Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Biztonság: újraindítva


payskin

Recommended Posts

Fujitsu
elég lett volna csak egy fórumtagok kitörölni, aki melegágya volt a kialakult helyzetnek
Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon kiről beszélhettek. :hááát: A kialakult helyzetet nem egy fórumozó idézte elő, hanem legalább egy tucat. ;)

Egyébként én sem értem, hogy miért olyan nagy veszteség a témacsoport elrejtése. A nagy "vitáink" úgysem értek fabatkát sem. :hááát: Jobb is, hogy elrejtették őket. ;)

 

A történetből pedig mindenkinek le kellene vonnia a konzekvenciákat (nekem is). :igen:

 

Szerintetek milyen kiemelt témák kellenének?
Egy kiemelt téma kellene, amelyben az Internet biztonságos használatának alapjait oktató hozzászólások kapnának helyet. Ha van rá igény, akkor lehetne még egy kiemelt téma, amelyben az összes online scanner linkje megtalálható lenne. Több szerintem nem kell. ;)

 

Én nem csak hallottam, hanem van olyan oldal, ahol tagja vagyok annak a csoportnak akik oda beléphetnek.
Én már telepítettem (és konfiguráltam) pár IPB-s fórumot az életemben, de ilyen kategóriát még sosem hoztam létre. ;)
Link to comment
Share on other sites

die nadel
Szerintetek milyen kiemelt témák kellenének?
Egy kiemelt téma kellene, amelyben az Internet biztonságos használatának alapjait oktató hozzászólások kapnának helyet.

Szerintem csak egy leírás jobb lenne. Ha már hozzá lehet szólni, akkor abból csak vita lesz megint.

Egy olyan embernek kéne leírnia, aki maga is ezen elvek szerint internetezik. Például te. Szerintem tõled egy összefüggõ és kerek leírást kapnánk errõl a témáról. Aztán lehet megfogadni a tanácsokat vagy lehet másként csinálni a netezést, de hozzászólással kritizálni nem kéne. Persze biztosan lesznek akik nem értenek egyet, de egy kezdõ internetfelhasználónak jobb ha a te elveid szerint netezik.

Szó lehetne benne például ezekrõl:

- Ne bízz kizárólag csak a védelmi szoftverben

- Nem ajánlatos oldalak megemlítése

- Mire van szükség egy hathatós védelemhez (ilyen kérdéssel is találkoztam már nemegyszer a fórumon)

- Netezés korlátozott felhasználói fiókkal

- Netezés Virtual PC-vel

Aztán lehet még hozzá tenni vagy elvenni, nekem most ezek jutottak eszembe.

 

Én már telepítettem (és konfiguráltam) pár IPB-s fórumot az életemben, de ilyen kategóriát még sosem hoztam létre.

Pedig nagyon hasznos hely!

 

 

 

Nem, elég lett volna csak egy fórumtagok kitörölni, aki melegágya volt a kialakult helyzetnek

Nos, nem tudom kire gondolsz, de nem is nagyon érdekel, mert amíg mindannyian belementünk a vitába addig felesleges egyvalakit okolni a történtekért.

Könnyû Katát táncba vinni ha õ is akarja!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Szerintem csak egy leírás jobb lenne. Ha már hozzá lehet szólni, akkor abból csak vita lesz megint.

Topicot lehet zárni. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Mert hogy jelenleg nincs Tűzfalas topik (sem)

Szerintem, ha elolvastad a cikket, te is rájössz, hogy ennek az ég-világon semmi köze a tűzfalakhoz. Kicsit bulvárszagú címválasztás...

Link to comment
Share on other sites

die nadel

@Richy!

Ez egy nagyon jól sikerûlt írás.

Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Esetleg, ha a fórum üzemeltetői el akarják kerülni a sok felesleges hozzászólást, akkor ki lehetne tenni a fórum kezdőoldalára egy figyelmeztetést. Például: mielőtt feltennél és leírnál egy kérdést, azelőtt légyszíves olvass egy kicsit. Vagy valami ilyesmit. De nem biztos, hogy segítene, mert nem mindenki szeret olvasni. Viszont a problémákra mindenki gyorsan meg akarja találni a megoldást.

