Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem kap áramot valami


speego2

Recommended Posts

speego2

Sziasztok!

 

Kicsit gondban vagyok, jól jönne egy kis segítség. Van otthon egy gépem, ami elég furcsán viselkedik. Amikor bekapcsolom, akkor valami nem kap áramot. Megnéztem többször is a csatlakozásokat, lehúztam, visszaraktam, de ugyanaz az eredmény. Egy vinyó és egy dvd-író van rádugva a tápra. Egyszer-kétszer sikerül elindítani úgy, hogy minden kapjon áramot, de váltakozó idõközönként leáll benne valami (hol a vinyó, hol a dvd-író). Elõfordult olyan is, hogy kapott áramot a vinyó, a dvd-író, viszont akkor meg a monitor nem kapcsolt be. Ha csak egy vmit dugok rá a tápra, akkor elindul. Gondoltam a táp a hibás, beraktam egy másikat, de azzal is ugyanezt csinálta. Volt még egy másik táp, azzal is ugyanezt csinálta. Utána gondoltam megtisztogatom kicsit a gépet, pormentesítettem (bár szerintem nem sokat használt), de semmi. Most ott vagyok, hogy 3 táp nem lehet rossz, pláne, hogy az egyiket most használom egy másik gépben és semmi baja. Ha valaki tudna Valami megoldást, vagy hogy csak mi a probléma, már annak is örülnék.

Elõre is köszönöm.

Lóbelt

 

Ui.: Ja, agép adatai: IntelBillings S478as alaplap, 2Ghz P4 proci, 2*256 200Mhz RAM, 120GB Maxtor, LG DVD-író, 300 W Codegen táp + amiket még kipróbáltam, az egy 460 W-os Chieftec és azt hiszem egy 350 W-os szintén Chieftec táp

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez lehet akár az alaplap hibája is. ;)

Meg kellene nézni a BIOS-ban, hogy a feszültségértékek rendben vannak-e. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

speego2

Köszönöm, megnézem...mondjuk ehhez annyira nem értek. Mit is kellene megnéznem? :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A BIOS-ban keresd a Voltage beállításokat, és igazítsd az egyes hardvereszközök gyárilag megadott értékeihez. (A Codegen tápot meg felejtsd el! ;) )

Link to comment
Share on other sites

speego2

Fujitsu: no, most hétvégén átnéztem egy kicsit a gépet, és erõsen meglepõdtem. A BIOSban ugyanis ló....t se találtam. Legalább fél órát mászkáltam benne, hogy keressek VOltage beállítást, és nincs. Van egy másik gépem, megnéztem, mondom lehet, hogy én emlékszem hüjén, és nem lehet állítani a feszültséget ott sem, de ott meg lehet (igaz, teljesen különbözõek az alaplapok). Most egyelõre ott tartok, hogy sikerült még anno egyszer feltelpíteni úgy a windows, hogy kibírta leállás nélkül minden, de aztán egyszercsak kék halál. Most csökkentett módban találtam egy helyreállítási pontot, életemben elõször kellemeset csalódtam a Windowsban :). Úgyhogy most egy vinyóval DVDolvasó nélkül megy a gép, és két gép van összekötve otthon, a másiknak használom megosztva a dvd-olvasóját. De akkor se hagy nyugodni, hogy három dologgal egyszerre nem indul a gép...

Ja, és bocs, nem codegen táp van a gépben hanem Mercury (nem tudom jobb e vagy rosszabb)

Link to comment
Share on other sites

szg

Egyes modern alaplapoknál be lehet állítani a processzor, memória és az északi híd feszültségét (tuning üzemmódban). Ennyi. Ha az alaplapodon vannak is ilyen beállítások, ezek módosításával nem érsz el semmit, mivel 100%, hogy nem ez okozza a problémát. Ha van Hardware Monitor rész a BIOS-ban, ott legfeljebb azt tudod megnézni, hogy az alaplap érzékelői milyen feszültségeket mérnek.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ speego2: A Mercury sem túl jó táp, de most a célnak megfelel. ;) Ha nem találtál a BIOS-ban lehetõséget a feszültség módosítására, akkor tényleg nem ez okozza a problémát. Az is lehet, hogy valamelyik hardvereszköz hibásodott meg. :hááát: Meg kellett volna nézni, hogy a kék halál mire hivatkozott. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Omega32

A kék halál informaciói tényleg hasznosak lettek volna. Az a baj, hogy kék halál esetén a gép automatikusan újraindul. Ezt úgy tudod megakadályozni, hogy jobb klikk sajátgépen->speciális fül->Indítás és helyreállításnál beállítások->Rendszerhibánál Automatikus újraindulás elől vedd ki a pipát! Így le tudod jegyezni a tartalmát.

 

Az aktuális feszültség értékeket Everest Ultimate-vel meg tudod nézni (30 napig ingyenes és teljesértékű). A program megnyitása után a számítógép->érzékelő résznél.

 

Megjegyzésként hozzáírnám, hogy a Codegen táppal rossz tapasztalataim vannak (viszont Mercury-hoz nem volt szerencsém), a Chieftec-t ajánlom mindenképpen! Mivel a táphiba kizárható, nekem úgy tünik az alaplappal lesz gond. DVD-író, vinyó másik gépen működik (ha van lehetőséged esetleg kipróbálni, mondjuk a vinyó kipróbálása elég nehézkes - a windows fog rajta nyavajogni, ha az új gépen róla bootolsz, úgyhogy ne onnan bootolj!)?

Link to comment
Share on other sites

speego2

A vinyóval és a dvd-vel semmi gond, azokat kipróbáltam. A kék halált meg nem biztos, hogy újra tudom produkálni, de megpróbálom :D. Megnézem ezt az Everestet, aztán közlöm mit találtam. Már az elején is az alaplapra gyanakodtam, csak nem akartam elismerni, hogy ténleg az a hibás...de most már lassan kénytelen leszek. :(

Szegénykém azért jól bírta. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, nekem is egyre inkább úgy tûnik, hogy az alaplap a ludas. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Quarker

Tápegységnek lehet olyan hibája, hogy az AGP port nem kap elég áramot? Mert vettem egy új VGA kártyát, de nem kapcsol be a monitor rendszerindításkor. (A régivel is voltak ilyen problémák, de annál 1-2 perc múlva be tudtam kapcsolni a monitort.) Most csak a zöld led villog a monitor elején, de nem éled fel.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az is lehet, hogy simán gyenge a táp. Ha kell, csatlakoztatva van a kiegészítõ tápcsatlakozó?

Link to comment
Share on other sites

Quarker

Ehhez a kártyához nem kell.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen tápod van?

Link to comment
Share on other sites

Quarker

Trágya. Codegen. :S Bár a régebbi Codegennel nem voltak problémák...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Érdemes lenne kölcsönkérni egy másik tápot és megnézni azzal is.

Link to comment
Share on other sites

Quarker

Inkább megnézetem a szervizben, a táp még úgyis garanciális.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...