Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ESET Smart Security


Stevenking

Recommended Posts

Richy

Nekem a főbb windows mappákban 226744 fájlt nézett át. :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99
:) Ez több idõt vehetett igénybe, mint a Windows újratelepítése.
Link to comment
Share on other sites

Guest

Pár napja fut nálam ez a Smart Security, és meg vagyok elégedve vele. :) Viszont észrevettem valami furcsát. Feltelepítettem a CCleanert és a Recuva-t a Windows élettartamának megóvása érdekében. Utóbbinál szólt, hogy kiengedjem-e a netre, viszont a CCleaner-nél nem. :pislog: Interaktív módot használok és a szabályoknál nem volt CCleaner-re vonatkozó szabály. Tehát mintha automatikus módba lett volna, egy szó nélkül kiengedte CCleanert verzióellenõrzéskor.

 

Mi lehet az oka? Csak nem találtam egy bugot? :D

Link to comment
Share on other sites

gergely86

Nálam is ez történik, de szerintem nem Ccleaner megy ki a netre, hanem ahogy rákattintasz benne hogy frissítések keresése, simán behozza a honlapját. Legalábbis az ESS szerint a Ccleaner-t nem írja ki eközben a netre kapcsolódó progik között. De lehet hogy tévedek és majd valaki megcáfol. Azért érdekes észrevétel.

 

Egyébként én pont ma raktam fel, még ismerkedek vele, egyelõre tetszik.

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

Guest

Írtam az Eset hazai supportnak, visszaírtak, de nem arra kaptam választ amit írtam. Ugyanis én megírtam, hogy nem szól a tűzfal a CCleanernél, és nincs erre a programra vonatkozó szabály beállítva. Válaszként azt kaptam, hogy azért nem szólt mert valószínüleg már be lett állítva szabály.

 

Imádom ezt mikor írok valahova egy kérdést és csak nagyjából olvassák el és így reagálnak.

 

Egyébként nekem is tetszik ez a Smart Security, csak kicsit idegesít ez az eset. Eddig csak ennél a programnál vettem ezt észre ezt.

Link to comment
Share on other sites

gergely86
Viszont észrevettem valami furcsát.

Ma én is észrevettem egy érdekességet. Ötödik napja használom, mindennap frissített rendesen. Ezért is érdekes, hogy az előbb játék közben hirtelen felugrott egy ablak és tőlem kérdezte hogy saját magát (ekrn.exe) kiengedhetem-e. Kicsit furán néztem rá és körülnéztem a programban, de eddig nem volt rá szabály alkotva. Akkor hogy a ...-ba frissítette eddig magát? Simán kiment szabály nélkül? Akkor most miért kérdezte hogy kimehet-e? Ez azért tényleg érdekes. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

laci022

Tegnap dobtam egy mailt nekik, hogy magyar verzió mikorra várható. A válaszban benne volt, hogy ezen a héten 100%. Igazuk lett. :D

Link to comment
Share on other sites

gergely86

Nagy kár, mivel majdnem egy hete szedtem le a Comodo-t meg a sima Nod-ot és tettem fel helyette a Smart Security-t. Úgy látszik jó ötlet volt. :S

Link to comment
Share on other sites

Csizmazia István [Rambo]

A tûzfalteszttel kapcsolatban írnék pár dolgot.

 

Sajnos én nem ismerem ezt a brigádot, nem tudom mennyire akkurátusan dolgoznak, milyen alapos a teszt, feltételezzük a legjobbakat (bár ehhez képest furcsa, hogy Internet Explorer 6.0-at használtak, hiszen a biztonsági rések elkerülése miatt így egy csomó rés nyitva van, másrészt a felhasználók sem így használják, miután állandóan figyelmeztetjük õket, frissítsenek szorgalmasan).

http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/

 

Ez az eredmény szerintem azért lehet, mert automatikus üzemmódban az ESS tûzfala nem szûri a kimenõ forgalmat. Használva az Interaktív módot teljesen más a kép. Letöltöttük mi is a tesztkészletet, és már a Level1-nél mutatkoztak különbségek, például a Level1-ben ezt tapasztaltuk. Egy CMD-t nyitva lefuttatuk az összeset.

