Jump to content
GSForum - Segélyvonal

nyomtató megosztás


stevevai1

Recommended Posts

stevevai1

Két géppel szeretném összekötni a nyomtatónkat rendszeres használatra.Van valami olyan elosztó ami ezt tudja hogy ne kelljen állandóan dugdosni a kábeleket?Vezeték nélküli kapcsolat van már usb 2 helyett?Vagy túl optimista vagyok? ( :

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha mindkét gép mûködik, akkor nem kell dugdosni a kábeleket, csak meg kell osztani a nyomtatót azon ahova csatlakozik, a másikon meg a nyomtató hozzáadásával meg kell keresni, felvenni, és kész.

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Hát nekem ilyen egyszerûen nem megy.Leírom pontosabban hátha az segít.Van egy pc és egy laptop.Mind a kettõ egy wireless routerrõl kapja a netet úgy hogy egyszer bemegy simán a routerba a netkábel,aztán a pc be van dugva a routerba szintén kábellel és a laptop vezeték nélkül csatlakozik(bár ez nem tudom lényeges e).A nyomtató-samsung scx-4200- be van dugva a pc-be és ha a laptopról akar a lakótársam nyomtatni akkor másik szobából át,pc-bõl kábel ki,laptopba be és nyomtatás.Tudom már hogy van olyan hogy nyomtatószerver de mindegyik elég drága,abban bíztam hogy van valami kábel elosztó mivel a nyomtatón csak egy kimenet van,és feleslegesnek tartok egy cégekre méretezett szerverre beruházni ha van másik megoldás is.A routeremen habár egy elég drága de 1 éves netgear nincs usb bemenet külön nyomtatónak és itt meg is akadtam.A nyomtatót egyébként megpróbáltam megosztani:a pc-n amibe dugva van megosztottam,eddig ok,aztán a laptopon a nyomtató hozzáadása varázsló csak egy olyat talál hogy:"microsoft wireless netzwerk"(német windows)vagyis látja a routert de azt nem engedi kijelölni .Ha valaki biztosan tudja hogy nincs a nyomtatószerveren kívül más megoldás már az is segít mert akkor agyalás helyett spórolni kezdek... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Lehet, hogy hülye ötlet, de azért leírom. Ha összekapcsolod hálózaton keresztül a gépet a laptoppal és így osztod meg a nyomtatót? Én próbálkoztam ezzel, de az egyik gép lefagyott, aztán nem erőltettem. De úgy tudom, elméletileg lehetséges. Ha mellényúltam, javítson ki valaki!

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Hát lehet hogy jó ötlet de nem tudom hogy kell.Esetleg arra gondolsz hogy lan kábellel kötöm össze õket?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A nyomtatót meg kell osztani a hálózaton. Ezt a Vezérlõpult/Nyomtatók és faxok rész alatt kell beállítani. :)

Link to comment
Share on other sites

Crocket

@Fujitsu: Kösz a kiegészítést!

Ha emlékeim nem csalnak, ott lesz egy varázsló, ami összekonfigurálja a két gépet.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, a hálózat beállítása varázsló. ;)

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Köszönöm az ötleteket,sajnos csak ki kell egészítenem:szóval a pc-be van dugva a nyomtató,a laptop amirõl szintén nyomtatni akarok sehogyse kapcsolódik a nyomtatóhoz se a pc-hez,csak közös routerrõl kapják a netet.Nem vagyok egy nagy guru de úgy gondolom a közös router az nem jelent hálózati kapcsolatot a 2 gép között vagy igen?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát elõbb intézd el, hogy egy hálózatban legyen a két gép! :)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Pontosan, ha a hálózat mûködik (futtasd le a helyi hálózat létrehozásához a varázslót, ha máshogy nem jön össze) a két gép között, akkor a nyomtatót is fel lehet venni. Teljesen mindegy hogy kábellel, vagy anélkül kapcsolódik a két gép.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Pontosan így van. :igen:

Link to comment
Share on other sites

choba

Mindkét gépen XP van?

Ha igen, amint létrejött egy épkézláb hálózati kapcsolat, simán megosztod a nyomtatót oszt annyi. Ha esetleg a laptopon a telepítésnél nem látná a nyomtatót, be kell írni, h: \\ gépnév(ahol a nyomtató van)\nyomtató neve (ez a megosztásnál ki van írva).

