Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Akkumulátorok


modder

Recommended Posts

modder

Hali, az volna akérdésem, hogy a notiknál meg lehet-e azt csinálni, hogy az aksiáról üzemeltetem, de mikor feltöltte, áttérnék a tápegységes haszálatr, így mûködés közben kéne kiszednem, . és a krdés, hogy ilyenkor kikapcsol a gép, vagy mûködik tovább és et fordíva is?

elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ha ki tudod szedni, akkor csak annyi, hogy senki sem szereti, ha mûködés közben húzzák le a hálózatról.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Lurco11

 

 

 

Szerintem pedig ki szabad venni az akkumulátort mûködés közben! Én is mindig így csináltam!

NEM LETT SEMMI BAJ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Csaba_1

Sziasztok!

 

Most vettem egy notit aminek az akksijára elõször az Everest 28% elhasználódást mutatott. Aztán egy hétig nem voltam itthon, de mikor megint bekapcsoltam és megnéztem már 32% volt. Ma megint megnéztem és most már 34%. Körülbelül két hetes a gép. Szerintetek mi lehet vele, jó így? :S Be se volt még kapcsolva sem hisz most vettem egy hete. Kb másfél órát bírja energiagazdálkodással.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Termeli az áramot. :) Anyi lehet a dologban, hogy a kijelzés nem pontos, csak közelítõ értéket ad.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Meg kell formázni (3x24óra töltés). A li-ion aksik amúgy is kb. a 10. töltés után érik el a teljes kapacitásukat.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A formázás már manapság nem sokat ér, Li-Ion akksikat amúgy sem szabad teljesen lemeríteni, mert károsodhat. Szerencsére erre már vigyáznak az akksik a belsõ elektronika lekapcsol mielõtt baj lenne az alacsony feszültségbõl.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Mező Érték

Energiagazdálkodás tulajdonságai

Aktuális energiaforrás Váltóáram

Akkumulátor állapota 100 % (Magas energiaszint)

Teljes akkumulátor élettartam Ismeretlen

Hátralévő akkumulátor élettartam Ismeretlen

 

Akkumulátor tulajdonságai

Eszköz neve Primary

Gyártó Hewlett-Packard

Egyedi azonosító Hewlett-PackardPrimary

Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion

Tervezett kapacitás 88800 mWh

Kapacitás teljesen feltöltve 58253 mWh

Jelenlegi kapacitás 58253 mWh (100 %)

Feszültség 12483 mV

Elhasználódás mértéke 34 %

Energiaállapot Váltóáram

 

 

Ezzel van a bajom, hogy 34% és ami még megilyeszt hogy a tervezett kapacitás 88800 mWh. :S Ez miért van? Tegnap még a teljesen feltöltött állapota is 6-ossal kezdődött.

A Vista nem tudja amúgy megbecsülni, hogy még hány percig bírja.

Na majd legközelebb feltöltöm párszor 24 óráig, biztos ami biztos. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Itt valami gubanc lesz az érzékelõvel/beazonosítással. (Everest verziója?)

Néhányszor merítsd le (ne teljesen, 5-10%), majd töltés és merítés megint.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Amúgy is csak az a biztos, ha te magad méred meg mennyit bír akksiról. Feltöltöd csumára kihúzod és indítod a stoppert.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Everest 4.60.as, de más progi is ezt mondja rá szinte.

 

Olyan másfél órát bír egy ilyen gép

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ez konkrétan a tiéd, ha jól értem. Ebben 6 cellás akksi van, aminek ilyennek kellene lennie:

 

Akkumulátor típusa: Újratölthetõ Li-Ion

Tervezett kapacitás: 48840 mWh

Kapacitás teljesen feltöltve: 48840 mWh

Jelenlegi kapacitás: 48840 mWh (100 %)

 

Nem ismeri fel rendesen a gép/szoftver az akkumulátort.

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Biztos? :D

 

Tudod kicsit "félek", mert azért nem volt olcsó és nem szeretnék venni egy akksit még pluszban.

 

Köszönöm mindenkinek utólag is az infókat!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Tequila

Hali!

 

A kérdésem a következõ:

 

Ha én hálózatról szeretném mûködtetni a noti-t akkor az akksival mit csináljak?

 

Ismerõsöm azt mondta hogy vegyem ki (úgy hogy teljesen fen van töltve), majd négy nap múlva tegyem vissza, merítsem le, töltsem fel,vegyem ki ..és ezt négynaponta ismételgessem.

 

Kérlek lássatok el valami reálisabb információval :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem kár kivenni, semmi baja nem lesz ha bennemarad, sõt mondhatni kiváltja az UPS-t.

