Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bajban vagyok!


payskin

Recommended Posts

pcmester

Azóta már megtaláltam: a PlusHD nevű kiegészítő okozta a reklámokat, úgyhogy azt javasolom, hogy ha valakihez véletlenül feltelepülne, akkor azonnal tiltsa le :lakat: !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sajtosmacsraleperent

Segítene valaki? Kitörlődött program mappástul a start menüből. Nem én töröltem ki és egyszerűen eltűnt onnan. Miért? Hogy?

Mikor bekapcsoltam a gépet még ott volt és most már nincs amikor meg akartam nyitni.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Érdemes újra futtatni a program telepítőjét és javítás, vagy újra telepítést választani. A Program Files mappában is lehet keresgélni, hogy fizikailag ott van- e a program mappája.

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

A baj az hogy nem a program hozta létre ott a file-okat hanem én start->minden program->egyéb->ikon amit én tettem ide.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ha a program portable verziós, vagy nem telepítős csak úgy futtathatós, akkor érdemes inkább az asztalra létrehozni egy parancsikont, ott mindig megtalálod.

 

Próbáld újra valamelyiket, én az asztalra teszem az egyedi programokat:

 

Parancsikon hozzáadása az asztalhoz

Ha gyakran használja az asztalt, érdemes lehet rajta elhelyeznie a kedvenc fájljaira mutató parancsikonokat.

  1. A Dokumentumok mappát és annak almappáit tallózva keresse meg a fájlt, amelyhez parancsikont szeretne létrehozni.
     
    Kattintson a jobb gombbal a fájlra, amelyet el szeretne érni az asztalról, és kattintson a Küldés, majd az Asztal (parancsikon létrehozása) parancsra.
    A fájl a helyén marad, de most már az asztalon elhelyezett parancsikonnal is elérheti. Észreveheti, hogy az asztalon lévő ikon bal alsó sarkában egy nyíl látható. Ez a nyíl jelzi, hogy Ön egy parancsikonra, nem pedig a tényleges fájlra kattint rá.

Parancsikon hozzáadása a Start menühöz

 

Parancsikonokat az asztal mellett a Start menüben is elhelyezhet. A kedvenc fájljaira mutató parancsikonok a programokkal együtt jelennek meg.

  1. A Dokumentumok mappát és annak almappáit tallózva keresse meg a fájlt, amelyhez parancsikont szeretne létrehozni.
     
    Húzza a fájlt a Start gombra, és tartsa ott körülbelül egy másodpercig.
     
    A Start menü megnyílása után húzza a fájlt arra a helyre, ahova el szeretné helyezni.
    Engedje el a fájlt a parancsikonnak szánt helyen, ekkor megjelenik a parancsikon.

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

De az én bajom az lenne hogy eltűnt onnan. Nem lehet valahogy vissza hozni?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Lehet, fentebb leírtam. Persze tudnod kell hol van fizikailag a program.

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

Lehet fentebb leírtam. Persze tudnod kell hol van fizikailag a program.

nekem nem a program kell hanem a parancsikonja -.-"(amit leírtam hogy eltünt tudod?)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ha eltűnt és tényleg nincs a Start menüben, akkor egy újabb parancsikont kell készítened. Ahhoz, hogy elkészítsd meg kell keresned a programot a számítógéepeden és a fenti Parancsikon hozzáadása a Start menühöz alatti módszerrel újra elkészíteni. Az eltűnés okán nem érdemes töprengeni, lehet vírus, véletlen törlés stb.

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

Nem az a baj hogy a gépen nem találom hanem hogy a parancsikonba voltak beleágyazva commandok... azért kérdem hogy nem lehet visszahívni ha onnan eltűnt?

Meg a "véletlen törlés" alatt azt értsem hogy jobb-click törlés és a megerősítésnél is igen-t? mert nem volt ilyen nekem :)

Meg ha vírus csinálta akkor nem kéne tenni ellene valamit?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha vírus lenne, akkor más kárt is okozott volna, de ettől függetlenül csinálhatsz egy tisztítást (vírus és kémprogram keresés).

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Lomtárban nézted?

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

1- dr web vírusírtóval átnéztem de nem talált semmit(de azért aggódok mert ez se 99%-os)

2- a lomtárban mindíg megnézem a dolgokat ha látom hogy "tele a kuka"

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csak egy felhasználó van a gépen?

