Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ESET Smart Security


Stevenking

Recommended Posts

payskin

Ne csinálj ilyet. Döntsd el, melyiket akarod használni, és használd azt.

 

Mondjuk azt megteheted, hogy az ESET mellé letöltöd az MBAM-ot és lefuttatod néha, csak ne legyen bekapcsolva rajta az állandó figyelés (az amúgy is fizetős opció).

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Balázs!

Köszönöm szépen.

Ugyanakkor jelezném, hogy már nagyon régóta használom az ESET SS-t és egy alkalommal sikerült egy nagyon makacs dolgot beszippantanom és az ESET semmit nem reagált rá. A Marwarebyte programjával sikeres irtást (karantén) csináltam.

Üdv: PistiApu (István)

Elnézést kérek, ha 1-2 karakter lemarad ...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tudom, előfordul az ilyesmi, ennek ellenére ellenjavalt több ún. rezidens vírusirtót állandóan futtatni, ugyanis ezek ráülnek az oprendszer input-output műveleteire, hogy minden rajtuk menjen keresztül, ami már önmagában lassít, de ha egymás tetejére ülnek (másképp nem nagyon tudnak), akkor egymás "kezéből" kapkodják ki az adatokat, az egyrészt drasztikus teljesítménycsökkenést okozhat, másrészt össze is akadhatnak.

 

MBAM-ot én is szeretem, úgy fél évente egyszer átkergetem a gépen, csak hogy meggyőződjek arról, hogy továbbra sem kell vírusirtót használom. ;)

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tistelt Balázs!

Köszönettel vettem a tanácsot.

Üdv: PistiApu (István)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
petzolkri

Igen, már telepítettem is. Nagyon jó kis program. Hála a magazinnak, minden hónapban tudom aktiválni. Szeretjük az eset-t és a Pcworld magazint. :megölel:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mclaci1001

Sziasztok!

Feltettem a gépemre a Mobogenie-t, és amikor csatlakozni akartam vele a telefonomhoz, az EMS azt írta ki, hogy kártevőt észlelt (mobserv.A-t), de a számítógép nem észlelt semmit. Normális ez? Vagy csak téved az Eset?

Link to comment
Share on other sites

payskin
Commonly, MoboGenie is wrongly regarded as a computer virus, simply because it’s insensibly installed with a lot of free software. In reality, this particular computer program isn’t viral. The main target of MoboGenie is to help users to manage, back up and restore the all important data in users’ phone. Lots of computer users do not suppose that this particular application is destructive or frustrating, for it is useful for cell phone management. On the other part, it can annoy you with the offers to download some fun stuffs like free apps, games, wallpapers and ringtones to your phone, expend on-line traffic, slow down internet speed and it is able to steal information about the users’ web browsing habits and after that reveal it to many advertising companies, that is an intrusion of the user’s internet privacy.

 

Itt egy VirusTotal scan, szemmel láthatóan a fél világ úgy gondolja, hogy ez szemét, a másik fele meg úgy, hogy azzal mérgezed a géped és a telefonod, amivel tetszik... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én nem tartom fontosnak a MoboGenie program telepítését. Simán összekötve a géppel a telefont is lehet adatot mozgatni a telefon között. Nem jók a sallang programok.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
vagtam

Sziasztok!

ESET Smart Security 8-at használok, havonta megújítva a licencet. Az utóbbi pár héten a gépem látványosan lassulni kezdett. Vírusírtást csináltam, lakpcsoltam a háttérben futó programokat, de a helyzet nem javul, sőt! Mostanában már azt látom, hogy kb fél óránként a net leáll egy pillanatra, a lemezhasználat pedig 100%-ra ugrik. Megnéztem az eseménynaplóban, és ezt írta:

"A(z) ESET Service szolgáltatás váratlanul leállt. Ez a(z) 1. alkalommal fordult elő. 0 milliszekundumon belül a következő ellenintézkedés történik: A szolgáltatás újraindítása." 7031-es eseményazonosítót ír még a hibajelentésben. Sajnos egyiket sem értem, viszont a jelenség már felettébb bosszant. Összeakadt valamivel? (Advanced System Care 8-at használok még, de az sem megy folyamatosan) Esetleg vírus? Vagy a Windows 8 rendetlenkedik?

Segítsetek!

Köszi!

 

vagtam

Link to comment
Share on other sites

vagtam

Sziasztok!

 

Az előbbi hibajelenséget kiegészíteném egy másik naplófájllal is:

" A hibát okozó alkalmazás neve: ekrn.exe, verzió: 8.0.304.0, időbélyeg: 0x542bf4a4

A hibát okozó modul neve: MSVCR110.dll, verzió: 11.0.51106.1, időbélyeg: 0x5098858e

Kivételkód: 0xc0000005

Hiba pozíciója: 0x0001349f

A hibát okozó folyamat azonosítója: 0xad4

A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d060a4c1fa3e1e

A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\x86\ekrn.exe

A hibát okozó modul elérési útja: C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\x86\MSVCR110.dll

Jelentés azonosítója: 9358f28c-cc9b-11e4-8060-d43d7e2d9f39

A hibát okozó csomag teljes neve:"

 

1000-es eseményazaonosítóval, szintén félóránként kerül elő a piros felkiáltójeles hiba.

Mi a csoda lehet ez?

 

Köszi!

vagtam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 8 months later...
PistiApu

Jó reggelt/napot/estét kívánok!

 

Nem olyan régóta használom az ESS 9-et, a PCWorld-ös változatot.

Kérdésem: hol, hogyan lehet kikapcsoni a nagyon korán (kb. két héttel előbb), naponta felugró, a licenc lejárati idejére vonatkozó figyelmeztetést?

 

Köszönettel várom a szíves segítséget: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Beállítások>További beállítások>Felhasználói felület>Állapotok>Alkalmazásállapot>Szerkesztés

Még nem teszteltem a hatását, de itt két sor is van, ami releváns lehet számodra.

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Temporary!

 

Köszönöm szépen, kipróbálom.

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Get_in_the_Game

Picit kezdek kiábrándulni ebből a biztonsági programból.

Eddig kétszer volt olyan problémám, hogy a supporthoz kellett fordulnom, viszont mind a kétszer azt tanácsolták, hogy távolítsam el a programot, és telepítsem újra, hogy rendeltetésszerűen működjön.

Ha ennyire megbízhatatlan, akkor abban hogy bízhatok, hogy a védelmi feladatait tisztességesen ellátja?

 

Most pl hiába lett megújítva a licence, továbbra is dobálja a műveletközpontba az üzeneteket, hogy le fog járni. Erre is az újratelepítés a megoldás. :( Elég szomorú.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Temporary

Erről jut eszembe, hogy a További beállítások>Felhasználói felület>Állapotok>Szerkesztés alatt, ki lehet lőni a feleslegesen korai értesítéseket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...