Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gmail

Karcsi1001

Recommended Posts

arpsoft

Ha a banktól kapod levélben mellékletként, akkor a levélből egyenesen le tudod tölteni a GoogleDrive-ra, onnan meg meg tudod nyitni a GoogleDocs-ban.

Denibaby

Net-számlacsomag, onnan kell letölteni...külső meghajtón tárolom.

arpsoft

Akkor fel kell tölteni a google drive-ra, különben nem tudja megnyitni a google docs.

• 1 year later...
payskin

Véletlenül nem csinál valaki olyat, hogy 2 gmailes fiókja van (A és B), az egyiket (A) használja, a másik (B) leveleit POP3-mal áthúzza az egyikbe, hogy egy helyen (A-ban) látszódjanak?

Egy ideje csesztet a Gmail, hogy nem tudja áthozni a leveleket a B fiókomból. Ami nem igaz, a levelek simán átjöttek --> benéztem B-be, és pontosan láttam, hogy az oda megjött levelek olvashatók voltak A-n is.

Ha lekattintottam a hibaüzenetet, a Gmail azt hazudta, hogy B nem enged be a megadott névvel és jelszóval. És tényleg: megadtam B ismert, 100% helyes jelszavát az űrlapon, és Auth Errorral elszállt. Mindegy, nyomtam egy cancelt, ment tovább az élet...

Ma viszont elkövettem azt a baromságot, hogy kitöröltem B-t a beállításokból, mondván, majd hozzáadom még egyszer, nézzük meg, milyen más lehetőségek vannak... Nincsenek más lehetőségek, ellenben soha többet nem tudom visszatenni, mert továbbra is Auth Errorral elszáll. :D:facepalm:

Kérdés: most csak velem szórakozik, vagy másnál is előfordul ilyesmi mostanában?

[OP]Destroy-man

Hülye kérdés, de a POP3 be van kapcsolva a B fiokon? Ugyanis mind az SMTP, mind a POP3 kikapcsolható. :P Esetleg megpróbálhatnád a POP3 helyett az IMAP-ot.

Fujitsu

Na igen, én már a problémát sem értem. POP3 2018-ban? Igen, van, amikor kell; nekem is van pár olyan e-mail-címem, aminél nincs más út, ha mindent egyetlen fiókban szeretnék látni. Na de a gmailes címeknél erre semmi szükség, a Gmail ennél sokkal intelligensebb. Még csak IMAP sem kell: belépsz a B-be, beállítod, hogy forwardolja a leveleket az A-ra (azt is be lehet állítani, hogy mi történjen a forwardolt levelekkel a B-ben, pl. ki is törlődhetnek, olvasottnak jelölődhetnek stb. a B-ben), aztán szevasz. Ha az A-ból akarsz levelet küldeni a B nevében, az is pár kattintás.

Én vagy 6 gmailes fiókom kezelem így az elsődleges Gmailemből hosszú évek óta, csodásan működik így, soha semmi baj nem mutatkozott. Nekem egyedül a nem gmailes (POP3-mal lekérdezett) fiókokkal szokott gondom lenni a Gmailben; pl. lejár a jelszavam a külső szerveren, elfelejtem megújítani, aztán akkor authentication error van meg ilyenek. Meg hát nagyon retek tárhelyszolgáltatók vannak; volt már olyan, hogy próbáltam beállítani valakinek saját domaines mailcím kezelését Gmailben (kikúrt szar mailszolgáltatás volt múlt századi webmaillel); a levéllekérdezés még ment, de a küldés SMTP-n már nem; akármivel próbálkoztam (SSL / TLS / unsecured / más portok / akármi), nem sikerült, úgyhogy hagytuk a francba, az illető maradt a jó öreg hotmailes címénél (azt gond nélkül integrálni tudtuk a Gmailbe). De ezek egyike sem a Gmail hibája.

payskin

De miért jobb B-ből forwardolni A-ba (ami, elvileg, elbassza a levélfejlécet, nem?), mint A-ban letölteni B-ből, ami az érintetlen eredeti levelet hozza át?

Az milyen már, hogy hazajövök, leülök az alvó Thinkpad elé, amiben alszik egy Chrome, amiben alszik egy Gmail, ami még nem tudja, hogy a munkahelyi gépem kitöröltem A-ból B-t, és LETÖLTI A B-RE JÖVŐ steames, leértékelős levelet, majd kiírja, hogy hát, sajnos B-ből nem lehet levelet letölteni. :D

Erre elmegyek a Steamre (Heroes III HD-s felújítás van 4 euróért), megpróbálok belépni, küld egy belépési kódot emailben B-re, na, az már tényleg nem akar megjönni A-ra. Lekattintom a hibaüzenetet, felhozza a B-beállításait, majd észbe kap, hogy hoppácska, ez már nincs, ki van törölve, és azzal a lendülettel le is kapja a felugró ablakot, és landol a Settingsben.

