Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asus


attila31

Recommended Posts

zidan

A Windows XP Home N (OEM) -et letöltöttem és ahogy kell ráraktam az usb-re. Csak az volt a gond mikor installáltam hogy az én Windows xp Home Edition ULCPC kulcsom nem jó ehhez a windows verzióhoz. Mit csináljak? Most végül is kihagytam a 25 karakterû kulcs megadását és ezért most csak 30 napos verzióként mûködik. Mit csináljak?

 

Zidan

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az a baj, hogy pontosan ugyanaz a kiadás kellene.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Utinda

Sziasztok!

Az a probléma, hogy utolsó inditásakor mielõtt betöltõdött volna a windows elkezdte a chkdsk-et , hogy probléma lehet a merevlemezzel. Mielõtt a végére ért volna 90%-nál megállt és sokáig nem mozdult sehova. Majd elkezdett kattogni.Kikapcsoltam majd ujra be de már nem is ismerte fel a merevlemezt csak kattogott. Leszedtem a hátulját és kiszereltem, majd ujra inditottam, hogy biztosan az kattog-e.Na itt kezdõdött a második baj mert már nem idndult el csak már másodpercre. A ventilátor felpörög a dvd iró is elkezd mûködni de kb 5-6 másodperc mulva leáll.

Mi lehet a baj? Akksit kivettem a memória elemet is fél óra múlva megpróbáltam ujkra inditani de azóta semmi.

Nem lett volna szabad merevlemez nélkül elinditani, vagy ennek nincs köze ehhez a hibához?

Mert ha az alaplap is tönkrement akkor már szerintem nem éri meg javitani. Alplap és merevlemez csere már egy kicsit sokba kerülne.

Segitséget elõre is köszönöm

Utinda

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elképzelhetõ, hogy merevlemez nélkül nem indul el. :hmm: Az a pár másodperc valamiféle önteszt lehet, mivel nem talál merevlemezt, letiltja az indulást.

 

---

 

Az új (újra, miegymás), hosszú u, vagyis ú! :)

Link to comment
Share on other sites

Utinda

Sziasztok!

Az a baj , hogy addig amig ki nem vettem a merevlemezt elindult a bios is betöltõdött de megállt, hogy nem talál op. rendszert. Egy párszor újra inditottam idáig mindig eljutott de a biosban már nem látta a merevlemezt. Nem akartam sokat indítgatni mert elég hangosan kattogott és fémes csuszolás hallattszott, féltem ne hogy leégjen benne valami.Amikor kivettem és így indítottam újra merevlemez nélkül azóta csinálja ezt. DE az a baj, hogy már hiába rakom vissza ugyanúgy leáll és a bios sem indul el kb 5-6 másodperc és leáll . A kattogó hang hallatszik mert indulna a merevlemez is de itt vége a képernyõ már nem villan be és leáll az egész.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha csak a rossz merevlemezzel indítottad, akkor meg kellene lesni egy jóval is. Ha nem megy, akkor fel kellene keresni egy olyan embert, aki jártas a notebookok lelki világában.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Pjotr

Jelenleg van nálam egy Asus K52F gép, ami megkapta tőlem a különösen nem ajánlott címkét. Irtó gagyi minőség, a billentyűzet hajlik, recseg, csattog, mozog mindenhol, a zsanér lötyög, nyeklik a gép. Pfuj. Csillog is természetesen, touchpad kb. használhatatlan (nem különül el a háztól).

 

Arról nem is beszélve, hogy fogalmam sincs, hogyan hűti a gépet, ugyanis hiányzik róla a klasszikus bemeneti nyílás. :huh:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én a múltkor írtam valahol, hogy ez a helyzet. Nagyon kínai mostanábín a márka!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tényleg? :démonikacaj:

 

Az alsó kategóriákban persze, hogy szarokat árulnak, ott arra van igény. (Megjegyzem, nagyjából a többi gyártóról is elmondható ugyanez; kevés kivétel van.)

Link to comment
Share on other sites

Greene
Arról nem is beszélve, hogy fogalmam sincs, hogyan hûti a gépet, ugyanis hiányzik róla a klasszikus bemeneti nyílás. :huh:

Befelé biztos diffundál a levegõ. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez biztosan nem vigasztalja a gép tulajdonosát, de még mindig jobb, ha onnan hiányzik a klasszikus bemeneti nyílás, mintha valahonnan máshonnan hiányozna. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
bathorieszter

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ASUS k50ab típusú gépemen található webkamerán, hogy mikor skype-olok fejjel lefele mutatja a képet....