Link to comment
Share on other sites

stevevai1
:nem:
Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Ne vagyok tisztában azzal,hogy lehet egy hálózaton a 2 gép.Ha a netet egy helyrõl kapják az már hálózat?Én úgy gondolnám nem de lehet hogy lemaradtam valamirõl.Ahhoz hogy egy hálózaton legyenek valahogy fizikailag is össze kell kötni õket,vagy elég ez a közös router?Esetleg a pc.be direkt kössem a netet és onnan osszam meg a routerre amibõl megy a laptopba?Én lefuttattam a vezetéknélküli és az otthoni hálózat varázslót is de nem látják egymást.Semmi nem történt azon kívül hogy a mobiltelefonom bluetooth-stickjén állandóan tárcsázni akart :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Létrehozol a két gép között egy hálózatot. Ezt vagy úgy oldod meg, hogy a két gépet fizikailag is összekötöd egy kábellel, vagy vezetéknélküli hálózatot hozol létre. ;)

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Köszi,azt értem,de az vezeték nélküli hálózatnak számít ha a gét gép ugyanarról a routerrõl kapja a netet vagy nem?Mert ha nem akkor nem csoda hogy nem látják egymást ha meg igen akkor tovább keresem hogy miért nem! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát ha ugyanarról a routerrõl kapják a netet, de kapcsolat nincs köztük, akkor az nem hálózat.

Esetleg a pc.be direkt kössem a netet és onnan osszam meg a routerre amibõl megy a laptopba?

Ezt meg lehetne próbálni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Szerintem csak mindkét gépen a vezérlőpultban, a hálózat beállítása varázslóban végig kell menni, így egy hálózatban lesznek a gépek, majd meg kell osztani a nyomtatót így: vezérlőpult->nyomtatók és faxok->nyomtató hozzáadása->tovább->hálózati nyomtató... kiválasztása, ezután pedig értelemszerűen tallózás, és kiválasztani a hálózatból a megfelelő nyomtatót. Persze előtte a másik gépen engedélyezni kell a nyomtatónak a megosztását (jobb klikk a telepített nyomtatón->megosztás...).

 

De azt tudni kell, hogy csak akkor fog a másik gépről nyomtatni, ha az a gép is be van kapcsolva, amelyikre rá van kötve a nyomtató.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zati19

Sziasztok! Nekem is ez a problémám. Wireless routerre kábellel az asztali, wirelessel a laptop van "kötve". Laptopon van a nyomtató, és az asztaliról is szeretném, ha lehetne nyomtatni. Hálózatot beállítottam, ha rámegyek a hálózati helyekre, látom a laptop és az asztali nevét is. Laptopról látok minden mappát, amit megosztottam az asztalin, de az asztaliról egyszerûen nem érem el a laptopot. Azt írja ki, hozzáférés megtagadva. Aztán gondoltam, vezetéknélküli hálózat varázslót is elindítom, megtettem, de ugyan úgy semmi. Mit kéne beállítanom a laptopon, hogy adjak a hálózat másik gépének jogosultságot? Jelenleg msnen átküldöm a fájlokat és kinyomtatja az "asszony". ;)

Link to comment
Share on other sites

Sliderx

Üdv!

 

Problémám a következõ.

 

Adott egy Xerox Phaser 3117-es nyomtató. Vistás gépre van felkötve, nem volt egyszerû a driverét feltenni de megoldottam, mûködik lehet használni(elõbb a drivert kell feltenni aztán rádugni a nyomtatót).

 

Most viszont van a hálózaton egy XP-s laptop is amirõ kellene nyomtatni a Xerox nyomtatóval.

 

A Vistás gépen a nyomtatót megosztottam. Tulajdonságainál a megosztásban írja is, hogy ha a hálózaton más Windows verziót használóü gépek vannak és arról akarunk nyomtatni akkor további illesztõprogramok kellenek.

A Vista egyébként 64 bites Business, az XP 32 bites. Feltettem az X86-os bõvítményt, így már látja az XP-s laptop a nyomtatót, rá is lehet küldeni a fájlokat, viszont itt egyszerûen megáll a tudomány, egyszerûen nem nyomtatja ki. A várólistában megakadnak a dokumentumok.

 

Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...