 

A többi itteni témához nem lehet hozzászólni, vagy megijedtek az emberek a nagy változásoktól és már nem mernek írni?

 

A regisztrálás során vastag piros betűkkel van kiírva, hogy a warez témakör tiltva van. És mégis...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Vista alatt UAC-cal ha minden igaz alapból minden korlátozott módban fut. XP alatt pedig DropMyRights-cal meg lehet oldani ugyanezt. És akkor nem kell második fiók sem és nincs kényelmetlenség, ha gyorsan be kell állítani valamit. Legjobb persze ha van külön fiók.

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Sziasztok!

 

Nos, csak végére értem ennek a topiknak. Mit mondjak? Inkább semmit... Na jó, azért néhány gondolat-töredéket, mégis. Egyébként pont mára terveztem egy-két téma bezárását. Megtette más helyettem, kicsit drasztikusabban. Javasolnék valamit, nem kell itt hatalmas szabályokat kitalálni. Elég, ha MINDENKI betartja a Fórumszabályzatot! MINDENKI, még a kedves, új felhasználók is! Jó lenne, ha befejezõdne az a "nyissunk ész nélkül minél több új témát" korszak. Könyörgöm, csak nézzünk szét! Minden antivírusnak volt/lesz saját topikja, azért mert valamilyen gond van valamelyikkel, nem kell mindjárt új témát nyitni! Nem hiába van topikja! Ugye értitek, mirõl beszélek?

A másik a helyesírás. Sokszor inkább vágtunk kukába jó néhány hozzászólást, és nem moderáltuk, mert nem egyszer volt, hogy azt sem tudtuk, mi - minek a rövidítésének a rövidítése/elírása! Ezen KELL MINDENKINEK, akire vonatkozik, változtatni!

Most a különbözõ víruskeresõk szidására nem térnék ki külön, megtették helyettem mások.

Egyébként nem kell senkire mutogatni, néhány kivétellel (ezek a moderátorok, témagazdák, és "törzstagok") gyakorlatilag senki nem tartja be a Fórumszabályzatot, és figyelmeztetések ellenére sem írnak normálisan! Sõt, inkább beszólogatnak, sértõbbnél sértõbbeket. (Ezt velem is megtették néhányszor.) Pedig, azt hiszem, nem azokat kellene sértegetni, akik a fórum rendjét akarják fenntartani! Sõt! Inkább SENKIT! Így lenne a legjobb.

 

Huh, elég lesz mára. :P Remélem van értelme a hozzászólásomnak, és többek okulnak belõle. Remélem nem fölöslegesen írtam ennyit. Ha valakinek pedig a tartalmával akadna gondja, 24 órán belül jelezze nekem. ;)

 

Jut eszembe. A témagazdai jogokat vissza fogjuk kapni majd? A történtek ellenére, szívesen folytatnám.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

egertom

Szia mindenki!!

Szerintem feltétlenül fontos lenne egy olyan topik,ahol mindenki elmondhatja a saját tapasztalatait, átélt élményeit programokkal , szoftverekkel... kapcsolatban! Lehetne egy gyűjtőnév alatt, pl: TAPASZTALATOK ! Ide feltehetné mindenki a kérdését, lehetne válaszolni rá..!

 

Sokan vagyunk, akik figyelembe veszik a véleményeket, átélt pozitív-negatív dolgokat! Szerintem nincs joga senkinek, moderátoroknak sem-beleavatkozni, ha valaki szidja,vagy dicséri az általa kipróbált szoftvert, programot!! (Maximum akkor, ha valaki bunkó módon, paraszt stílusban gucsmol valamit! De akkor azt ki sem kell engedni a fórum nyilvánossága elé!)

 

Senki ne szóljon bele, ha elmondom, hogy mit tapasztaltam, lehet valaki tanul belőle! Egy moderátornak sincs joga a véleménynyilvánítási jogom korlátozni, ha azt normális hangnemben teszem!

 

Ne játszon ISTENT a moderátor! A hozzászólók meg ne legyenek bunkók! Ez nem focifórum! Szerintem-nyissunk egy TAPASZTALATOK topicot!!

