Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sony DCR HC17E Mini Dv videokamera


lorec

Recommended Posts

lorec

Sziasztok!

 

Van egy Sony DCR HC17E Mini Dv videokamerám. Már próbáltam az összes lehetõ legjobb videoszrekesztõ programmal a felvételeimet átvinni pc-re, laptopra, de nem sikerült. Elindul a capture de mindig szétkapcsol, a felvétel megszakad, de a szalag forog tovább a kamerában. Van úgy hogy pár perc, van úgy hogy pár másodperc van a szétkapcsolásig. Úgy kapcsol szét, hogy a szoftver nem is látja a kamerát. Ilyenkor a kamera kikapcs, majd újra bekapcs, ekkor a szoftver újra látja a kamerát.

A következõ szoftverekkel próbáltam már:

-pinnacle studió 9, 10

-videostudió 7,8

- adobe premierre 4

- ulead

 

Miért van ez?

Rossz a kamerám?

Két külön gépen próbáltam már, így ez a probléma kiküszöbölhetõ.

 

Tud valaki segíteni? Nagyon bosszantó.

Elõre is köszönöm!

 

Üdv,

Lorec

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Alaplapi driverek? Ha külön firewire kártya van a gépben, akkor ha van rajta külön tápcsatlakozó, azon keresztül kellene áramot adni neki, ez esetben tápegység probléma is lehet.

Link to comment
Share on other sites

lorec

Szia!

 

Az asztali gépemben külön kártya van, nincs rajta tápcsatlakozó, winxp telepítõlemezrõl van driver feltéve hozzá, a laptopban pedig beépített a firewire és az adott driveres lemez van telepítve hozzá.

 

Más ötlet esetleg van még?

 

A segítséget elõre is köszönöm!

 

Lorec

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

SP2-es XP-tõl felfelé nem kell hozzá telepíteni semmit. Próbáld meg a kártyát egy másik vagy harmadik PCI foglalatban. Csak függetlenben mûködik korrektül. Az alaplap könyvében benne kell lenni a megszakítás megosztásnak. Hálókártyával, videóval nem közösködhet!

Link to comment
Share on other sites

lorec

Azt az elején elfelejtettem mondani, hogy a kártyát az összes PCI foglalatban kipróbáltam. Hardveres problémáról akkor tettem le amikor megvettem a laptopot és ugyanezekke a problémák fennáltak, fennálnak.

Lehet, hogy a kamerával van gond? Vagy az XP-vel? Mindkét gépen u.a van fent.

Van a kamerának belsõ szoftvere? Ha van lehet azt valahogy frissíteni?

 

Lorec

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Így viszont csak kamera gond lehet. Az XP sp2 ebben az esetben nem bûnös. Próbáld meg a Sony-nál.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
pmakay

:!:

Hali!

Ugyan ez a gondom nekem is most.Ugyan ilyen kamerával.Felhivtam a sony szervizt, azt mondták nem a kamera hibája. Akkor mi van, kié? Ha sikerült valakinek "kiszerkeszteni" a problémát, szóljatok légy szíves!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

De annak a problémája. Mondd meg nekik, hogy próbáljanak leszedni róla videót. Ha több gépen sem megy, nekik sem fog sikerülni. Látatlanba leráznak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...