Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Update HU (WUHU) SP3 2009


payskin

Recommended Posts

Doc

Ma nem lesz idõm, de ha valaki ráér, csinálhatna egy olyan HFSLIP-et, ahol az SW1 mappában a kb956391 helyett a kb960715 van.

Akkor kiderülhet mi is van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Rajta vagyok, csak nekem is 5 másik dolgot kell közben tető alá hoznom...

 

Egyébként február 11-én szóltak TommyP-nek az MSFN fórumon, hogy a KB960715 váltja a KB956391-et, meg is köszönte, csak nem rakta bele a listába. :S

Link to comment
Share on other sites

farkas55

Kipróbáltam, a 960715 a sw1-ben, nem dob fel új frissítést (váltotatás csak annyi volt, hogy a 946648 (Messenger) pluszban a HF mappában, mert nem használtam winnt.sif-et)

Link to comment
Share on other sites

Doc

Akkor tiszta. kösz a segítséget. Csinálom a csomagot.

Link to comment
Share on other sites

-=PuBika=-

Érdekfeszülve várom a csomagot. Úgy értelmezem, hogy az elõzõvel ami fent van az oldalon, azzal nem stimmel valami.

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Doc

A csomag már fent van. A post után fél órával felment, csak elfelejtettem frissíteni :upsz:

Link to comment
Share on other sites

pampalini

Ráadásul jó is! Köszi. :oké:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Van egy kb. 280 megás .NET 3.5 SP1 frissítés, amit a Windows Update bõszen ajánlgat. Bár én továbbra sem piszkálom meg bottal, ismerõshöz megyek délután Windowst telepíteni és neki kell majd, viszont kutyaütõ a nete. Le akartam volna tölteni, de nem találom a MS Downloads oldalán. Nem tudja valaki, hol van?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az. :igen:

De még azután is fog kérni újabb hotfixet, bár egyes vélmények szerint lehet, hogy tévesen.

Egyébként itt van az összes direktben letölthető .NET keretrendszer fájl.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Ezzel kapcsolatban megjegyzés, hogy nekem telepített 1.1 és 2-es .NET esetén is felajánlotta. Én sehova nem telepítettem, mert nem használok 3-as .NET-et.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nagyon köszönöm! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Ezzel kapcsolatban megjegyzés, hogy nekem telepített 1.1 és 2-es .NET esetén is felajánlotta.

Az 1.1 az külön tészta, azt külön ajánlgatja, ha nem volna. Nekem pont ez nincs rajta. ;)

Ha meg fenn van legalább a 2.0, ami kell EasyBCD, nLite, az ATI CC volt valamikor és hasonlókhoz, akkor ezután szerintem ajánlja a 3.5 SP1-et is.

Az SP1 után meg egy hotfixet fontosként, és a 3.0 és 3.5 langpackot, attól függően, hogy hogyan volt telepítve.

Elég zavaros, de ha azt akarod, hogy semmit ne ajánlgasson ne zavarogjon a WU-n se fontos, se ajánlott, vagy letiltod vagy különben előbb fel kell rakni a 3.0-at. Ha 3.5 már lenne, akkor visszapucolni 3.0 alá-elé és újra.

A 3.0 után 3.0 langpack, a 3.0 SP1 nem fontos azt hiszem, mehet egyből a 3.5 SP1, majd a 3.5 langpack.

A nyavalyás pedig töltögeti lefelé a netről is a langpackot, de ha külön nem teszed fel, nem érzékeli. Na nem mintha nagy tragédia lenne. :P:lol:

A Nero 9-hez kell a .NET 3.0, de elképzelhető, hogy nem minden összetevőjéhez.

Link to comment
Share on other sites

Pica

Ezt most miért dobja fel nekem? KB967715. Megint trágya a Windows Update?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Peeeersze. Trágya. Egy ma megjelent frissítést mindjárt jelez is. ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szóval, emberünk Pinnacle Studiót használ, ami .NET alapú (magától a 2-est telepíti, ha jól tudom). Ellenben, ha felrakom a 3.5-öt, azzal is vidáman elmegy. Letöltöttem a fenti cuccot, elvittem a sráchoz, elindítottuk a telepítést, mire kiírta a .Net telepítő, hogy akkor ő most további 64 megabájtot letöltene a netről. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

pampalini

Ha külön letöltöd a .NET3.5 Hu, a .NET3.5-SP1 Hu csomagokat és telepíted, annak ellenére, hogy az elõbb a Hu verziókat raktad fel mégis javasolni fogja a .NET3.5-SP1 Languae Pack Hu csomag telepítését. A letöltött nyelvi csomag telepítõje viszont mégsem fog végigmenni mikor rájön, hogy már a magyar verzió van fent.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Utálom a .NET keretrendszert :lol::gonosz: . Ezért is csak a céges gépen van nLite :D .