Mit tudnék tenni ??Minden megoldás érdekelne .

Elõre is köszönöm :D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az Asus fóruma szerint a megfelelő kamera driver telepítésével orvosható a probléma. Csak tipp, de valószínűleg most azért működik a kamerád, mert a Windows rendelt hozzá driver -t automatikusan. A fórum első linkje nem működik, így tudhatod meg a PID kódot.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Temporary

Sziasztok!

 

Asus Eee 901 re szeretném az XP-t telepíteni külső USB CD-ről. A gondom az, hogy hiába nyomogatom a billentyűzetet amikor kéri a CD-ről történő telepítéshez, nem érzékeli. USB-s billentyűzettel is próbáltam, azzal sem megy. A BIOS spártai, semmi billentyűzetre utaló dolgot nem találtam benne. Pedig virtuális gépen jól működik ez az nLite-al kicsinyített XP telepítő.

 

Válaszaitok előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én úgy tudom, hogy XP-t USB-rõl csak megfelelõen módosított telepítõkészletrõl lehet installálni.

Pendrive-ról tuti, de az USB CD-nek is így kell lennie. Vagy mégsem? :hmm:

A neten találsz jó leírásokat (pl. Prohardver).

Én sosem csináltam ilyet, még nem kellett.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Akkor van gond a CD-vel, ha nincs USB-ről bootolási lehetőség az adott gépben.

De persze némi trükközéssel ilyenkor is megoldható.

Amúgy csak a pendrájvhoz nélkülözhetetlen módosítani a telepítőt. Jelen esetben a CD-hez is muszáj, de csak azért, hogy elférjen az Eee 4GB-os SSD-jén a frissített XP. Telepítés után a Program Files mappa helyét rögtön át kell tennem a másik (8GB) meghajtóra. Lehetne a nagyobbra is telepíteni, de annak annyi maximális olvasási sebessége, mint a kisebb minimálisa. 4GB>30-35MB/s 8GB>25-30MB/s (HDTune)

 

2400MB-t foglal a könnyített XP, a Program Files mappa most még nudli (~50MB), maradt 1600MB szabad hely. Szerintetek, ha a frissítések után törlöm a javítási eltávolítókat, marad annyi szabad hely, hogy ne rövidüljön az SSD élettartama túl gyorsan? Vagy ez nagyon más rendszer mint a nagyobb gépek SSD-je.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
apa

Sziasztok!

Asus PRO5DIJ notebook-on nem változik a processzor ventillátor fordulat.Ha 50-55-60 celsius fokot mutat az Aida64, akkor is 2200 a proci ventillátor percenkénti fordulata, meg ha 38-40 fokos a processzor, akkor is.

Ha kiszerelt állapotban, direktbe áramot adok a ventinek, akkor forog maximális sebességen is a ventillátor, amely négy vezetékes.A BIOS-ban (2.20 legfrissebb verzió) nem találtam beállítási lehetőséget a cpu ventillátor sebesség szabályozására vonatkozóan semmit.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Tedd fel az ASUS Power4Gear progit.

Link to comment
Share on other sites

apa

Feltettem a progit, sajnos semmi sem változott.Állítgattuk a különböző beállításokat is, de érdemben nem segített. Azért nagyon kösz a segítségért. :igen:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nem fog jobban pörögni, csak akkor ha eléri a 75-80 fokot. A k50ab lapikkal is ugyan ez a helyzet, és azok sajnos kivétel nélkül meg is halnak 2-3 éves korukban emiatt. Ezzel próbáltak kedveskedni a csendet szerető usereknek a gép kárára. Egy everest stabilitásteszt kihozza belőle a 80 fokot, akkor fel kell pörögnie.

Link to comment
Share on other sites

apa

Az tény, hogy nagyon csendes laptop.Szereti is a lányom nagyon. De ezek szerint ezzel kell együtt élnünk. Van alatta notebook hűtő is, de jobban örültem volna neki, ha úgy működne a proci venti szabályozás, ahogy kellene neki. No mindegy, majd még megrágjuk, hogyan tovább. Köszönöm János a fontos infót!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...