Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Monitor beállítás


Cserisev

Recommended Posts

Csaba_#

Ilyen marad. Úgy emlékszem a TFT-monitor-vásárlás topikban figyelmeztettünk a D-SUB/DVI közti különbségekre. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Sziasztok! Akadt egy olyan problémám (vagyis inkább csak ötletem), hogy szeretnék egy játékkal 16:9-ben játszani (pontosabban 848x480-ban - tudom, röhejes, de a GTA4 csak így fut nálam :D ). Viszont a monitorom 5:4-es (1280x1024), így sajnos a kép elnyújtott lesz. A monitor beállítófelületén meg nem lehet összehúzni a képet. Van valami mód arra, hogy mégis 16:9-ben játszhassak, fekete sávok mellett?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

LCD? Elvileg driverben be lehet állítani, hogy igazítsa középre nyújtás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Garono

LCD. Mindjárt megnézem (egyébként NVIDIA kártyám van).

 

Mondjuk a monitor felületén azt írja, hogy épp 640x480-ban dolgozik... :pislog:

 

Edit:

Ez így érdekes lesz, mert ha csak simán Windowsból átállítom a felbontást pl. 1280x720-ra, akkor a monitor tudja, hogy az annyi. Ha az említett 848x480 van a játékban beállítva, akkor már csak 640x480-nak ismeri fel. :hááát:

 

A driver helpjében meg ezt találtam:

From the NVIDIA Control Panel navigation tree pane, under Display, click Change display (flat panel) scaling to open the page.

 

Select Do not scale.

Ez szép is lenne, de az én fámban nincsen Change display menü. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

D-SUB?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Igen. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Itt a gond, ezért nincs meg az a menüpont. (Analóg módon nem lehet megmondani a kijelzõnek, hogy melyik képpontot hova tegye.) Azt a furcsa felbontást azért nem írja ki, mert valószínûleg senki sem gondolta a tervezõk közül, hogy lesz valaki olyan elvetemült, hogy abban használja.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Értem. Kösz. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Micimack082

Hi!

 

Egy olyan problémám lenne, hogy ha a monitort 32 Bites színmélységre állítom, akkor a kép minden fajta színben vibrál és nem lehet a monitoron látni semmit. Ha monitort kábelt kihúzzuk és visszadugjuk, akkor újra jó lesz egy darabig! Jah és ezt csak akkor csinálja, ha elindítok egy játékot vagy videót, vagy egy képet megnézek!

 

Windows 7 van fent és a monitorom felbontása 1680x1050x60Hz.

Videokártya: Galaxy 7900

 

Töltöttem már le új videokártya driver-t és monitor driver-t de az sem segített!

 

 

De amúgy 16 bites színmélységben tökéletesen működik, de úgy nincs olyan szép képe a monitornak!

 

Vegyél levegőt! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Milyen márkájú, és típusú monitor ez?

Link to comment
Share on other sites

Micimack082

Szia!

 

 

Ez egy Philips 220WS.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

DVI , vagy D-Sub -on keresztül csatlakozol a monitorhoz?

Link to comment
Share on other sites

Micimack082

Szia!

 

A videokártyán csak DVI van így a monitorhoz DVI csatlakozón keresztül csatlakoztatom! De a monitoron van D-sub csati próbáljam meg úgy is ?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Esetleg megpróbálhatod. Persze mérsékelt reménnyel.

Próbáltad már más számítógéppel is?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Micimack082

Sziasztok!

 

Teszteltem a monitort más gépen is és ott tökéletesen mûködik!

 

Nem hiszem hogy a videokártya lehet a baj!

 

Szerintem valami beállítás, szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Steel_Hammer1

Üdv!

 

Azon gyors kérdésem lenne, hogy van egy Thomson LCD TV+Monitorom, amin van VGA meg DVI csatlakozás.

Most VGA-n csatlakoztatom a gépemhez, és olyat játszik velem, hogy egyszer engedélyezi a felbontást egészen 1600*1200-ig, és tökéletesen fut vele, aztán mikor megint bekapcsolom a gépet, már nem megy, csak 1280*1024-ben, és csak azt az egy felbontást engedélyezi.

Valami ötlet, hogy miért csinál ilyet?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
klook

Sziasztok!

 

Vettem egy Asus VH222D 22"-os monitort, egy Ati Radeon X1550 karival van összedugva, ami egy MSI GF615M-P33 alapban van. A problémám az hogy nem engedi a felbontást 1440x900-tól nagyobbra venni, pedig a monitor és a kártya is birná. Ha felteszem 1920x1080-ra akkor van, és tiszta a kép ugyan, de nem fér el az asztal területén :) ...úgy látom az egész asztalt ha az egeret húzogatom ide-oda és követi az egeremet a kép. Mi lehet a gond? Drivereket már frissítettem.

Köszi a válaszokat elõre is!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ugye DVI csatlakozóval csinálod?

Link to comment
Share on other sites

klook

CSak sima vga kimenete van a monitornak, a kártyának meg DVI, így a kábel ami összeköti egy sima vga kábel egyik végén fordítóval.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akarod mondani bemenete. Gond lehet azzal, hogy nem elég jó minõségû a kábel, vagy az átalakító. Elsõ körben minden esetre Driver Sweeperrrel le kéne szedni a drivert és feltenni csak a kártya alap driverét, és megnézni, azzal hogy viselkedik.

Link to comment
Share on other sites

klook
"Akarod mondani bemenete."

 

 

Igen, bemenete.. :D ... A kábel szerintem egy "mezei" vga kábel, melynek mindkét végén van szűrő... az átalakító szintén csak egy "mezei" lehet gondolom, mert pár száz forintért vettem, és a neten böngészve láttam többezer ft-ért is. A kártyához kapott alap driver-t ki se próbáltam eddig, de majd most :) Köszi az ötletet!

 

 

Leszedtem az Ati display driver-t a Driver Sveeperrel, majd amit kaptam a kártya lemezéről felrakattam a saját driverét, de sajna ugyanaz a helyzet :(.

Edited by klook
Link to comment
Share on other sites

KGigi

A kábel gondolom az, amit a képernyőhöz kaptál. Azzal nem hiszem, hogy gond lenne. Ha a driver újratelepítés nem segített, akkor én a DVI-VGA átalakítóra szavazok. Bár egyvalami szöget ütött a fejembe, és ha eltaláltam, akkor elfelejthetjük a kábeleket. Ha a nagyobb felbontást engedte, akkor átmegy a szűrőn, az most tök mindegy, hogy nem fér ki a képernyőre. Egészen véletlenül nincs driver a képernyőhöz? Ennek érdemes utánanézni. Vagy ki kellene férnie annak is, ami nem fért ki? Mert akkor viszont tényleg az átalakító. :D

Link to comment
Share on other sites

klook

Amit kaptam a monitorhoz lemezt, azon csak a használati utatsítás van pdf formába mindenféle nyelven. Ehhez a típushoz nincs driver még az asus oldalán sem sajna egyszerû plug and play monitorként mûködik. Viszont mindenhol az van írva hogy a maximális felbontás 1920x1080. Akkor valószínû marad az átalakító..... holnap kipróbálom másikkal :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha nincs driver, akkor csak az maradt. Érdemes egy olyannal megpróbálni, amit ATI kártyákhoz adnak, és nem utángyártott.

Link to comment
Share on other sites

klook

Megoldódott a probléma!!! Egy másik átalakítóval tökéletesen mûködik :) Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...