Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ESET Smart Security


Stevenking

Recommended Posts

zvaragabor

Nincs beállítva, hogy odarakja a "megvizsgáltam" szöveget a levél végére. Keresd meg EZT(a nyilakkal ne törődj, csak ilyen képet tudtam találni) az opciót a beállításokban. Középen a fölső lenyíló menü a bejövő levelekre vonatkozik, az alsó a kimenőkre. Alattuk a jelölőnégyzettel állítod be, hogy odarakja-e a szöveget.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A 2.7-nél ki lehetett kapcsolni, hogy fûzzön-e hozzá megjegyzést, meg milyet. Én eleve kikapcsoltam, minek firkálgassa tele, és minek hirdessem, hogy ez meg az a védelmem van.

Ehhez hasonló beállítás van a 3.0-nál is.

:nyíl: További beállítások (vagy F5) :nyíl: E-mail védelem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Be van állítva. Ennek ellenére nincs ott a jelzés a levelek végén.

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Hol tudom megnézni, hogy az egyes alkalmazásoknak mi van engedélyezve?

Link to comment
Share on other sites

gergely86

A tűzfal részre gondolsz a programban?

Itt: Beállítások -> Személyi tűzfal -> Szabályok és zónák konfigurálása -> Szabályok fül

Link to comment
Share on other sites

Omega32
Helló!

Én lusta voltam és nem töröltem le elõtte az angolt, én is kíváncsi voltam fogja-e engedni. Engedte. Nem rikácsolt a progi hogy szedjem le az elõzõ verziót. Szóval nálam az angolt felülírta a magyar verzió. Még újraindítást sem kért.

 

Nekem csontra fagyott a gép, és többet nem is indult a Smart Security. Uninstall-reinstall megoldotta, most megy rendesen. Inkább töröljétek elõtte, aztán telelpítsétek a magyart!

Link to comment
Share on other sites

nascar

A laptopomon (Windows Vista) simán felülírta a magyar az angolt. Nem volt gond! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nagyon köszönöm az újságnak a lehetőséget, igen jó kis program ez, nagyon bevált eddig, egyhetes használat után. Régi Zone Alarmos időkre emlékeztet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest

Üdv Mindenkinek!

 

Jelenleg a NOD32 2.7 magyar nyelvû vírusirtót használom, amelyhez a havi regisztrációs kulcsot a PC World adja. Át szeretnék térni az ESET Smart Security-re, csak bizonytalan vagyok a következõkben:

 

- Tartalmazza-e a Nod32 3.0 magyar nyelvû verzióját? Ha igen, telepítése elõtt törölnöm kell-e a jelenlegi verziót?

 

- Ki kell-e kapcsolnom a Windows tûzfalát, hogy az ESET-ét használhassam, vagy futhat-e mind a kettõ?

 

- Van-e anti spyware funkció benne? Illetve ha igen, akkor futhat-e párhuzamosan az általam jelenleg használt AVG Anti-Spyware 7.5 verzióval, vagy helyettesíti-e azt teljes mértékben?

 

- Igényel-e komolyabb számítógépes ismeretet az ESET Smart Security helyes konfigurálása, vagy egyszerû felhasználó is be tudja állítani a megfelelõ használathoz? Esetleg létezik-e magyar nyelvû tutorial a beállításokhoz?

 

Tisztelettel kérem, ha valaki ezen kérdésekre adandó válaszok birtokában van ossza meg velem.

Elõre is köszönöm!

 

Ui.: Természetesen elõször a magyar forgalmazótól kérdeztem meg fentieket, de sajnos válaszra sem méltattak.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Alex99

1. Tartalmazza a NOD32-t. Távolítsd el az előző verziót.

2. Magától is lehet kikapcsolja.

3. Van benne kémprogram elleni védelem, de valószínűleg futhat egyszerre.

4. Nem igényel komolyabb számítógépes ismeretet.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Kikapcsolja magától a windows tűzfalát, és nekem már egy pár hónapja egész jól működik. Telepítéskor viszont a tűzfalat tedd interaktívra, különben csak egyirányú forgalmat fog szűrni, mint a Windows tűzfala.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Kedves Alex99 és Omega32!

 

Köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

mailman1
3. Van benne kémprogram elleni védelem..

Tényleg van, csak éppen egy kupac guánót ér.

