Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Times New Roman CE


Peredi Zoltán

Recommended Posts

Peredi Zoltán

Gyerekek!

 

Times New Roman CE betűtípusra volna szükségem, de nincs ilyen a WORD-ben (Office2000 Small Business), és azt hiszem, a gépen sincs. Csak Times New Roman van, CE nélkül. Mit lehetne tenni?

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Nem tudtam rájönni, hogyan töltsem le. Mindenféle árak is szerepelnek az általad belinkelt lapon. Ez azt jelenti, hogy fizetõs?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hmm, valóban fizetõs, nem figyeltem, bocs.

 

Kerestem ingyenest, de nem találtam. :(

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

FontLab. Azzal lehet betûtípusokat létrehozni. Azt nem tudom, hogy fizetõs-e.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Csak Times New Roman van, CE nélkül. Mit lehetne tenni?

Nem igazán értem a problémát. Nehogy már pont az alap Times New Roman ne legyen jó. :hááát: Vagy angol op. rendszer és program?

 

Nálam is csak Times New Roman van, CE nélkül, mégis tudja az "árvíztűrőtükörfúrógépet".

:hmm: Korábban tényleg emlékszem külön CE-s re régebbi verzióknál.

Ha mégsem lene jó nálad, akkor egy másik gépről másold át a Windows\Fonts mappából a times.ttf, timesbd.ttf, timesbi.ttf és timesi.ttf fájlokat.

(A rejtett és rendszerfájlok megjelenítése legyen bekapcsolva.)

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Ezek megvannak. A time_ce.ttf, timebd_ce.ttf, stb kellene. Keresem majd õket, ezek szerint valami öregebb gépen talán lesz.

 

Egy folyóirat kéri így a cikket, de én se értem miért, hiszen - ahogy mondod - így is tudom írni az árvíztûrõ-t.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Times New Roman CE betûtípusban kérik? Miért nem kéred meg a szerkesztõt, hogy küldje át neked a betûtípust? :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

És mondták, hogy Truetype? Mert ha ilyen ősi technológiát használnak, még az is lehet, hogy ők Adobe Type 1-ről beszélnek. Az volna még szomorú! ;) Egyébként teljes nonszensz, mióta szokás kéziratot akármilyen fonttal kérni? Majd a tördelő berakja olyanra, amilyenre akajra, ez a dolga. Arról nem is beszélve, hogy a betűkészletekre épp úgy vonatkozik a szerzői jog, mint a szoftverekre, és egy szerkesztőségnek ezt mindennél jobban kéne tudnia!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Majd a tördelõ berakja olyanra, amilyenre akajra, ez a dolga.

Ez igaz, hiszen teljesen lényegtelen, milyen betûtípusban adod be a kéziratot, azt úgyis a Quarkban kell beállítani, hogy milyen legyen a végleges betûstílus. :)

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Ezt kérik:

 

Formázás

 

Ha a következőkben felsorolt formázási szabályokat betartja, jelentősen csökkenhet a tördelés ideje és ezáltal a kiadványok előállítási költsége is.

 

– Használja a Times New Roman CE betűtípust, és alapértelmezettként a magyar nyelvet adja meg, hogy helyesen jelenjenek meg a magyar ékezetes betűk.

 

stb., stb. Tetszik, nem tetszik, ilyen is van.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát akkor majd egy kicsit meghosszabbodik a tördelés ideje és megmondod nekik, hogy nincs ilyen betûtípus a számítógépeden. Még nem hallottam soha olyanról, hogy valakinek az írását elutasították volna csak azért, mert nem a kért betûtípusban adta be. Mint már említettem, azt a tördelõ állítja be a Quarkban, hogy milyen legyen a betûtípus. Éppen ezért te bármilyen betûtípusban beadhatod az írásodat, mert a tördelõ egyszerû szöveg (txt) formátumból tördeli be az oldalra. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
– Használja a Times New Roman CE betűtípust, és alapértelmezettként a magyar nyelvet adja meg, hogy helyesen jelenjenek meg a magyar ékezetes betűk. [/i]

Ezt én értem, hogy ezt kérik. Csak amiről én beszélek az az, hogy ha a magyar XP-n, a magyar Officeban kiválasztod a "sima" Times New Roman betűkészletet, akkor gyönyörűen a magyar karakterek jelennek meg az összes ékezetükkel. Ugyanez van az Arialnál is. Nem tudom mióta, de az Office XP az tuti. Régebben valóban volt Times New Roman CE is, meg külön Times New Roman is, és utóbbi mintha tényleg hiányolta volna a magyar ékezeteket. Régesrégi elmentett Excel tábláknál vagy Word mintha tényleg megjelent volna ez a CE féle betűtípus betöltéskor. Még az is lehet, hogy ha van ez a CE-s betűtípus, hosszabb szövegeknél nem ugyanoda fut ki egy-egy oldal vége. De szerintem manapság tökmindegy. Ha megírod magyarul Wordben és minden olvasható, nehogy már visszautasíthassák! :!: :nem:

 

Van ennek valami köze az XP-s unicode karakterekhez? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Ha én azt tudnám, mi az az XP-s unicode karakter!

Mindenesetre megírtam Word-ben, CE nélkül, ott vannak a magyar ékezetek, nem érdekel többé az egész. Meggyõztetek, köszönöm.

És ha baj lesz, rátok fogok hivatkozni, pontosan erre az oldalra! Reszkessetek!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hoppá! A QuarkXpress 6-os verziójában találtam Times New Roman CE betûtípust! :)

Bízd csak a tördelõre, majd õ betördeli!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...