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Persze, volt sok olyanis, ahol ugyanazt az eredményt kaptuk, amit õk is. Ennek ellenére a mi gyorstesztünk alapján nem szerepelt olyan gyengén.

 

Ha valakinek van kedve tesztelgetni, innen lehet a készletet leszedni:

http://www.matousec.com/downloads/leaktests.zip

 

Egy XP Home alatt, parancssorból interaktív módban futtatva ezen a gépen ezek az eredmények születtek:

ezek az eredmenyek jottek ki

 

level1= 9-bol 7 (77.78%)

level2= 9-bol 3 (33.33%)

level3= 9-bol 5 (55.56%)

level4= 8-bol 5 (62.50%)

level5= 8-bol 6 (75.00%)

level6= 8-bol 3 (37.50%)

level7= 5-bol 0 (00.00%)

level8= 4-bol 1 (25.00%)

 

Ezekkel a mezõnybõl már nem kellett volna kiesnie véleményem szerint, így az átlag 43% semmikeppen nem 5%. Persze jó lett volna, ha a többi tesztben is látttuk volna, ott hogyan teljesített. A többi résztvevõ tûzfalas volt, csak egy Internet Security csomag mérkõzött, viszont ha ez nem egy külön tûzfal, hanem egybe van építve a vírusirtóval, az egész problémakört rögtön nem lehet ennyire egyszerûen nézni, hiszen már ha nem engedi be a védelmiprogram a trójait, akkor az nem is tud kommunikálni - szóval ennél bonyolultabb a helyezt szerintem, nem véletlen hogy az AV teszteket is életszerûbbé, bonyolultabbá kívánják tenni a jövõben, és ennek egyik fõ szorgalmazója éppen az ESET.

 

Azt semmiképpen nem hinném, hogy minden amit a fejlesztõk tudnak, már minden benne van a programban, nyilván pl. a Comodoból vagy Spyware Terminatorból ismert rengeteg védelmi mechanizmus is helyet fog kapni benne a késõbbiekben.

 

A végsõ konklúziókkal szerintem várjuk meg az ESET hivatalos állásfoglalását, csak gondoltam azért addig is írok egy-két gondolatot.

Link to comment
Share on other sites

Lalee

Helló!

Mostanáig az angol verziót használtam és szeretném a magyart helyette. Az angolt letöröljem teljesen vagy rá lehet a magyart telepíteni? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

gergely86

Helló!

Én lusta voltam és nem töröltem le előtte az angolt, én is kíváncsi voltam fogja-e engedni. Engedte. Nem rikácsolt a progi hogy szedjem le az előző verziót. Szóval nálam az angolt felülírta a magyar verzió. Még újraindítást sem kért.

Link to comment
Share on other sites

Lalee

Köszönöm. Én is így tettem és mûködik rendesen.

Link to comment
Share on other sites

nyikszi

Engem az érdekelne, hogy a spam szûrõ miért nem szûr ki egyetlen levelet sem? Hogyan kell(ene) mûködnie?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Szerintem tanitani kell a szûrésre.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Nekem szűrögetett, de időnként meghülyült és ide-oda dobálta a leveleket (spam mappa és beérkezeett üzenetek között), úgyhogy kikapcsoltam. Egyébként beépül az ismertebb levelezőprogramokba, ott lehet állítgatni (ill. a program beállítások résznél is nyilván).

 

Nem elég kiforott még, majd biztosan javítani fogják. Egyébként van 1-2 gyermekbetegsége a programnak, úgyhogy ráfér még a programfrissítés. Új témába vágott az Eset, gondolom ennek tudható be... Pár hónap múlva szerintem rendbe lesz.

 

Egyébként nálam időnként eltünik a tálcáról az ikonja (de közben fut tovább->tűzfal teszt ok, és a feladatkezelőben is látható), viszont én meg azt hiszem, hogy valami kilőtte :mérges: .

 

Mindenestre elég gyors működésű is, a tűzfala egész jól konfigurálható interactive módban, bár elég furcsa, hogy alapból bizony nem rejt 100%-an. Kellett egy kicsit konfigurálgatnom mire full stealth minősítést elértem vele. Viszont a fenti problémákon kivül meg vagyok vele elégedve.