 

Az utóbbi két napban töltöttem el azzal laza 8-10 órát, hogy a Vundo nevezetű trójai egyik variánsát kiirtsam a gépemről, mert az Eset Smart Security legfrissebb verzió és a Windows Defender VALÓS idejű futása ellenére, simán megfertőzte a rendszert. Mindkettő automatikus frissítéssel fut. Ami még rosszabb, csökkentett módban is lefuttattam mindkettőt és úgysem találták meg a trójait. :nem:

 

A trójai által produkált tünetek: IE-ben felugráló reklámablakok külön ablakban, nem megnyíló internet oldalak, nem működő google kereső, 15 percenként újrainduló explorer.exe (intéző) puffer túlcsordulási hiba miatt. :huh:

 

Ezekután futtattam le egy superantispyware nevezetű progit szintén csökkentett módban, rögtön talált is pár registry bejegyzést, 1-2 memóriarezidens .dll fájlt, és még 4-5 egyéb fájlt ami kapcsolatos volt a Vundóval, és ki is irtotta őket. Ezután már csak a CCCleaner nevezetű egyébként igen hasznos programmal kellett szintén csökkentett módban futtatva törölni még egy registry bejegyzést az automatikusan induló programok közül - ami szintén a Vundo része volt - és hipp-hopp 10 óra sem telt bele és már végeztem is. Ennyit az Eset Smart Security spyware védelméről. :mérges: Csak azt tudnám, hogyan lett 100%-os a teszteken? Biztos nem volt olcsó.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

A spyware és társai nem vírusok (errõl volt is egy cikk nem rég a PC World-ben), így a víruskeresõs teszteken ezt nem nézik (nem is nézhetik - perek lennének csak belõle, hiszen a spyware írók "kikérik" maguknak, hogy szoftvereiket vírusnak nevezik).

 

Tény, hogy a víruskeresõk spyware elleni védelme nem a legjobb, és általában külön be kell kapcsolni, lehet hogy alapból tiltva van! Ez az internetes szokásoktól függ, hogy szükség van-e egy erre specializált külön szoftvere, vagy elég a gyengébb, nem olyan gyorsan reagáló víruskeresõs védelem.

Link to comment
Share on other sites

numerus

Kedves @mailman!

Az ingyenes avast! ezt már (legalább) egy éve felismeri. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bojcsev Péter

Ehhez az utolsóhoz írtam hozzászólást (#56), de a másik topikban.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ha elküldenétek ezeket a fájlokat az ESETnek, akkor már õ is vedene ezek ellen. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy év alatt még senki nem küldte volna el? :D

 

Amúgy alapbeállításban frissítés alatt elküld valamit a gyanús elemekről.

Link to comment
Share on other sites

cyborg

Én nem tudom, hogy ezt hogyan kezelik az egyes szoftver gyártók, de enyhén szólva is furcsállanám ha csak úgy értesülnének a kártvőkről, ha valaki venné a fáradtságot és lenne oly kedves és elküldené a laborjukba. Szerintem ez nem így működik.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Amennyire én tudom, van egy saját gépparkjuk, ami automatikusan elkészíti a mintát az észlelt vírusokhoz. A felhasználói beküldés inkább arra kell, hogyha a rezidens keresõ talál valamit, amirõl a keresõnek nincs mintája. Ilyenkor ezt el lehet küldeni és megvizsgálják.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Az ingyenes avast! ezt már (legalább) egy éve felismeri. :lol:

A nem ingyenes NOD & Eset is. Ezért mondom, hogy felesleges ilyen eseményleírásokba meg linkelgetésbe ("ez meg az már évek óta ismeri") belemenni, mert nem lehet tudni a hátterét, és ezerszer elmondtam már:

 

Hülyeség ellen nem véd semmi!

 

Az én gépemet miért nem fertőzi meg a Vundo? Január óta nincs rajta sem vírus-, sem kémprogram elleni védelem. Na?

 

És akkor most kipucolom a témát (megint). :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kruppmityu

Szegasztok!

 

Tudna valaki megoldást arra, hogy letöltés vagy fájl törlés közben ne pörgesse percekig 95-98 százalékon a procit az ekrn.exe (a böngészõt is ideiglenesen lefagyasztva)?

A P3/800 CPU ennyire kevés lenne?

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, nem túl sok. Esetleg víruskeresést végezhetnél több progival is.

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

gergely86

Ez természetes dolog, ellenõriz mindent, azért van. Valószínûleg kevés neki a géped, bár nekem is P3 van, de 1.4-es és csak ritkán csinál nálam ilyeneket. Elég ram van a gépedben? Például nálam Nero telepítés közben ki is kell kapcsolnom mert az egyperces telepítést képes akár 6-8 percre is elhúzni. Ha csak másolgatni/törölni akarsz akkor kikapcsolhatod arra a pár percre ideiglenesen a keresõjét, de azért a biztonság kedvéért húzd le a neted is, nehogy valami meglepjen közben.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...