Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop furcsaságok


seagulls

Recommended Posts

chronologie

Sziasztok ! Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy Asus notebook és nem reagál a ki/bekapcsológomb. Kikapcsolni Start menüből lehet, bekapcsolni pedig az egyik multimédiás gombbal. Mi lehet a probléma?

Válaszaitok előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lonestar

Sziasztok!

Kezdő laptop felhasználó vagyok, és egy kis problémám lenne, amit nem tudok orvosolni.

Kb 2 hete vettem egy ASUS K50AB laptopot. Minden nagyon jól működik vele, egyetlen dolgot kivéve. Ez a Webkamera! Sajnos nem tudom elérni sehogy, hogy a kép ne fejjel lefelé legyen. Amikor megvettem, először egy UHU linux 2.1-et tettem rá, és már ott láttam, hogy fordítva van a kép. Akkor azt gondoltam, hogy a linux csinál valamit rosszul, most Windows 7 van a gépen, és itt is ez a helyzet. Gyári hiba, vagy User error? MSN-en is próbáltam, és töltöttem le webcam programokat, és mindegyikkel ez a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem te vagy az első, akivel előfordul, és eddig nem jöttünk rá a megoldásra. Próbáld meg megkérdezni a szervízüket.

Link to comment
Share on other sites

Dave891
Behalnék, ha egy sorozatban a kamera fordított képet mutatna. :démonikacaj::lol:
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jelentem szériahiba. Fordítva építették be a kamerát. Elvileg a szervíz ingyen javítja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Neeeee. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Volt is belőle cikk, valahol olvastam...

 

Most nézem, állítólag van a Camera Assistant vagy mi a fene, amiben be lehet állítani, hogy megfordítsa a képet.

Link to comment
Share on other sites

Lonestar
Behalnék, ha egy sorozatban a kamera fordított képet mutatna. :démonikacaj::lol:

 

Köszi!

Ez a hozzászólás tényleg sokat segített........

 

 

Jelentem szériahiba. Fordítva építették be a kamerát. Elvileg a szervíz ingyen javítja.

Én is ilyesmire gyanakodtam, de most olvastam egy hozzászólást a prohardver fórumon.

Valaki ugyanezt a problémát vetette fel, majd kicsivel később azt írja, hogy "Driver probléma volt, most úgy tűnik jó"

Sajnos részleteket nem ír, minden esetre most kutakodom egy kicsit, hátha tényleg valami ilyen gond lehet.....

Link to comment
Share on other sites

Lonestar

Hurrá!! :D úgy néz ki hogy tényleg driver probléma volt. Az ASUS honlapjáról letöltöttem a vista drivert, és felraktam a Win7-re. kért egy újraindítást, és minden O.K. a talpára folrdult a kép. Csak arra kell figylni, hogy 2 driver tölthető le, és fel van sorolva, hogy melyik, melyik tipusú kamerához való. (gondolom több fajtával szerelik, mert ez kimondottan az K50AB-hez való driver) Sajnos ezt a PID code dolgot nem nagyon értettem, de szerencsére az első driverrel jó lett, így nem is kutakodtam tovább.

A problémamegoldóban is írják ezt a problémát, de ott azt írják, hogy az ASUS lifeframe pogramot kell használni, és ott megfordítani a képet. Na ez az ami nem igaz, mert NINCS a programban ilyen lehetőség..... :nem:

Link to comment
Share on other sites

Lonestar

Megint találtam valami "furcsaságot" amivel nem tudok mit kezdeni:(

ASUS K50AM gép, elvileg Ati radeon HD4570 512 Mb videokártyával.

Windows 7 RC Oprendszerrel. Telepítettem a az oprendszert, elvileg minden mûködik, DE.

Az eszközkezelõben a videokártyáknál két videokártyát lát.

Az egyik ATI mobility radeon HD4500 series (microsoft WDDM 1.1)

A másik ATI radeon 3200 (microsoft WDDM 1.1)

A "Device Status-ban viszont azt írja, hogy a 3200-as megfelelõen mûködik, Viszont a 4500-ösre azt írja hogy az nem tudott elindulni (code:10)

Futtattam a GPU-Z programot, és ez is hasonló eredménnyel járt, de még annyi eltérést találtam a gyári paraméterekhez képest, a 3200-asnál a memoriát csak 256 Mb-nak látja, a 4500-ásnál meg 0 Mb-nak.!!

Egy ASUS-os fórumon többen is írták ezt a jelenséget, tehát ha hiba, akkor legalábbis nem egyedi, viszont egy német nyelvû fórumon azt írták, hogy ez nem harware hanem talán driver gond, de nem tudtam sajnos rendesen kisilabizálni, hogy mit is akartak írni, a nyelvismeret hiánya miatt:(

Na errõl szeretnék tudni valamit, mert bár amire használom, szépen mûködik a gép, de ha már azt írták, hogy 512-es videokari van benne, akkor legyen már az,és nem fele akkora....

