Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ESET Smart Security


Stevenking

Recommended Posts

zvaragabor

Az a sok IP valószínû a kapcsolódó gépek lesznek, a portok meg azok a portok, amiken keresztül õk kapják fájl szeleteket. Ha te beállítottad, hogy utorrent xy porton keresztül töltsön le, akkor azon is fog.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ezt értem, persze, de a kis !-jellel mit csináljak? Valahogy ki kellene neki nyitni az adott portot, csak nem tudom hogyan. :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
stocz

Szevasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Nemrégiben feltelepítettem az ESET Smart csomagját. Általában mûködik is, de egy dologgal nem boldogulok.

 

A tûzfalat nem tudom úgy beállítani, hogy az otthoni hálózatot lássa, iletve a hálózat lássa ezt a gépet.

Sem interaktív, sem automata szûrési beállítással sem.

 

Hiába rakom be a helyi hálózatot kézzel is a "Trusted" zónába, és engedélyezem az "Allow sharing" módot.

Eddíg a Zone Alarmot használtam, és ott ez a megoldás tökéletesen mûködött.

 

A "Hálózati helyek"-nél, ha a "munkacsoport számítógépeinek megjelenítésére" kattintok (a munkacsoport név be van állítva), akkor sok gondolkodás után kiírja, hogy nincs jogom megtekinteni.

 

A többi gép megjeleníti a hálózatot (azokon a ZA fut tûzfalként), de a SMART-os gépet nem látják. Viszont azokon a beállított hálózati helyek hivatkozásokon keresztül, amit még a SMART elõtt hoztam létre elérik a SMART-os gépet.

 

Valakinek ötlete?

 

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Czjano

Sziasztok!

 

A napokban tettem fel én is az ESS-t. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Mind a net mind a torrent megy vele rendesen. Az elsõ benyomás a program paraméterezhetõségérõl kellemes volt, csak egy aprócska problémám van vele. Bármilyen beállítás szeretnék menteni, vagy rögzíteni egy szabályt azt írja ki, hogy a változások elbuktak és nem alkalmazhatóak (Ezt persze angolul és tartalmilag idéztem). A rendszert felhasználóként használom (Természetesen az ESS-hez megadtam a megfelelõ jogokat), de még rendszergazdaként sem tudtam lerögzíteni egyetlen változást sem. Valakinek esetleg ha lenne valami ötlete, hogy mitõl lehet ez azt szívesen meghallgatnám.

 

Jelenlegi rendszer:

Windows XP + SP2 ; ESS (más nem töltõdik be a rendszer indulásakor)

Elõtte NOD32 2.7 + Agnitum Outpost Firewall volt (Az uninstall utána a registryt is kipucultam)

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Czjano

Sziasztok!

 

Idõközben megoldódott a probléma. Nem tudom továbbra sem, hogy mitõl lehetett. Rendszergazdaként már tudok beállításokat változtatni és szabályokat létrehozni. Szóval most már minden mûködik rendesen. És továbbra is nagyon elégedett vagyok az ESS-el.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono

Kb. egy egy héttel ezelõtti frissítés után az SS nem indul el automatikusan bejelentkezéskor. Két gépen is ugyanez a helyzet, ráadásul az egyiken XP, a másikon Vista van. Ez vajon egyéni probléma, vagy...?

 

Az Automatic real-time file system protection startup be van kapcsolva (még jó, hiszen én nem kapcsoltam ki).

Link to comment
Share on other sites

Garono

És azt mivel magyarázod, hogy két gépen, két különbözõ operációs rendszerrel, ugyanabban az idõben "romlott el"? :huh:

 

Szerk.:

Nos, figyelmetlen voltam, és tulajdonképpen elindul automatikusan, de csak az 'ekrn.exe', a felhasználói felület, az 'egui.exe' az nem. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ilyen nekem is fordult elõ, igaz más programmal.

Probáld újratenni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Újratelepítettem, a probléma meg is oldódott. De azért mégis érdekes, hogy két teljesen különbözõ rendszeren egyszerre jelentkezett a probléma. Gyanítom az egyik frissítés rosszul települt...

Link to comment
Share on other sites

Richy

Örülök, hogy sikerült, jó programnak tûnik számomra is. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szerintem is nagyon jó program, gyors, és nem nagy az erőforrásigénye. :)

Link to comment
Share on other sites

Katinka

Sziasztok!

Egy hónapja használom az ESS-t. Semmi bajom nincs vele eddig és remélem nem is lesz ezek után sem. Ami viszont feltûnt, hogy valahogy sokkal kevesebb fájlt vizsgál át a gépemen. ElÕtte egy évig a PANDA IS-t használtam és az közel 500 ezer fájlt vizsgált át egy lefuttatott Sajátgép vizsgálatkor. Most az ESS, szintén egy teljes vizsgálatkor csak alig 150 ezer körüli fájlt vizsgál meg. Ugyan azon a gépen. Ez miért van? Nem tudjátok? Hova tûnt a többi?