 

Tamás

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Minden antivírusnak volt/lesz saját topikja, azért mert valamilyen gond van valamelyikkel
Milyen gond? Ha olyan, hogy nem lehet telepíteni, vagy programhiba jelentkezik, akkor megértem, de ha megint a vírusirtási képességeket kezdjük elemezni, akkor be lehet csukni ezt a témacsoportot is. :hááát:

A másik a helyesírás.
Egyetértek. :)

Szerintem-nyissunk egy TAPASZTALATOK topicot!!
Szerintem semmiképpen se! :nem: Rengeteg fórumon kifejtheted a tapasztalataidat a biztonsági szoftverekkel kapcsolatban. ;)
Link to comment
Share on other sites

simon7012

Akkor ez most mirõl szól?

Link to comment
Share on other sites

Alex99
Szerintem feltétlenül fontos lenne egy olyan topik,ahol mindenki elmondhatja a saját tapasztalatait, átélt élményeit programokkal , szoftverekkel... kapcsolatban!

Eddig is volt ilyen.

 

Rengeteg fórumon kifejtheted a tapasztalataidat a biztonsági szoftverekkel kapcsolatban.

Köztük itt is, de mindegyiknek megvan a maga topikja.

Link to comment
Share on other sites

Kelvin
Szerintem feltétlenül fontos lenne egy olyan topik,ahol mindenki elmondhatja a saját tapasztalatait, átélt élményeit programokkal , szoftverekkel... kapcsolatban!

Elvileg nem rossz az ötlet, de szerintem még fontosabb lenne (sõt!), hogyha egy adott védelmi szoftvert használó fórumtag leírná az általa használt vírusirtóról, tûzfalról, hogy hogyan kell azt az adott programot helyesen beállítani! :ötlet: Ugyanis ilyen leírással még nem találkoztam, viszont az köztudott, hogy pl. egy vírusirtót nem elég pusztán csak feltelepíteni, azt be is kell normálisan állítani, hogy megfelelõen védjen. Vagy tûzfal esetén leírni, hogy hogyan kell az adott programon belül pl. egy portot bezárni, ha valamelyik tûzfalteszten nyitva lenne. Én vállalnám is a Kaspersky Internet Security leírását a megfelelõ beállításról, mert már elég régóta használom és kiismertem annyira, hogy tudjam, mik a gyenge pontjai, amik változtatásra szorulnak, a 'tökéletes' védelem érdekében.

Link to comment
Share on other sites

KoPe.hu

Volt egy topik, ahol tanácsot kértem, vártam a választ, de eltünt minden. :pislog:

Akkor itt felteszem a kérdésem, kérlek segítsetek, ha tudtok.

Szóval, trójaiakat kaptam be, pedig fizetős, naponta többször frissülő adatbázisú, precíz északi népektől származó cuccom van. Tanácsotokra az Avast is feltettem, - talált is egy jópárat. A gond az, hogy a Win nem látja az usb wincsesztert így nem tudok semelyik irtómmal rámenni az általuk nem látott "Y" meghajtóra. (Pedig sokszor állítgattam a Vezérlőpult/Felügyeleti eszk./Lemezkezelésben.) Kérdés, hogyan küldhetem rá az F-Secu-t vagy az Avast a Windows XP Homme által nem látott külső meghajtóra? (A tálcán megjelenik a kis ikon amikor bedugom az USB-be a wincsesztert, meg az Total Commander is látja.)

 

Másik kérdés, hogyan lehet a két vírusirtómat csökkentett módban futtatni? Tudja valaki?

 

Más: Sajnálom ezt a sok kitörlést. Ezt én túl erős eszköznek érzem. Inkább terelgetni kell a dolgokat a jó irányba, egyensúlyt tartani. A focibíró nem oszthat ki tíz-tizenkét játékosnak piros lapot, bizony néhány sárgával és egy-két pirossal kell egyfajta egyensúlyt megteremtenie. :piroslap: Indulatot, is érzek - ez meg indokolatlan - a fentiek tükrében.

 

Ja, és ne offoljatok állandóan, mert az tényleg indokoltan törölhető. :off_mérges:

Link to comment
Share on other sites

payskin
Jut eszembe. A témagazdai jogokat vissza fogjuk kapni majd? A történtek ellenére, szívesen folytatnám.

