Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Monitor beállítás


Cserisev

Recommended Posts

Cserisev

Sziasztok!

 

Most kaptam 1 PC-t és nem igazán értek még hozzá, ezért kérném a segítségeteket.

A monitorom ( tipus: ASUS VW195) maximális felbontása:1440x900.

A grafikus kártya: ATI Radeon HD 2400 PRO.

A kérdésem az lenne hogy a Catalyst Control Center-be hiába állítom át az asztal területét 1440x900-ra

és elindítom az alkalmazást, mindig vissza állítja 800x600-ra. Mit tegyek hogy ez ne legyen?

Vagy ennek így kell lennie? Ha hülyeséget kérdeztem akkor ezer bocs.

Elõre is köszönöm a segítségeket.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Próbáld meg úgy beállítani, hogy: jobb klikk a háttérre-->tulajdonságok-->beállítások fül--> és itt egy csúszkával beállítod a kívánt felbontást.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

... és ha már ott vagy, speciális > monitor. Aztán nézd meg, hogy a rendszer egyáltalán felismerte-e a monitor tipusát. :hááát:

Szerintem onnan hiányzik még egy driver, és a beállítás ezért alapértelmezett. :)

Ha pedig már arra jársz nézd meg a színkezelést is. :D

Link to comment
Share on other sites

Cserisev

Köszönöm ott már próbáltam.

Milyen driver-re gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A monitor driverére, amit adnak hozzá. Pl.: nekem samsungom van, és kaptam hozzá egy cd-t, amit feltelepítve, felismerte az op. rendszer a monitort, és beállította a színkorrekciót, és tudatja, hogy milyen felbontásban, milyen frekvencián lehet használni. Valamint egy csomó manipulációt lehet végrehajtani. Addig ugyanis nem tudod növelni a felbontást, amíg nem tudja a rendszered, hogy mit szabad, és mit nem.

Link to comment
Share on other sites

Cserisev

Nem kaptam hozzá. Honnan tudom beszerezni, vagy mi a teendõ ilyenkor?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Azt nézd meg, hogy s, vagy u van a 195 után, aztán könnyebb rákeresni, ha nem lesz semmi, meg kell nézni a gyártó oldalán, hogy van-e hozzá valami. A Vistával kompatibilis, azt látom, de nem jutottam tovább.

 

Upsz! még valami. Tudja egyáltalán a videokártya a 1440x900-as felbontást? Mert az nem ártana. Milyen állítási lehetõségeket ad ki a csuszkán, és mit ír a felbontásról a monitor résznél? Felismerte a monitort, vagy csak alapértelmezett?

Link to comment
Share on other sites

Cserisev

A 195 után "D" betü van. A videókártya tudja ezt a felbontást. A kijelzõkezelõn fel is ismeri

a monitort. Igaz ott nincs a 195 után D betü. De az asztal területnél csak a 800x600-at fogadja el.

A monitor adatainál is az irja "közölt maximális felbontás:1440x900"

Próbáljam meg újra telepíteni az ATI-t?

 

Újra telepítettem az ATI-t, de így sem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

szabolcs27

sziasztok el jött az az idö hogy kérjem a ti segitségeteket!

kaptam egy samsung symcmaster 710v monitort a bátyámtól

igaz használt de mindegy! amiben szeretném kérni a segitségeteket az az

hogy amikor be dugom a monitort a gépembe akkor nem a biost adja be hanem

azt irja ki hogy: not optium mode recommended mode:1280*1024 60hz

a háttérbe hallom hogy fel ált az xp de mindig csak azt írja ki hogy

not optium mode recommended mode:1280*1024 60hz

már mindent probáltam amit az xp-be van felbontás és hz de semmi

lehet hogy valami program kellene hozzá?

ha tudtok valamibe segiteni várom válaszotok

 

mielött meg kérdeznétek nincs hozzá semmi telepitõ lemezem ezért kérem

segitségeteket hogy mit csináljak

A gépem kapacitása:

 

intel pentium II 233mhz

256mb ram

oprendszerem xp professional

video kártyám: nvidia riva tnt 2 model 64pro

 

köszi a segitséget

 

Sziasztok!

Eljött az az idõ, hogy kérjem a ti segítségeteket!

Kaptam egy samsung symcmaster 710v monitort a bátyámtól, igaz használt, de mindegy! Amiben szeretném kérni a segítségeteket az az, hogy amikor bedugom a monitort a gépembe, akkor nem a biost adja be, hanem azt írja ki, hogy: not optium mode recommended mode: 1280*1024 60hz. A háttérben hallom, hogy felállt az xp de mindig csak azt írja ki, hogy not optium mode recommended mode:1280*1024 60hz. Már mindent próbáltam amit az xp-ben van felbontás és hz, de semmi. Lehet, hogy valami program kellene hozzá? Ha tudtok valamiben segíteni várom válaszotok.