WTF, Google. :S

Gyere gyakrabban, legalább van kivel beszélgetni. ;)

Fujitsu

A forwarding lényegesen gyorsabb, és egyszerűbb beállítani, és nem kell hozzá sem POP3, sem IMAP. (Ezeket nyugodtan le is lehet tiltani.) A Gmail ilyenkor nem bántja a fejlécet, egyszerűen küld egy új e-mailt, amiben benne van az eredeti levél az eredeti fejléccel. Tény, az így letöltött levél részleteinél a küldőszerver a gmail.com lesz, de hát azt ki nézegeti? Ami lényeges (küldő, címzett, dátum, tárgy, időpont és persze maga az üzenet), az mind változatlan marad. Ha a többire vagy kíváncsi, megnézheted az eredeti fejlécet is pillanatok alatt.

A POP3 nem a mai világnak készült, ahol mindenki 0-24-ben online; azt még a betárcsázós net világához tervezték, és hát nem erőssége a protokollnak a szinkronállapot biztosítása. Nálam csakis akkor jöhet szóba, ha nincs más megoldás (van két ilyen mailcímem is sajnos); egyébként inkább IMAP vagy forwarding.

Jövök én, ha egyáltalán van miről beszélgetni, meg ha elunom, hogy egyszerre hat helyen kéne lennem mindig, meg hatvanfélét kéne csinálnom. :)

payskin

Beállítottam a forwardot, tökéletesen működik. :)

• 2 months later...
kléni

Jó lett, meg minden, de remélem nem jutottunk még el arra a szintre, amikor a termékeken már nem tudnak mit fejleszteni érdemben, emiatt, hogy továbbra is el tudják adni csili-viliként, cserélgetik X évenként a dizájnt. Bár a Google naptár használhatóbb lett, túl sok újdonság ott se volt, itt se változtak a dolgok, a Chrome fejlécének módosítása se fog sokat hozni. Nem is nagyon kell már ezeken módosítani, csak kis személyreszabhatóságot adni. Jó dolog, hogy most már Gmailban is van kiegészítő áruház, így a maradék hiányosságokat/eltéréseket le lehet fedni azzal. Viszont arra nincs szükségem, hogy X évente átrendezzenek mindent, mert kijön egy új mainstream design.

Pjotr

Szerintem gusztustalanabb lett. :|

payskin

Borzalom, 10 perc után visszaálltam a régire.

kléni

Én se tartom egy világszenzációnak, de igazából annyira nem változott semmi, hogy tök mindegy. A Gmailt levélolvasásra használom, nem gyönyörködésre. :D

Fujitsu

Ezek a lekerekítések szerintem feleslegesek, öncélú csicsának tartom, de nem mondanám, hogy nem tetszik egyáltalán.

Viszont funkcióban lényegesen jobb lett: van megfelelő Calendar- és Tasks-integráció, végre össze lehet kicsinyíteni a navigációs panelt (elég látnom a címkeszínt), egy kattintással el lehet érni a mellékleteket (a levél megnyitása nélkül), minden levélnél helyben, kijelölés nélkül kattinthatóvá váltak a fő funkciók (archiválás, törlés, olvasatlannak jelölés) – a fasz kivolt, hogy mindig ki kellett jelölni előbb a levelet, mielőtt bármit csináltam vele, de ennek mostantól vége. Szerintem jóval használhatóbb lett, és ez a lényeg, szóval én örülök a változásoknak. A Tasks is egy fokkal maibb lett.

De: a Tasks az újításokkal együtt még mindig egy kőkori szar, a dedikált webes felület (https://mail.google.com/tasks/canvas) pedig továbbra is vérprimitív. Szóval fasza, hogy modernizálták és lényegesen használhatóbbá tették a Calendart és a Gmailt, de most már kezdeni kéne valamit ezzel is.

• 3 months later...
payskin

B+, szólt a Gmail, hogy egy vége van jóságnak, egy hét múlva kötelező átállás van az új verzióra, nem akarok-e most átállni? Akartam  Tudom, hogy csak szokni kell, annak idején a mostani kinézettől is égnek állt az összes szőröm, de ez az új... ez valami fertelem.

Óvatosan érdeklődöm azoktól, akik átálltak, hogy sikerült-e valami beállítást, trükköt találni, ami elviselhetőbbé teszi? Kezdjük az ornótlan, lekerekített Compose gombbal... Nem akarok ilyet látni 2018-ban. 

payskin

Egy csomó olyan designdöntést hoztak, amitől a felület zavaros, átláthatatlan lett. Például a címkék színének megjelenítése a bal oldalon nyilacskaként. Valami eszement baromság. A címkéim 90%-nak nincs beállított színe. A régiben a címkék színe egy diszkrét kis négyzetként jelent meg a címke után. Aminek nem volt beállítva szín, ott nem volt négyzet. Most meg egy rakás, ronda, nagy, sötétszürke nyíl van a címke előtt. Ez kinek hiányzott? Miért jó?

A bal felső sarokban levő Compose gomb a régiben egy normál Material gomb volt, most meg egy nagy, csicsás, lekerekített, cukorkaalakú, ikonos rohadvány. Rossz ránézni. A régi kezelőfelületén is normál Material gombok voltak, az újon vastag ikonok vannak, amire ha ráviszem az egeret, egy szürke kör jelenik meg mögötte. Ez mi? Ez az új Material? Ennél már a Fluent is egy klasszissal jobban néz ki.