Nem vettem el, csak nincs kiírva.

 

Egy moderátornak sincs joga a véleménynyilvánítási jogom korlátozni, ha azt normális hangnemben teszem!

Tamás, van egy rossz hírem: ez nem így működik, ez itt nem demokrácia. Nincs szabad véleménynyilvánítási jog. Ha igazad volna, akkor bárki nyugodtan beszélgethetne például programok feltöréséről, ameddig azt normál hangnemben teszi.

 

De! Ha bármelyik programról szóló témában leírod, hogy "én is kipróbáltam, és ezt tapasztaltam, hogy... nekem ezért nem jött be", senki nem fog moderálni (kivéve ha megint nem raksz a vesszők után szóközt, amitől kiütést kapok).

 

A moderátor pedig nem istent játszik, hanem próbál rendet tartani. Először kér, aztán kér, aztán még kér, aztán amikor még mindig kér, és mindez süket fülekre talál, akkor istent játszik.

 

Én vállalnám is a Kaspersky Internet Security leírását a megfelelő beállításról...

Mindjárt áthozom a témáját ide. Áthoztam! Egyébként mintapéldája annak, hogy hogyan kell kulturált módon megbeszélni egy program használatát, problémáit stb. Szeretném, ha mindenhol így folyna a társalgás.

 

@Kope.hu: egy másik gépre kéne rádugni, ahol persze a megfelelő védelem megtalálja és leirtja róla az esetleges fertőzést. A saját Windowsodból pedig mentsd el a legfontosabb dolgokat, és telepítsd újra. (Törölve továbbra sem lett semmi.)

Link to comment
Share on other sites

KoPe.hu

Láttam, hogy Te is éppen itt vagy a topikon, és örülök, hogy a válaszoltál a problémámra, köszi! Így is teszek, holnap elviszem a vincsit a rendszergazdánknak, hogy ellenőrizze át. Erre mentettem ki a család összes adatát. Aztán majd az egész harddisc-et legyalulom, de ennek még jó sokat utána kell olvasnom a segélyvonalon. Köszi mégegyszer!

------------

:off_mérges:

Offolók:

Ne offoljatok!!

Fontos a kulturált hangnem megtartása. A másikat feltétlen tisztelet illeti meg. Ha ezek ellen vétettél, tedd jóvá hibádat - persze miután kiszállt a fejedből a köd.

Link to comment
Share on other sites

egertom

Szia Balázs és mindenki!

Részben igazad van, egyetértek sok mindenben, de! A kollektív büntetés elvét sehol nem fogadják el a világon! Töröld azokat, akik megérdemlik! De nem mindent és mindenkit! Ha valaki olyan dolgot ír, ami tilos, titkos, nem etikus, azt ki sem kell engedni a fórumba, nem? Tapasztalatszerzést, véleménynyilvánítást korlátozni? Hát...

Tamás

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezt hogy oldod meg, hogy "nem engeded ki a fórumba"?

 

És mit érdemel az a "bûnös", aki nem tartja be a fórumszabályzat 2. pontját? Még akkor sem, ha külön felhívom rá a figyelmét kettõ darab hozzászólással korábban? Hm? Látod, látod, nehéz meló ez a moderátorság, nem lehet mindenkit ész nélkül törölni meg letiltani. ;)

Link to comment
Share on other sites

Stephan
Minden antivírusnak volt/lesz saját topikja, azért mert valamilyen gond van valamelyikkel
Milyen gond? Ha olyan, hogy nem lehet telepíteni, vagy programhiba jelentkezik, akkor megértem, de ha megint a vírusirtási képességeket kezdjük elemezni, akkor be lehet csukni ezt a témacsoportot is. :hááát:

Fujitsu!

 

Kiemeltél valamit a hozzászólásomból, de a mondat második felét kihagytad, így egészen más értelme lett a mondanivalómnak. A hozzászólásom lényege nem az volt, hogy gond van a vírusirtókkal, hanem az, hogy nem kell minden problémának KÜLÖN topikokat nyitni, (volt rá igen sokszor példa) hanem menjen a hozzászólás az adott program saját topikjába! Ez volt a mondanivalóm lényege. Félreértettél.

