenOr

Üdv!

Valaki tudna nekem segíteni egy kicsit?!

Van egy kutyás oldalunk amit egy srác készített el, de nagyon nem értettük meg egymást, hogy mit és hogyan akarok.

Most a kezembe vettem a dolgokat és újat csináltam az én fantáziám szerint.

Egyébként designer vagyok szal nem nehéz megtanulnom a weblapok készítését!

Most mégis megakadtam... csekkoljatok rá egy kicsit---> www.spinmillkennel.extra.hu

Amikor elkészült akkor jó volt mûködött minden most meg a "SZUKÁK"-ra kattintva

felborulnak a hivatkozások és mást mutatnak és nem a lány kutyákat de a többi gombok

kattintására is sz-a-r! Szal egyszerüen nem tudom hogy miért csinálja ezt!

Ha valaki tudná ezt a problémát orvosolni nekem az jelentkezzen már!

Elõre is köszönöm!

Pacsi

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

A megadott linken én az Extra alapértelmezett oldalát látom.

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ez biztos? :huh: Nálam bejön.

 

IPB kép

 

Egyébként az egész oldal Flash.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most már nálam is és az egész flashben van. ???!?!?? Na most már végképp nem értem. Hol itt a weboldalkészítés?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Elviekben ez is az - bár szerintem ez akkor inkább Flash-probléma. Ráadásul belenézve egy kicsit, az véleményem, hogy ez tipikusan olyan oldal, ahol teljesen felesleges a Flash. PHP-ben vagy ha nagyon kezdõ, simán XHTML-ben ezt sokkal szebben és egyszerûbben meg lehetne csinálni.

Link to comment
Share on other sites

SevenOr

Uraim?!

Köszönöm hogy meglestétek...szeretném leszögezni hogy ez az elsõ honlap amit csináltam és nem vagyok benne profi!

Ha bárki tud valami javaslatot hogy ez az oldal remekül mûködjön az írjon bátran.

Köszi mindenkinek

 

Holla at ya boy! ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

SevenOr: azt hiszem, nem érted. Senki nem tud segíteni, mert Flash-ben csináltad. Ez olyan, mintha írnék egy cikket Wordben, kinyomtatnám, a kezedbe adnám a papírt, és megkérnélek, hogy javítsd ki nekem a hibákat a Word doksiban, ami viszont csak nálam van meg.

 

Egy normális weboldal a HTML/CSS/JavaScript triumvirátusra épül, a kód ott van "alatta", bárki belenézhet, így tud segíteni az esetleges hibák elhárításában. A te weboldaladból annyi látszik, hogy meghív egy Flash fájlt. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

apaszka

Szia Balázs! :ötlet:

 

Szeretnék kérni vagy segítséget kapni tőled?!

Úgy szeretném a beléptetőt megcsinálni, hogy moderálni lehessen a regisztráltakat. Persze én legyek az vagy akinek kiosztom a jogot.

 

Köszönöm előre is!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Akkor tán olvass bele a php topicba, vagy egy php könyvbe.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Magam sem mondhattam volna jobban. Beléptetõrendszert nem tudsz csak HTML-ben csinálni, ahhoz programozni kell megtanulni, például PHP-ban. Ha viszont ezt legyûrted, akkor már olyan jogosultsági rendszert csinálhatsz hozzá, amilyet szeretnél.

Link to comment
Share on other sites

apaszka

Köszönöm! :hááát:IPB kép Belemerülök!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ad.kari

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, miért nem jeleníti meg sem az IE, sem a Firefox a "suli"-ban elkészített oldalamat- az operának semmi problémája nincs vele.

A Firefox a stíluslap hozzárendelést követeli-

 

" Ehhez az XML-fájlhoz nem tartozik stíluslap-információ. A dokumentumfa az alábbi." egész pontosan ezt írja. Az IE pedig:

[indent"The system cannot locate the object specified. Hiba történt a(z) 'http://www.w3.org/TR/xhtml1-strict.dtd' erőforrás feldolg..."

 

Többszöri ellenőrzés után is úgy találom, épp azt írtam amit az újságban olvastam- sőtt az opera is úgy találta- akkor a másik kettő miért nem?

Ha butaságot kérdeztem nézzétek el, most próbáltam ilyet először.)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Mi a fájl kiterjesztése? (Gyanítom XML...)

Link to comment
Share on other sites

ad.kari

Az- html kellett volna?

Megpróbálom. Ja. a róka megjeleníti. Nagyon olvasmányos a cikk, igazán kedvet csinált, hogy foglalkozzak a témával. Reklamálni is szabad a dicséret mellé? :) Néha mintegy öszefoglalóként lehet a már használt parancsokat mondjuk keretes írásba gyűjteni? Rövid leírással, mittudomén. Persze meg is tanulhatjuk. Mindenesetre tényleg hiánypótló volt a cikk, eltalálta akárki kardozta is ki a helyet neki.

 

Várom a többit.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Tehát akkor így már működik? :)

 

Amit hiányolsz, az egy referencia, de ilyet tucatjával találni az interneten. Pl. W3C HTML4.01/XHTML1.0 reference. CSS-hez meg szerintem ez a legjobb referenciaanyag.

Link to comment
Share on other sites

ad.kari

Nos, lehet igazad van. Csak éppen elveszti a "cseppenként" varázsát, ha érted mire gondolok... :) (pl Hrabalt is úgy olvasunk - max 4 oldalt egyszerre - nehogy túl gyors legyen).

 

De köszönöm a segítséget. Ott tényleg van mit kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...