Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ESET NOD32


sona

Recommended Posts

MERNOK

Sziasztok!

Rákérdeztem a Sicontact-nál, s a következõt válaszolták: azért vették le, mert még nincs meg a magyar nyelvû telepítési útmutató, stb. A programmal nincs baj. Valószínû, hogy szerdán kerül fel a magyar oldalra.

Üdv!

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Ez igaz. Én is feltelepítettem, de ezt írták. Gondolom az egyes pdf-formátumban megjelenõ egyéb útmutatókra gondoltak!

Link to comment
Share on other sites

Einstein

A dokumentáció az ami még nem magyar és ezért nem hivatalos még a letöltés.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Sikeresen telepítettem tegnap délután a NOD32 Antivirus-nak a 3.0-ás változatát és eddig meg vagyok vele elégedve mivel nem bonyolult a kezelõfelülete és nem is volt nehéz az áttérés a 2.7-es változatról.

Az ESS-t azért nem telepítettem mivel nem olyan jó a tûzfala mint az Agnitum Outpost Firewall Pro-nak és nem Microsoft levelezõt használók így nincs is értelme telepítenem azt.

Link to comment
Share on other sites

Freepunk

Üdv az "írástudóknak"!

 

Eset Smart Sec. nagyon jó. Gond nélkül megy.

 

Scan alatt aggaszt egy dolog:

 

Az egyik fizikai lemez (Lemez 0) MBR szektora fertőzött - OK

Az egyik fizikai lemez (Lemez 0) aktív rendszerindítási szektora fertőzött - OK

Az egyik fizikai lemez (Lemez 1) MBR szektora fertőzött - OK

 

Tehát, ha fertőzött akkor miért OK?

 

Vírust nem talál, és a rendszer tök friss xp (ami tudom, hogy nem garancia semmire)

 

Ezt süsse ki nekem valaki.

 

(Esetleg lehet köze a dolognak a norton ghost használatához?)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Azt ugyan nem tudom, hogy miért OK, de indítsd a rendszert parancssorral (betöltés elõtt F8) és utána lemezenként add ki az fdisk /mbr parancsot. Talán elmúlik. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Penn

Megjelent magyarul . :lol:

Nem tudjátok, hogy kell mellé még feltenni egy anti-spywaret vagy elég csak önmagában a Comodo mellett? Pédául a Windows Defendert? Vagy a Spy Sweepert?

Ezért kérdezem csak. A tájékoztatóból másoltam ki >>:..Az ESET NOD32 Antivirus védelmet nyújt a vírusok, kémprogramok,trójaiak, rootkitek, férgek, kéretlen reklámprogramok és adathalász kísérletek ellen is...

Link to comment
Share on other sites

egertom

Jó estét mindenkinek!

Az új NOD32 3-as verzió tartalmaz valósidejû védelmet? (úgy mint az Avast! 4 Home?)

Szerintetek lecseréljem az Avastot a NOD32-re?

Tapasztaltabbak vagytok nálam ilyen téren kérek véleményeket! Köszi!

Tamás

Ja! Spybot S/D is van a gépen, nem akad össze a NOD-dal?

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Szerintetek lecseréljem az Avastot 3-as NOd-ra?

Én lecseréltem, és teljesítményben jobban jöttem ki vele. (De csakis ezért.) Kevesebb erőforrást igényel nálam, és gyorsabban fut a lemezek vizsgálata is. De azt nem tudom megmondani, hogy neked mennyire érné meg...

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34

Sziasztok!

Van egy kis gondom ezzel az új NOD 3-as telepítéssel.

Fel akartam volna tenni egy ismerõs gépére. Együtt, az én segítségemmel vettük a gépet egy éve és én tettem fel rá a Panda AV+FW-t szinte rögtön azonnal egy egy éves megvásárolt licenszel. Mert lejárt a Panda egy éve és végre megjelent a magyar NOD ezért rögtön még tegnap este fel szerettem volna tenni ezt az új NOD-ot. De a telepítési folyamat elején kaptam egy figyelmeztetõ ablakot miszerint káros és ütközõ szoftverek vannak telepítve a gépre és ezeket elõtte el kell távolítani. (nem szó szerint idéztem, de hasonló tartalmú volt a figyelmeztetés). Ezt a négy programot jelezte ki veszélyesnek és eltávolítandónak, hogy: F-Secure; AVAST!; BitDefender; Kaspersky. Nem is értettem, hogy miért írja a NOD mert eddig a gépen egyes egyedül csak a Panda volt tegnap estig. Volt egy kis pipa ablak, ahol be lehetett pipálni, hogy ne vegye figyelembe ezeket a figyelmeztetéseket és folytatódjon a telepítés. Ezt bepipáltam de hiába akartam volna folytatni a telepítést a NOD megint adja ezt több ütközõ programról a figyelmeztetést. Egyelõre itt tartok és nem tudom feltenni a NOD-ot.

