Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MicroSD


johniee

Recommended Posts

johniee

Sziasztok! Sikerült kapnom egy hibásnak tûnõ 1GB Kingston MicroSD kártyát, ami kiirja, hogy Formázzam. Ezt a mobilomon és a gépen is produkálja.

A gép a meghajtót észreveszi, de "nincs ilyen meghajtó" :nem:

 

A mobilom (Nokia 6300) is megpróbálja mindig leformázni de nem megy :Sír: sem a gépen. a Formázás végén a gépen mindig valami hibát ír ki, hogy nem végrehajtható. Ha a meghajtó tulajdonságait nézem, akkor RAW formátum és 0 byte-ot ír...

 

Kérlek segítsetek mi lehet az oka. Van-e megoldás a cserélése nélkül? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nincs.

Link to comment
Share on other sites

johniee

Sikerült leformáznom a HP USB Storage Format Tool nevezetû programmal, mivel a Windows nem tudta leformázni...majd a telefonom kicsit még szórakozott vele, majd végülis "megjavult" :)

 

És már használható a kártya

Link to comment
Share on other sites

Dreaman
Nincs.

:P:)

 

Link to comment
Share on other sites

johniee

Vannak még csodák 8) (Lásd a kanalas mestert :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Crysis1528464564

A SanDisk 1GB-os MicroSD kártyához járó lapos memstick-olvasót hova kell csatlakoztatni?

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Mármint most mire gondolsz? A kártyát az olvasóba, az olvasót meg az USB-be :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
SkyBird

Biztos jó mindegyik. Én a Sandisket venném.

Link to comment
Share on other sites

f22

Mi alapján?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A SanDisk elvileg gyorsabb lehet, de én a Sonyt venném. Mondjuk egy ezressel drágábban én már 32-eset vettem. (Ez is tajvani gyártás, mint a Sony; minőségben pedig a Kingston eléggé az élvonal.)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Jay

Mobiltelefonba melyik gyártótól, milyen microSD kártyát érdemes venni mostanában? A telefon 200GB-ig bővíthető. Néztem egy Kingston kártyát élettartam garanciával, ami így elsőre jónak néz ki. Kell a microSDXC, vagy mindegy? Ahogy nézem azok csak 64GB felett vannak.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát, azt tudom elmondani a témával kapcsolatban, hogy a tavaly nyáron vásárolt Samsung SDHC EVO 32 gigás (narancssárga) kártyám egy hónapja váratlanul megdöglött a telefonban. Garanciális ügyintézése folyamatban van. De tudok féltucat emberről, aki ugyanakkor vette, és náluk tökéletesen működik. Tanácstalan smiley.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kérdés még, hogy itthon akarsz-e vásárolni, vagy esetleg az eBay is játszik. Utóbbira tudnék ajánlani egy megbízható eladót.

Mostanában SanDisk Ultra microSD kártyát vásároltam, illetve pendrive-ban szintén Ultra Fit. Vagy van a SanDisk Extreme, ami gyorsabb, drágább.

 

És hogy csatlakozzam Balázshoz, most krepált be egy 32 gigás A-Data microSD kártyám a telefonban. Egy sima teló újraindítás után megjelent az állapotsorban a kártya ikon, és hogy formázni akarná. :hááát::mérges: A PC Intéző szintén nem látja.

Windows Lemezkezelő szerint RAW partíció, az Aomei Partition Assistant Pro szerint meg exFAT. Egyébként az lenne.

A Tesdisk partícióként semmit nem lát azon túl, hogy 32 gigás, nem tud mit visszaállítani deep search után sem.

A HxD szerint a 0. szektor bő eleje totál zérókkal tele. Persze ezért látszik RAW-nak, már amivel.

Az Easeus Data Recovery Wizard Pro normál kereséssel talált pár mappát és fájlt, a mély keresés épp most futott le teljesen. Közben már látható volt, hogy meglesz egész sok minden, 1500 fölötti fájlt jelzett közben.

Most azt mondja, hogy Lost Partition1(EXFAT) alatt frankón ott az egész mappa és fájl szerkezet, kivéve a RAW Files alatt egy felesleges 0,05 kB-os ZIP fájl, és a LostFiles alatt meg jónéhány egy már amúgy sem használt iGO verzióból.

Végül a kártya újraformázva és a recovry fájlok visszamásolva minden rendben lévőnek tűnik.

Gyakorlatilag megvan minden, a fényképek is látszanak már előnézetben. 1616 fájl (6,47 GB) kijelölve visszaállításra.

Ezt most viszonylag olcsón megúsztam? :yeah::ima::oké:

Link to comment
Share on other sites

Bowie

a tavaly nyáron vásárolt Samsung SDHC EVO 32 gigás (narancssárga) kártyám egy hónapja váratlanul megdöglött a telefonban

 

Húha. :pislog: Ugyanilyet vettem én is az ugyanolyan telefonomba. Egyelőre jó, de akkor meggondolom a sűrűbb backupolást.

 

Még az előző telefonomon ért egyszer adatvesztés, ami azóta is fáj, bár az inkább saját hiba volt. Akkor egy Cyanogenmod frissítés alkalmával téglásodott a telefon, és ugyan volt backup a régebbi rendszerről, de sajnos a két időpont között eltelt minden fájl megsemmisült. :( Próbálkoztam elég sokat a visszaállításukkal, de nem sikerült.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ezek simán behalhatnak, akár egy pendrive; nincs itt semmi extra. Ne tarts rajtuk olyasmit, amiről nincs másolatod; oszt' annyi. Amit meg kártyára teszel először (pl. fényképek), azt meg mielőbb mentsd le, akár automatikusan is (pl. Dropbox).

 

Én egy 32 gigás Kingstont vettem tavaly; az S betűsök (Sony, Sandisk, Samsung) ugyanolyan jók szerintem. (Sőt, nekem nemrég 16 gigás Kingston pendrive-om döglött be.)

Link to comment
Share on other sites

Jay

Köszönöm, akkor az élettartam garancia nyert.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

A WD megvette a SanDisket? Döbb. :o

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...