Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Billentyûzet hiba


milan0728

Recommended Posts

Alex99

Miután leöntötted és aközött, hogy szétszedted mûködött?

 

Amúgy igencsak csere lesz.

Link to comment
Share on other sites

Tom 1000

Nem, akkor sem mûködött. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Ha rendesen ki lett szárítva, és nem mûködik, akkor sajna halott ügy. Ha folyadék kerül a nyomtatott áramkör-lapba, ami a billentyûk lenyomását érzékeli, és pucolás - szárítás után sem jó, akkor nem érdemes szenvedni vele sajnos. :nem:

Nekem is már több ilyen volt az évek során. (kis plussz adalék, hogy a vizzel való leöntést jobban viseli a kíjbord, mert az szárítás után szinte maradéktalanul elpárolog, míg egyéb folyadékok, pl tea, sör, bor száradás után is ott maradnak jó ragacsos állagban, ami nem tesz jót :) )

Suvickolni pedig szintén nem billentyûzetbarát.

Link to comment
Share on other sites

Tom 1000

Köszönöm az ötleteket, hála istennek mára mûködik a billienyûzetem. :D

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

No úgylátszik szerencsére nem lett igazam. :)

Sajnos az én billentyûim mindig sok sört ittak a bulikon, ez lett a vesztük. :P

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hát ez elég nagy mák. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Nizse

Hello. Régi problémám a következõ: Autós játékoknál mióta megvan a Genius luxmate scroll billentyûzetem azóta vannak gondjaim. Mégpedig az irányításnál. Amikor A "fel" gombot nyomom, akkor vele egyidejûleg nem tudok se kanyarodni se fékezni, valamint ha korábban megnyomtam valamelyik oldalra nyilat, akkor tudtam gázt nyomni, de a következõ kanyarnál, már el kellett engednem a gázt. Szumma: gáz mellett nem tudtam kanyarodni.

 

Egy pár napja felhúztam magam ezen és kihúztam a bill-t majd visszadugtam, és akkor jó volt, viszont amikor kilépek a játékból és újra próbálkoznék akkor nem mûködik szintén. ( Egyébként semmilyen autós játéknál nem mûködik - persze ez nem hiszem h a játékoktól függ, inkább a mozgató nyilaktól )

 

A kérdésem van-e valami olyan megoldás amivel nem kellene lecserélnem a bill.-t??

Elõre is köszi!!!

Lui

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ha van hozzá driver cd, akkor próbáld ki. Bios frissítés is megoldhatná. Azonban nem tudom, hogy megéri-e kísérletezni.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A megfelelõ driver hiányzik, ahogy alex99 írta, de szerintem a bios-t ne babráld, ha nem muszáj. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Nizse

Igen ez kimaradt. A hozzákapott setup feltelepítése sem segített. :S

A probléma fennáll. Ahogy keresgettem googlen akkor sem találtam semmit, csak olyat akinél szintén volt ilyen gond, de ott nem volt válasz.

 

A bios frisstéshez, meg szerintem szakavatottabb ember kellene, bár kipróbálnám, ha lenne ingyé gép amin megtehetném.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A microsoft driverrel is próbáltad?

 

Valahogy éreztem, hogy nem fog használni. Én is olvastam róla itt-ott.

Nincs a szoftverének valamilyen beállítása erre irányozva?

Arra gondolok, hogy a játékoknál akad azzal a ténnyel, hogy gémpadra, meg joy-ra állítják õket.

Nekem régebben, mindig a gémpaddal, meg a kormánnyal voltak ilyen problémáim, amíg be nem állítottam a játékon belül a helyes mûködési irányokat.

 

Ami a bios frissítést illeti, én nemes egyszerûséggel, le szoktam vinni a szervizbe, hogy csinálják meg.

1. Olyan messze van, mint a kocsim. (Három garázsnyira.)

2. Egyezer forint, esetenként. (Húsz év alatt 5 alkalommal fordult elõ, ebbõl csak egyszer a saját gépemen.)

Link to comment
Share on other sites

Nizse

Próbáltam microsoft driverrel is, az sem segített.

Egyébként most a trackmaniahoz akarnám beállítani, de nem lehet, tehát ahogy láttam nekem csak a keyboard van mint lehetõség. Különben pedig ugyanezt csinálja a weben található flash játékoknál is.

Azokhoz meg nincs semmilyen beállítási lehetõség.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
atomeec

Sziasztok. Bocs, de mivel fogalmam sincs, hogy hova írjam a gondom és megláttam ezt a topicot, gondoltam, hátha lesz valaki, aki hozzá tud szagolni, mert neten nem találtam megoldást, de lehet, hogy nincs is. Szóval haveromnak kell összeraknom egy gépet, régi alkatrészekbõl. Kb egy hete még használt alaplap+proci és hozzá vettünk használt elemeket, hogy teljes legyen. A problémám az, hogy ha a winchestert rádugom, nem mûködik a billentyûzet. Próbáltam már PS2-set és USB-set is. Az USB-ssel még a BIOS-ba be tudok lépni, de olyan, mintha kontakt hibás lenne, hol érzékeli, hol nem. Ha nincs rádugva vinyó, akkor megy tökéletesen, de sajna akkor hova telepítem a rendszert...Valakinek, valami ötlete? a vinyó egy 20 gigás Maxtor, az alaplap egy Abit BD7II a proci egy 1.8-as P4... :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Merész elképzelés, de cseréld ki a tápegységet.

