Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangszóró probléma


KGigi

Recommended Posts

KGigi

Üdv!

 

Creative Inspire T7900-as hangfalam van, hozzá X-fi hangkártya. A gondom az, hogy búgó hangot ad, néha jobban, néha kevésbé, mint mikor telefon van a hangszóró mellett, csak kevésbé hangosan. Másik gépnél, ott Audigy LS hangkártya, volt már ilyen probléma, ott addig kerestem, míg rá nem jöttem, hogy a Line in fel van hangosítva. Itt viszont errõl szó nincs. Még le is tiltottam, hátha úgy. Kicseréltem a kábeleket, hátha a gyári rossz minõségû, de ugyanez. Tud valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nincs véletlen a közelében kábelTV hálózat?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kábeltv errefelé még nincs, tv antenna-kábel lehet, hogy van a falban, majd megkérdezem. Egyébként van egy tuner a gépben, ha arra rákötöm majd az antennát, akkor is ezt fogja csinálni ezek szerint? Most arra gondoltam, hogy mivel akkor is csinálja, ha a gép nincs bekapcsolva, végignézni, hogy esetleg valamelyik régi dobozban vagy ilyen helyen nincs-e valami, ami bekavarhat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
robar

Hello!

Lehet, hogy nem tartozik a témához, de nem tudok újat nyitni, így itt osztom meg veletek a problémám. :)

Az lenne a baj, hogy újonnan vettem egy Logitech ClearChat Pro headsetet, és van két gondom vele. Az egyik az, hogy míg egy új Vistás laptopom simán, addig az én XP Pro-s rendszeremen sehogy sem akar mûködni a hangszabályzója. Nem tudjátok, mi lehet a baj?

A másik az lenne, hogy a jobb hangszóróján található csúszkás ekvalézert nem tudom fizikailag elmozdítani! Ez az én bénaságomnak tudható be, vagy ez az adott termék hibás? (2 év garancia van rá, szóval nem gond)

 

Elõre is köszönöm a válaszokat,

robar

 

(u.i.: a logitech supporttal már próbálkoztam, de hát hülyének nézik az embert...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
wrxsti29

Sziasztok!

Teljesen tanácstalan vagyok segítsetek légyszi.

Adott egy Logitech X 210-es 2.1es hangfalszett,ami már nem garanciás.Kb 1hónappal ezelőtt meghalt a jobb oldali hangszóró.A minap meg a baloldali nem akart szólni.Felváltva hol az egyik,hol a másikból nem jön a hang.Rákötöttem a tv-re ott is ugyanez a helyzet,ezek szerint nem szoftveres a hiba.

Tanácsot szeretnék kérni mit kezdhetnék vele.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Recsegve szólal meg, amikor megjön a hang, vagy csak simán megjön, és kész? Ha a hangerő gombot mozgatod, akkor se jön meg a hang? Ahogy a google képei között nézem, sima tekerős poti van benne, ami egy idő után el tud kopni.

Hangszóró kábelt mozgatva nem jön vissza a hang? Lehet kábel törés is.

Amikor nem szól az egyik oldal, cseréld fel a kis hangszórók kábelét az erősítőn, vagyis a bal legyen a jobb, és fordítva. Ha a másik nem szól ilyenkor, akkor az erősítő döglődik, valószínűleg túl lett hajtva. Mondjuk ezeket nem nehéz, még normális hűtése sincs. Egy forró nyári napon alapjáraton is tönkre tud menni.

Link to comment
Share on other sites

wrxsti29

Simán megjön a hang.Az hogy túl lett hajtva,kétlem.Forró nyári nap,az viszont volt.

Szervízbe érdemes vele menni,vagy kuka?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szervizbe lehet, hogy meg tudják csinálni, de nagy valószínűséggel elkérnek érte annyit, amibe egy új szett kerülne. Ráadásul elég sok a kontár "szakember", aki csak ideglenes megoldást tud adni. Ráadásul, ha tényleg túlmelegedése volt (ami valószínű, mert az ilyent csinál), akkor át is kéne építeni a ládát, és kellene rá rakni egy normális hűtőbordát, ami láda hátán lenne (mint a normális társain), tehát még meg is kéne fúrni. Nem hinném, hogy sokan megcsinálnák ezt.

Link to comment
Share on other sites

wrxsti29

Gyűjtök pénzt egy újra inkább.Nem sokat használtam ezt se,napi 10perc zenehallgatásra max.Melyek azok a márkák amik szóba jöhetnek vásárláskor.A keret max 20ezer.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mindenképp faládás legyen, és lehetőleg minél nagyobb hangszórók legyenek benne. Nem feltétlenül kell 2.1-esnek lennie, a sima sztereó rendszer is tud olyat szólni (persze, ha jól van összerakva). Konkrét márkát nem tudok mondani, mert számítógépes hangtechnikával nem foglalkozom, rendes HiFi hangfalakat meg nem kapsz ennyiért, de még erősítőt sem, max egy régi, használtat. Ha igazi mélyeket szeretnél, akkor legalább 25 cm-es hangszóróra van szükséged.

