Jump to content
GSForum - Segélyvonal

LCD tévé vásárlás


zdanko

Recommended Posts

zdanko

sziasztok,

 

milyen lcd tv-t ajánlotok, ha 100-200 közötti pénzt akarok rákölteni? Milyen funkciók, felbontás, beépített merevlemez stb. az érdekes? Mire kell figyelni?

 

Köszi

 

z

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Remélem ez segít! :) Viszont ezen is érdemes elgondolkozni.

Link to comment
Share on other sites

zdanko

Köszönöm a tippet. Megnézem.

 

Z

Link to comment
Share on other sites

Greene

82 centiset szeretnél? Mert ez esetben a Sony Bravia P szériát tudom ajánlani. Én LCD TV-ben 2-3 márkát tartok nagyon jónak. A Sony Bravia (ebbõl csak az U szériás bravia-t nem szabad megvenni, mert az igazából nem bravia-s), a Sharp Aquos sorozata (csak ezt elég nehéz itthon beszerezni, és drága is), és a Toshibák.

Vagy esetleg az árba belefér még egy 94cm-es Panasonic Plazma is (37PV7P).

Viszont azt jó lenne tudni, hogy szeretnél-e számítógépet rákötni.

 

Az Index cikke semmiképp sem mérvadó. Nekem plazmám van, és jó minõségû forrásnál mindent aláz a képe.

 

Az LCD-nek még a jó minõségû panelnél is van egy bizonyos válaszideje, és a kontrasztja még mindig nem az igazi. Egy plazmának szinte 0ms a válaszideje, és sokkal szebbek a színei. A feketéje pl. csodálatos. Viszont kisebb a felbontása, és nem szereti ha nagyon sokáig ugyanaz a statikus tartalom van rajta.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Pontosan így van, és az LCD-nek általában 8 ms vagy afölötti a válaszideje TV-k esetében, ami jobban rontja a szemedet. :)

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Lehet, hogy rossz cikket linkeltem be, mert arra koncentráltam, hogy mi alapján válasszunk tv-t magunknak. 100-200.000 Ft-os összegekrõl beszélünk. Az én saját véleményem az, hogy ennyi pénzért én egy jó minõségû hagyományos televíziót vennék.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hagyományos CRT tévéket nem nagyon gyártanak 82 centi fölött. Ráadásul HD-readyben még egyet se láttam. Én úgy gondolom az esetek 90%-ában nem éri meg CRT-t venni ebben az árszegmensben.

Crocket, alapvetően az Indexszel van a baj, illetve azzal, ahogy a műszaki dolgokat "tesztelik".

 

Én még mindig azt mondom: Ha valaki számítógépet akar rákötni akkor LCD (nagyobb felbontás, statikus tartalmak tűrése), de ha valaki főleg TV-zésre, házimozira használja, nagy méretű TV-t szeretne nagy kontraszttal, és nem zavarja a szemét, hogy bizonyos képeknél a plazma hajlamos kicsit villogni (persze nem CRT módra), akkor annak a Plazma a nyerő.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Hagyományos CRT tévéket nem nagyon gyártanak 82 centi fölött. Ráadásul HD-readyben még egyet se láttam.

Pontosan így van. Ráadásul a hagyományos TV jobban rontja a szemet, és az élettartama is rövidebb, mint az LCD vagy TFT technológiás készülékeké. Ha PC-re kell rákötni, akkor én az LCD-t javaslom, de egy jó házimozirendszerhez plazma TV dukál.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Lehet, hogy igazatok van, de ár-érték arányban még mindig nem érik el az általam elképzelt határt. Hd-ben szerintem még mindig gyenge a felhozatal, de azt is meg lehet oldani egy adapterrel. Abban én is osztom a véleményeteket, hogyha számítógépet akarok rákötni, akkor lcd a nyerõ. Egy 82 cm átmérõjû tv-t legalább 6 méterrõl kellene nézni, ami pedig helyigényes.(Lakótelep?) Mivel az ember 90%-ban televíziózásra használja a tv-t, hangsúlyozom 100-200 000 Ft-os tételrõl beszélünk én inkább vennék egy jó minõségû tv-t, mint alsó kategóriás lcd-t. Plazmáról ebben az árban még ne reménykedjünk.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
zdanko

Köszönöm, sokat segítettetek a hozzászólásokkal. Alapvetõen házimozi funkcióra akarjuk használni. Megnéztem az árban beleférõ panasonicot, az alábbi specifikációt láttam:

 

Panasonic TH-37PV7P

Képernyõ Plazma

Képátló 37" (94cm)

Felbontás 1024x768 EZ NEM TÚL KICSI FELBONTÁS? ENNYIT TUD A LAPTOP IS? MENNYI AZ IDEÁLIS?

Kontrasztarány 8000:1

HD (High-Definition) megjelenítés van

Fényerõ nincs adat

Képarány 16:9, 4:3, 14:9

Láthatósági szög nincs adat

Frekvencia nincs adat

Beépített hangsugárzó 2x10W

Térhangzás van

Többablakos üzemmód PAT

TV tuner van

Teletext van

Csatlakozók Komponens, RCA, HDMI

Beépített kártyaolvasó nincs

Tartozékok Távirányító elemekkel, AV kábel, táp kábel

Extrák 100 tárolható program, HD TV kompatibilis, Magyar nyelvû menü

Méret 917 x 620 x 95 mm

Súly nincs adat

Garancia 2 év

 

Mi az, ami nagyon gáz a paraméterekbõl?