Remélem, így már érthetőbb, mit akartam mondani.

 

Balázs! Azért kérdeztem, mert nincsenek meg a szokásos gombjaim, így például csak a saját hozzászólásomat tudom szerkeszteni.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Fujitsu!

 

Kiemeltél valamit a hozzászólásomból, de a mondat második felét kihagytad, így egészen más értelme lett a mondanivalómnak.

Tisztelt Fujitsu!

 

Kiemeled a hozzászólás egy részét a saját szövegkörnyezetéből, ezzel sok esetben megváltoztatod a mondanivaló lényegét és a megváltozott mondanivalóra reagálsz.

Ezt a problámát már többen és többször neheznényeztük. Ennek mi értelme van?

Ezzel neked tisztában kéne lenned, mivel állítólag olyan jó vagy magyar nyelvtanból.

Ez is a nyelvtan része, nem csak a helyesírás!

 

Üdvözlettel: die nadel

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ha bármelyik programról szóló témában leírod, hogy "én is kipróbáltam, és ezt tapasztaltam, hogy... nekem ezért nem jött be", senki nem fog moderálni (kivéve ha megint nem raksz a vesszők után szóközt, amitől kiütést kapok).
Nem lesz ebből baj? :hááát:

A hozzászólásom lényege nem az volt, hogy gond van a vírusirtókkal, hanem az, hogy nem kell minden problémának KÜLÖN topikokat nyitni, (volt rá igen sokszor példa) hanem menjen a hozzászólás az adott program saját topikjába! Ez volt a mondanivalóm lényege. Félreértettél.
Nem értettelek félre, de attól tartottam, hogy a vírusirtók topikjaiban a vírusirtási képességeket fogják a fórumozók elemezni. ;)

 

Kiemeled a hozzászólás egy részét a saját szövegkörnyezetéből, ezzel sok esetben megváltoztatod a mondanivaló lényegét és a megváltozott mondanivalóra reagálsz.
Fórumszabályzat --> Betartandó fórumozási szabályok, tanácsok --> 6. pont: Soha ne idézd be az előtted íródott teljes hozzászólást!
Még ha nem is az utolsó hozzászólásra reagálsz, lehetőleg akkor se idézd be a teljes hozzászólást, csak azt a részét, amire válaszolsz.
;)

Egyébként hol reagáltam én a "megváltozott mondanivalóra"? :hááát:

 

Ezt a problámát már többen és többször neheznényeztük.
Idáig két felhasználó (ti) – számomra érthetetlen okokból – nehezményezte azt, hogy próbálom betartani a Fórumszabályzatot. Mert például Stephan sem a Fórumszabályzatban leírtaknak megfelelően járt el, mikor beidézte a teljes hozzászólásom. :)

Ez is a nyelvtan része, nem csak a helyesírás!
Micsoda? :pislog: Hogy jön ide a nyelvtan?
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez most másodjára jön elő rövid időn belül, az egyiket már kitöröltem. Akkor tartanék rövid szabálymagyarázatot, mert látom, nem értitek.

 

Géza mondja: AAA

Béla mondja: BBB

Ubul mondja: CCC

 

Ezek után Elek hozzászólást akar írni. Ha Ubul hozzászólására reagál, akkor lép életbe a 6-os szabály, miszerint teljesen felesleges beidézni azt, hogy "CCC", mert a hozzászólások egymást fogják követni , tehát teljesen egyértelmű, hogy ki mire reagál.

 

Ha viszont Elek Gézának akar válaszolni, akkor nyugodtan beidézheti, hogy "AAA". Mondjuk ekkor sem szerencsés egy esetleg féloldalas, több idézetet, képet, URL-t, akármit tartalmazó, teljes beszélgetést beidézni, ha annak csak egy fél mondatára reagálunk, de legalább nem sért vele szabályt, ami így szól: "lehetőleg akkor se idézd be a teljes hozzászólást".

 

Így már akkor világos?

Link to comment
Share on other sites

numerus

Igen. Részemrõl világos és érthetõ. :lol:

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...