Jump to content
GSForum - Segélyvonal

FTP szerver és internet külön-külön hálózati kártyán


Hood

Recommended Posts

Hood

Sziasztok!

 

A kérdésem rövid de (számomra) nem teljesen egyértelmű.

 

Egy szerény képességű gépen akarok 2 hálókarit üzemeltetni úgy, hogy az egyiken csak és kizárólag FTP forgalom fusson ki és be egyaránt, a másikon pedig minden más internetes forgalom.

 

A két LANkari egy routerre csatlakozik ami aztán a netre visz.

 

Erre tud valaki nekem mondani valamit, hogy mit és hol kell a cél érdekében beállítani?

 

Örök hálám!

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem egészen értem, hogy ez miért szükséges. Kifejtenéd bõvebben?

Link to comment
Share on other sites

Hood

Szia!

 

Azért van erre szükségem, mert ha ugyanazon a hálózati eszközön kommunikál az FTP és a Torrent, akkor befolyásolják egymás sebességét.

Ha az FTP feltöltés nem megy, akkor a torrent olyan 3 megabite/sec sebességgel zúz lefelé, ha megy az FTP akkor pedig olyan 1 megabit és 0,5 megabit körül kever.

 

Talán ha két hálózati eszköz van beiktatva és egyiken csak FTP megy és a másikon minden más, akkor ez a probléma megoldódik. Talán két hardver jobban bír ezzel a két külön forgalommal.

 

Így kb képben vagy? A lényeg, hogy egyiken csak FTP-t akarok, a másikon minden mást.

 

Köszi szépen!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Talán ennyi a sávszél. Amúgy ha FTP szervert üzemeltetsz, akkor két módja is van a dolgoknak:

- A szerverben beállítod, hogy a 2. kártya IP-jén kommunikáljon.

- A routerben úgy forwardolod a portot, hogy arra a kártyára ereszted.

Link to comment
Share on other sites

Hood

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszod! Bocs, hogy csak ritkábban válaszolok, de kicsit sûrû a programom...

Mégegyszer köszi!

 

Nos a helyzet az, hogy mindaz megtörtént már amit írtál javaslatnak... az az érdekes, hogy azt figyeltem meg, hogy az egész kommunikáció az FTP bejelentkezés után nem a 21-es porton kever, hanem megannyi más porton... 4923 meg társai. Szóval nem igazán behatárolható számomra, hogy melyik portokon beszélget az ftp szerverem.

 

A 21es porton figyel a 2. karin de mikor elkezd beszélgetni, akkor nekem kicsit zavaros, hogy még más portokat is használ... De lehet ez egyértelmû másoknak, kicsit új még ez a fajta téma nekem...

 

Ha van még esetleg ötleted szivesen veszem... most egy karin fut minden. Nem rossz a performance de ha lehet jobb, akkor miért ne legyen? :-)

 

köszi!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ha az FTP kapcsolatnál bevan állítva a passzív mód, ami egyértelmûen jobb és gazdaságosabb kapcsolatot és transzfert biztosít. Akkor nem csak a 21-es port van használatban, hanem a szerveren automatice használt, vagy tudatosan beállított port tartomány. Ha kikapcsolod a passzív módot, csak a 21-es, illetve beállított egyszem porton fog folyni a kétirányú kommunikáció. Értelemszerûen lassaban! Mint egy útjavításkor, ahol egyszerre csak egy irányba engedik a forgalmat. Míg a passzív mód használata esetén a tartomány szerint megengedett sok sávon oszlik meg a két irány forgalma.

Link to comment
Share on other sites

Hood

Szevasz!

 

Köszi ez most egy igen hasznos infó volt. Igen. A passzív mód be van állítva és emléxem rá, hogy merre kell állítgatni az egyéb portokat, ahol kommunikáljon...

Ki fogom próbálni.

 

A másik amit tegnap nem írtam az az, hogy megy mind a kettõ kari a gépen. Ment is úgy, hogy az egyik karin csak az FTP másikon meg a net.

A vicces az, hogy ha újraindítom a gépet, a két kari egyszerre lesz aktív. és természetesen elsõnek az FTP generál forgalmat és így az a kari lesz az alapértelmezett az internetes egyéb forgalomra is. Tehát ha még az megoldható, hogy az FTP LANkariról letíltható lenne az egyéb net forgalom az nem lenne rossz.

 

Vagy létezik-e arra megoldás, hogy az FTP kártyáját vhogy késõbb aktiváljam automatikusan mikor beindul a gép?

