Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop furcsaságok


seagulls

Recommended Posts

zauber

1000 köszönet a gyors segítségért!

Este kipróbálom!

/Sajna "integráld a telepítõlemezbe" ez kicsit nehéz lett volna mert még soha nem csináltam! Ennek ellenére érdekelne, hogy lehet ezt livitelezni!/

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Sokféleképpen meg lehet csinálni, de én az nLite-ra esküszöm. Sokan ódzkodnak tőle, mert használatához .NET -et kell telepíteni. De szerintem mégis ez a legegyszerűbb, tud magyarul is, varázslószerű felépítése van, így a használata magától értetődik. Ebben a hozzászólásomban le is írtam a használatát dióhéjban. De biztos találsz ennél igényesebb leírásokat is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alkexander

Kedves Zauber!

 

Nem is olyan régen, ugyanezt a szépnek nem nevezhetõ kiírással találkoztam az egyik kolléga által megvett 0km-es laptopján. :D

Na már most nekem úgy sikerált "megerõszakolnom" a gépet, hogy a biosban van egy diagnosztikai rész is. Azt kellett lefuttatnom (kb fél-3/4 óra volt), utána újraindítani, és már lehetett is futtatni a telepítõt normálisan, érzékelte 1bõl a merevlemezt. Véletlenül csak nem xp-t szeretnél felrakni rá? 8)

Link to comment
Share on other sites

zauber

Köszi az infót!

Úgy nézz ki, hogy az "Advanced menü IDE Configuration" menûpontban sikerült megoldani a gondot! Ettõl függetlenül érdekelne, hogy ez a diagnosztikai rész merre lehet a biosban?

Ebben a hozzászólásomban láthatod a biosom fotóit.

Amúgy ráhibáztál, tényleg XP-rõl van szó! De a "hibának" van összefüggése, hogy milyen op.rendszert telepítek?

 

Sokféleképpen meg lehet csinálni, de én az nLite-ra esküszöm.

Köszönöm a nagyon hasznos infót ki fogom próbálni!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Amúgy ráhibáztál, tényleg XP-ről van szó! De a "hibának" van összefüggése, hogy milyen op.rendszert telepítek?
Nincs! Natív SATA (AHCI) módban a Vistának vagy akár a Windows 7-nek is szüksége van SATA driver-ekre már a telepítés elején.
Link to comment
Share on other sites

sure

sziasztok!

 

Amilo Pa 1510 lápim van. Mivel nem az enyém, gyanítom hogy a benne levõ FUJITSU MHV2080BH 80 GB-s vincseszter gyári. A Windows Home 2 éve van rajta (!). Viszont, ami elég gáz, hogy állítólagos SATA interfésze van, meg az Everest is megerõsíti ezt.

Kipróbáltam a CrystalDisk Mark programmal, és ledöbbentem, hogy csak 20-25 MB/s írás/olvasási sebességre képes!!! Irány a BIOS, ott látom, hogy a vinyónál az FPIO4/DMA2 az átviteli mód, az UDMA pedig Mode5 állásban van. Módosítani nem tudom, 1.03C a BIOS verziója. Nagyon nem tetszik ez a DMA2, hisz' SATA-snak minimum 55-65 MB/s-sel kéne olvasni/írni. Tud valaki valamit mondani?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Valami hiba miatt vehette vissza UDMA2-re a BIOS a sebességet.

Link to comment
Share on other sites

sure

van valami javaslatod, hogy mit lehetne tenni? Defrag már megvolt, azelőtt volt rajta 276 vírus, jönnek sorba a kékképernyők, ma óta már a wifi se megy. Nekem már nincs fogalmam se.

 

a BIOS-ban pontosan ez szerepel:

***************************

Maximum Capacity : 80026MB

 

Transfer Mode : [FPIO 4 / DMA 2]

Ultra DMA mode : [Mode 5]

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elsõnek formázás, majd a HD Sentinel feltelepítése után merevlemez-ellenõrzés.

Link to comment
Share on other sites

zauber

Kezdeti megrogyások után jön a folytatás! :(

Lehet, hogy mégis csak az integrálásnál kellett volna maradnom?

A lényeg, hogy a "mûvemet" szerettem volna a jövõ számára is megörökíteni egy Acronis mentéssel, ez

az üzenet fogadott!

Van valakinek ötlete, hogy miért nem tudom a biztonsági mentést megcsinálni?

A biosban kellene megint valamit átállítanom?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ez is a SATA miatt van.

Link to comment
Share on other sites

sure

lehet hogy nem témábavágó, meg hülye kérdés lesz: a laptop satás vinyóját ráköthetem egy asztali gépre, úgy hogy jó is legyen? átalakítók nélkül

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Minden további nélkül. :igen:

Link to comment
Share on other sites

zauber

Nincs is semmi megoldás, hogy biztonsági másolatot készítsek a már eddig fetelepített programokról?