Link to comment
Share on other sites

Tequila

Még lenne valami, am idevág.

Ez a kisütéses dolog hogyis mûködik? Annyi mindent mondtak, ráadásul részletmentesen, homályosan, hogy fogalmam sincs :S

Link to comment
Share on other sites

zorzy

A li-ion aksikat nem kell kisütni. Nincs laptopom ezért nem tudom, hogy mindig elkezdi tölteni az aksit ha bedugod a konnektorba, de ha igen akkor vedd ki. A li-ion aksiknál nincs memóriaeffektus, de minden töltésnél-akár rövid akár teljes-elveszít egy "életet".

Link to comment
Share on other sites

Tequila

A kézikönyben sem találtam kisütésre utaló információt.

 

Adani:

 

Ha esetleg bennehagyom az akkumlátort, nem veszem ki a gépbõl , akkor az nem fogja túltölteni vagy valami?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem, okosak már, van bennük elektronika, ami letilt, ha kell!

Link to comment
Share on other sites

Tequila

Nagyszerû!

 

Akkor ki sem veszem az akksit a gépbõl.

 

Amit fentebb irtam, hogy ismerõsöm mit mondott, eléggé hitetlenkedve vettem, hogy négy naponta eljátszadozzam vele. :)

 

Bocsánat hogy sokat irtam, de tutira akarok menni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ezermester

Tudtok ajánlani egy normális töltőt?

Feltétel:

Tudáshoz mérten a legolcsóbb.

Henger akkumulátorok töltése. (Góliát, bébi, AA, AAA. Esetleg a 9V, előny, de nem kötelező.)

Formázás, kisütés, töltés.

Nikkel-Cadmium-ra, Nikkel MH-re egyaránt alkalmas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Doc

Hali!

 

Holnap csinálok egy laptopot. A boltban a tulaj lelkére kötötték, hogy elsõ körben 10-12 órát töltse. Én úgy tudom, hogy ezeket az aksikat már nem kell "formázni". Vagy tévedek?

 

Anno az volt a nézet, hogy ha hosszú távon hálózatról használtad a laptopot, érdemes volt kivenni az aksit, mert ha benn van csökken az élettartama. Errõl mi a legújabb infó?

 

Végezetül:

Céges laptop záros határidõn belül lefagy, ha aksiról megy. Hálózatról tökéletesen üzemel. "Beépített" aksija van, szóval eddig nem volt kiszedve mikor hálózatról ment a gép (3 évig). Meghalt az aksi?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Új akkumulátor esetén:

  1. Teljes lemerítés, majd
  2. kikapcsolt állapotban történő feltöltés.
Félévente érdemes megismételni.

 

Nem kell kivenni hálózatról történő használat esetén.

 

Ha lefagy a gép, akkor az aksi nem egyszerűen meghalt, hanem tönkrement, zárlatos lett, vagy valami hasonló történt vele, NE használják!

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Problémám a következõ: vettem egy Toshiba Satellite A300-1NO típusú notit. Még aznap üzembe helyeztem, a töltõt természetesen csatlakoztattam, órákig töltöttem, közben ment a gép. Majd lehúztam a gépet a töltõrõl, de a gépet nem kapcsoltam ki, DOS-alapú tesztprogramot (Memtest86) futtattam, de kb. 1 óra múlva a gép kikapcsolt, és nem lehetett bekapcsolni. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar lemerül, de biztos voltam benne, hogy az akksi okozta a kikapcsolást. Visszadugtam a töltõre, és már sikerült is bekapcsolni.

 

A kérdésem a következõ: A fentebb említett esemény miatt károsodhatott-e a gép akkumulátora (ez volt az elsõ töltése)? Kihatással van-e a telep élettartamára illetve üzemidejére?

Abban tisztában vagyok, hogy a gép automatikusan kikapcsol, ha a telep feszültsége kritikus szint alá csökken, hogy ne merülhessen le az akkumulátor. Az én esetem azonban kissé komplikáltabb, ugyanis egy DOS alapú program futott, amikor megtörtént az eset.

A másik kérdésem ehhez kapcsolódik: A gép "védelmi mechanizmusa" akkor is mûködik, ha nem fut az operációs rendszer?

 

Természetesen nem akarom feleslegesen szervízbe vinni a gépet, nehezen tudnám nélkülözni, ezért ha az akkumulátor cseréjével orvosolható a dolog, akkor inkább veszek egy új telepet.

 

Válaszotokat elõre is köszönöm!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...