Link to comment
Share on other sites

laci022
Kellett egy kicsit konfigurálgatnom mire full stealth minõsítést elértem vele.

Nálam is kellene. Egyetlen problémám van, internetes teszteken a 135-ös port mindig nyitva van. Valaki nem tudja, hogy hol és miként lehetne bezárni?

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Igen azzal szenvedtem egy jót. Nemigazán értettem a dolgot az előző tűzfalam alapból stealth volt (internet security program-csomag volt, egyéb okok miatt nem újítottam meg, helyette jött Eset).

 

Megnyitod a SmartSecurity-it->setup->Enter entire advanced setup tree (csak advanced módban látszik)->Personal Firewall-on belül Rules and zones->Zone and rule editornal setup->Toggle detailed view of all rules.

 

New->adsz egy nevet a szabálynak, denyre állítod. A local/remote oldalon az X:\WINDOWS\system32\svchost.exe-nek tiltod a 135-ös portot, ugyanis ez lóg a 135-ös porton, és a kommunikációját minden bizonnyal engedélyezted (és ígyis van jól->időszinkronizálás stb.), viszont így a 135-ös porton nem fog kommunikálni (ami nem hiszem, hogy gondot okozna).

 

A Smart Security nyilván interactive módban kell, hogy legyen.

Link to comment
Share on other sites

laci022

Köszönöm, sikerült.

Link to comment
Share on other sites

Yosido
.. Egyetlen problémám van, internetes teszteken a 135-ös port mindig nyitva van...

Próbáld meg a következõt.

>>START Menü/ Vezérlõpult/ Hálózati és Internetes kapcsolatok/ Windows tûzfal/ Kivételek fül >>itt vedd ki a pipát a 'Fájl- és nyomtató megosztás' elöl majd Oké/ Alkalmaz és újból Oké. Ezután zárd be ezt a párbeszéd ablakot és futtasd le a WIGWAM tesztet. Szerintem ekkor már zárt lesz ez a 135-ös port is.

Betettem egy képet hogy hogy néz ki ez nálam.

Itt egy kis olvasmány, hogy mit ír errõl a 135-ös portról a Microsoft. > Katt

Próbáld ki a grc.com tûzfaltesztet is. Ha bejön az oldal akkor rákattintani a 'Proced' fülre majd a következõ abalakban az' All Service Ports' és már mehet is. Nálam ezt hozta ki ma reggel ez a teszt.

Link to comment
Share on other sites

Omega32
...>>START Menü/ Vezérlõpult/ Hálózati és Internetes kapcsolatok/ Windows tûzfal/ Kivételek fül >>itt vedd ki a pipát a 'Fájl- és nyomtató megosztás' elöl majd Oké/ Alkalmaz és újból Oké...

 

Nekem az általad javasolt beállítás van és mégis nyitva volt. Egyébként ennek mi köze a külsõ tûzfalhoz? Eza windows saját tûzfalát állítja, nem? Az pedig ki van kapcsolva (két tûzfal minek...).

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Szerintem a Vezérlőpult, Hálózati kapcsolatok körül kellene szétnézni, ugyanis ott is lehet ezeket állítani, csak már pontosan nem emlékszem, hogy ezen belül hogy is. Meg kell keresned azt a hálózatot, ami az internetnek van beállítva. (Nálam "Helyi hálózat". Egyébként ez az általános megoldás, én a legtöbb helyen így láttam.) Kétszer rákattintasz, és a beállításokat nézegesd át, vagy majd valaki, aki Windowst használ, megmondja pontosan. :hááát:

 

Szerk. Csak a Te kedvedért beléptem Windows-ba, és megnéztem a beállítást. A képen látható! ;)

 

ITT>> IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Üdv.

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nálam meg a NOD32 3.0 egyáltalán nem akarja szűrni a leveleket. 2.7 alatt semmi gond nem volt, minden levél végén ott volt, hogy ellenőrízte. Újratelepítés sem segített. Gondolom ugyanaz a motor, mint a Smart Securityben. Nálam rossz valami vagy ennyire kiforratlan még?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...