Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lemeztöredezettség-mentesítõ


repcsi

Recommended Posts

repcsi

Fujitsu!

Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet megformázni egy partíciót?? Tudom ,hogy buta kérdés,de az egyiken találtam egy ilyet.

Válaszodat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Vezérlõpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép-kezelés/Lemezkezelés, és a listából kiválasztod a formázandó partíciót, jobb egérgombbal rákattintasz és a formázás pontot választod. ;)
Link to comment
Share on other sites

repcsi

Fujitsu!!!

Letöröltem egy-két dolgot és engedte a lemeztöredezettséget!!!!!

De a Sentinel még mindig 2 partíciónál pirosat jelez. Érdemes akkor az összes dolgot lementeni DVD-re és formatálni, vagy hagyjam így. Néhány 10 db. DVD-be kerül a lementésük :) De hátha akkor jó lesz, nem?? Lehet, hogy 2 hétbe is beletelik , amennyi idõm nekem van:( De alakul a dolog :D

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Szerintem megérné a dolog, de a leggazdaságosabb az lenne, ha egy számítástechnikai boltban lementetnéd az adataidat, valahogy megcsinálnád a vinyódat, vagy újat vennél, majd arra visszamásoltatni az adatokat.

 

Én így csináltam, amikor meghalt az 500 GB-os vinyóm, és volt rajta kb 150-200 GB adat. Azt én nem voltam hajlandó kiírni DVD-re, mert túl sokáig tartott volna, és drágább lett volna, meg amúgy sem töltõdött be az operációs rendszerem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Norbesz16: Már megbocsáss, de ez hülyeség. Minek vinné számítástechnikai boltba a gépét, amikor ott csak jól lehúzzák anyagilag és ugyanazt csinálják meg, amit õ is el tud végezni? :hááát:

@ repcsi: Ments le minden adatot a lemezrõl! (Ezt egyébként még tökéletes állapotú merevlemez mellett is ajánlatos rendszeresen elvégezni.) Vagy DVD-re, vagy egy merevlemezre, az teljesen mindegy. Legyenek lementve az adataid, aztán formázás. Semmiképp ne hagyd ott az adataidat a kérdéses winyón, mert el fognak veszni! Egy olyan merevlemez esetében, amelyen több hibás partíció is található, csak idõ kérdése, hogy mikor hal meg teljesen a winyó. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Ebben igazad van, de én nem az egész gépre értettem, hanem csak a merevlemezre. Amikor nekem meghalt a mervelemezem, azért vitte a számítástechnikai boltba, mert még az operációs rendszer sem töltõdött be.

 

Megkérdezte, hogy hogyan kívánom indítani (normál, legutolsó helyes, csökkentett mód stb.), kiválasztottam a legutolsó helyest vagy a normál (akármelyiket) megállt a számláló és nem ment tovább. Ha megvártam, míg leteli az idõ, akkor se ment tovább.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mindez szuper, csakhogy jelen esetben ilyesmirõl szó sincs. :P;)

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Jó, de valamennyire kapcsolódik a témához. Ha nem tudja megoldani a problémáját, akkor valószínûleg merevlemezcsere lesz belõle.

Link to comment
Share on other sites

repcsi
Szerintem megérné a dolog, de a leggazdaságosabb az lenne, ha egy számítástechnikai boltban lementetnéd az adataidat, valahogy megcsinálnád a vinyódat, vagy újat vennél, majd arra visszamásoltatni az adatokat.

 

Én így csináltam, amikor meghalt az 500 GB-os vinyóm, és volt rajta kb 150-200 GB adat. Azt én nem voltam hajlandó kiírni DVD-re, mert túl sokáig tartott volna, és drágább lett volna, meg amúgy sem töltõdött be az operációs rendszerem.

Ezt pl. a bluefischnél ismegcsinálják??????

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Norbesz16: Egyáltalán nem kapcsolódik a témához. ;) Itt ugyanis nem a rendszerpartícióval van a gond, és valószínûleg nem is az azt tároló merevlemezzel, hanem egy másik winyóval, ami még a gépben van. Szóval egyáltalán nincs szükség közvetlen külsõ segítség igénybevételére. Lementi az adatait, leformázza a winyót, aztán ha úgy se mûködik, akkor ki kell cserélni a merevlemezt. :) Ennyi.