NA ezt elég kacifántosan sikerült leírnom, remélem azért lehet érteni, hogy mi is a gondom:)

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tölts le egy 9.4-es DNA ATi drivert, minden rendben lesz.

A HD3200-as egyébként az IGP.

Link to comment
Share on other sites

Lonestar

Ezzel a DNA driverrel végre sikerült megoldani, hogy most a 4570-es kártya látszik az eszközkezelõben, és jól is mûködik. (Legalábbis úgy tûnik.)

A GPU-z program szerint viszont a memory size 0 mb!!! Bár ez gondolom nem lehet, de azért nem tetszik, hogy ilyet ír. Van ennek jelentõsége, vagy csak egyszerûen valamiért nem látja rendesen a memóriát a GPU-z?

(Bocs ha buta a kérdés, nagyon nem vagyok otthon a témában :( )

 

Szerk.

Akkora HÜLYE vagyok, hogy az nem igaz!!!!!!

Tökölök ezzel a GPUZ-vel, közben minden más tesztelõ progi szerint tökéletes minden, és ráadásul a catalyst-ben is meg tudtam nézni, és ott is minden O.K. Szóval bocs a sok idióta kérdésért!

Link to comment
Share on other sites

gabeyboy

Hello, hetek óta küszködök a problémával, Asus K50AB laptop alvás üzemmódba teszem,rendesen történnek a folyamatok, de mikor felkelteném akkor elindul minden de a képernyõ teljesen sötét? :(

Link to comment
Share on other sites

huntensen

Üdv.

Lenne egy "kisebb" problémám, gondoltam hátha tudtok segiteni.

Szóval adott egy Fujitsu-Siemens V5515, benne egy SiS hálókártya.

Próbáltam rajta netezni, itthoni nettel, (t-offline) fel is csatlakozott rendesen, de amikor igénybe venné a netet, (böngészõ, letöltés, msn stb) rögtön szakad a kapcsolat. Próbáltam driver frissitést, win reinstall is volt, fogalmam sincs mi lehet a hiba. Lehet hogy rossz a hálókártya a gépben? Remélem tudtok segiteni, fontos lenne.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Milyen típusú neted van (kábel, ADSL, stb..)? Hálózati kábelt is cseréltél?

Link to comment
Share on other sites

huntensen

ADSL-em van. Kábelt nem cseréltem, ugyan azt használom, amit az asztali gépemhez, azzal pedig tökéletesen mûködik a net.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ugyanazt a szoftver környezetet is használod? Nincs eltérés pl. tûzfal?

Link to comment
Share on other sites

huntensen

Minden ugyan az. XP van fenn, SP3-mal

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor valóban necces, hogy hardverhiba. Takarítsd meg az érintkezõit a csatlakozónak, ha így sem jó akkor jöhet a garancia.

 

Alternatív megoldások:

-Vezeték nélküli router.

vagy olcsóbban:

PCMCIA Ethernet adapter.

 

 

Link to comment
Share on other sites

huntensen

Köszi a segítséget, próbálkozom még. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Josy8888

Sziasztok!

 

Nekem olyan problémám lenne, hogy a nõvérem Asus z53m típusú laptopjára fel akarom tenni az xpt, de a driver telepítõ lemeze nincs meg, ezért az asus oldalárol letöltöttem a drivereket és egyesével feraktam.

De olyan problémával szembesültem, hogy az eszközkezelõben nincs minden hardver feltelepítve, és nem is mûködik jól, kékhalálozik.

Nem tudna nekem valaki segíteni, hogy mit csinálok rosszul? Rossz sorrendben rakom fel a drivereket?

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Pakold fel a Utility programokat is. Az is elõfordulhat, hogy a driver-ek túl régiek amik az Asus oldalán vannak, és nem 100%-osan kompatibilisek a telepíteni kívánt Windows verzióval (SP x). Próbáld meg más forrásból, közvetlenül a chipset gyártótól beszerezni õket.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
majorosn

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám! Van egy Asus U5F subnotim, be valami baja van. Szóval amikor kezd tölteni a Windows hirtelen újraindul. Ezt nem mindig csinálja, úgy 5-6 beindításból egyszer. Egyébként nagyon stabil, gyors gép, ha beindul nem fagy le. Ezt a hibát már azóta csinálja mióta megvettem. Párszor volt már újratelepítve a Windows, de ettől függetlenül ez a baja megmaradt. Valami tipp? Memóriateszt (2 fajta) le lett futtatva, de azokkal minden rendben volt.

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha ez megtörténik, nem marad valami nyoma az eseménynaplóban?

BIOS frissítés is volt már?

Link to comment
Share on other sites

majorosn

Hát mióta nálam van Bios nem lett frissítve. Eseménynaplóba hol tudok bele nézni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...