Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wide monitor beállítása?


gpn

Recommended Posts

gpn

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy 19 colos wide lcd monitorom, és még nem nagyon sikerült optimálisan beállítanom, hogy ne nagyon torzítson. Meglehet ezt valahogy oldani, vagy ez mindig fog torzítani? Igazából talán az 1440x900 volt a legarányosabb felbontás, csak a játékoknál ez még mindig nyújtott volt, arról talán nem is beszélve, hogy nem nagyon szeretik ezt a felbontást. Egy FSC Scaleoview L19W-2SA a gyógyítani kívánt alany.

Köszi a válaszokat elõre is.

Link to comment
Share on other sites

hildus

Sziasztok!

 

Nekem is ez a problémám. A 16:9-es képarányú monitor összenyomja a képet és a videót egyaránt. Van Valami szoftver (lehetõleg freeware) :, vagy ezen nem lehet segíteni?

 

Köszi, ha valaki tudja ...

:pislog:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ProFiler

Az a fontos, hogy a gyárilag megadott felbontáson használjátok! (De csak azon!) Akkor biztosan nem nyomja össze.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Predator

HI

 

22 col samsung 223bw monitorom windescreen

 

HA filmet nézek hogyan lehet azt megcsinálni hogy a két fekete csik eltünjön ill a teljes képernyön tudjam nézni a filmeket 16:9 arányban direkt azért vetem ilyet mert azt hitem hogy teljesképernyõben látom a filmeket.

:ötlet::ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Mivel a monitorod képe 16:10 arányú, a 16:9-es filmeknek keskeny csíkkal kell megjelenniük, ez így van jól. Vannak lejátszóprogramok, amikben ki lehet kapcsolni a képarányok (aspect ratio) tartását, ekkor viszont tojásfejû lesz minden ember a képen.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Illetve bizonyos lejátszókban van olyan funkció, hogy úgy torzítja a képet, hogy a kép közepén nem jelentkezik ez a tojás-fejüség, viszont cserébe a kép szélein pedig többszörösen. A PowerDVD pl. így csinált a 16:9-es filmekből 4:3-t, így végülis mindent láttál, és ha külön nem figyeltél erre, akkor nem is nagyon vetted észre a torzítást. Nem tudom, hogy ez működik-e a te esetedben. "Pan&Scan" vagy "Aspect Ratio" beállításokat keress, a PowerDVD-ben legalábbis ilyen menüpontok alatt lehetett elérni (csak ugye a te esetedben nem 16:9-ből kell 4:3-ra varázsolni).

Link to comment
Share on other sites

Predator

Win dvd 7-et használok ott is van ilyen funkció?

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Freepunk

Hi!

 

Biztosan nem én vagyok az első aki belefutott ebbe a problémába. Létezik egy jelenség a Wide lcd monitorokon, ami felettébb bosszantó lehet. Konkrétan: A régebbi játékok az 1440x900 felbontást nem támogatják. Ha mégis játszani próbál vele az ember, akkor jönnek a tojásfejű emberek, meg a tojás kerekű autók. Az ilyenkor szokásos jótanácsok, mint a játék patch beszerzése, vagy az "akkor ne játsz olyan játékot", nem segítenek sokat.

Talán valami olyasmi lenne jó, ami egy "ablakban" futtatja a problémás játékot, illetve alkalmazást. Szóval a kérdés lehetne az is, hogy létezik-e olyan program ami képes tetszőleges játékot egy, a képernyőtől független méretű ablakban futtatni.

 

Ha valaki tud épkézláb, és általános megoldást, ossza meg velem.

 

Szittya

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
habla

Van egy jó hírem azoknak, akik filmet szeretnének nézni széles fekete csík nélkül Az MPlayer megold minden problémát, mert a film képarányát be lehet állítani kézzel, akár 3:4, akár 16:9, vagy mondjuk inkább 16:10-re. De bármi másra is. És máris mehet minden film teljes képernyõn. Hát hajrá!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nesasoir

Segítsetek, ha tudtok !

 

Wide monitort kaptam karácsonyra. Bármilyen felbontásra is állítom a fényképeimet mind eltorzítja,

szélesvásznuvá teszi.

Minden segítséget elõre is köszönök !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nesasoir

Megoldódott a gondom. Garanciában kicserélték !

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Firephoenix

Nekem is az a problémám, hogy a szélesvásznú monitor olyan játékokat is széthúz, amiknek amúgy kisebb lenne a felbontása. Régen beállítottam, hogy eredeti formájában mutassa, de nem emlékszem, hogyan. Talán az Ati Catalyst Centerben kellett, de nem tudom, hogy. Arra viszont emlékszek, hogy közben futnia kellett a játéknak. Tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, a Catalystban kell, és futnia kell közben az adott programnak. Olyat keress, hogy tartsa meg a képarányt.

Link to comment
Share on other sites

Firephoenix

Nem találtam olyan beállítást. Láttam képet az adott felületről, de nekem nincs olyan. Kevesebb a lehetőség. Nem lehet esetleg valahol haladó beállításokra váltani?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elvileg van egy alap és egy haladó felület.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Catalyst -> Beállítások (jobb felső sarok) -> Speciális nézet

Link to comment
Share on other sites

Firephoenix

Megnéztem és már alapból speciális nézeten van. És ahogy észrevettem, ott is csak az elrendezés különbözik a normáltól, lehetőségből viszont nincs több. Most már tényleg nem tudom, hogy mit is kéne tenni. Azt hiszem, régebben is ez a driver volt fent, de nem teljesen biztos. Érdemes volna egy másikat kipróbálni?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Érdemes frissíteni, hogyha jelent meg azóta újabb verzió.

Link to comment
Share on other sites

Firephoenix

Kipróbálom. Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...