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Valószínűleg vagy nem néz bele a tömörített állományokba, vagy egynek számolja őket, a Panda meg a bennük levő fájlokat is hozzászámolhatta.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ha esetleg telepítettél rendszert rá azóta, akkor jóval kevesebb file is lehet rajta. Pláne, ha nem raktál mindent vissza, ami akkor telepítve volt.

Link to comment
Share on other sites

Katinka

Nem, nem telepítettem és nem töröltem semmit. Mielõtt lejárt volna a Panda IS egy éves kulcsa, akkor az utolsó napon volt egy teljes vizsgálat. Ott volt az az közel 500 ezres szám. Utána letöröltem és feltettem az ESS-t, majd frissítés, beállítások és a teljes vizsgálat. Ekkor lepõdtem meg a sokkal kevesebb, alig 150 ezres számon. Kicsit soknak tartottam ezt a különbséget és ezért kérdeztem. Ennek ellenére bízhatok abban, hogy az ESS levizsgál mindent? Még egy kérdés. Megvettem az ESS egy éves licenszet, és ez angol nyelvû. Ha megjelenik a magyar nyelvû változat, akkor át tudok térni rá vagy újra meg kell esetleg vennem? Mert ha nem lehet átállni, akkor marad egy évig az angol változat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Át tudsz.

Link to comment
Share on other sites

Yosido
..az ESS levizsgál mindent? ........

Át tusz térni a magyar változatra.

A másik kérdésedre kérdéssel válaszolnék. Nézd meg, hogy nem naplóz-e az ESS a vizsgálat végén ilyen vagy hasonló megjegyzéssel, hogy: 'Object is locked--skipped '. Ha igen, és találsz ilyet akkor megvan a magyarázat.

Egyébként csak egy kérdés: Miért nem volt jó neked a Panda IS?

Link to comment
Share on other sites

Katinka

Szia Yosido.

De igen. Valami hasonlókat találtam, de rengeteget. Nem számoltam meg, de nagyon sok ilyen volt. Magyarra fordítva a webfordítás.hu-n azt kaptam, hogy : képtelen a keresésre, zárolva, hozzáférés letiltva. Most ez jó vagy nem? Ezeket miért nem vizsgálja az ESS!???

A Pandát azért cseréltem le, mert lejárt az egy év és jókat hallottam az ESS-rõl. És nem fogta le a gépemet a Panda sem. Lap-Topon használtam.

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségét. Remélem nem okoz gondot az ESS ezek után, habár most egy kissé elbizonytalanodtam, hogy jó döntés volt-e a részemrõl ez a csere.

Link to comment
Share on other sites

Yosido
.. Magyarra fordítva a webfordítás.hu-n azt kaptam, hogy : képtelen a keresésre, zárolva, hozzáférés letiltva..

Bingó! Bingó! Bingó!

Erre gondoltam. Erre mondom én, hogy ez szoftver típushiba. Ha gondold és megnyugtat, vagy éppen az ellenkezõje ..., akkor futtasd le ezt az online scannert. Meg lennék lepõdve, ha nem a magasabb számhoz közeli lenne a levizsgált fájlok száma. Amúgy nem rossz az ESS a maga kategóriájában, úgy hogy használd csak nyugodtan. Védeni fogja a számítógépedet \'abban\' nem lesz hiba.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ez érdekes, habár igaz, hogy nem a legerõsebb fokozaton van alapból.

Link to comment
Share on other sites

Katinka

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget. Délután megnézem ezt az online vizsgálatot, amit Yosido javasolt. Egyébként a beállítások maximumon vannak.

Protection Status: Maximum protection. ESS is providing maximum protection for yor computer. Alatta mind háromnál ott a pipa.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítségét, és ha lesz valamilyen problémám, akkor jelentkezek.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ezt írja majdnem minden beállíátsra, csakhogy ezen belül is lehet maximalizálni. PL hogy miket vizsgáljon, és milyen módon (pl advanced heurisztika (fontos!)).

Link to comment
Share on other sites

Yosido

Hát igen. Jó lett volna egy pillantást vetni azokra a beállításokra és akkor okosabbak lennénk. Talán megtisztel bennünket @Katinka és válaszol. :lol:

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Ha minden jól megy (úgyse), holnap, illetve a héten jelennek meg a magyar nyelvû változatok. :)

Link to comment
Share on other sites

Yosido

Erõsen gondolkodom azon, fõleg ha tényleg csak napok kérdése a magyar verzió megjelenése, hogy leszedem a KIS-t és felteszem 10-12 napra helyette az ESS-t. Már én is kíváncsi vagyok most már erre a programra. Jó lenne mihamarabb ha kijönne, nehogy meggondoljam magam és mégsem...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...