Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fegyverek


zsoltchelsea

Recommended Posts

zsoltchelsea

Egy kis csemege: Link

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem ez tetszik nagyon. ;)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Erre szokták mondani, hogy nem kicsiben üzletel. :P Az viszont érdekes, hogy csigatáras. Szerintem azért golyószórónál egy százas heveder praktikusabb.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az lehet... :hááát: Egyébként itt a párja. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pentium XE

Nektek van Diszkávöritek? (nem akarok reklámozni :D )

Én azon nézem a Jövő fegyvereit. Én például ott láttam először a Javelint.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A Javelin nagyon tetszik. :D

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nem gyenge egyik sem. Az a dobtár nagyon ott van. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én jobban szeretem az egyszerû, könnyen kezelhetõ kézifegyvereket (G3, MP5, M1911.45). ;)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Én is: KATT :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ez se rossz... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
jagdtigger

Én jobban csípem ezt, ez se piskóta, meg nem tudom mennyire illik ide egy tank, de nem szívesen lennék a célkeresztjében ennek. Mellesleg tankmániás vagyok, és ha már fegyver, akkor egy vicces kép is belefér.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Én egy ilyet szeretnék: KATT Nem lövöm le a poént! :lol:

(Láttam a jelzést, köszönöm a helyreigazítást.)

Edited by zsoltchelsea
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem ez tetszik nagyon. De egy ilyennel sem szeretnék farkasszemet nézni. :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Én ennek nem lennék a célpontja. Mellesleg azt a kis vicces képet, amit belinkeltem megnéztétek? És ezzel se akasztanék bajszot.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Úgy őszintén, mit lehet szeretni a fegyverekben? Semmi másra nem jó, csak mások elpusztítására. Én elhiszem, hogy szükség van a haditechnikára, mert az emberiség fejlődésében fontos szerepe van, sőt a legtöbb dolog amit ma békés célokra használunk, egykor hadiipari fejlesztés volt vagy annak a mellékterméke (pl: videójáték). Egyszóval szükség van rá (sajnos), de szeretni azért nem kell.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Úgy őszintén, mit lehet szeretni a fegyverekben? Semmi másra nem jó, csak mások elpusztítására.

Vannak, akik gyűjtik a fegyvereket, és vannak sportlövészek is. Nem hiszem, hogy bármelyikük is másokat akarna elpusztítani. (Mellesleg a sportfegyverek általában nem is alkalmasak erre a célra.) Egyébként én inkább csak érdeklődöm a fegyverek iránt, nem mondhatom, hogy különösebben szeretném őket. ;)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ez igaz, de van aki csak a fegyver utánzatait gyűjtik. Aki meg a bosszút és a lövöldözést szereti annak ott a paintboll.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

@die nadel: Én szeretem a fegyvereket, mert műszaki zsenialitások eredményei. Azt viszont el kell mondani, hogy pl.: az a Kar98k már ereklye, nagyon szépen megmunkált darab. A kedvenceim pont ezért inkább a világháborús darabok (nem vágyam egy Patriot anti-ballisztikus rendszer otthonra :D).

A másik kérdés, hogy itthon sorozatlövő készülékek forgalmazása tilos. Engedély nélkül pedig a gáz-riasztó fegyverek tarthatók, de ne tudjátok meg, hogy rászállnak egy-egy emberre, aki el is süti.

 

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Én szeretem a fegyvereket, mert műszaki zsenialitások eredményei.

Ha azt a rengeteg műszaki zsenialitást nem fegyverek készítésére, hanem valami hasznos dologra fordították volna! A többit a képzeletetekre bízom! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Sem minikamerák, sem mûholdak, sem ûrkutatás, sem számítógép, sem internet, sem repülõgép (sugárhajtás meg pláne), lánctalp, sem modern bányászat (ugyan mivel robbantanák le a meddõ kõzeteket)... szinte semmi nem lenne, hisz minden forardalmi újítást elõször a hadsereg kap meg.

Ebben van valami. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

die nadel
@die nadel: Szerinted mi lenne a katonai fegyverkezés nélkül? :) Sem minikamerák, sem mûholdak, sem ûrkutatás, sem számítógép, sem internet, sem repülõgép (sugárhajtás meg pláne), lánctalp, sem modern bányászat (ugyan mivel robbantanák le a meddõ kõzeteket)... szinte semmi nem lenne, hisz minden forardalmi újítást elõször a hadsereg kap meg.

Nos mintha ezt már említettem volna egy korábbi hozzászólásomban:

Úgy õszintén, mit lehet szeretni a fegyverekben? Semmi másra nem jó, csak mások elpusztítására. Én elhiszem, hogy szükség van a haditechnikára, mert az emberiség fejlõdésében fontos szerepe van, sõt a legtöbb dolog amit ma békés célokra használunk, egykor hadiipari fejlesztés volt vagy annak a mellékterméke (pl: videójáték). Egyszóval szükség van rá (sajnos), de szeretni azért nem kell.

A költõi kérdés inkább az: Ha nem hadiipari fejlesztésekben gondolkodna az emberiség, akkor is ezen a fejlettségi szinten álnánk vagy elõrébb vagy hátrébb? Na ez az amire nincs válasz. Mert ugyebár a "ha"-val kezdõdõ mondatoknak nincs értelmük. (Ha anyámnak áramszedõje volna, akkor õ lenne a 6-os villamos! :lol: )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ die nadel, zsoltchelsea: Szerintem ez a topik a fegyverekről szól. Ha kérhetném, fejezzük be a fegyverek és a fegyverkezés megítéléséről folytatott eszmecserét, és a továbbiakban értekezzünk magukról a fegyverekről. :)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Arról nem is beszélve, hogy kard már évezredek óta van. Minden fegyver az emberi agresszió szüleménye, de nem csak erőszakra alkalmazható szerintem. Jó pl.: diót is törni (főleg egy Mosin-Nagant tusa). :D

 

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Azt a történetet ismeritek, amikor egy Patriot rakéta akart elhárítani egy SCUD-ot, de 2 ezredmásodperccel később indult, és ezért 600 m-re mellé ment?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

600m????? hát ez elég nagy baki. Azt a kis poénos képet nem nézted meg amit belinkeltem? (A 61. hozzászólás.)

 

Egyébként találsz egyáltalán valamit, amivel elkapod ezt a feketemadarat?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...