Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linux Mandriva


InterPici

Recommended Posts

InterPici

Ki akarom próbálni a Mandrivát, mert csupa jót hallottam róla, csak valamiért nem indul el. Megvolt a sikeres telepítés, és a betöltés 3/4-énél akad el. A részleteket megnézve azthiszem a hangkártya, vagy hangmodulok betöltésekor, beállításakor akad el. Próbáltam az újratelepítést, de semmi.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lehet, hogy hülyeség, de tiltsd le a hangkártyát, vagy vedd ki attól függõen, hogy milyen van neked.

Link to comment
Share on other sites

InterPici

Parancsikkal le lehet valahogy tiltani a hang driverek betöltését? Mert úgy vettem észre, hogy azzal van a baj. Még nem próbáltam ki amit, javasoltál, a hangkártyát lusta voltam még kivenni, az alaplapit, meg nem tudom hogy lehet letiltani biosban. Biztonságos módban elindul, ilyenkor lehet-e orvosolni a terminálból?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Azt nem tudom, hogy a hang az szolgáltatás szinten fut-e. Ha igen, akkor a /etc/rc5 mappába meg kell találnod, és át kell írni az elején az S-t K-ra.

Link to comment
Share on other sites

Anakin007

Normál indításnál felkinálja az interaktív indítást ('i'). Válaszd azt és nyomj 'n'-t a hangkártya inicializálásra (Hangkártya szolgáltatás v. Valami ilyesmit ír ki). Aztán a control centeben a szolgáltatások közt kapcsold le a hangkari indítását és többet nem nyavajog emiatt.

Milyen hangkari ez, amit ennyire nem akar?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
InterPici

Vagy az asus p4p800 alaplapi hangkártyával, vagy a creative pci-os hangkártyával nyavajog.

Link to comment
Share on other sites

InterPici

Letiltottam az alaplapi hangkártyát, így telepítettem, és megy!! :D

Köszönöm a tippet! :D

Link to comment
Share on other sites

InterPici

Valahol a vezérlõpultban sikerült elállítanom az egérgörgõt, és nem tudok görgetni, és nem találom, hogy hol tudom visszaállítani. :S Illetve a menüben a kijelentkezésre kattintva csak az elõugró ablakon csak a kijelentkezés gomb van, a kikapcsolás és újraindítás gombok eltûntek róla.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
ghkghzihkuu
a menüben a kijelentkezésre kattintva csak az elõugró ablakon csak a kijelentkezés gomb van, a kikapcsolás és újraindítás gombok eltûntek róla.

 

A panel üres részére kattintva vedd fel újra kisalkalmazás formájában a kijelentkezõ/kikapcsoló ikonokat.

Ez KDE specifikus és nem a Mandriva hibája.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
borsosnorbi

Hello! :)

 

A Mandriva 2009.1-et szerettem volna telepíteni, de telepítés előtt hosszan elidőzik a betöltés. Megnéztem a parancssort az Esc-el, és a "Checking for new hardware" lépésnél akad el. Néha tovább halad, de akkor is megakad a betöltés befejezése előtt, és a betöltő parancsok mellett sok helyen piros "Failed" üzenetet kapok. Próbáltam már, hogy mindent leválasztok az USB-ről, de semmi változás.

 

Akinek van valami ötlete, írjon pls légyszi!

 

Köszönöm előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ghkghzihkuu

Valahol a vezérlõpultban sikerült elállítanom az egérgörgõt, és nem tudok görgetni, és nem találom, hogy hol tudom visszaállítani.

 

 

Az egérgörgõt az imwheel nevû alkalmazás kezeli le, ami a háttérben fut (nálam legalábbis).

 

Menj be a számítógép beállításba (vezérlõközpont) - Hardver - Mutatóeszköz. És jelöld ki az Univerzális - Bármilyen PS/2 vagy USB-egér. Amikor leokézod, utána már mûködnie kellene.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
yamakawa

Sziasztok !

 

Mandrake Linuxot telepítettem a notimra. Sajnos a megjelenése nem optimális, hol lehet a linuxnál állítani a képernyõ felbontásán és a többi paraméteren. Borzasztóan csúnya, olyan mintha nem lenne élsimítás.

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
maghraba

Overmax DVB-T USB Receiver 2010.2-ön

 

Sziasztok!

 

Lassan egyre több olyan USB-s eszköz lesz elérhetõ áron, amelyikkel földfelszíni digitális adást lehet nézni.

Nemrégiben vettem egy Overmax TN-01-es eszközt és a lemezén rajta van a linuxos telepítõ. Tökre meglepõdtem, de aztán rájöttem, hogy lengyel termék. :)

 

Azonban a telepítés nem megy. Az útmutató szerint jártam el:

make clean

make

make install

 

Nem nagy ördöngõsség. :)

 

Csakhogy, valami alapvetõen hibádzik a rendszeremen, mert ezt dobta:

/lib/modules/2.6.33.7-desktop-2mnb/build: does not exist

 

és tényleg.. :))

 

Na de mi a megoldás rá? Nem vagyok gyakorlott mandis!

 

Köszi a segedelmet! :)

 

Üdv, magh!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem valamilyen elõfeltétel probléma van.

Link to comment
Share on other sites

maghraba
Szerintem valamilyen elõfeltétel probléma van.

Néztem a /lib/modules/ könyvtárat. Ott valóban nincs sem Build állomány, sem Build könyvtár.

 

Gondolom, kernelbe akarná fordítani drivert, csak kéne hozzá a...

Na mi kéne hozzá? És azt hogyan tegyem föl?

:))))

 

Valamint találtam egy érdekességet.

A driver állomány kicsomagolásakor keletkezett egy V4L könyvtár is, amiben egyesével léptetve 10 kernel forrás könyvtára van benne 2.6.20 és 2.6.31 közt valamint van egy 2.6.tmp könyvtár is.

Csakhogy nekem 2.6.35-ös kernelem van... ez nem lehet gond???

Bele tudok valahogy nyúlni? Vagy csináljak a 31-es kernelhez való könyvtárról egy másolatot 35-ös néven és akkor azt fogja használni? természetesen mindegyik könyvtárban azonos számú és nevû állomány van, eltérõ mérettel.

 

 

Edited by maghraba
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kellenének hozzá csomagok. Ezt én meg nem mondom, valahol le kell lennie írva. Az elsõ tippem a build-essential szokott lenni.

 

A kernel viszont probléma lehet. Bár szerintem ha a 31-essel megy, akkor a 35-össel is mennie kell. Próbáld ki elõször, hogy magától mit csinál.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...