 

Mielõtt megkérdeznétek nincs hozzá semmi telepítõ lemezem, ezért kérem segítségeteket, hogy mit csináljak?

A gépem kapacitása:

 

intel pentium II 233mhz

256mb ram

oprendszerem xp professional

video kártyám: nvidia riva tnt 2 model 64pro

 

Köszi a segítséget!

 

Légy szíves írj rendesen! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

gimb

Húzd ki a monitort a konnektorból, és dugd vissza!

Link to comment
Share on other sites

szabolcs27

Kihúztam a dugót, majd visszadugtam, azóta hó fehér a képe, valamikor csíkok is vannak benne.

Link to comment
Share on other sites

majom14

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy LG monitor most vettük, zsir új rádugtam a gépre felraktam a driver-t is, de valamiért ugy néz ki a kép mintha maradt volna a régi felbontásban a kép. Pl ha megnyitom a böngészõt akkor a monitor teljes hosszában megnyitja az ablakot viszont a szöveget meg a tartalmat csak a monitor feléig engedi. Mi lehet a probléma? Valamit nem állitottam be?

Elõre is köszi a segitséget!!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Cserisev!

 

A 195 D-rõl semmit nem találtam, pedig meghajtó driver után kutakodtam. Ott valami olyasmi állítást kéne keresni, ami a „szélesvásznúhoz” korrigálja a kártya felbontást.

Alapból azért próbáld meg 1152x864-en ill. 1280x768-on. Ha nincs is ilyen, akkor valószínûleg valami kompatibilitási probléma van a 16:9 –es monitor, és a kártya drivere, vagy szoftvere között. Ez irányban kéne kutakodni!

Milyen zsinórral van összekötve a kártya és a monitor?

 

Szabolcs27!

 

Indítsd a gépet csökkentett módban, és kényszerítsd a videokártyát a legkisebb felbontási értékre, 16 biten, a legalacsonyabb hercz-en. OK-ézd le, és indítsd újra, aztán fokozatosan emeld csak a felbontást, és ne akarj kihozni 1280x1024-es felbontást egy 17”-os monitorra.

 

Gimb!

 

Az egy másik autodidakta trükk, de nem errõl a problémáról ill. a megoldásáról szól, viszont egy ilyen gépet, mint amirõl szó van, simán gallyra lehet vágni vele, de legalábbis a videokártyát simán, ha nincs megfelelõ visszacsatolás védelme az elektronikának.

Tízezer volt, már tud mit kezdeni, egy Riva TNT-vel.

 

Majom14!

 

Van egy olyan érzésem, hogy Nvidia kártyád van. Szüntesd meg a több képernyõs megjelenítést. Csak egy aktív monitor legyen beállítva.

Link to comment
Share on other sites

Cserisev

Hali Ezermester!

 

Ha minden igaz 15 pólusu D-Sub kábellel van összekötve. Próbálgattam állítgatni.

Az elején ha beállítottam az 1440x900 és elindítottam az alkalmazást.

Akkor fekete lett a kép és ki írta középre hogy "OUT OF RANGE" utána

ez a felirat megjelent a négy sarokba egymás után és vissza állt a 800x600ra.

Most már nem ír ki semmit csak a monitoron a betük, képek

nagyon kicsik lesznek és megkérdezi,

hogy megtartom ezek a képernyõ beállításokat.

Nem fogadom el és visszaáll a 800x600-ra.

A többi felbontáson ugyan ez a helyzet.

 

Most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de a gép hátulján két olyan csatlakozó

van ahova lehet dugni a monitort. A másikba dugva nincs kép. De nem lehet,

hogy a BIOS-ba kell valamit át állítani és át dugni a kábelt oda. (bocs ha hülyeség)

 

Köszönöm

 

Link to comment
Share on other sites

majom14

Hali Ezermester!

Igen Nvidia kártyám van.. Hol lehet megszüntetni ezt a többképernyõs dolgot?

Link to comment
Share on other sites

Cserisev

Hello Ezermester!

 

Most nézegettem milyen csatlakozók vannak még a gépen. Ahova a monitor van csatlakoztatva ott mellette van még rajta DVI csatlakozó is. Lehet hogy oda kéne szereznem 1 kábelt (DVI-VGA)? Vagy elég csak egy átalakító? Vagy a sima VGA kábellel is ugyan olyan a felbontás, mint a DVI csatlakozóssal?

Vagy a kábelnek semmi köze a felbontáshoz?

 

Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ezek szerint van alaplapi kártyád is? Ha azt használod engedélyezni kell, ha nem akkor tiltani, és az AGP, vagy PCI Express-et engedélyezni.

 

A bios-nak „egyébként”, annyi köze van a videokártyához, hogy milyen sebességet engedélyez.