@ repcsi: Szerintem ne vidd a boltba. ;)

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16
Szerintem megérné a dolog, de a leggazdaságosabb az lenne, ha egy számítástechnikai boltban lementetnéd az adataidat, valahogy megcsinálnád a vinyódat, vagy újat vennél, majd arra visszamásoltatni az adatokat.

 

Én így csináltam, amikor meghalt az 500 GB-os vinyóm, és volt rajta kb 150-200 GB adat. Azt én nem voltam hajlandó kiírni DVD-re, mert túl sokáig tartott volna, és drágább lett volna, meg amúgy sem töltõdött be az operációs rendszerem.

Ezt pl. a bluefischnél ismegcsinálják??????

 

Szerintem igen.

 

@ Norbesz16: Egyáltalán nem kapcsolódik a témához. ;) Itt ugyanis nem a rendszerpartícióval van a gond, és valószínûleg nem is az azt tároló merevlemezzel, hanem egy másik winyóval, ami még a gépben van. Szóval egyáltalán nincs szükség közvetlen külsõ segítség igénybevételére. Lementi az adatait, leformázza a winyót, aztán ha úgy se mûködik, akkor ki kell cserélni a merevlemezt. :) Ennyi.

@ repcsi: Szerintem ne vidd a boltba. ;)

 

Ha vesz egy újat, akkor az drágább, mintha garanciálisan kicserélteti (ingyen), vagy ha nincs már rá garancia, akkor be lehet számítattni az új vinyó vételéné, és akár 5-10 ezer forinttal kevesebbet kell az újért fizetni.

Én három vinyót vittem be, és így 47000 forint helyett csak 8000-be került egy 500 GB-os merevlemez

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ha vesz egy újat, akkor az drágább, mintha garanciálisan kicserélteti (ingyen), vagy ha nincs már rá garancia, akkor be lehet számítattni az új vinyó vételéné, és akár 5-10 ezer forinttal kevesebbet kell az újért fizetni.

És? Én csak azt mondtam, hogy az adatai lementéséhez teljesen felesleges közvetlen külsõ segítséget igénybe vennie. Aztán persze mehet vele reklamálni/beszámíttatni, mikor az adatai már biztonságban vannak. :P

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Fujitsu!!!

Látom itt vagy.

Visszajött azelsõ probléma :( töröljek le mindent vagy ment sem dvd-re és úgy csináljam a formatálast??

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
A rossz partíció(k)ról minden adatot ments le! Méghozzá sürgõsen! Mindegy, hogy DVD-re vagy egy másik winyóra. Utána (ha már minden adatod biztonságban van) formázd le a merevlemezt, és ezután nézd meg, mit ír a HD Sentinel. Ha ezután is rosszak az adatok, akkor cserélj merevlemezt. ;)
Link to comment
Share on other sites

Norbesz16
Ha vesz egy újat, akkor az drágább, mintha garanciálisan kicserélteti (ingyen), vagy ha nincs már rá garancia, akkor be lehet számítattni az új vinyó vételéné, és akár 5-10 ezer forinttal kevesebbet kell az újért fizetni.

És? Én csak azt mondtam, hogy az adatai lementéséhez teljesen felesleges közvetlen külsõ segítséget igénybe vennie. Aztán persze mehet vele reklamálni/beszámíttatni, mikor az adatai már biztonságban vannak. :P

 

Tisztában vagyok vele, hogy ha bejön az op. rendszer, akkor nem kell külsõ segítség. Mivel bejön, én is ilyesmire gondoltam.

 

Repcsi: Igaza van Fujitsu-nak, érdemes elõször ezzel próbálkozni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mivel nincs kedvem végigjavítani, a témát ki fogom törölni. Szóljatok, ha minden fél számára megnyugtatóan befejeztétek az eszmecserét.