 

Egy dolog volt még érdekes az alábbi LG modellbõl:

 

Gyártó LG

Képernyõ LCD

Képátló 32" (81cm)

Felbontás 1366x768

Kontrasztarány 1600:1

HD (High-Definition) megjelenítés van

Fényerõ 500 cd/m2

Képarány 16:9

Láthatósági szög 178

Frekvencia nincs adat

Beépített hangsugárzó 2x15W

Térhangzás van

Többablakos üzemmód PIP, POP

TV tuner van

Teletext van

Csatlakozók SCART, Komponens, HDMI, 3,5mm Jack, RGB

Beépített kártyaolvasó nincs

Tartozékok Asztali állvány, hálózati kábel, használati utasítás, távvezérlõ

Extrák 1000 oldalas txt memória, 80 GBos beépített merevlemezes felvevõ

Méret nincs adat

Súly nincs adat

Garancia 2 év

 

Hogy van benne merevlemez, tehát külsõ egység nélkül is fel lehet venni mûsorokat. Mit gondoltok errõl? Ezzel a funkcionalitással nem sok készüléket láttam még.

 

Köszi a további tanácsokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
EndrúBoy

Sziasztok!

 

TV vásárlás elõtt vagyok!

Kb. 100.000-et tudok rákölteni. Körülnéztem és arra jutottam, hogy ennyiért 81 cm-eseket lehet kapni.

Egészen konkréten kinéztem pont 100-ért EZT az LG 32LG3000-t.

Fõbb jellemzõi:

LCD TV

- képernyõformátum: 16:9

- képátló: 81 cm, 32"

- felbontás: 1366 x 768 pixel

- HD ready

- kontrasztarány: 15.000:1, dinamikus

- fényerõ: 500 cd/m2

- reakcióidõ: 8 ms

- látószög: 176° / 176°

- beépített vevõ: DVB-T, PAL

- analóg videószabvány: PAL, Secam, NTSC

- kép módok: mozi, standard

- hangzás: Dolby Digital, SRS Tru surround XT

- beépített hangszóró

- kimeneti hangszóró teljesítmény: 20 W

- 24p funkció

- automatikus állomáskeresés

- automatikus formátumfelismerés

- teletext: 1000 oldalas memória

- kikapcsolás idõzítõ

- gyermekzár

- képernyõmenü

- csatlakozók: 15 Pin D-SUB bemenet, audio bemenet (3,5 mm), AV bemenet, komponens bemenet, HDMI bemenet, fejhallgató, Scart bemenet, S-video bemenet

- HDMI standard: 1.3

- fogyasztás: 150 W (használat), 1 W (készenlét)

- szín: fekete

- tartozékok: elforgatható állvány, opcionális fali tartó

- méret (SZ x M x H): 80,1 x 54,4 x 7,9 cm

- méret (lábbal): 80,1 x 59,9 x 22,7 cm

- tömeg: 11,5 kg

- tömeg (lábbal): 13,2 kg

 

Szerintetek milyen? Az LG jónak számít TV-ben? Ti tudtok jobbat ennyiért?

Ill. van-e valami favorit típus ebben a kategóriában ennyiért (mint pl. telefonban a K750 vagy egy jól ismert Nokia) ami nagyon megéri. Ezt azért kérdezem, mert nem igazán vagyok képben TV téren, csak azt tudom, hogy a leírásban mi mit jelent kb. :)

A válaszotokat köszönöm.

 

OFF: van itt valami nagyobb TV-s topic is amit nem találtam meg, vagy ez az aprócska van csak (nem hiszem el, hogy csak ennyire foglalkoztatja a népeket a TV vásárlás :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
7headsdragon

Ez mennyire jó TV? Samsung LE32B530

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sonykor

Nem használ valaki olyan LCD tv-t amiben van mpeg-4 tuner? Lehet vele fogni az ingyenes digitális adásokat?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem nincs, de tudom, hogy fogja.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Nem tudod milyen szobaantenna kell ilyen tv-hez? Botantenna vagy valami komolyabb?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez teljesen helyfüggő. Attól függ, hogy hol laksz.

Pl. Pesten viszonylag elég rossz a vétel, de nekem elég egy szobaantenna is jól beállítva.

Van még erősítős szobaantenna és tetőantenna erősítővel vagy anélkül.

Az AH szerint a tetőantennás vétel van megcélozva, így a többi, ha jobb csak ajándék. Jövőre talán jobb lesz, ha kivonják a MIG-eket a rendszerből. Állítólag amiatt nem adnak nagyobb térerővel.

Az antenna beállítással sokat kell szórakozni. Arra nincs garancia, hogy rádugsz valamit és jó lesz. Lehet, hogy 0 jel elsőre, és utána kell belőnöd az adót. Ha lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
tvasadi

Üdv mindenkinek!

Tudnátok nekem segíteni szeretnék egy LED tv-t ólcson.

Azt szeretném ha Tudná :

 

1 Full HD

3 Xbox 360-al használnám.

4 Tiszta kép

5 Gyors

6 mkv filmek

 

EZT néztem:http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/32ln5400-p150535233/termek-leiras.html

 

Köszönök mindent előre!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ebben az árkategóriában akár jó is lehet; persze nem ártana tudni, mennyit szánsz a dologra. Egyébként azt kellene csinálni, hogy elmész egy Media Marktba vagy egy szaküzletbe, megnézed, melyik képe, menüje stb. tetszik neked a leginkább, aztán megveszed a kiszemelt darabot pl. a 220 volthoz címzett üzletben. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...