Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ESET NOD32


sona

Recommended Posts

sona

Sziasztok!

A NOD32 3.0 alapbeállítása jó? Letöltés után kell valamit igazítani? Jobb a 3.0-ás alapon mint a 2.7-es maximumon?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Az antivirus szoftvereket érdemes maximum beállításokon használni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Xerxész

Sziasztok!

 

Van egy kis gondom a NOD32-vel, nem tudom, hogy valakinek volt-e már hasonló problémája.

Ha elindítok egy merevlemezvizsgálatot, akkor egy idõ után (nálam éppen 70%-nál) megáll, mert nem tud megnyitni egy fájlt vagy valamit, és ezt írja ki a Scannig Logban:

 

F:\System Volume Information\MountPointManagerRemoteDatabase - error opening (Access denied) [4]

 

Nem fagy le a rendszer, mert ki lehet lépni a NOD-ból, de nem fut végig a víruskeresés. Egyszerûen nem megy tovább. Ez mitõl lehet? Lehet, hogy csak egyszerûen sokkal többet kell várni, amíg folytatja?

Egyébként a keresés folyamán több "error opening"-et s kiír bizonyos fájloknál, de ezeken túl tud menni és folytatja a keresést. De a fenti dolognál megáll. Nincs HDD aktivitás sem, de nem fagy le.

 

Mi a teendõ ilyenkor? Valakinek volt már hasonló gondja esetleg?

A segítséget elõre is köszönöm!

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, nálam is kiírt ilyeneket, hogy hozzáférés letiltva. Lehetséges, hogy várnod kellene. Nekem is volt olyan, hogy egy helyben állt vagy 5 percig 29%-on.

Egyébként az F neked milyen meghajtó? Ha csak tároló, akkor kikapcsolhatod a rendszervisszaállítást az F-en, és akkor nem lesz abban a könyvtárban semmi, tehát nem fog megállni sem és gyorsabban is lefut a keresés.

Link to comment
Share on other sites

Xerxész

Hát, nálam több, mint 5 perc...jóval több. :)

Az F meghajtó nálam tároló. Két részre van particionálva a winchim, a C ugye magától értetõdõ, az F pedig ilyenekre van fenntartva, hogy zene, video, játék.

Egyébként a C-nél is csinálja, hogy megáll, ott ezt írja ki:

 

C:\System Volume Information\MountPointManagerRemoteDataBase - error opening (Access Denied) [4]

 

Azt meg tudnád mondani esetleg, hogy hol lehet a rendszervisszaállítást kikapcsolni? Illetve ha kikapcsolom, az jár-e valamiféle negatív következménnyel?

 

Köszönöm amúgy a segítséget! :upsz:

 

Kérlek, ne idézz be teljes hozzászólást, amit közvetlenül elõtted írtak! Köszi! <Stephan>

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Kikapcsolni: Jobb klatty a sajátgépre - tulajdonságok - rendszer visszaállítása. Javasolnám, hogy kapcsold ki az összes meghajtón, ugyanis ha kicsit oda figyelsz a gépedre, nem fogod sosem használni, mellesleg a vírusok nagyon szeretik azt a könyvtárat, mivel alapból nem lehet hozzáférni. Egyébként nyersz vele sok Gb-t is ha kikapcsolod.

Link to comment
Share on other sites

lac7

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, ha törölni szeretném a Nod32-t, van ehhez valami speciális program, mint a Kasperskynél? Néztem a Nod32 oldalát de semmit sem találtam. Vagy elég ha pl: Zsoft uninstallert használom?

Elõre is köszönöm az segítséget.

 

Szóköz az írásjelek után! Köszi! <Stephan>

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

mizsi

A Programok telepítése és törlésénél csak simán uninstallálod. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Xerxész
Kikapcsolni: Jobb klatty a sajátgépre - tulajdonságok - rendszer visszaállítása. Javasolnám, hogy kapcsold ki az összes meghajtón, ugyanis ha kicsit oda figyelsz a gépedre, nem fogod sosem használni, mellesleg a vírusok nagyon szeretik azt a könyvtárat, mivel alapból nem lehet hozzáférni. Egyébként nyersz vele sok Gb-t is ha kikapcsolod.

Na, megtörtént ez is, de ugyanúgy megakad mindkét meghajtómon a NOD. És ugyanúgy a RECYCLED mappánál, pedig kikapcsoltam a rendszervisszaállítást. Lehet, hogy utána újra kéne telepítenem a NOD-ot? Vagy van még valami, amit ki kéne kapcsolnom szerintem?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A mappa tartalmát töröld ki. Megnyitod a meghajtót a sajátgépben, eszközök, mappa beállításai, nézet, rejtett fileok megjelenítése. Ekkor megjelenik az említett mappa is.

