Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Agnitum Outpost


MafiaBoy

Recommended Posts

MafiaBoy

Helló.

Segítsen már nekem egy kicsit valaki! Feltettem az uj Outpost Firewall Pro 2008 és azután nem ment a netem, és akkor se amikor kikapcsoltam a tűzfalat. Amikor visszaraktam a régi tűzfalat (Outpost Firewall Pro ver. 4.0.1007.7323 ) akkor minden rendben volt. De mi lehetett a baj? Kérlek segítsetek! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Tiboor

Sziasztok!

 

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy nemrég váltottunk szolgáltatót, és elõzõleg PPPOE kapcsolaton keresztül, most modemen kapcsolódunk a netre. Eddig az Outpost a kémprogramkeresõjét mindig frissítette, de amióta helyi kapcsolaton megy a net nem sikerül a frissítés. Amikor bejön az asztal, az outpost ikonja feljön egy ablak hogy csatlakozzak. Szolgáltatók közül felhozza a régit, meg a telefonost más nincs, de én már csatlakozva vagyok helyi kapcsolaton. Nem tudok mit csinálni rámegyek a mégsére, mert a régire már nem tudok csatlakozni, nem enged be, így még egy kicsit dolgozik a tûzfal és azután nem történik semmi, elmarad a frissítés. Felhozom az outpostot rámegyek a frissítésre, talált újabb adatbázist, és kiírja a frissítés sikerült. Megnézem a kémprogramkeresõt, és erre azt írja, hogy az adatbázis elavult, frissítse! Pedig én az elõbb már frissítettem.

Mit gondoltok a frissítés valóban megtörtént-e, és a kémprogramkeresõ tévedésbõl írja, hogy elavult, vagy tényleg nem sikerült? A hálozatot hamarosan kiépítik, és már akkor nem lesz szükség a modemre. Addig maradjon így, és biztos lehetek-e abban, hogy az adatbázis frissítve van, vagy mit kell beállítanom, hogy az outpost frissítsen?

 

 

Üdvözlettel: Tiboor

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cstm

Üdvözletem.

 

Csupán arra lennék kíváncsi, megoldható-e a gyors felhasználóváltás kérdése Outposttal, vagy egyikről le kell mondanom? Régebben úgy láttam már felmerült a kérdés, de a konkrét választ nem találtam meg.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Meg lehet oldani, de ilyenkor a tûzfal nem mûködik. Egyébként az Outpost nem szereti az olyan gépeket, ahol több felhasználói fiók is van. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Az Outpostnak már van saját témája. Ezenkívül, a későbbiekben, kérlek, írj rendesebben!

 

Üdv.

 

Bocs, én voltam a hülye, elfelejtettem összefűzni. <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

magyarij

Letöltöttem a legújabb outpostot, és nem értem, hogy miért nem lehet állítani az ID block funkción, meg még egyes dolgokon (a Settings menüben). Megmagyarázná valaki, hogy mivel lehet a gond?

 

Miért nyitsz neki új témát, amikor itt van az Agnitumé az első oldalon?! Csak egy kicsit kellett volna keresni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dávid Csaba

Tegnap raktam fel az újsághoz adott verziót, mert korábban nagyon elégedett voltam vele, csak mikor a Lineage2 nem indult el miatta, leszedtem és a Sygate-re cseréltem. Most újra felraktam, mert meguntam a játékot, de nem tetszik ahogy most viselkedik a tûzfal. A telepítéskor választható "középsõ" vagy "normál" biztonsági szintre állítottam.

A WinXP Home SP2 indulása után a processzor vagy 30-40 másodpercig 100%-on pörög. Ha sikerül a Feladatkezelõt elindítani, azt írja az Outpostra, hogy "Nem reagál". Ha végre magához tér a PC-m, az MSN nem jelentkezik be automatikusan. Futtattam már a Bootvis-t is, de nem javult a helyzet. Ötlet? Rakjam vissza Sygate-et?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Alaposan elkellet volna elõtte az elõzõ Outpost és a Sygate maradványait takarítani és csak utána telepíteni.

 

Uninstall és registry takarítás utána próbáld meg ismét telepíteni. Uninstall utána ajánlott a restart! A registry takarításhoz ajánlom az ingyenes RegSeeker progit.

Edited by KeLa
Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Az előző Outpost maradványait a formázás után újra feltelepített WinXP biztosan eltávolította. ;) A Sygate nyomait a CCleanerre bíztam, többször lefuttattam, tiszta rendszert jelzett. Restart megvolt uninstall és install után is. De megfogadom a tanácsod, leszedem és felrakom újra az Outpostot.

 

***

 

Nos, a helyzet változatlan. Valamiért nagyon megáll és tekeri a procit az outpost.exe fájl. Mikor magához tér, közli, hogy önvédelmi mód megakadályozta, hogy az MSN módosítson a fájljain. Felvettem kivételek közé, de megint nem változott semmi.

