Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Megadta volna magát az alaplapom?


Jaku

Recommended Posts

Jaku

Egy ideje XP SP2 futása közben van hogy kattan az egyik HDD-m és leáll ekkor pár másodperces fagyás majd a HDD újraindul és a gép fut tovább. De van hogy nem fut tovább és csak a reset segít rajta.

Újraindul a gép elkezd ismét kattogni a winyó és nem indul el hanem megszakad a bootolás és kéri a rendszerlemezt. Kikapcs , majd kis idõ múlva újra bekapcs és zavartalan mûködés ismét...

 

Ha lekötöm azt a winyót amin nem a rendszer van(primary slave 80GB Maxtor), akkor a memória felszámolásáig minden rendben megy de az utána következõ összes mûvelet nagyon lassan történik és mikor indítania kéne az op rendszert, rendszerlemezt kér, vagy mikor nem kéri hanem indítaná az XP-t akkor csak az indító képernyõ jelenik meg de a kék csíkok nem futnak a sávban hanem lefagy.

Az a winyó amin a rendszer van (160GB Western Digital vadi új mivel az elõzõ ugyanilyen típusú 80GB osat fél év zavartalan mûködés után cseréltem erre ugyanezzel a hibával) (kölcsönkapott mûködõ winyókkal is kattogott tehát valószínûleg. nem a HDD-k hibája)

Tehát 1 winyóval valamiért nem akar indulni.... ezután visszakötötöttem a második winyót és zavartalanul mûködik a gép egy ideig mintha semmi sem történt volna, majd napok múlva elõjön a kattogás és fagyás újra....

De van hogy a gép kattanás nélkül is csak simán újraindul.

 

Szerintetek mi lehet a hiba?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Epox EP-8khal+ alaplap (Socket A) , AMD Athlon XP+ 1800 proci, 256MB DDR 333, Western Digital 160GB HDD, Maxtor 80GB HDD, Gainward Geforce 4 MX 440 64MB DDR, 1.44fdd, LG cd író, 300W táp

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A tápot meg kellene nézni. A vinyó másik gépben kattog?

Link to comment
Share on other sites

Jaku

Másik gépben nem próbáltam a winyókat de miest alkalmam lessz rá kipróbálom.

 

A tápra is gondoltam de ha azzal lenne a probléma akkor elvileg folyamatosan elõ jönne a hiba...gondolom én

 

illetve ha csak az a winyó van benne amin a rendszer van a másikat lehúzom akkor egyáltalán nem hajlandó elindulni

de azért kölcsön kérek egy másik tápot valakitõl

Link to comment
Share on other sites

P4P4_53

Nekem is volt hasonló problémám, és az alábbiakat követtem el:

Ha egy BUS kábelen van a két vinyó, probáld ki egy másik jó BUSkábellel. Ha MOBILRACK-ben van a HDD, próbáld rack nélkül bekötni. Ellenõrizd a HDD jumpereket. Próbáld Autó (nincs jumper) módban is. A rendszervinyó legyen primeri masternek jumperolva.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Szerintem is táp, nézd meg a vezetékek végét, hátha valahol megbarnult legalább. De mindenképpen kipróbálnám másik táppal.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...