 

@repcsi: Ugyanez a sors vár valamennyi ezt követő hozzászólásodra, amennyiben nem változtatsz a dolgokon! --> Fórumszabályzat

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem mindegy, mi lesz a téma sorsa. ;):hááát:

Mivel nincs kedvem végigjavítani

Kell valamit javítani a hozzászólásaimban? :huh:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Eh! :) Felteszek egy ugyanilyen hülye kérdést: miért, csak te írtál ebbe a témába? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Repcsi: Sikerült megoldanod a problémádat?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Spányik Balázs: Rendben, egyébként én sem gondoltam komolyan. ;):D

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Spányik Balázs!

Mivel teljesen ideges voltam,nem gondoltam, hogy nem ez a megfelelõ hely a probléma megoldásásra.

Fujitsu segített lehet , hogy ez iz baj? Rossz helyre írtam??kövezzetek meg. Segítséget kértem és kaptam is, ez baj?? Tudom , mert olvasom és járatom a lapot de és tudom mit csinálsz,de szerintem nem kell ennyire oderfürer módra már bocs, hogy ezt a kifejezést idéztem, de itt segítséget kaptam. Igaz a probláma még nem oldódott meg.

Remélem nem séretettelek meg. Én segítséget kjértem, nem kioktxatást!

Üdv.Repcsi

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Van egy Fórumszabályzat, abban le van írva, hogy:

Mindenkitõl elvárjuk a magyar nyelv és a helyesírási szabályok legalább középiskolai szintû használatát a fórumon! (Gyengébbek kedvéért: kötelezõ ékezetekkel írni, kötelezõ a mondatokat nagy kezdõbetûvel kezdeni és a megfelelõ írásjellel lezárni stb.) A fórum nem SMS, ne tömörítsd a mondanivalód, használj szóközöket az írásjelek után!

De hogy Balázsnak miért nem tetszett a topik, az kiolvasható a hozzászólásából is:

Mivel nincs kedvem végigjavítani, a témát ki fogom törölni. [...] Ugyanez a sors vár valamennyi ezt követõ hozzászólásodra, amennyiben nem változtatsz a dolgokon!

 

Bár azt hozzá kell tennem, hogy vannak a fórumon az ebben a topikban találhatóaknál jóval súlyosabb hibákat tartalmazó hozzászólások is, amelyek a mai napig érintetlenek. :hááát:

Én a segítségkérõ helyesírására való tekintet nélkül szoktam segíteni, de ha valaki nagyon nem ügyel a hozzászólása nyelvhelyességére és áttekinthetõségére, az számolhat vele, hogy az üzenete elõbb-utóbb a kukában landol. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Pardon ha sokat másoltam ki,

Énl ehet, hogy hibás vagyok, mert nem a megfelelő topikba írtam a problémámat, de Fujitsu sokat segített nekem. Szerintem azért van ez az egész ségélyoldal, hogy segítsünk,segítsenek a mások problémáján. Ha rossz topkba írtam elnézést kérek, de lehet finom is szólni, hogy nem ide kellene,

Üdv: repcsi

 

ki, --> ki.

Énl ehet --> Én lehet

ségélyoldal --> segélyoldal

topkba --> topikba

kellene, --> kellene.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

payskin

@repcsi: Senki nem mondta, hogy rossz topikba írtál, és ha ez volna a baj, egy mozdulattal áthelyezném oda, ahova való. Nem ez a baj. Ha megpróbálnád elolvasni, amit Fujitsu írt neked, lehet, hogy megértenéd mi bajom van, például ezzel a legutóbbi hozzászólásoddal is. Adtam hozzá némi segítséget.

 

@Fujitsu: lehet, hogy vannak ilyen témák, sajnálom. Erre van egy Moderálnivalók nevű témánk, ahol lehet szólni, ha problémád van.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Spányik Balázs: Semmi probléma, engem nem zavarnak túlzottan, maximum az illetõ nem kap választ a kérdésére. :hááát: Engem csak az szokott zavarni nagyon, mikor valaki több helyen is felteszi ugyanazt a kérdést, mert ilyenkor ha az illetõnek az egyik helyen válaszolnak, akkor már be sem néz a másik helyre, ahol esetleg mások válaszai várják.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...