 

***

 

Maradok a Sygate-nél.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Tegnap raktam fel az újsághoz adott verziót

Lehet, hogy ez az újsághoz adott verzió hamarosan az Ace Mega Codec Pack kategóriájába fog tartozni? :) (Már nem is tudom, melyik okozott nálam nagyobb galibát.)

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

Én tegnap töltöttem le honlapról, amit a PCWORLD olvasóinak ajánlanak, nálam rendesen mûködik. Ráadásul Vista alatt fut. Verzió:6.02228.232.465.287.T.18. Nem lassítja a operációs rendszert.

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem lassítja. Csak újraindítja és befagyasztja. :lol: (Legalábbis XP alatt, fõként ott, ahol több felhasználói fiók is van.)

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

Nem tudom én most ezzel a verzióval nem tapasztaltam. Próbáljátok meg ezzel a verzióval.

Link

Link to comment
Share on other sites

Wooly

Üdv!

 

Meg tudná valaki mondani, miért váltott az Outpost tûzfalam magyarról angol nyelvre?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha nem telepítetted újra angol verzióval ;) , akkor van egy olyan, hogy Nézet / Nyelv avagy View / Language.

Szerintem ott piszkáltad el.

Link to comment
Share on other sites

Le Banner

Sziasztok.

Feltenném az Outpost Pro tűzfalat, de előtte megkérdezlek benneteket. Az Outpostnak van kémprogram-védelme is, és mert én a Spy Sweepert már elég régóta használom a gépemen, azt kérdezem, hogy nem akad össze az Outpostnak ez a része a Spy Sweeperrel? Nem szeretnék géplefagyást.

Link to comment
Share on other sites

laci022

Ha telepítés után kikapcsolod az Outpost kémprogram védelmét akkor nem lehet gond. Telepítés alatt legyen leálítva a Spy Sweeper!

Link to comment
Share on other sites

Le Banner

Köszi.

De most a nagyobbik gondom az, hogy hiába telepítettem az Outpostot nem enged ki a netre. Még akkor sem, ha teljesen kikapcsolom. Most leszedtem és a Windows tűzfala mögül írok, de szeretném visszarakni az Outpostot. Mit nem vettem figyelembe vagy nem állítottam be, amiért nem tudtam csatlakozni a netre? Sem a FireFoxal sem az IE 7-el. Az avast sem tud frissíteni. Bekapcsoltam a tanuló módot is.

Link to comment
Share on other sites

laci022

Milyen Outpost verziót telepítettél? Ha az alkalmazás szabályoknál az "svchost.exe"-nek mindent engedélyezel, akkor is ez van? Volt mikor véletlenül nem engedélyeztem, és ugyanez a hiba lett belõle.

Link to comment
Share on other sites

Le Banner

Ezt: Outpost Pro 32 bites

Legfrissebb verzió: 6.0.2228.232.465.287.T18

Megjelenés: 2008.01.20.

" Ha az alkalmazás szabályoknál az "svchost.exe"-nek mindent engedélyezel, akkor is ez van?

Igen akkor is.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nekem is volt ilyen korábban, csak ZA-al. Igen, ki kell engedni a netre az svchost.exe-t, a ntoskrnl.exe-t, az alg.exet, az lsass.exe-t. Nálam ezek vannak most engedve.

Link to comment
Share on other sites

laci022

A másik Windows-on ugyanez a tűzfal van fenn, és sikerült ugyanezt hibát produkálnom. Újraindítottam a gépet, és jó lett.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Nem szeretnék géplefagyást.

Ha a géped nem is fog lefagyni, a váratlan újraindulások sorozata elkerülhetetlen. :démonikacaj:

 

Link to comment
Share on other sites

Le Banner

...a váratlan újraindulások sorozata elkerülhetetlen...

Ezt máris észrevettem és tapasztaltam is. Feltettem másodszor is, hátha....)). De nem. Sajnos.

Megint ugyan az, nem enged a netre és egyszer csak újra indul gép önmagától. Első telepítéskor még ezt nem tette. Majd megint újra indul alig az első után megint. Net kapcsolat persze semmi. Na ekkor szedtem le végleg. Tíz perce sincs. Rövid volt az együttlétünk. Marad a Windows tűzfala egyelőre, amíg nem találok valami jót és lehetőleg magyarul tudót. Tudtok ajánlani olyan tűzfalat, ami elrejti az IP címemet is kifelé a NET felé? Ha én éppen úgy szeretném? Időnként nem rossz ha van ilyen lehetőség.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Einstein

Amióta feltettem a 6.0-ás verziót a gépemre azóta mindig egy hiba üzenettel indul a gép de ez semmit nem befolyásol a mûködésben.

Miért van ez a hiba?

Meg lehet szüntetni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...