A régiben, ahogy vittem az egeret a levelek felett, volt egy diszkrét kis jelölés a sor elején, hogy épp melyikre mutatok. Az újban az aktuális sor "kiugrik" a helyéről, megvastagodnak a sor elején a jelölések (checkbox, csillag), és akcióikonok jelennek meg a végén (jó ez még elmegy). De ahogy mozgatom az egeret, ez az "ugrálás", vastagodás valami elképesztő zavaró, "zajos" lesz tőle az egész felület. Jelenleg 9 olvasatlan levelem van, kiemelve az Inbox tetejére. Mindkét nézetből kimentettem csak ezt a részt, hogy megértsem, mi zavar iszonyúan az újban. Tessék:

Ez a régi:
2hvlR0r.png

Ez az új:
bZraRhC.png

A régiben kisebb a betűtípus, nem ennyire kövér a szöveg, nem kövérek a sor elején levő, kevésbé lényeges dolgok, jobb a szöveg-üres hely arány. Az új olyan, mintha a szövegre rátoltak volna egy 120%-os nagyítást, a sorokra meg csak 110-et. Az egész ilyen tolakodóan mászik a képembe, minden lényegtelen dolog harsányabb, nagyobb lett. Ennek a "nagyításnak" pedig az az eredménye, hogy ugyanazzal a megjelenítési beállítással (comfortable) a régiben több levél (és több címke) látható és elérhető. Az újban tehát ugyanannyi levélhez már scrollozni kell, és a címkék eléréséhez meg babrálni a bal oldali sávot. Természetesen nincs lehetőség, hogy ugyanazt lássam, mint korábban, mert a másik két beállítás teljesen mást eredményez.

Gondoltam, biztos én vagyok a hülye, és a Settingsben mindez orvosolható. Hát, látom, vannak dolgok, amikre hatással lehetek (például a sorok kiemelésére), viszont két dolgot megpróbáltam átállítani, kiírta, hogy Saving... és kifagyott az egész.

Volna egy ötletem, Google! Esetleg segíthetnétek a Microsoftnak a Skype-ot "megjavítani". Na, az még valószínűleg csodálatos volna. 

• 2 months later...
kléni

Most tudatosult csak bennem, hogy vagy fél év óta nem villog a Chrome lap füle, ha új levelet kapok. Nem tudjátok ez mitől van, és hogy lehetne megoldani? Játszadoztam kicsit az értesítési beállításokkal, de nem akart helyreállni. Szerintem inkább az a gond, hogy nem szinkronizál a háttérben, mert amikor átváltok a tabra, pár pillanat kell, hogy betöltse az új levéllistát, e mellett pedig érthető, miért nem villog a lap se, hogy új üzenetem van. De ilyen háttérbeli szinkronizációra vonatkozó beállítást nem találok...

payskin

Villogott? Nekem sosem villogott. A Labban be van kapcsolva, hogy tegye ki a fülre az olvasatlan levelek számát, innen tudom, hogy jött-e.

• 1 year later...
bartajo

Firefoxba a gmail levelezőt megnyitva a gmail ablakába a címkék se szöveges se grafikus formába nem jelenek meg. Az egér kurzor mozgatásával, keresgéléssel, halványan, körformába jelennek meg ezek a kezelő gombok. Tehát az olvasatlanak jelölés, törlés, fontos és kezelő más gombok nem jelenek meg.

Egy másik gépemen ugyan csak a Firefox 78.0.2 van telepítve és itt  minden címke (kezelő gomb) megjelenik). Köszönet minden válaszért!

• 2 months later...
bartajo
On 8/4/2020 at 9:17 PM, bartajo said:

Firefoxba a gmail levelezőt megnyitva a gmail ablakába a címkék se szöveges se grafikus formába nem jelenek meg. Az egér kurzor mozgatásával, keresgéléssel, halványan, körformába jelennek meg ezek a kezelő gombok. Tehát az olvasatlanak jelölés, törlés, fontos és kezelő más gombok nem jelenek meg.

Egy másik gépemen ugyan csak a Firefox 78.0.2 van telepítve és itt  minden címke (kezelő gomb) megjelenik). Köszönet minden válaszért!

30c0a3418cb9b07b436c425873685219.jpg

Nem értem miért nem érkezik válasz. Egyáltalán működik ez a GSForum?

payskin

Nem érted, miért nem válaszol senki az igen sajátos firefoxos problémádra, ami valószínűleg senki másnál nem fordul elő? :roll: Mégis hogyan? Mi alapján?

Jó, hasamra csapok: frissítetted a legfrissebbre? Próbáltad úgy, hogy kikapcsolod az összes felrakott kiegészítőt, hátteret, csicsát, mittudomén, hátha valamelyik zavar be? Próbáltad inkognitó módban? Nincs kikapcsolva a JS-támogatás véletlenül? (Gombok nem működése alapján gyanús.) 

• Thanks 1