Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hard Disk Sentinel


skybot

Recommended Posts

skybot

Mivel sehol sem találtam ehhez tartozó topicot, úgy gondoltam nyitok egyet. oOlvastam, hogy a winchester sok zajt ad ki. Ezért is örültem, hogy lehet ebben a programban állítani a zajszintet. Ez ugye némi lasulással jár. Nekem a csúszka felélnél van az ajánlott beállítás, és azt szeretném tudni hogy ennek az állításával tehetek-e kárt a winyóban, és kb. mennyire lesz észrevehetõ a teljesítménycsökkenés, illetve a zajcsökkenés?

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Mind kettõ kismértékben. Teljesítmény és zaj is kis mértékben csökken. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
devergo

Olvasgatom a Hard Disk Sentinellel kapcsolatos kérdést, egyben szinte választ is. Miszerint ezzel a programmal egy csúszka segítségével lehet állítani a merevlemez zajszintjét. Én a Hard Disk Sentinel 2.05-verzióját használom, de nem találom benne ezt a zajszintcsökkentési funkciót. :upsz: Lehet hogy csak az újabb verziókban található meg? Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat, ötleteket.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
goodboy1

Engem az érdekelne, hogy a SMART adatokat amiket naplóz hogy lehet szerkeszteni, teszemazt átállítottam a dátumot 2000-re és belogolta 2000-re az adatokat és rohadt rondán néz ki a skála.

Ezt valaki próbálta már? a .hdd fájlt szerkeszteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
payskin

Szerintem teljesen megbízható.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A konkrét értékeket is jó lenne látni. De valószínűleg semmi baja.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Lehet, hogy a következő teljes formázás után már semmit gondot sem fog jelezni.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nekem ezt írja a 94%-os kondíciójú Samura:

 

A lemez felpörgése során előfordultak problémák 2 alkalommal. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 343 alkalommal.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

 

S.M.A.R.T.

10, Spin Retry Count, 51, 100, 100, OK, 000000000002, 0, Engedélyezve

 

Régebben egy külső rack-ben állt, aminek tönkrement a tápja. Mióta – kb. 1 éve – visszaraktam a gépbe, nem változott egyik fenti érték sem.

 

Mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Már a múltkori esetnél is kérdezni akartam, miért stresszelitek magatokat a SMART információk olvasgatásával?

 

A merevlemez működik, aztán tönkre megy -- ez az élet rendje. Nem azon kell töprengeni, hogy mikor megy majd tönkre, hanem backupolni kell azt, ami fontos. Egyszerűbb, biztonságosabb, szárazabb...

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nekem (nekünk?) ez az extrém sport! :fogatlan:

 

Egyébként pont tavaly év végén jártam úgy, hogy gondoltam, kiírom a családi fotókat DVD-re, de megvárom, míg szabadnapos leszek. Este 7 óra tájban, 12 óra meló után a fenének se volt kedve írogatni. Két napra rá, ha jól emlékszem egy nappal a tervezett backup előtt, párom felhívott a munkahelyen, hogy nem indul a gép. Este, mikor hazaértem, megnéztem, hát nem megdöglött a merevlemez?! :fal: Biztosan volt előjele, csak akkor tájt épp nem nézegettem a SMART-ot.

 

Ezután hetente egyszer-kétszer rápislogok. ;)

De hogy konkrétan a mostani helyzetet nézzem: nagyon nincs kedvem ~1TB-ot backup-olni. :upsz: Mire? Mennyi idő alatt? :hmm: Jó, tudom, hamarabb kellett volna elkezdeni, szépen, lépésenként... :sajnálom:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Egy másik 1TB-s winyóra. :D

De ha már egy másikat veszel hozzá, akkor lehetőleg ugyan olyant ami most van, és mehet RAID-be. Nagyobb az adatbiztonság, ha mindenből 2 példány van, ráadásul még foglalkozni se kell vele, és még a gépet is gyorsítja.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ilyet biztos nem, mert már nem gyártják. Egyébként gondolkodtam egy kisebb külsőn, amire a kényesebb adatokat pluszban elmenteném (fotók, videók, dokumentumok). Vagy inkább egy nagyobb pendrive / SD kártya?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Destroy-man' timestamp='1360766421' post='454926']

De ha már egy másikat veszel hozzá, akkor lehetőleg ugyan olyant ami most van, és mehet RAID-be. Nagyobb az adatbiztonság, ha mindenből 2 példány van, ráadásul még foglalkozni se kell vele, és még a gépet is gyorsítja.