Van valami ötletet erre?

És még egy kérdés, de azt hiszem ezt már kérdezték itt. A NOD mellé - ha sikerül valahogy feltennem - kell még feltenni egy állandó védelemmel is rendelkezõ anti-spyware programot vagy pedig elég csak önmagában a NOD egy tûzfallal párosítva.

Köszönöm a segítséget elõre is.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Én már vasárnap óta használom a NOD32 Antivirus 3.0 magyar verzióját és eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Csak az zavar egy kicsit, hogy az e-mail védelemnél nagyon elszámolja magán, pl ma reggel 60 e-mailem jött erre ő 180-at mutat a saját ablakában. Mitől csinálja ezt?

 

Elég tűzfal a NOD32 mellé.

Ajánlom az Agnitum Outpost Firewall Pro-t.

Link to comment
Share on other sites

S W A T

Én kb kéthete használom az új 3.0-ás nod32-t és eddig nagyon tetszik. :D

 

 

Bár jobban fogja a gépemet mint a régi 2.7-es.

Link to comment
Share on other sites

greenstone

Nekem is nagyon tetszik, csak nem tudok dönteni, a "régi jó kedvenc", az Avira és az új NOD között. Igazából a kettő kiegészítené egymást, mert ami miatt teljesen megkergült a gépem, se a Kaspersky se a NOD egyik verziója sem tudta letörölni, amint elindult a gép, teljesen befagyot, csak újraindítással ment, egyszer sikerült letörölnöm, és felraknom az Avirát, és egyből megtalálta a vírust, és megjvult a gép, de volt ez már fordítva is, hogy az Avira kergült meg, és akkor a NOD volt a "megmentő". Még azért gondolkodom rajta, hogy melyiket válasszam. ;)

 

Szerk.:

Egy kérdés:

 

Az ESET Smart Security integrált biztonsági programcsomag a NOD32 antivírus rendszer díjnyertes, gyors motorjára épül, és a vírusok és kémprogramok mellett a levélszemét, valamint az illetéktelen adatkommunikáció ellen is védelmet nyújt. Így nagyobb teljesítményt biztosít, mintha a felhasználó külön-külön telepítene a számítógépére egy vírusirtót, egy kémprogram-eltávolítót, egy tűzfalat és egy levélszemétszűrőt.

Ezzel ti mennyire értetek egyet? Én eddig úgy tudtam, hogy ha több különböző, egy adott "káros hatás" elhárítására kifejlesztett programot használunk, akkor jobban járunk, mintha egy programot, amiben van vírusírtó, kémprogramírtó, tűzfal stb. Vagy ez is csak ilyen reklámszöveg?

Link to comment
Share on other sites

S W A T

Tökéleteset úgyse találsz. :D

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Egy: kevesebb erõforrást eszik egy program csomag.

Kettõ: integrálva vannak egy felület alatt minden.

Három: nem zavarják egymás mûködését általában.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:nem: Nem vagy nem mindennel értek egyet. Hogy kevesebb erőforrást használ-e egy programcsomag, mint külön-külön, az nem annyira magának a programcsomag voltának tudható be, hanem hogy mennyire ügyesek a programozók. Láttunk már olyan programcsomagot, amelyik erősen leterhelte a rendszert. És nem csak Symantec. ;)

 

Hogy integrálva van egy kezelőfelületre, hát integrálva, nem egy akkora dolog. Bár ez sem mindig annyira haszon.

 

Az említett Eset Smart Security programot én nem használnám, mert elég gyenge a tűzfala. Na jó, ez relatív, mert az XP sajátjához képest valószínűleg "jobb". Nem kunszt. ;)

 

Általában minden programcsomagban vannak jobb és kevésbé jól sikerült összetevők, amik helyett jól összeválogatva különböző gyártók termékeiből akár kevesebb erőforrással jobb védelem elérhető, és még csak nem is zavarják egymást. No persze nem kell mindent egymás hegyére hátára telepíteni. :P De a NOD32 kombinálva az Outpost Proval vagy Comodoval, plusz még a Spybot a rezidens védelme nélkül szerintem jobb választás bármilyen komplett csomagnál. És bőven elég. ;)8)

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Abban egyetértek, hogy nem minden komponens sikerül a legjobban de azért annyira nem rossz. Pl. az F-Secure nagyon sok memóriát eszik, ez tény, de még mindig kevesebbet mintha négy-öt különböző alkalmazást használnánk. XP SP2 tűzfalánál minden jobb.

 

Nekem pl egy-két cookien kívül nem talált semmit sem a kémprogram kereső (Ad-Aware), mivel használom az Outpost Pro kémprogram védelmét.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én egyetértek SkyBirddel. :) A NOD32 egy hatékony kémprogramirtó (például a CounterSpy) és egy jó tűzfal társaságában (a Windows XP tűzfalát is vehetjük jó tűzfalnak, amennyiben megelégszel az általa nyújtott szolgáltatásokkal) bőven elegendő védelmet biztosít. :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99
Láttunk már olyan programcsomagot, amelyik erősen leterhelte a rendszert. És nem csak Symantec.