Link to comment
Share on other sites

kistamas

Sziasztok!

Lenne egy problémám. A gépemre akármilyen billentyûzetet teszek nem megy! Egy darabig elvoltam a Képernyõ billentyûzettel, de aztán rászántam magam egy újra telepítésre, hátha megjavul. Egy ki idõ után rájöttem, hogy a telepítésnél kell ENTER-t megy egyéb billentyûket nyomni és most ezen megbukott a dolog. Most akárhányszor elindítom a gépet mindig ugyan az a BIOS-os képernyõ jön be és kéne a billentyûzet. Emiatt semmit nem tok csinálni a géppel! :Sír:

Kérlek segítsetek! :Sír:

A válaszokat elõre köszönöm: kistamas

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

PS/2-es a billentyûzet? Valószínûleg kontakthibás az alaplapod, ha másikkal sem megy. Próbáld meg USB-sel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kistamas

:oké:

Köszi!!! :olé:

Sikerült :olé:

Igen egy USB-s billentyûzettel megy a gépem! :D

Még egyszer köszi :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ezermester

:taps: Köszi Pjotr! :istenvagy:

 

Azt hiszem, a billentyûkérdést nálam is megoldottad. :) Nekem csak karakterkihagyások voltak, de rengeteg. Már azt hittem az összes akkumulátorom odavan, aztán megigazgattam a ps/2-es csatit. Most úgy tûnik jó. Na mentem az egér topikba. :D

 

Ezért kell olvasni, mielõtt kérdezne valaki! :fal:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Nekem csak karakterkihagyások voltak, de rengeteg.

Régebben nálam is elõfordult ilyesmi. Manapság már USB-s beviteli eszközöket használok (az alaplapomon nincs is PS/2-es port :P ). ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester
Manapság már USB-s beviteli eszközöket használok (az alaplapomon nincs is PS/2-es port :P ). ;)

 

Ez is az. Logotech. Csak nekem meg nincs szabad hely az USB-n. Mind a nyolc tele van. :bibibí: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
andi0811

Van egy érdekes és bosszantó problémám és kellene egy kis segítség hozzá.

Pár hete kezdtem el használni a Firefoxot, közvetlenül utána (másnap) kezdõdtek a problémák (elõtte IE-t használtam). Naponta többször is elõfordul, hogy egyszerûen nem tudom használni a billentyûzetet, bármit is csinálok, nem reagál semmire!

Megnéztem a Vezérlõpult/Billentyûzetek menüt, azt írja ki, hogy ez az eszköz hibátlanul mûködik. Illetve amikor éppen nem mûködik a billentyûzet, akkor nem ír ki semmit, úgy értem, nem jelenik meg semmi ott, csak az üres panel!

Néztem már mindenféle vírusírtóval a gépemet (alapból Avast van a gépemen, és Spyware Doctor), pl. a Fertõzött vagyok-e oldallal, vagy a Trojan Removerrel, de semmi eredmény. Egy két apró sütit jelez, mint esetleges nyomkövetõt, de semmi komolyat.

És az érdekes az, hogy ez a dolog teljesen véletlenszerûen jön. Tegnap például jó volt a gép. Ma reggel amikor bekapcsoltam, megint nem mûködött a billentyûzet. Majd kb. fél óra múlva hallottam egy éles hangot a gépbõl és akkor megint visszaállt a billentyûzet mûködése. Aztán megint nem mûködött. Majd ismét hallottam azt a hangot, és akkor megint jó volt a billentyûzet. Azért is tudom most megírni ez az üzenetet. Van olyan is, hogy az újraindítás segít rajta, van amikor nem.

Már nagyon idegesít a dolgot, nem tudom, hogy mit tegyek. Cseréljem le a billentyûzetet? De hát amikor éppen mûködik, akkor tökéletes (mint most is) semmi baj nincs vele. Lehet egyáltalán összefüggés azzal, hogy a Firefox használatával egyidejûleg kezdõdtek a gondok, vagy ez csak véletlen egybeesés?

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond, és hogyan tudnám megoldani???

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tisztítsd meg a billentyûzet csatlakozóját, illetve az alaplapi dugaszt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bekaten

Elromlott a gépembe a ps/2 csatlakozó, így nem észeleli a billentyûzetet. Vettem egy usb-s billentyûzetet viszont arra azt írja ki, hogy nem tudja energiával elátni. Ezután beraktam a gépembe egy 2.0 usb-s kártyát , de az meg nem mükõdik. tehát egyátalán nem tudok billentyûzetet használni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem tudja energiával ellátni? Akkor sürgõsen cseréld ki a tápot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bendegu

Sziasztok,

Szeretnék egy vonalkódolvasót beüzemelni egy gépre, de mikor csatlakoztatom a vonalkódolvasót a gépre(ennek ügye kétfelé ágazódó kábele van az egyik a gép ps2 billentyûzet portjába megy a másik végét pedig magát a billentyûzetet kell csatlakoztatni) a gép indításakor nem érzékeli a billentyûzetet.

csak ha úgy indítom el a gépet ha elõször csak a billentyûzet van rádugva a gépre majd miután bebootolt akkor csatlakoztatom a vonalkód olvasót akkor jól megy de nincs semmi kedvem mindig ki húzni elindítani majd vissza. Mit kell tenni hogy a gép felismerje a billentyûzetet a vonalkód olvasóval együtt induláskor :?::?::?:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...