 

:hmm: Hát így ez ebben a formában... ;)

Ha mindenből 2 példány van, akkor az RAID1. Ha meg alaplapi RAID, akkor tuti nem gyorsít semmit. :nemnem: Sőt csak a probléma van vele. Szerintem, illetve saját tapasztalat.

Ami gyorsít, az a RAID0, de ott meg ugye a biztonságnak annyi.

 

 

Régebben egy külső rack-ben állt, aminek tönkrement a tápja. Mióta – kb. 1 éve – visszaraktam a gépbe, nem változott egyik fenti érték sem.

 

Mi a véleményetek?

 

Ilyenkor szoktam az eltolást beállítani a Sentinelben, hogy 0 problémát jelezzen. Egyrészt nem bosszant az érték, ha látom. Másrészt feltűnik, ha változna. 8)

Hasonló van USB külső merevlemezemen. Ott is csak annyi, hogy biztosan volt, hogy nem kapott mindig rendes 5 V tápot, valószínűleg hubra is volt dugva.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Papíron a RAID1 olvasásban enyhén gyorsabb, mert elég arról a lemezről megkapnia a fájlt, amelyik gyorsabban odaér. A gyakorlatban ez viszont nem nagyon jön ki.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Papíron, mert van ahol így írják, hogy gyorsabb.

Másik "papíron" meg azt írják, hogy egyáltalán nem gyorsabb, és téves elképzelés az, hogy gyorsabb lenne.

A valóságban meg egyáltalán nem gyorsabb. Tehát a 2. állítás igaz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy gagyi alaplapi kártyával nyilván csak lassabb lesz, ez nem kérdés.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Már a múltkori esetnél is kérdezni akartam, miért stresszelitek magatokat a SMART információk olvasgatásával?

 

Azért, mert nekem nem mindegy, elveszik-e pár TB adatom. Nem fogok pl. filmekről biztonsági mentéseket létrehozni, de azért szíven ütne, ha elvesznének. Backupolni meg nyilván még a legfontosabb adataimat sem tudom napi rendszerességgel. Márpedig nekem már egynapi adatkiesés is nagy bajt okozna.

 

Ezért aztán abban a pillanatban, hogy bármelyik lényeges paraméter értéke akár csak egy kicsit is romlani kezd (és mondjuk nem a tápegység vagy az átvitel hibájából), azonnal gondoskodom a pótlásról, az adatmentésről és a lemez kiiktatásáról. Szerencsére eddig még nem nagyon volt ilyen, illetve amelyik winyómnak elkezdett romlani a kondíciója, az utána nagyon hamar ki is fingott. Úgyhogy már csak ezért is lesni kell a SMART-ot, nagyon is. :igen: Persze attól még megdögölhet a lemez, hogy a SMART szerint minden rendben, de azért nem ez a jellemző.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tehát ha a SMART azt mondja, hogy baj van, akkor tudsz backupolni, ha nem mondja azt, akkor nem tudsz. Világos. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Naná. :igen: A SMART megtekintése nem kerül semmibe, a backupolás nagyon is: idő, tárhely. ;) Egyébként nem azt mondtam, hogy nem tudok, csak azt, hogy nem akarok. De, mint azt már említettem, amit backupolok, azt se minden nap. Ott is jó tehát, ha van egy előrejelzés, hogy kell-e pánikolni, vagy elegendő a megszokott mentési ütem. Természetesen a SMART-ot se nézem minden nap, de a dolog általában nem is úgy működik, hogy elkezd romlani a SMART, és aztán két perc múlva meghal a winyó.

 

És egyébként sem szeretem a meglepetéseket.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
pc5

Az adatkábel cseréjével valóban megoldódik a probléma. Lehetőleg gyors záras Sata kábelt használjatok.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Polisort idézve: mi a problémád? :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...