 

Azt mondod nagyon picik lettek az ikonok. Hurrá. Akkor jó, mert rákattintasz az asztalra jobb klikk, tulajdonságok, beállítások, és visszaveszed a csuszkát 1024 környékére. (Nem tudom pontosan idézni a szélesvásznú felbontásokat.) Ekkor az ikonok megnõnek elfogadható méretûre, és aztán már csak a monitorfrekvencia állítás lesz vissza.

 

Nem tudom, hogy a DVI csatlakozó befolyásolja-e, de azért van rajta, hogy kihasználd, ha tudod, „egy digitális monitorral”.

 

 

Majom 14!

 

Már régen használtam Nvidiát, (ha jól emlékszem, Nvidia detonátornak becézgetik a hozzá tartozó állítgató programot, ill meghajtót) de kell, hogy legyen egy asztalkezelõje, és ott abban vannak állítási lehetõségek a másodlagos monitorra. Ilyenek, hogy klón mód, meg asztal kiterjesztése másik monitorra, meg ilyesmi. Szerintem ott a gond, hogy be van állítva, hogy a képed két monitoron legyen, és ezt kéne alapra visszaállítani. A legegyszerûbb az egy megjelenítõs mód, amennyiben nem használsz tv kimenetet. :tv_horror:

Link to comment
Share on other sites

Cserisev

Nagyon köszönöm a segítséget Ezermester!

Igazság szerint 1024x768-ra állítottam, de még így is a DPI méretezést át kellett állítani 96-ról 120-ra. Így már elfogathatóbb a dolog mint volt. Ha 1440x900-ra állítom nagyon picik a betűk.

Még egyszer ezer köszönet a segítségedért.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Szívesen. A nagy felbontás igazából szakrajzokhoz, tervezéshez való, a mindennapi használatra nem, mert valóban nagyon picik lesznek az ikonok, bár ez is módosítható.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Roberto23

Sziasztok,

 

Vettem egy 19"-os wide monitort, de mivel elõtte crt monitorom volt nem tudom, hogy milyen felbontás lenne ideális. Eddig két felbontást próbálgattam: 1152x864 75Hz-en 1440x900 60Hz-en. 8800 GTS kártyára van kötve a monitor. Milyen felbontás lenne az ajánlott ?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

TFT-n csak a natív felbontást, azaz a lehetõ legnagyobbat. Szerintem az 1440*900 lesz az.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ziz

Sziasztok!

 

A problémám hasonlít Cserisevéhez. Philips 190CW monitort használok, ennek az optimális beállításai 1440x900 és 60Hz. 1 éve használom ugyanezt a gépet, tegnap játék közben leállt a monitor és a számítógépet csak az elosztó lekapcsolásával tudtam kikapcsolni. Újraindításkor, mielõtt a Windowst betöltötte volna, az ,,indítás a legutolsó mûködõ beállításokkal"-ra nyomtam entert. Mûködik a Windows, csak a monitor felbontását nem tudom beállítani 1440x900-ra. 1024x768-on szélesek és homályosak az ikonok, nagyobbra állítva hibaüzenetet ír ki: This is overdrive, és hogy állítsam be 1440x900-ra. Asztolon jobb klikk > Tulajdonságok > Beállításoknál nincs is 1440x900-as lehetõség a csúszkán. Továbbkattintva Speciális > Monitornál a típusa alapértelmezett monitor van írva. Nem ismeri fel a monitoromat? Ennél a fülnél nem tudok a Beállításokra kattintani, mert szürke.

 

Túlmelegedés miatt lehet ilyesmi? Az utóbbi idõben az egeremmel is bajok vannak (ha csak egyszer kattintok, a gép sokszor 2-nek veszi, így pl. remekül el lehet játszani, ha le akarom dobni a megnyitott weboldalt: kattintok, le dobja az oldalt, aztán rögtön újra megnyitja, mintha még egyszer kattintottam volna...)

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket, és elnézést, ha nem a megfelelõ szakszavakat használtam.

 

Szerk.: a ,,mûködik a Windows" alatt azt értsétek, hogy a net megy, a játékokat viszont nem lehet elindítani (felbontással problémáznak).

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nekem ugyanez volt a bajom egy Samsunggal. Mi a megoldás? Van egyáltalán? :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem lehet, hogy a problémát a videókártya okozza? :huh:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

ziz!

 

A monitorhoz nincs telepítõd? Mert kéne. ( Samsunghoz van.) Ha nincs, nézd meg a beállítások > speciális > adapter > üzemmódok-nál van e megfelelõ felbontás és frekvencia.

Az egereddel két dolog lehet. Van egy olyan vírus, ami tud így szórakozni, a másik a mikrokapcsoló megadta magát és szorul.

Elõbbinél futtass egy keresõt. (Az sosem árt.) Utóbbinál vagy kicseréled a mikrokapcsolót, vagy másik egér.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...