Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB-röl való BOOT-olás


Ricsikr

Recommended Posts

Ricsikr

Üdvözletem mindenkinek!

 

Olyan problémám lenne nekem hogy:

Amikor feltelepítem a gépet, akkor azt egy Ghost nevezetû programmal lementem egy DVD-re és legközelebb ennek a programnak a segítségével vissza tudom tölteni az egész rendszert 20 perc alatt!

Ez a Ghost program egy floppy-n is elfér, és arrol a floppy-rol is kell BOOT-olni!

Elsõzör egy Winows 98 vagy Millenium floppy-rol kell BOOTolni, utána pedig a Ghost floppy-rol folytatja!

 

De ezt a laptopon szeretném megcsinálni, és azon nincs floppy meghajtó!

Próbáltam azt hogy a BOOT lemezeket kiírom CD-re de úgy nem sikerül BOOT-olnom!

Hallottam valami olyasmit hogy USB-röl is be tudok BOOT-olni!

Hol tudnám ezt beállítani? Egy ASUS laptopom van amin AMI BIOS van!

Segítségüket köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ha arra gondolsz, hogy bootolhatóvá szeretnél tenni mondjuk egy pendriveot, akkor az nagyon körülményes. USB-rõl még úgy tudnál bootolni, hogyha vennél a laptopodhoz egy usbs floppy meghajtót.

Link to comment
Share on other sites

Ricsikr

Én csak annyit szereték csinálni, hogy a windows indító lemezem működjön valahogy!

Mert úgy fog működni a Ghost lemez is :)

Egyébként milyen áron van egy USB-s floppy meghajtó?

Link to comment
Share on other sites

Ricsikr

Ááá, én ennyit nem adok érte, mert 2 évente egyszer használok floppyt :D Inkább újratelepítem akkor mindig a gépet és nem használom a Ghost-ot, de azért ha valaki tud másik megoldást légyszi írjon! :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Esetleg vehetsz egy 4 in 1 kártyaolvasót. A BIOS-ban általában be lehet állítani, hogy arról lehessen bootolni (mármint az egyik memóriakártyáról). Persze ez is pénzbe kerül, de hosszú távon megéri, mert sok minden másra is lehet használni (nem úgy, mint a floppy-t).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem értem a problémát. A notebook BIOS-ban a Boot-beállításoknál van arra lehetõség, hogy USB-eszközrõl booltjon a notebook? Mert ha van, akkor már csak találni kell egy alkalmazást, mi bootolhatóvá teszi a USB kulcsot, és kész. Utóbbira Google szerintem bõséges találatot ad mind módszerben, mind alkalmazásban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ezzel például bootolhatóvá lehet tenni. Katt (Make_bootable.zip)

 

Link to comment
Share on other sites

Ricsikr

Nagyon kezdő vagyok ezen a téren, ezért kérek valakit hogy részletesen írja le a dolgokat!

 

Egyébként kártyaolvasó van a laptopba!

 

A BIOS-ba van olyan hogy USB-röl BOOt-oljon, de hiába azt állítom be, és a pendrivera felmásolom az indítólemezt nem akar bootolni

Hogyan tudom azt boot-olhatóvá tenni?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Esetleg megpróbálhatod a HP USB Disk Storage Format Tool progival, ingyenes.

 

Letölthetõ innen.

Link to comment
Share on other sites

puschkin

Nekem boot-olható CD-n van a Ghost, szerintem egyszerûbb mint mint az usb-vel szórakozni.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A HP USB Disk Storage Format Tool segítségével és egy win98 bootflopyval megoldható az USB eszköz bootolhatóvá tétele. Fenti program ingyenes és a neten sokfelé megtalálható. Utána felmásolod a ghost.exe progit és már megy is. Induláskor CD támogatással-t kell választani ha lemezrõl megy vissza a cucc.

A Ghost 2003 ha telepítve van a rendszerre, olyan DVD-t hoz létre amit beraksz és bootolsz, indul a ghoszt.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Peredi Zoltán

Gyerekek!

 

Vettem egy gépet, meztelen SSD-vel. Sikerült bootolható pendrive-okat csinálni, egyet DOS-ra, egyet (telepítőt) Win XP-re. Mindkettőről elindul a gép, de egyik se látja az SSD-t, tehát nem tudom formázni az SSD-t, meg persze nem tudom telepíteni se az XP-t.

 

Mit lehetne tenni?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

SSD-re inkább és legalább Windows 7-et telepíts. Az XP kevésbé jó hozzá és még alignment is szükséges az eltérő szektor méret miatt.

Amúgy meg valószínűleg a SATA driver hiánya miatt nem látja az XP az SSD-t.

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Win7-em nincs, ezért aztán azt kérdezem, hogyan küzdhető le (esetleg) a SATA driver hiánya?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Itt a fórumon is találsz hozzá leírást, egészen pontosan a Windows XP telepítése téma így kezdődik.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ettől függetlenül nem ajánlott az XP, mert drasztikusan csökkenti az SSD életkorát. Az XP-ből hiányzik az SSD-hez szükséges vezérlő, így ugyan működni működik, de "hibásan".

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ettől függetlenül 2013-ban nem ajánlott az XP. PONT :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Jó.

 

De WIN7 telepítő pendrive-ot tudok-e csinálni a régi, XP-s gépemen, ha van WIN7 ISO fájlom? Vagy ez csak egy másik WIN7-es gépen lehetséges?

 

A másik problémám a hiányzó driver. Azt mondja a KGigi által jelzett XP telepítő, hogy töltsem le a megfelelő drivert, majd: „nyomjuk le az F6-ot, aztán floppyról adjuk meg neki a szükséges drivert.” Gondolom, pendrive-ről is lehetne. Meg – ahogy látom – az nLite használatával is beintegrálható volna.

 

Ha volna. Az SSD-m C400-MTFDDAK128MAM - SATA,

(de az AHCI Configuration: Enabled),

és ha beírom a Google-ba hogy:

„C400-MTFDDAK128MAM” driver, akkor 1520 találat van, de sehol nem lelek valami letölthetőt.

 

(Még Balázsnak mondom: azért vettem ezt a gépet, mert az összes többin, ami tetszett, WIN8 volt.)

 

Lökjön már valaki tovább egy kicsit, kéremszépen!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Akkor visszafelé. És mi bajod lett volna a Win8-tól. ;) Semmi.

 

Nem, XP-n nem adhatsz be drivert pendrive-on, csak és kizárólag floppyn. Ahhoz minimum Vista kellene ebből a szempontból.

Drivert így csak integrálni tudsz a telepítőbe.

 

XP-n is tudsz készíteni bootolható Win7 telepítőt pendrive-ra.

Nekem a Grub4DOS megoldás van, ezzel egyébként .iso fájlokat is bootolhatsz, de a Win7 telepítőt ne így, hanem a fájlokat rámásolva használd.

Van erre Microsoft megoldás is.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem az SSD-hez kell a driver, hanem az alaplapi chip-készlethez, azon belül is a SATA driverre van szükséged.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zenesz33

azt szeretném kérdezni, hogy hol találom meg egy wireless bookon a boot menüt

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Tudsz valami pontosabb típust mondani? Amiket én találtam, azokon WinCE van azon meg nem elérhető a boot menü.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...