Nálam ki van kapcsolva a rendszer visszaállítás, és az a mappa üres.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hi

Én azt szeretném tudni hogy a spyware terminatorba épített antivírus progi nem kavar-e be a nod32-nek?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kösz

Link to comment
Share on other sites

Penn

Én azt szeretném tudni hogy a spyware terminatorba épített antivírus progi nem kavar-e be a nod32-nek?

De azért ne várj tőle túl sokat. A NOD32 mellett ilyenképpen felesleges szerintem, inkább tegyél fel a NOD mellé egy jó anti-spyware programot aminek van valós védelme is.

Link to comment
Share on other sites

bmarton

Üdv!

 

Be akartam írni a NOD-nak az új felhasználónevet és jelszót, hogy tudjon frissíteni, de a beállításoknál e két mezõ szürke, nem kattintható. Ennek mi lehet az oka?

Link to comment
Share on other sites

bmarton
Élesítve van a teljes verzió?

Most már igen, és mûködik is. Köszi :-)

Link to comment
Share on other sites

Duchy

A NOD32 3-as verzióját használom, a mai napon többször elõjön az a kis ablak, amiben az adatbázis frissítésérõl kapok információt, de ezekbe csak annyi van beírva hogy a programösszetevõk frissültek. Mit kell ilyenkor csinálni a programmal?

Link to comment
Share on other sites

nagy04

Megint én vagyok!

 

Az miért van, hogy a nod-ban csak karanténba tudom helyezni a vírusokat és nem pedig irtani? :pislog:

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

Alex99

A karantén-ból ki tudod törölni. De nem mindig képes rá. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mikor karanténba helyezi, tulajdonképpen akkor már eltávolította. De ha nem, akkor kitörlöd manuálisan a vírusos fájlt. De egyébként nem hiszem, hogy a karanténból ne tudnád véglegesen kitörölni. ;)

Link to comment
Share on other sites

nagy04

Értem és kösz!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
lorinczti

Helló! A NOD-dal csináltam egy vírusirtást. Talált is egy mappában de oda nem tudok belépni. Ez a mappa a system volume information. Amikor beakarok lépni állandóan letilt. XP hom editon a rendszerem és hivatalos. Hogy tudnám törölni onnan a vírusos fájlt? Ja és mikor a kurzort rá teszem a system mappára azt írja hogy üres. Elõre is köszönöm az infót vagy a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Windows XP Home Edition esetén:

 

1. Kattintson a Start gombra, majd a Futtatás parancsra, írja be a cmd parancsot, majd kattintson az OK gombra.

2. Győződjön meg róla, hogy annak a partíciónak a gyökérmappájában van, melynek System Volume Information mappájához hozzá szeretne férni. Ha például a C:\System Volume Information mappához kíván hozzáférni, győződjön meg róla, hogy a C meghajtó gyökérmappájában van (a „C:\” prompt látható).

3. Írja be a következő sort, majd nyomja meg az ENTER billentyűt.

cacls "meghajtóbetűjel:\System Volume Information" /E /G felhasználónév:F

Ne feledje beírni az előző sorban látható módon az idézőjeleket sem. Ez a parancs a megadott felhasználót Teljes hozzáférés engedéllyel hozzáadja a mappához.

4. A gyökérmappában található System Volume Information mappát dupla kattintással nyithatja meg.

5. Ha a hibaelhárítás befejeztével szeretné eltávolítani az engedélyeket, a következő sort írja a parancssorba:

cacls "meghajtóbetűjel:\System Volume Information" /E /R felhasználónév

Ez a parancs eltávolítja a megadott felhasználó minden engedélyét.

 

Kipróbált, működik.

Link to comment
Share on other sites

lorinczti

Alex99! Nekem a D meghajtó System mappában van a vírus a Nod szerint. Mikor engedélyezem a rejtett mappa beállítást akkor meg is jelenik ez a mappa is. Mikor a kurzort csak rá teszem akkor kiírja hogy üres a mappa. Ha viszont rá kattintok akkor megtagadja a hozzáférést. Ahogy leírtad pontról pontra a hozzáférést úgy csináltam. Az első pontig oké is volt minden. Azután már a C/ Document and system jött ki. Itt el is akadtam rendesen. Lenne valami megoldás még? Addig is próbálkozom majd. Ja a prompt mappa nincs se a C se a D meghajtón.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

lorinczti

 

Akkor névre szólóan leírom neked. :D

 

Start - Futtatás, beírod, hogy cmd - Enter - ezt a sort szépen másolás - beillesztéssel a fekete hátterű ablakba -> cacls "D:\System Volume Information" /E /G lorinczti:F

- Enter.

 

Sajátgép - Eszközök - Mappa beállításai - Nézet - vedd el a pipát az operációs rendszer védett filejainak elrejtése elől, és a rejtett fileok és mappák elé pedig tedd be a pöttyöt a megjelenítése elé.

 

Ezzel már hozzá is fértél a D meghajtó System Volume Information mappájához.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...