Ez a SATA-smegoldás más egyéb programok mûködésében is keresztbe fog tenni?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az alaplapi chipset driver -eket, ugye felraktad?

Ez a SATA-smegoldás más egyéb programok mûködésében is keresztbe fog tenni?
Nem valószínû, bár célszerû minden programnak az elérhetõ legújabb változatát használni. :ötlet:

 

Link to comment
Share on other sites

zauber

Amit kaptam lemezeket /alaplapi és chipset/ hozzá, azt mind felraktam és futtatttam.

Ettõl függetlenül letõltöm a netrõl is és rátelepítek!

Annyit tudok, hogy a gyártó honlapjára kellene felmennem és onnan sokmindent letudnék tölteni ami agéphez kell!

Segítsetek légyszi egy direkt linkkel, hogy hol találom pontosan a chipset drivert!

a gépem így néz ki

 

Link to comment
Share on other sites

zauber

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Nos, hol is kezdjem. Adott egy HP 550 zsír új masina. XP-t akartam rátenni, de nem ismerte fel a SATA vinyót (pedig idáig ugyenez a verzió 3 SATÁS notin volt :o ). Nem akartam szenvedni az integrálással, ezért egy Vista Home Premium került fel. Közben egy másik gépen töltögettem a vistás drivereket a géphez. Ám a Wifi driver (Broadcom) nem nagyon akar felmenni. Idáig mindig lefagyott a telepítõ, és szólt a win hogy az illesztõprogram telepítõ hiba miatt nem folytatható. Egyszer bejött, hogy a beépített modemmel inkompatibilitási hiba van. Egy notebookban 2 hardver nem kompatibilis egymással? :o

 

Tehát nem tudom, hogy hogy keltsem életre a wifit. Volt olyan is mikor az eszközkelezõben felismerte, de egy hibaüzenet közölte hogy nem sikerült és egybõl el is tûnt.

 

Kérlek segítsetek! :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha ki lehet, akkor szedd ki a driverfájlokat a telepítõbõl, tiltsd le a modemet, majd az Eszközkezelõn keresztül tedd fel a Wi-Fi-kártya driverét.

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Nem sikerült kiszedni az inf fájlokat, de szereztem egy másik drivert amivel feltelepíti a kártyát, azt írja az eszközkezelõben is hogy megfelelõen mûködik, de minden indítás után a hálózatoknál a wlan letiltva van. Jobb gomb-> Engedélyezés-> Letiltva marad. Úgy kell megoldani, hogy Jobb gomb> Diagnosztizálás, kiírja hogy az eszközben hiba lépett fel, de van egy lehetõség hogy Vezeték nélküli szolgáltatás indítása. Ha erre kattintok azt mondja hogy a probléma megoldódott, de újraindításkor kezdõdik elölrõl! :S

Link to comment
Share on other sites

sure

hali!

 

nálam most egy FS Amilo Pa 1510 van. Nem tudom, hogy hogyan kellene mennie, de elvileg 2 magos a processzora, 1,7 GHz összesen (798 MHz/ mag szokott lenni). Bedugom a konnektorba, és utána kapcsolom be a notit, akkor is csak 798 MHz-en hajlandó mûködni, meg ha akksiról megyen, akkor is csak ennyivel?

Ha hálózatról megy, akkor vinnie kéne az 1,7-et simán nem? Most lett rajta 1 hete XP telepítve, vírus, egyebek 100% kizárt. Tudtok segíteni?

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Terheléstõl függõen állítja a CPU szorzóját, hogy kevesebbet fogyasszon. Terheld meg rendesen és pl az Everest egybõl írni fogja az aktuális órajelet! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

McKane

Hello!

 

 

Nemrégiben vettem egy Lenovo 3000 n200-at.. Minden prímán működik,csak egy apróbb gondom van vele..

Egy kicsit hangosnak találtam a ventillátort, mintha valamibe beleakadna.. :S De müködik,fújja ki a levegőt a szellőzőnyíláson.

Akinek esetleg ilyen notebookja van, találkozott ezzel a jelenséggel? Csak azért kérdezem mert nem is olyan régen az egyik PC World-ös ujságban is foglalkoztak a géppel,de nem említettek semmit..

 

A választ előre is köszönöm!

 

 

Üdvözletttel: McKane

Edited by McKane
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ebbõl szerviz lesz,mert nem szerencsés szétkapni a garanciás notebook -ot, csak azért hogy megnézd csapágyas -e, vagy hogy esetleg mi ér hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...