 

Örök hálám!

 

Jó hétvégét!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
fatal_error

Hello mindenkinek!

 

Pc world egy korábbi számában egy network storage-ről írtak, tesztelték. Egy icy box. Egy picivel később vásároltam is egyet. Leginkább Ftp-re használnám, de itt jön a probléma. A feltöltési sebesség még ok, de a letöltés csak max 5 kbyte/sec. (!) Végignéztem minden beállítást, de semmi. Próbáltam volna firmware-t frissíteni, de persze, hogy pont erre a típusra nincs frissítés (nas 4220-b)

A kérdésem, hogy találkozott e már valaki ezzel a problémával? Mi kerülhette el a figyelmemet...? Szívesen várok bármilyen ötletet :D

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

fatal_error

Kedves mindenki!

 

A hálózati eszközt kivettem pihenni, és beállítottam egy pc--t. win xp van rajta és a saját ftp programját használom. Az eredmény továbbra is ua. Nagyon lassú a letöltés. Nem értem :mérges: Csak 5-10 kbyte/sec.

Ne igazán értem ezt az egészet. Az xp-nél lehet szoftveresen állítani az ftp letöltési és feltöltési sebességét?

 

Köszönettel...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tûzfal van a gépeken?

Link to comment
Share on other sites

fatal_error

Hi!

 

Csak egy netgear router semmi más. Már megnéztem minden beállítást, de nem találok olyan beállítást ami ezt szabályozná... Passzolok...

 

...illetve a pc-n csak az xp saját tûzfala.

 

Megpróbálom egy másik routerrel.

Edited by fatal_error
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Csirke

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám, melyben a segítségeteket kérem. Van egy ReadyNAS NV+ tárolóm, melyben 4×500G winyók voltak. Kicseréltem 1,5T-ra (az összest) és még mindig "SAMSUNG HD154UI [1397 GB] 463 GB allocated" 463G engedélyez tárolásra. Raid 5-ben eddig (és még most is) 1315M jelez teljes tárterületként. Egyenként cseréltem a merevlemezeket, és nagyon ügyesen szinkronizálta az adatokat, de most jó volna a nagyobb tárhelyet használni. Picasa

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Resetelni kellene hozzá szerintem, plusz nem ártana megnézni, hogy egyáltalán mi a maximális méret, amit tud kezelni.

Link to comment
Share on other sites

Csirke

A reszetelést megpróbálom, a maximális méret 2T

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nagyszerû, neked most 6 TB-od van. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Csirke

Sziasztok!

 

Reseteltem a gépet és nem történt semmi, vagyis maradt minden a régi. Mivel Raid 5-be vannak a merevlemezek, "csak" ~4191 G kéne hogy legyen... Ez is elég lenne ha...mûködne. A legújabb firmware van a gépen és mint írtam alapból tudja a 2T merevlemezeket kezelni.

Ha van valakinek valamilyen ötlete.... :(

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem egészen. Tudja kezelni a 2T-s lemezeket, de nem lesz nagyobb a teljes kapacitása 2T-nál!

Írják is a weben, hogy a legelsõ firmware is kezelte már a 750GB-s lemezeket, de ennek ellenére nem lehetett 3TB-t kihozni a kütyübõl, csak 2-t.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezt mondtam, nemde?

Link to comment
Share on other sites

Csirke

De csak 1315G-ám van, és nem változott semmit a tárkapacitás, a cserével. Ha felment volna 2T-re azt mondom igazatok van. :S Meg ha tudja kezelni a 2T lemezeket akkor meg badarság lenne ua tárterület... Valami trükk van amire nem tudok rájönni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Azt írtad, hogy egymás után lecserélted a lemezeket, amikkel aztán a vezérlő újra helyrehozta a tömböt.

Mitől várod a kapacitásnövekedést?

A vezérlőd létrehozta a szükséges méretű partíciót a lemezeken és kész. A többlet terület ott áll parlagon.

De ez így is van rendjén, így működik a RAID.

 

Csak akkor fogja a tömb a teljes kapacitást mutatni, ha az összes lemezzel egyszerre újraépíted az egészet.

Persze ehhez le kell menteni az adatokat.

Link to comment
Share on other sites

Csirke

Megvan a megoldás! Új meghajtót kellet létrehoznom, a szabad területbõl. Most van egy "C" meghajtóm 1315M és "D" 2783M.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...