Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AVG Anti-Virus, Tûzfal, Internet Security


Stevenking

Recommended Posts

payskin

Ebbõl szerintem a catalystnek és a javanak és az egyik qtorrentnek (??? nem u?) nem okvetlenül fontos...

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Akkor ezeket letiltom. Egyébként tényleg u az a q. Csak kicsit furcsán van írva és abból gondoltam.

Köszi a segítséget Balázs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MRSAMRSA

Sziasztok!

 

Win 7-en fut az AVG 9.0 teljes verziója. Megfigyeltem, hogy bekapcsolás után néhány órával a tűzfal valami turpisságot kezd el, mivel a C2D processzort másodpercenként felugortatja 60-70%-ra, aztán visszaesik rögtön. Először torrentre gyanakodtam, de nem az, ha leállítom akkor is folytatja. Erőforrás figyelőből jöttem rá, hogy a tűzfal ugrál egyébként. Vele együtt mindig felugrott az svchost.exe és a SYSTEM is, szóval arra gondoltam azok próbálnak kapcsolódni mp-ként, az avg tűzfal meg leblokkolja. Engedélyeztem is a beállításoknál az svchost-ot, de a systemen nem tudok változtatni, azt nem engedi módosítani az alkalmazásoknál. Most már csak system és tűzfal ugrálgat, és ez lassíthatja a gépet. Ha újraindítom, pár óra nyugi, aztán megint kezdi. Van valakinek ötlete esetleg, hogy mit műveljek? (Avg tűzfalát erőforrásnál leállítani nem lehet, csak felfüggeszteni, akkor normalizálódik is a cpu használat. Csakhogy akkor nem megy a tűzfal..)Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
stabipapi

Sziasztok!

Az alábbi sorokat a keresztfiam írta nekem, és persze lövésem sincs a dologról. AVG IS 9-v. használ.

Idézet:

 

Hali!

 

"Van egy olyan gondom hogy én használok egy programot egy játékhoz ( netes ).Az a lényege hogy figyelje a szervert mikor online és mikor offline. Az AVG tűzfala frankón nem engedi használni pedig van rá szabály és tökéletesen engedélyezve van a program, de ha a tűzfal aktív mindig offline-nak mutatja a szervert akkor is ha online. Lehet ezzel kezdeni valamit ? Manuálisan nem engedi hozzáadni a tűzfal kivételekhez mert első indításkor automatikusan kérdezte és engedélyeztem neki, beállításoknál is engedélyezve írja mégsem lehet rendesen használni.˝

 

A szoftver : T-watcher

Valakinek valami ötlete?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem csak a TCP van kiengedve, az UDP nem. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

stabipapi
:pislog: De mi az az UDP?
Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Már rákerestem a neten. Remélem be tudja állítani, hisz a többit is Ő csinálta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Szabolcs20

Sziasztok.Egy olyan seígytségre lenne szükségem,hogy AVG vírusírtóm ha arra nyomok,hogy frissítsen azt írja ki,hogy "Access is forbidden by the server".Már az AVG 9-et is kipróbáltam,de ugyanez a baj,nem enged frissíteni.Valaki esetleg tudna valamit mondani??

Link to comment
Share on other sites

vodás
Lehet, hogy valami bejutott a gépedre (akár valamilyen biztonsági résen keresztül) és az blokkolja a virusírtó frissitését. Lehet, hogy "õ" az: Win32/Conficker.AA féreg. "Emellett a féreg módosítja a host fájlt, ezáltal számos vírusvédelmi webcím is elérhetetlenné válik a megfertõzött számítógépen. Bõvebb információ: http://www.eset.hu/virus/conficker-aa". http://www.eset.hu/node/2993. Fõoldalról letölthetõ az ESET Conficker Remover, ezt futtasd le.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Quarker

Az AVG idõnként bejelez olyan fájloknál, amirõl én nem gondolnám, hogy vírusos, és ezt írja ki:

 

Runtime packed yoda

Detected to open.

 

Ez egy vírusnak a neve? Vagy mi?

Link to comment
Share on other sites

scht

Szia Quarker!

 

Gugli ezt dobta elsõre.

 

Klikk!

Link to comment
Share on other sites

BlackSeven
Az AVG időnként bejelez ...

Runtime packed yoda

Detected to open.

 

Ez egy vírusnak a neve? Vagy mi?

 

Hali!

 

Nem valószinű, hogy kártevő, de lehet éppen számítógépes féreg is.

Ez jelen esetben szerintem - rossz magyarsággal - egy futtatáskori csomagolt és titkosított fájl amit ezért/ez miatt nem tud olvasni az antivirusod.

Futtasd le ezt >>> Malwarebytes'. Ha ez nem talál semmit akkor nincs mitől aggódnod.

De ha mégis csak lenne a gépeden ilyesmi akkor megtalálja és le is szedi.

Link to comment
Share on other sites

Quarker

Köszönöm.

Ráklikkeltem ugyan a riasztási panelen a linkre, de az AVG oldalán nem írt semmi érdemlegeset.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
BlackSeven

Sziasztok!

 

Használja valaki az új AVG 2011-es termékeket? Antivirus Free-t/Antivirust/Internet Security-t?

Ha igen akkor leírhatná a tapasztalatát róla.

 

Köszike.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...