Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapi audió


sanyecli

Recommended Posts

pestmann

Hálás köszönetem! Ez lecsurgott rendesenn de jó ez XP-hez is???

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Sajnos nem...

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Köszönöm!

Sajnálom, hogy ennyit kell velem vacakolni. Sajnos száműzetésben élek és ez az egyetlen kapcsolattartási lehetőség a hazával. Azt a gépet, amelyikkel nem tudok zöld ágra vergődni, úgy szedtem össze, hogy beengedtek a selejtraktárba és azt mondták, ha PC kell csinálj magadnak.

Nagyon sok szemétből tudtam csak kiválogatni egy nagyjából működő konfigurációt. Csakhát az alaplapi drájverek csak a holdban vannak.

Mégegyszer köszönöm a segÍtséget!

 

P. S. Remélem ez működni fog és tudok majd Skype-olni.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Ez a progi frankón felkúszott, nem dumált vissza, de továbbra is : Device not fund. Lehet, hogy hibás lenne az alaplapi hangkártya?

Sajnos a Biosban semmi sound vagy audio utalást nem találtam, ami esetleg ki lenne kapcsolva.

Nincs Valami ötlet?

Minden esetre a drivert köszönöm szépen.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor menjünk egy kicsit visszafele, hátha továbbjutunk az ügyben: Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e ismeretlen eszköz a gépben, vagy olyan eszköz, aminél felkiáltójel szerepel. Ha van, ezeknek a listája érdekelne. Ezen kívűl még a hang vezérlésnél lévő eszközök listája. Az eszközkezelőt megtalálod a vezérlőpultban, illetve a sajátgép ikon tulajdonságai menüben.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Igen, ezt ismerem. Felkiálltójel nincs sehol. Kérdõjel van, de most nem tudok abba a gépbe menézni, ezért nem tudom pontosan.

A hangeszközöknél azt írja: no audio devices.

Codecek és egyebek fel vannak telepÍtve.

Pontosan most nem tudom megnézni, de 5 vagy 6 sorban vannak írva a dolgok, amik vannak.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor a windows nem látja a hangkártyát, emiatt nem mûködik a driver sem. Biosban a hangkártyát itt találod: Onboard Device. Itt az AC97 Audio-t és az Azalia Audiot állítsd auto-ra. Ha esetleg ilyened nem lenne, akkor egy BIOS frissítés lehet, hogy segítene. Utána lehet próbálkozni a driverrel.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Köszönöm, de sajnos ezeket már végigjátszottam. :fal:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

BIOS frissítés is meg volt? Ha igen, akkor nagy a valószinûsége, hogy döglött a hangkártya. :( 1-2 ezer forintért viszont lehet kapni olyan minõségüt, mint az integrált kártya. Jobbat ezekután sajnos nem tudok mondani.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Köszönöm az eddigi segítséget! Sajnos én is csak erre a következtetésre jutottam.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Ha netán vkit érdekelne mi lett a dolog vége: találtam egy öreg hangkártyát. Érdekes módon ehhez driver is volt a neten. Telepítettem ahogy kell, és lõn csoda; azóta vidáman Skype-olok a családommal.

Mi lehetett az alaplapi sound karival?? Tök érthetetlen. Tvábbra is piszkálja a csõröm a megoldás. Szóval, ha vkinek ötlete van...

 

Mégegyszer köszi mindenkinek aki segíteni akart!

 

Pestmen

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha BIOS sem látja, akkor valami hardveres gondja lehet. Okozhatja egy pupos kondi is az alaplapon, de maga a chip is meg tud fõni, ha nagyon meglett hajtva (tuningot nem szeretik ezek a kártyák).

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hogyan tuningolsz egy hangkártyát?! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

pestmann

A Bios látta, de a Windows nem.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Garono: Több féle képpen lehet (szinte mindegyik esetben alkatrész cserével jár a dolog; pl. DAC, kondi cserék minőségire), bár az igaz, hogy az alaplapon lévőt elég nehéz (esetek nagy részében lehetetlen).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pestmann

Sziasztok!

 

Sajnos újra bajban vagyok és a segítségeteket kérem. Most egy Lite-on NR146 alaplappal gyûlt meg a bajom. Sajnos csak egy nemtudommilyen W XP-t sikerült rá telepíteni, de sajnos az alaplapi driverek közül semmi sem mûködik: nincs nyomtatásvezérlés, ethernetkártya, gyors USB. A többi, a videovezõrlõ és a hangkártya már mûködik, azokhoz találtam alaplapi drivereket, de sajna a legfontosabbakhoz nem.

Tudna valaki segíteni?

Nagyon megköszönném.

 

Üdv. Pestmen

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Köszi, már ne törjétek magatokat!

Félig-meddig megoldottam. Továbbra sem értem, hogy miért célja a gyártónak, hogy vagy egyáltalán ne, vagy csak igen nehezen lehessen hozzájutni egyébként ingyenes foschwerekhez?!

Ha valaki tudja a válszt, kérem okosítson ki.

Köszi!

Pestmen

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Nem tudom mi az a "foschwer", de az ilyen, nem annyira ismert alaplapok megtalálhatóak neves gyártók gépeiben is, esetedben az NR146 például a HP Compaq DX2000 MT-ban. Ennek a drájvereivel érdemes próbálkozni.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Igen, errõl beszéltem...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Burgonya

Sziasztok!

Eddig nem tûnt fel, mert nem használtam az alaplapi hangkártyát, de most, hogy bevetésre kerülne kiderült, hogy nem jön semmi hang sem a hangszórón, sem a Hifin, sem headseten. Alapom egy GA-880-GA-UD3H ennek megfelelõen Realtek ALC889 codec van integrálva (honlapon ez van). Érdekessége a dolognak, hogy a realtek control panel nem is indul el a windows-zal együtt, pedig be van állítva automatikus induláshoz. (legalábbis az autoruns szerint). Hiába cserélem le alapértelmezettnek a hangkártyát, állítom be játékon, lejátszón belül, semmi hang nem jön sehonnan, holott az Asus Xonar audio device címû hangkártyával tökéletesen mûködik minden (kivéve egy játék, ami miatt kéne az alaplapi). Továbbá ha elindítom a realtek control panelt akkor sem érzékeli hogy bedugtam a headsetet. Ez legalább az elõzõ alaplapomnál mûködött ugyanebben a házban ugyanígy gigabyte alappal.

 

Valami ötlete van valakinek?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...