Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internet adatforgalom diagnosztika


Csaba_#

Recommended Posts

Csaba_#

Üdv mindenkinek!

 

Olyan programra lenne szükségem ami diagnosztizálja az internetes adatforgalmamat. (letöltött adatmennyiség stb..)

Sajnos olyan fapados internetszolgáltatónál vagyok, ahol ezt online nem lehet lekérdezni.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

BWmeter, DUmeter.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Csaba_#

Köszönöm!

 

Esetleg valami ingyenes? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A NetMeter nagyon jó erre a célra, feltéve, hogy nem router mögül, LAN-ból netezel. Azt hiszem, azt nem tudja szétválogatni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...
lujoo

Sziasztok.

 

Igazából én nem adatforgalom mérő progit keresnék, hanem valami olyan ingyenes diagnosztikai programot, ami figyelné az internet folyamatosságát,sávszélesség változását, vagy hibáit. Ugyanis jó Invitel barátunk elég silány minőséget produkál, és nem tudom eldönteni, hogy gép,szerver illetve nethiba lehet online játék közbeni kidobásnál, akadásnál.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Használsz routert? Ha igen, milyent? OpenWRT alatt részletesen lehet naplózni.

Link to comment
Share on other sites

lujoo

Igen használok, Edimax BR 6204 WG tipusút. win7 64 bit oprendszerem van- ha számít.Openwrt nem mond semmit. Nem vagyok otthon hálózatban. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg létezik rá OpenWRT, de még senki sem tesztelte, hogy működik-e. Így meg elég rizikós telepíteni, mert könnyen tönkre mehet tőle a router. Bár általában van kiskapu, amin helyrehozható, de ahhoz már megfelelő szakértelem kell, plusz nem árt tudni, hogyan lehet a routert a megfelelő üzemmódba helyezni.

Az OpenWRT, egy linux alapú, routerekre szánt operációs rendszer. Mivel linuxról beszélünk, ezért kvázi mindent meg lehet vele csinálni, amit oprendszer szinten kezel, sőt még szoftveres úton is bővíthető.

A legfőbb probléma, hogy ez az Edimax router mindössze 2MB tárhellyel rendelkezik, ami talán még naplózásra sem elegendő, USB csatlakozóval pedig nem rendelkezik, hogy pl. pendrivera naplózzon.

Link to comment
Share on other sites

lujoo

Köszönöm.

Tehát akkor ha jól értem, valami egyszerű, Windows alatt futó alkalmazás nem létezik ilyen célra... Kár.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem, mert az nem fogja átlátni a teljes hálózatot. Léteznek ilyen programok, amit keresel, de azok desktop környezetben fals adatokat szolgáltatnak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...