Jump to content
GSForum - Segélyvonal

X38 chipset létezik DDR2 és DDR3 combóval?


xmanez

Recommended Posts

xmanez

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy INTEL X38-as chipsettel felszerelt alaplap létezik olyan verzióban, amelyikbe bele tehetõ a DDR2 és a DDR3 memória is? a P35-ösök között találok többet is, de az X38-as lapok között nem találtam, kérlek segítsetek ha bármilyen márkában fel lelhetõ ilyen, mondjátok el nekem,

köszönöm elõre is!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sajnos nem létezik olyan, amelyen egyszerre van DDR2 és DDR3 foglalat is. Külön-külön viszont mindegyik kapható.

 

DDR2:

ABIT IX38-QuadGT

ASUS Maximus Formula, Maximus Formula Special Edition, P5E WS Pro, P5E

DFI LANParty LT X38-T2R

Fujitsu Siemens Premium D2608-A

Gigabyte GA-X38-DQ6, GA-X38-DS5, GA-X38-DS4

 

DDR3:

ASUS Maximus Extreme, P5E3, P5E3 Deluxe, ASUS P5E3 Deluxe WiFi-AP@n, P5E3 WS Pro, P5E64 WS Professional

Foxconn Digital Life X38A

Gigabyte GA-X38T-DQ6

Intel Extreme Series DX38BT

MSI HydroGenX38, X38 Diamond

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

xmanez

Szia!

 

És a DDR3-asok közül melyiket ajánlod leginkább? CORE QUAD Q6600 lesz bele :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én is tervezek egy ilyet vásárolni, most a ASUS P5E3 Deluxe WiFi-AP@n-nal szemezgetek. Amúgy tesztek alapján a Gigabyte a leggyorsabb és a legjobban tuningolható.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

xmanez

Szia

 

És az ASUS-okról mit irnak? Mert õszintén szólva ASUS-ban gondolkoztam. :) De ha a GIGABYTE jobb, akkor még az is szóba jöhet.

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

sz.jános
.... CORE QUAD Q6600 lesz bele :)

Talán érdemes lenne egy kicsit várni a Q6600 vásárlásával ...

Indul a Penryn-roham!

Link to comment
Share on other sites

xmanez

Szia!

 

Igazad van, lehet hogy érdemesebb lenne kicsit várni, de vajon elérhető áron lesznek ezek az új 4 magosok? mert egy Q6600-ast kapok 57-ért,amit még rá tudok szánni, de pl 100 ezer forint egy Q6700, akkor vajon mennyibe kerülnek majd az újak? Gondolom sokba. :(

 

A másik dolog, hogy azt írják, az X48-as lapkakészlet újdonsága az 1600 MHz-es DDR3 és az 1600 MHz-s FSB támogatása, de például sok X38-as alaplap is támogatja ezt. Akkor hogy is van ez? Nem értem...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:off_kacsint:
Link to comment
Share on other sites

xmanez

Elnézést, ha off topic, de remélem azért kapok választ a kérdéseimre. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

X38:

  • rendszerbusz sebessége: 1333/1066/800/533 MHz
  • memória típusa: DDR2-800/667 (ECC is); DDR3-1333/1066/800
Link to comment
Share on other sites

xmanez

Igen ezt értem, de például van itt egy alaplap, a GIGABYTE GA-X38T-DQ6 , amelynek specifikációi a következők:

 

Support for 1600 MHz FSB.

Dual DDR3 1800 (O.C.) memory with Intel XMP , featuring faster speeds and performance tuning

 

Szóval akkor hogy is van ez? Akkor ezek szerint van olyan gyártó, aki már az X38-as chipből is kihozta azt a sebességet, amit elvileg csak az X48 fog tudni?

Mert ha ez így van, akkor elvileg felesleges várni az X48-ra, vagy nem? Jó lenne erre fényt deríteni.

 

Egyébként:

 

"Az Intel X48 típusú alaplapi lapkakészlete két lényeges ponton nyújt majd többet az X38-nál: ez a lapka már 1600 MHz-es rendszerórajelre is hitelesítve lesz és kezelni fogja az ugyanezen az órajelen járó DDR3-memóriamodulokat (utóbbiak az XMP rendszer révén érhetik el ezt az órajelet). "

 

Sőt, akkor az említett alaplap már 200 MHz-vel túl is lépte az 1600 MHz-et.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezt az 1600MHz-et úgy kell érteni, hogy a lapkakészletet nem erre tervezték, csak egyszerûen tudja tuninggal. Ilyesféle az is, amikor egy 945-ös lapnak odaírják az 1066MHz-et. Az X48 gyárilag támogatni fogja az 1600MHz-et.

Link to comment
Share on other sites

xmanez

De akkor ez a tuninggal elért 1600 MHz mennyire feleltethető meg azzal, ha gyárilag is támogatja? Azért kérdezem, mert nagy dillemmábban vagyok, hogy érdemes e várni az X48-asra. Mert6 végülis az X48 is az XMP-vel éri el az 1600-at.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Teljesítményben különbség nincs, viszont ha az X48 gyárilag magasabb FSB-t támogat, akkor valószínûleg a tuningot is tovább (magasabb FSB-ig) bírja.

Link to comment
Share on other sites

xmanez

fapuma:

 

Hmm, látod erre nem is gondoltam, de teljesen igazad van!

Lehet már tudni valamit arról, hogy mikor jelennek meg az X48-as lapok?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
xmanez

Sziasztok!

 

Az előző kérdésemre még mindig nem kaphatok választ?:)

 

Egyébként szerintetek inkább GIGABYTE GA-X38T-DQ6 vagy ASUS Maximus Extreme? Mi a különbség a kettő között? Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
xmanez

Szia!

 

És azt meg tudnád mondani, hogy mi a különbség a GIGABYTE GA-X38T-DQ6 és a GIGABYTE GA-EX38T-DQ6 között?

Link to comment
Share on other sites

mike22

Az EX gyorsabb DDR3-as memóriákat tud kezelni. A sima X38T 1800Mhz-et, de csak tuningal (o.c. 1800), míg az EX38T 1900Mhz-esekkel is elboldogul, tuning nélkül is. Ahogy én tudom, csak ez a különbség!

Link to comment
Share on other sites

xmanez

Ahha értem. Most egy MSI X48C PLATINUM-ra fáj a fogam. Végre egy alaplap, ami csúcskategóriás chipsettel van szerelve, és belemegy a ddr2 és ddr3 is. Nem tudja valaki, hogy mikor és hol lesz kapható? Mert tesztek már jelentek meg róla rég, de sehol sem kapható. :(

Egyébként igazi tuning király is, külföldi fórumokon olvastam, hogy egy E8200-as procival elérték az 550es FSB-t, így 4400 MHz környékén járt a proci. :)

 

link: http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=1878971

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
imi198310

Sziasztok lehet rossz helyre írok,de lenne egy olyan kérdésem van egy ASUS Maximus Extreme lga775 alaplapom és vettem bele egy Kingston 4Gb 1600Mhz-s memóriát viszont a gép autóba csak 1333Mhz-n látja sajna a Bioshoz nem értek kellene segítség a beállításba elõre is köszönöm a választ

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Milyen processzorod van?

A BIOS-ban az Ai Overclock Tuner [Manual] > OC By CPU Level UP beállítása után elméletileg be tudod állítani az 1600-as értéket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...