Link to comment
Share on other sites

payskin

És most tele volt? Mert ha nem, akkor még nem nézted meg, tehát lehet, hogy mégis ott van? :hmm:

---

Szia arpsoft! :D

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

1. 2 felhasználós de a nyáron csak nálam van (amikor is az incidens történt)

2- a "telit" úgy értem hogy amikor látom hogy a kukában szemét van akkor megnézem mi van benne és ha olyan kitörlöm ha nem olyan akkor visszaállítom

 

viszont a másik felhasználónak volt valami olyanja hogy eltűnt a chrome a gépről vagy mi... XD meg a dokumentumok is üres volt neki... de azt mondta hogy újra indította és jó lett- majd 1 nappal később a chrome megint "kitörlődött" és hiába indította hújra és vírust sem talált... :/

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Hm ez érdekes: két lehetséges hiba forrás közül kell válogatni. 1.: vírus, 2.: maga a felhasználó (itt nem veszi észre mi történt) Ez olyan mikor bent a kollégák dolgoztak egy gépen és valamelyik felhasználó véletlen nem vette észre, hogy másolás helyett áthúzta a mappát egy másik helyre. Vagy véletlen Del-t nyomva kitörölt egy fontos mappát, nem is vette észre. Vannak felhasználói anomáliák. Persze olyat is tapasztaltam, hogy egy vírus átnevezi, vagy rejtetté teszi, vagy törli az állományokat, de ez normális végpontvédelem mellett nem igazán szokott előfordulni.

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

2ik eset nem valószínű mert nem nyúlkáltam bele az 1-ső meg ki tudja.

Amúgy az vírus műve ha a chrome eltávolítódik a gépről?(start menüben még ott van de appdata-ban már nincs) és a poén hogy oraclevmvirtualbox programmal futtattam xp-t (win7-em van) és ott is eltűnt a chrome ugyan úgy.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És mit csinál a Chrome, ha el akarod indítani a Start menüből?

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

A chrome semmit kiírja hogy az alkalmazást nem lehet elérni és törlöm e a parancsikont.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Azaz nem találja az alkalmazást. Ha PCWorld előfizető vagy, akkor érdemes lenne az Eset Smart Security-val telepíteni és ellenőrizni a PC-t (a magazinban vannak a kódok és a leírás). Bátyám gépe is szenvedett ilyen problémákkal, nem indultak egyes alkalmazások, nem működött az Usb port stb. Valami ingyenes víruskereső volt rajta, amikor az Eset végig kereste 64 vírust talált. Ellenben a másik semmit. Szóval egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

Sajtosmacsraleperent

Én a dr.web-ért fizetek havonta és nem vagyok pcworld előfizető egy ismerősöm ajánlotta ezt a fórumot mert gyakori kérdéseken nem segítettek.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tedd fel a Malwarebytes Anti-Malware-t, az elvileg "elfér" a Dr. Web mellett, és futtasd le.

 

De az eredeti kérdésedre visszatérve valószínűleg az a válasz, hogy sehogy nem lehet visszaállítani. A gépeddel valami nincs rendben, ha eltűnnek róla dolgok, de hogy mi nincs rendben, azt így távolról, látatlanban nem fogjuk tudni megmondani.

 

Én ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy telepítsd újra a Windowst, mert minden perc, amit a továbbiakban azzal töltesz, hogy kiderítsd, hogy mi a baj, és megpróbáld megoldani, időpocsékolás. Elég kilátástalannak tűnik a helyzet, egy Windows újratelepítés pedig 20 perc, azzal új életet kezdesz. Aztán ne tegyél fel rá semmit, csak ami okvetlenül kell. Az összes fontos frissítés igen, Chrome, igen, Dr. Web, ha fizetsz érte, igen. Ami esetleg a munkádhoz kell, igen, de csak akkor, ha legális forrásból van. Illegálisan beszerzett cuccokat ne rakjál rá. Nézd meg, hogy jó-e, működik-e, és ha igen, felejtsd el a problémát. Ha nem, akkor még akár valami hardvergond is lehet a háttérben.

 

De nem kell rám hallgatni, általában le szoktak hurrogni, hogy a Windows-telepítés az túl drasztikus.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pedig egész jó gyógyír tud lenni egy win újratelepítés. Igazándiból nem is az a hosszú, hanem a többi szoftver pótlása. Legalábbis nálam a fejlesztő eszközök telepítése eltart egy darabig, és nem azért mert lassú lenne a netem (online telepítés).

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Igaz, aztán ott van a frissítés, amit ugye nem egyszerre tölti le a Win7, hanem apánkét sok részletében. Sajtosmacsraleperente nem tudom mit vár, de szerintem érdemben megkapta az iránymutatást. Most már minden rajta múlik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...