Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Debugger program


Gereby

Recommended Posts

Gereby

Azért hoztam létre ezt a topicot, hogy meg tudjuk vitatni, hogy ki milyen debuggert (hibajavítót) használ, milyen nyelvekre.

Én dreamweaver-ben programozok, a PHP-val nincs bajom, azt a szerver visszajelzi. Viszont AJAX-ra és JAVA-ra milyen progit használtok? Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan lehetne debugolni, pedig nagy szükségem volna rá. Tud mondani valaki valamit?

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Én javascriptre egy Firefox addon-t használok, a neve természetesen javascript debugger. PHP-ra meg ott a Zend Studio ;) . MEg ajánlatos a HTML Validator nevû kiterjesztést is használni!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Bár én (még) csak XHTML+CSS alapokon fejlesztek, azt kell mondjam, hogy a Dreamweaver CS3 Validation, Browser Compatibility Check és Server Debug részei óriási segítséget jelentenek. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

XHTML, CSS és JavaScript debugolásra egyértelműen Firebug. Legjobb dolog a szeletelt kenyér óta. AJAX debugging with Firebug (Dr. Dobbs)

 

PHP-ra sajnos nincs jó megoldásom, mivel épp nincs a kincstárban 160 ezer forintom Dreamweaverre, de igazából szükségem sincs rá (PHP programozásra a Dreamweaver egy kicsit túlzás). Egyébként azt hallottam, hogy PhpED című programmal volna érdemes kísérletezni, abban nagyon jó a debugger. De egyelőre kézzel csinálom.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A Firebug nekem is fent van a Web Developerrel együtt, de én (még) nem veszem túl sok hasznát. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha lesz idõm, csinálok egy kis videót, hogy mire lehet istenien használni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Annak nagyon örülnék. :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Igen, a PHP Editors oldalon is istenítik a phpEd-et, szerintem megéri kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...