Link to comment
Share on other sites

wrxsti29

Köszönöm a felvilágosítást.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Phobia00

Sziasztok,némi segítségre lenne szükségem,szitu a következő:

 

Adott az ajándékba kapott stereo bluetooth fejhallgatóm(leírás alapján pc-re is működik,bár erősen sugallják,hogy inkább mobiltelefonra lett fejlesztve)+külön vett adapter.

Mindkettő 3.0-ás BT-t használ,adapterhez legfrissebb widcomm driver telepítve-gyártói honlap ajánlására.Windows 7 röfög a gépen.

Csatlakozás problémamentes,csakhogy a bal oldalból teljes csendben is van egy kicsit sem kellemes recsegő-sípoló zaj.Hanglejátszás esetén amit hallok,az leginkább úgy írható le,hogy a várható dallam felére lassítva MIDI-re dekódolva tarkítva a már említett sípoló-recsegő élménnyel.Eközben a jobb oldalból párhuzamosan tökéletesen szól aminek kell.

Amit próbáltam:

-újraindítás.

-újrapárosítás

-driver reinstall

-wired kapcsolat.Ekkor mindkét oldal megfelelően működik,így a hangszóró hibáját és alapvető kompatibilitási problémáját kizárnám.

-BT kapcsolat telefonnal.Szintén jól működik,így a fejhallgató vevőjének hibáját is kizárnám.

 

Nem igazán vagyok otthon bluetooth eszközökben,beállításokban,így tippem szerint vagy a dongle rossz(bár ez egy drágább példány,szóval nem ajánlom neki XD ) vagy a beállításokban rontottam el valamit illetve a win7 nincs barátságban vele.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Valószínűleg a PC oldali BT eszköz a hibás, vagy annak a drivere. Esetleg kipróbálhatnád más lejátszó programmal (pl. Foobar) és más hangforrással is (pl. eredeti, gyári AudioCD vagy FLAC).

Link to comment
Share on other sites

Phobia00

Én is ettől tartok,egyelőre marad az,hogy egy másik pc-n is kipróbálom.

Ez a hanghiba már ott is adódik,hogy átállítom a hangerőt windowsban és bejön az ismert csengettyű-jobb oldalon,míg a bal oldal commodore-nak érzi magát :D

De természetesen próbáltam winampot,mpc-t stb.

Driver hiba nem tudom mennyire lehet valószínű ha az adapter gyártójától jön.Pontosabban az adapter gyártói oldalán egyenes link mutat a widcomm honlapjára.

Egyébként próbáltam PC oldali adapterre mobillal kapcsolódni,úgy sem volt gond.

Egyre valószínűbbnek érzem a win7-fülhallgató közti ellentétet. -.-

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Driver hiba lehet a gyári driverrel is. Nem ez lenne az első eset. Esetleg meg lehet próbálni régebbi driverrel is. Ha azzal is ezt csinálja, akkor eszköz hiba.

Link to comment
Share on other sites

Phobia00

Nos,

újabb driver telepítés után megjelent úgy 10-12 hibát jelző "bluetooth perifériaeszköz",így az a gyanúm igazad lesz és driver gondok.

Link to comment
Share on other sites

Phobia00

Ezzel telepítettem első alkalommal is.Broadcom azt hiszem már nem is használ más driver telepítőt.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
vacs1985

Sziasztok.

 

Nem igazán tudom hol kérjek segítséget.

Jó minőségű, 45 mm 3 Ohm-os hangszórót keresek.

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet ilyet rendelni (külföld sem probléma)?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Biztos, hogy 3 ohmos kell? Mert ilyent nem fogsz kapni. Az inkább 4 ohmos lehet, amit te keresel.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Sajnos 3 ohm-os kell.

Ebbe a kütyübe mentek tönkre a hangszórók, a leírásban is írják, hogy Driver Unit: 45mm, Speaker Impedance: 3 ohm.

Ha 4 ohm-ost teszek bele azzal is működne?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Autó hifivel foglalkozó boltba kérdezz rá. Ha az emlékezetem nem csal az autókba használnak 3 ohmos hangszórókat.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Tudni kéne, hogy jön össze a eredő ellenállás, vagy hogy egyáltalán hogy van bekötve. Ha direktbe van kötve a hangszóró a panelre (feltehetőleg az erősítőre), akkor simán bele lehet rakni, sőt ohmikusan még nagyobbat is. A lényeg, hogy legalább 3 Ohm-os legyen. Ha több hangszóró van összekötve, akkor már másabb a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vacs1985

Beszéltem két villanyszerelő ismerősömmel, és azt mondták, hogy a 4 ohm-tól sem lesz talán baja, illetve mivel 3 ohm-ost nem is találtunk, ezért rendeltem meg ezt.

Köszi a tanácsokat srácok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...