Ez legfeljebb úgy állná meg a helyét, ha azt írod: Norton. Mert a Symantec egyáltalán nem terheli le a gépet. Zero. És nincs olyan kis képernyője sem a bejelentkezéskor, ami nálam növelte a bejelentkezési időt, mint a NOD-nál.

Link to comment
Share on other sites

Nené Fiori
És nincs olyan kis képernyője

Erre a problémára az ESET ad egy lehetséges megoldást. :lol:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:lol: No igen. :oké: Ha még akadt volna olyan balga, aki DHCP-től várna IP címet, ha olyanja meg nincsen. ;)

 

Egyébként annyira nem értem magát ezt a bejelentkező képernyő "problémát" sem, hogy pontosan mire vonatkozna. Egyrészt ki lehet kapcsolni, másrészt ez önmaga nem igazán lassít. Régebben kikapcsoltam, de újabban meg inkább szeretem látni. Azt sem nagyon értem, hogy mi olyan különös nagy baj lenne a Symantec kontra Norton dologgal, de mindegy. ;) Ha már így alakult , akkor mondok egy másik lomhásító programcsomagot is: CA Internet Security Suite 2007.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Nálam nem sikerült az angol NOD 3-ra "rátelepíteni" a magyar verziót problémamentesen. Az NOD bejelentkezõ képernyõ az Asztalon maradt sokáig (nem is tûnt el onnan), a NOD ikonja viszont nem jelent meg a tálca értesítési területén. A Process Explorer szerint az egui.exe futott.

 

Újratelepítés oldotta meg csak a problémámat.

Link to comment
Share on other sites

Szemán õrmester

Üdvözlök mindenkit!

Remélem tudtok segíteni nekem. Harmadik napja szenvedek a NOD hármas magyar verziójával. A problémáim a következők. A számítógép bekapcs. után már minden ikon ott van a Tálcán amikor végre megjelenik a NOD bejelentkező képernyője is. De ez még legalább fél percig ott van és addig amíg el nem tűnik a képernyőről és nincs az ikonja a tálca jobb alsó sarkában, addig nem is tudom használni a gépem mert semmire sem reagál addig. Ezután is az előzőekhez képest észrevehetően lassabban jelennek meg az oldalak mint előtte. (előtte egy évig a Pandát használtam és azzal nem volt ilyen gondom így észre tudom venni a különbséget). Informatikus barátom próbált segíteni és leszedtük először a NOD-ot (Your Uninstallerrel, de a Panda is ezzel lett eltávolítva) majd vissza tettük a NOD-ot, de a helyzet változatlan. A Feladatkezelőben három folyamat : taskmgr.exe és két svchost.exe megy állandóan és a CPU használat 60-90 % között ugrál. Ezek legalább fél órát mennek a bekapcs. után de nem tudom, hogy miért. Vissza tettük a Pandát próbaképpen és ott nem ment semmi és a CPU használat is 0% volt. Ha a NOD-ot kikapcsoltuk akkor lement nullára azonnal a CPU használat. Egyébként egy fél millás, sokat tudó laptopon használnám és nem hinném, hogy a laptop hibája lenne ez a jelenség.

 

Ha van ötlet akkor előre is köszönöm a segítéget. Ha nincs akkor sajnos meg kell válnom a NOD-tól, bár nem szívesen tenném ezt.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

x. szabály: lehet változtatni, kísérletezni. No persze nem mindig és mindenkinek túl sűrűn. ;)

 

De a konkrét esetre visszatérve, ezt az automatikus kontra fix IP cím kérdést ellenőrizted már? Hogyan van beállítva?

Ha esetleg céges laptop DHCP-vel, vagy más módon, pl. routerrel, és időnként nincs DHCP-s hálózaton, akkor állíts be az alternatív konfigurációnak fix IP címet.

Sokat hurcolt laptopokra ajánlott: :nyíl: http://www.netsetman.com/index.php?s=nsm

Igaz, ha céges tartomány is van, nem munkacsoport, akkor a fizetős változat kell.

 

Milyen egyéb rezidens védelmi program, tűzfal, spyware irtó van még telepítve? Milyen op. rendszer, XP vagy Vista?

 

Nekem leginkább csak Vistán és a NOD32 3.0 Outpost 6.0 páros együttdolgozásánál volt hasonló gondom a régebbi verzióknál, pedig fix IP címem van.

De lehet, hogy a teljesen új konfiguráció oldotta meg mindkét program esetében.

No és régesrégen Norton Internet Securityvel vagy AntiVirussal. :P:lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...