Link to comment
Share on other sites

payskin

A .NET 3.5 SP1 HU volt elõre letöltve. Tehát minden benne volt, neki már nem kellett volna semmit letölteni. Ez persze nem tartotta vissza... :P

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, ezt mondtam korábban is. Ez mondta pampalini is.

Azt a 64 MB-ot le akarja tölteni, de az valójában talán mégis kevesebb lesz. Letölti a nyelvi csomagot is, kicsomizza a TEMP mappában, de hogy telepíti vagy sem, vagy ha igen, akkor a WU miért nem tud róla, és miért ajánlja fel mégis frissítésre, az jó kérdés. :hááát:

Volt nekem nemrég egy 3.5 SP1 telepítésem, amikor meg egyáltalán nem töltött le semmit a netrõl, nem kellett a 64 MB. :lol:

Ennél a nyüves .NET-nél nem mindegy, hogy mi, milyen hotfix és milyen sorrendben van telepítve. A késõbbi verziók tartalmazzák az alacsonyabbat is. A 3.5 a 2.0-ig visszamenõleg.

De mégsem mindent, nem minden hotfixet, vagy legalább is látszólag nem, mert a WU egyiket másikat kérni fogja. De nem mindet.

Kérni fogja, viszont nem biztos, hogy a korábbi verzióhoz való cucc feltelepül, ha már a 3.5-nél tartunk. :hááát::P

Érthetõ Doc álláspontja. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

pampalini

Talán az ok, bár nem tudom lényeges-e: A WU letöltésre és telepítésre javasolja a .NET3.5-SP1 Hu nyelvi csomagot. Ezt, ha külön letöltjük és telepítjük, akkor a fent leírt probléma lehet. De: ha rábízom a WU-ra, hogy telepítse az általa javasolt csomagot, akkor nem a .NET3.5-SP1 Hu nyelvi fájlt telepíti hanem a .NET3.5.1-SP1-es verziót.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HF-leon

Sajnos a .NET keretrendszer 3.5-ös telepítõjét az isten se tudja lebeszélni a netrõl való töltögetéstõrõl. Pedig szívesen lebeszélném.

 

A Live messenger normál telepítõjének beszerzése sem könnyû. Alapból, abból is csak a Live csomag online telepítõjét adja a cég.

 

Nem értem, mért kell az embert erõszakkal rákényszeríteni, hogy állandóan netre rohangáljon kiegészítõkért, pláne, ha neadj isten éppen nincs netkapcsolat, vagy akadozik.

 

Elegem van a netes telepítõkbõl! :mérges:

Sajnos viszont egyre több lesz az ilyenekbõl.

 

Azt szeretem, ha elejétõl a végéig felkerül a komplett rendszer és amikor minden fent van, valamint minden testre lett szabva csak, akkor megy ki a gép a netre.

 

Ha tud valaki megoldást a .NET problémára azt szívesen venném. :)

Link to comment
Share on other sites

Doc

Én már korábban feladtam :lol: .

Már megelégszek egy tûzfal, antivírus kombóval, mielõtt netrõl megkezdem a telepítgetést... :gonosz:

 

Kész a HFSLIP TESZT csomag. Én ezt szûrtem ki:

Új: 958690, 960225, 959772, 967715

Kivonva: 954211

Frissült: 890830

 

Kb 50 perc múlva elérhetõ lesz ITT. Kérnék pár ellenõrzést, nekem a próba telepítés gond nélkül lezajlott, nem kért semmi frissítést.

Az extra úgyis karbantart, a visszajelzésektõl függõen rakom fel az oldalra.

Link to comment
Share on other sites

faith

Doc, köszi az új frissítéseket.

 

A KB938464 helyett már megjelent az új KB938464-v2 változat. Érdemes lenne az update csomagba ezt is bevenni.

 

Faith

Link to comment
Share on other sites

Pica

Letöltõközpontból miért nem lehet leszedni a frissítéseket?

 

Ezeket pl: 959772, 967715 és az új outlook 2003 levélszemétszûrõt.

 

"Sajnáljuk, de a kért oldal nem megjeleníthetõ." Érdekes, mert pl maláj nyelven bejön Google-bõl odamenet...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...